Palm Treo Pro

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Palm Treo Pro

Post od araphel »

Konačno!WM6.1+WiFi+GPS+400mhz procesor+fenomenalan dizajn!

Možda palm i nije tako mrtav ;)

Više informacija na linku
http://News.palmnewsletters.com/cgi-bin ... Jqo0pNr0G2

luckyyy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2008. 19:32

Post od luckyyy »

Da, taman sam hteo da otvorim temu.
P.S. mada im ovo "Pro" i nije najinovativnije...
Ali je dizajn!!!!!!!!!!!!! Vrh!
Old Nokia ::: Asus Zenfone Max Leather Black

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ako ovo ne bude prodavano po nekoj nenormalnoj ceni,ima odmah da jurim nekoga ko ide u U.S of A,čim se mališa pojavi.....Sve što treba na jednom mestu,sa dosad naboljim dizajnom,a bez slider tastature....skoro pa fenomenalno!

Naravno,to pričam ovako napamet.Tek treba videti kako će to da izgleda u praksi.

luckyyy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2008. 19:32

Post od luckyyy »

A ima sve ono sto je meni licno najbitnije: qwerty, Wm 6.1, GPS, Touch screen, black dizajn, dobar procesor, kakvu takvu kameru...
Ma nema greske.
Old Nokia ::: Asus Zenfone Max Leather Black

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Ja sam nasao informaciju da se prodaje za 599$ bez ugovora, sto je za ovo sto nudi, previse, mada, to je startna cijena, tako da se spustanje na neku normalu tek ocekuje.
Mada ne znam zasto, meni je bolji treo 800w, ovaj mi je sav sljasteci.

A sto se tice palma, palm OS, je poprilicno mrtav, dok palm kao proizvodjac se batrga, s tim sto su komentari, na ove nove masine koje je izbacio prilicno negativni, u smislu da kasne u odnosu na konkurenciju, narocito na iphone koji po procjenama koje sam citao, puca na isti trzisni segment na koji ide i palm, mada ja ne znam kako to :wacko:
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

kefalo, na zvaničnom palm sajtu piše stiće uskoro,tako da nemam pojma gde si video tu cenu? A treo 800w je samo za CDMA mreže,tojest,konkretno do daljnjeg fa samo Sprint nudi.Neće ni biti GSM verzija,koliko sam ja uspeo da pronađem na netu.

Upravo to je u pitanju,ovo je konačno Palm koji ne kaska za ostalima po opcijama i mogućnostima.A o dizajnu i ukus ne treba raspravljati.Meni je ovo nešto najlepše što sam u skorije vreme video.Jedino HTC Touch može da mi se meri po lepoti,mada zaostaje.

To pucanje Iphone-a na isti segment mi je totalno nejasno,jer nemaju nikakvih skičnosti,a o samom Iphone-u sam već više puta izrazio svoje mišljenje,ne moram opet.

Ponoviću,ako ovo bude išlo po nekoj razumnoj ceni...moje je!

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

araphel, ma govorim za cijenu treo 800w, mozda ja nisam bio najjasniji.
pretpostavljam da onda ni ovaj ne smije da bjezi mnogo od treo 800w.
vidis sto se tice tog za gsm mrezu, nisam bio najpazljiviji, iako sam skinuo gomilu videa o tom 800w, stvarno steta ako bude bez podrske za gsm.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

kefalo, kažem ti,baš sam zagledao.800w se prodaje samo na Sprintu,i nema nigde najave da će se raditi GSM verzija.

E sad,ako i za Pro nalepe takvu cenu,teško će se to prodavati.Ali,ako bude iole razumnije,recimo oko 300 eura,to jeveć neka ok cifra....

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

araphel,
je sve je super sve je 5 ali to u nasim prodavnicama po normalnim cijenama necemo vidjeti, nazalost, a volio bi da grijesim.
pogledaj samo it svet, i radnje koje nude palm.

jedini izlaz je kao sto rece nabava preko

e da 300 za nov, je stvarno OK, TS+navi tasteri+qwerty+windows :oops:
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »


fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Dizajn jede zivu decu mada mi deluje nekako plasticno..nadam se da se varam :disgust:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

fain2daniel, našao sam još neke fotke,na kojima se vidi lepo plastika nakon što se skine ona zaštitna folija,i spreda i odm pozadi.Deluje malo bolje,mada se i ja plašim da je malo bezveze plastika. :smutny:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Is it something with me or what, ali meni nije ništa posebno. Nije loš, ali nije ni nešto posebno. Nije loš dizaj, nisu loše karakteristike, ništa na njemu nije loše, a opet......... Jedino što me je oduševilo na onom tvom starom Treu je bila stabilnost. Ako sam te dobro razumeo lakše je bilo zabagovati 3310 nego njega. A sad na WM........ videćemo.

A možda ja samo imam neku odbojnost prema monoblok qwerty modelima. Koliko god bili praktični, preglomazni su mi. A možda baš N71 i ovaj Palm menjaju to ............... :?

edit: A možda opet baš to dobro što je solidan a nenapucan i nije glomazan. Donekle kao moj e50.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

gargamel4, kako nije glomazan,pa kao iphone je,samo što je deblji!!Pogledaj link koji je postavio IDzO
Nokia C6

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

gargamel4, nemoj me podsećati...već sam izjavio da hoću da pronađem negde Treo 650...ili pak da se malo modernizujem sa 680.Jeste zastareo OS,ali radi kao zmaj!

A ovo mi je onako...pa pre svega po dizajnu fenomenalno!A oduševilo me je to što je čak i tvrdoglavi Palm konačno rešio da doda WiFi i GPS.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Jel da? Nisam gledao dimenzije, nego onako grubo specifikaciju, ali realno ne može i full tastatura, i veliki ekran (što bismo svi), i sve ono unutra a da bude dimenzija 8210.

Jeste araphele, mnogo beše simpatična mašinica. Nije toliko moj tip, ali baš je bio dobar.
A za ovo drugo: GPS je pomodarstvo ali čija integracija ipak može biti korisna, a WiFi pitanje opstanka firme. Bez toga nema svrhe više praviti nešto što nije najjeftinija klasa uređaja.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

gargamel

A možda ja samo imam neku odbojnost prema monoblok qwerty modelima. Koliko god bili praktični, preglomazni su mi. A možda baš N71 i ovaj Palm menjaju to ............... :?

--n71?!! Valjda E71 :unsure:
A N D R O I D

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Ah, meni je krivo araphel, je razbio moju zabludu, o treo 800w, koji mi je cak i bolji od ovog, iako je i on plastican.
Razlog koristi mat plastiku a ovaj mi je sav sljasteci.
Mada, to jeste subjektivno, meni je i dalje najljepsi treo 680/750, ali nemaju wifi, jedina mana :wacko: , mada za zezanje i neku kolekciju dobro dodju.
Mada paradoks, je taj sto ja koristim internet na telefonu, bas na mjestima kad nemam wifi, tj. obicno se na tako nekim mjestima tipa kad cekas red, dosadjujes i onda posegnes za fonom, a tamo wifi-ja ni za lijeka.

Evo konkretno ja sam sad na wifi-ju i kafeu, skoro sat, a tesko da bi ja sat vremena izdrzao da blenem u fon.
Tako da taj wifi, i moze i ne mora biti prednost.
Tj. bit ce prednost dok ne pojeftnini protok podataka kod operatera.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

OFFA jeftinog interneta u Srbiji neće biti dok se ne pojavi AT&T što znači-nikad :D wi-fi će otprilike kod nas uvek biti prednost,jer na prepaidu u lelekomu je 100kb 3dinara najjeftinija mogučnost,a neki flat za postpaid je san snova!OFF
Al meni lepši oni njihovi stariji modeli treo 750,i neki jako sličan ovome,al ne mogu da se setim kako se zove. :oops: ,Obaj što fain2daniel ima mi je najlepši (treo 750).Ovom će da stave jedno 500 jura najmanje,pa će zbog 2 kupca mesečno spustiti cenu na 300 jura,ali će svi zaboraviti na treo pro. :wacko: Neko moje predviđanje :D :D
P.S,mene ovaj treo podseća na bb bold,ne znam što.. :?
Nokia C6

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

tehno maniac,
pa jeste, ispade da ni dolazak treceg operatera nije donio nesto epohalno, nego smo jos dobili i zaokruzenu prvu minutu :o , ali stara narodna kaze "vrana vrani oci ne vadi", pa u tom svijetlu treba tumaciti ovakvo stanje.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Odgovori