K750, diskusija, pitanja i odgovori

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

moonwalker80 napisao:... :D Ajde vi koji znate da pravite patcheve odmah na posao :D
Teško da ovde ima takvih ;)

Napraviti peč koji menja neki string ili grafički resurs je jedna priča. Napraviti peč koji menja kod (pričamo o mašinskom kodu ARM procesora) je već nešto sasvim drugo.
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

gvilotic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 16:15

Post od gvilotic »

Molim Vas za pomoć. Na SEK750i imam sledeći problem:
Instaliran je softver R1CA021, I PRI IZBORU KONTAKTA ZA POZIV NE MOGU DA UKUCAM VIŠE OD JEDNOG SLOVA, NA PRIMER KAD HOĆU DA POZOVEM "TAMARA" POSLE KUCANJA "T", "A", ODMAH ME VRATI NA PRVI KONTAKT POD "A".
HVALA UNAPRED

moonwalker80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2008. 00:07

Post od moonwalker80 »

Imam jedan nazovi problem sa k750i. Softver je R1CA021 a inace je CID36, bilo koji camera driver da ubacim uvek dobijam slike kojima fali kontrast nekako su mi slike uvek bledunjave. Evo jednog primera kako slike ispadaju sa mojim a kako sa caletovim k750i koji je isto CID36 ali ima softver R1AA008 i camera driver v4.5:
R1CA021 CID36
Slika

R1AA008 CID36 cam v4.5
Slika


Free Image Hosting by ImageBam.com

E sad mene zanima sta ja tu mogu da uradim a da ne menjam softver, jedino nisam probao da ubacim taj cam driver 4.5 i neznam dali on ima za R1CA021 ili za njega ima od v5.3 pa navise? Ja trazim na internetu v4.5 za R1CA021 ali nesto ne uspevam da nadjem. Ima li neko neki predlog?

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Da li si probao da ocistis kameru?? Ne verujem da je do softvera... :|
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

moonwalker80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2008. 00:07

Post od moonwalker80 »

Pa ajde probacu i da obrisem socivo, ali nesto sumnjam da ce to da popravi situaciju. Mislim razlika postoji i dok posmatrate kadar preko ekrana, odmah se vidi na ekranu i pre nego sto slikate da razlika postoji, na mom telefonu nedostaje kontrasta.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Aj videcu da nadjem 4.5 camdriver, ako nista izvucicu ga rucno :)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

moonwalker80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2008. 00:07

Post od moonwalker80 »

MilančeBGD, Pazi kad je ovo sa brisanjem sociva izgleda resilo problem :D Nemogu da verujem :) Evo vec se sad vide promene u kontrastu, sad je crna bas nekako crna. Nije mu tu sad caletov telefon ali ponovicu test sa istom slikom kao pre pa bas da vidim razliku. A ti milance ako mozes da nadjes cam v4.5 ne bi bilo lose bas me zanima i to da mu ubacim pa da i tad uporedim. Hvala unapred.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Hehe :) bas mi je drago :)
Ja sam nasao jednu 4.5 verziju kamera za k750i, sad da li je to original stvarno ne znam ni ja.
Evo okacio sam pa probaj :wink:

http://rapidshare.com/files/137089995/c ... 0.dat.html
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

asmir
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 15. Apr 2008. 04:46

Post od asmir »

cao, imam k750 flesovan na w800 sa xs++ ali kad ga stavim na SEUS da ga updatujem poznaje samo kao k750 sta trebam raditi da mi na SEUS updatujem kao w800 :cry: ,
i jos nesto imam neki vkp i dat(drajvere) fajlovi za w800 , kako da ih stavim na moj SE.
hvala , cao :wink:

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

asmir, batali seus, batali update, koristi XS++ ili JDFlasher i ubaci ručno software po želji. Razlog što ti SEUS prepoznaje telefon kao K750 je verovatno u CDA broju koji nije promenjen tako da odgovara W800 (CDA1023.../xxx ili CDA1024.../xxx ?). Koju verziju SW koristiš i zašto bi da je update-uješ?
Što se tiče VKP fajlova, pazi: moraju tačno da odgovaraju verziji softvera tvog telefona i moraju biti za W800 (nikako za K750). Ako ubaciš peč za neodgovarajuću verziju - mrtav telefon.
VKP pečeve ubacuješ JDFlasher-om (ili SETool2Lite, ali je JDFlašer jednostavniji za rad).
DAT fajlovi (opet moraš znati tačno za šta su i od kog su modela telefona) se ubacuju pomoću JDFlasher-a, XS++ ili SETool2Lite.
Ako je telefon CID36 možeš koristiti i SEFP i GFlash
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Post od oggich »

Pitanje za sve ljude koji mi mogu pomoci.Naime,kupicu u skorije vreme slusalice Walkman za SE K750i,pa me interesuje koja je razlika izmedju onih sto kostaju 1200 din u Beogradu u centru grada i 800 din van centra?Da sad ne reklamiram lokale.Mada sam citao na forumu da je tesko razlikovati kineske kopije i ''turske'' kopije,da ih tako nazovem.Pomozite mi,posto ne bih da dam pare,a onda posle mesec dana opet da moram da jurim slusalice.

Izvinjavam se moderatorima sajta ako je ovo pitanje offtopic

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Odes u SE radnju i kupis hpm82 i znas da su original :) HPM70 ima na svakom cosku, nisu ni kinezi mutavi, pre se moglo razlikovati po "prstenovima" na 3.5mm ali i to su uspesno kopirali tako da ti jedino ostaje da nadjes original i da uzivo uporedis, mislim na natpise i samu izradu.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Sondri
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 07. Sep 2007. 12:49
Kontakt:

Post od Sondri »

Ljudi, bluetooth mi radi samo na 15-20cm blizine?! Odmaknem telefon od drugog na pola metra i ništa?! Prvo sam mislio da je totalno crko, al sasvim slucajno sam provalio da radi kad su skroz blizu jedan drugom?! kakvi su to problemi???

Obi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 15:04
Lokacija: Smederevo

Post od Obi »

Gde mogu da kupim originalnu masku sa kućištem za k750i?Ova moja nije baš u najboljem stanju :disgust:
w950

feco
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 16. Maj 2008. 09:09
Kontakt:

Post od feco »

Raja flesovo sam Tel..K750 stavijo softerr W800 Cid 49 Al Nepoznaje mi karitucu Kazemi Da stavim pravu karticu ja mislim da je kodiran Telefon..ima li neko resene da se to dekodira..Hvala unapred... :)

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

feco, telefon je bio otključan pečom (to nije pravo otključavanje, već zakrpa koja modifikuje software tako da telefon "misli" da je otključan - i radi sa bilo kojom karticom). Prilikom flešovanja ti si pregazio svoj prvobitni (pečovani) software i telefon je zaključan na mrežu sa koje je skinut.
Imaš dve opcije:

1. odneseš ga u servis i oni ti odrade "pravo" otključavanje (i to naplate) - a možda ti i ne odrade "pravo" otključavanje već ga otključaju pečom (razlika je nevidljiva, a cena ista, ali ponovni fleš i - ponovo zaključan telefon!)

2. odradiš otključavanje sam, kod kuće, pomoću peča, besplatno (ako posle flešuješ telefon opet će biti zaključan, ali ćeš uvek znati kako da ga ponovo otključaš).

Ako si zainteresovan za metod 2. - tu sam
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

feco
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 16. Maj 2008. 09:09
Kontakt:

Post od feco »

rixxon a mozes li mi Dati taj Patch i malo mi pojasniti kako da stavim taj Patch ako ti nije tesako Hvala unapred...

Obi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 14. Maj 2008. 15:04
Lokacija: Smederevo

Post od Obi »

Da li može memoriska od 16GB u k750i?Vidim na ebay-u,pa bih uzeo.Možda mi je pouzdanije 8GB ili 4GB?
w950

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Obi, nisam bas siguran da li bi mogla bas ova od 16GB! :unsure:
Ne znam, mislim da ti je najbolje resenje ova od 4GB (sta ce ti vise) jer znam da su je ljudi koristili i da nisu imali problema, a za ovu od 8GB ne znam kako radi, odnosno da li koci telefon i tako to... :roll: :wink:

zmirko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 25. Dec 2008. 19:31
Lokacija: resnik

Post od zmirko »

Imam problem sa k750 telefonom,naime ispao mi je i sada ima neke cudne boje na displeju.Drugar mi rece da je najverovatnije crko procesor.Da li postoji neko resenje za takav kvar?
Pozdrav Mirko :(

Odgovori