Samsung G810

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
senadomen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Sre, 08. Avg 2007. 10:20

Post od senadomen »

tekt napisao: znam da je n96 bolji ali ja bi da probam samsung smartphone jer nikad do sad nisam koristio taj brend
Moze li se znati po cemu je bolji? Jel po softveru, dizajnu, specifikacijama, baterija, zavrsna obrada, ili mozda sto ga krasi naziv NOKIA?
Nokia E50

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

po softveru je n96 definitivno bolji (obrati paznju na verziju symbian-a u n96). dalje kamera i video snimci (dovoljno ih je uporediti sa n95) dalje dig. tv standard, veci ekran, o internoj memoriji nema potrebe ni raspravljati....... pisao bih jos ali me mrzi, drugi put :)
A N D R O I D

senadomen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Sre, 08. Avg 2007. 10:20

Post od senadomen »

dojlimi napisao:po softveru je n96 definitivno bolji (obrati paznju na verziju symbian-a u n96)
Tu sam i cekao da se neko upeca. N96 ima najnoviji softver, ali to moze biti i prednost i mana jer je pitanje kako ce raditi sa danasnjim aplikacijama i za ocekivati je da ce biti pun bagova (kao sto je nekad bilo sa OS9.1 i sa 9.2) Dok se to ne stabilizuje verovatno ce proci oko 2 god.
dojlimi napisao:dalje kamera i video snimci (dovoljno ih je uporediti sa n95)
Ovde si vesto izbegao da poredis direktno sa Nokijom N96. Dobro svi znamo da kad je N95 izasao nije imao priblizno dobru kameru kao sada, a softver je bio extra bagovit jer je to bio, ako mi se dobro cini, prvi telefon
sa OS-om 9.2.
dojlimi napisao:dalje dig. tv standard
To jeste mozda prednost jer cemo tek videti kako ce se pokazati u praksi.. Na putu ne verujem da ce nesto hvatati signal, dok kod kuce mislim da je bolje gledati na 32˝ nego na 2.8˝.
dojlimi napisao: veci ekran,
Za tako veliki ekran bi trebala i veca rezolucija. G810 ce ga u svakom slucaju odrati po kvalitetu i jasnoci tako da bi tu moglo biti 1-1, pa ko sta vise voli.
dojlimi napisao:o internoj memoriji nema potrebe ni raspravljati.......
I nema potebe, nekome je sasvim dovoljno i 2gb.
dojlimi napisao:pisao bih jos ali me mrzi, drugi put :)
Cekamo te, ali malo ishvali i Samsung taj drugi put da ne ispadne da si okoreli Nokijas koji zbog zaslepljenosti ne vidi nista dalje od nje. :wink:
Za pocetak ti mogu pomoci: xenon, opticki, zastitu za kameru, bolji zvuk na sluskama, kvalitet izrade, baterija..
Nokia E50

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

90% Samsung telefona ima los softver,dok su hardverski odlicno odradjeni.Mislim da ce proci mnogo vremena da bi jedan Samsung mogao parirati Nokiji.
LG G2 Black,16GB

edge
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2008. 01:20

Post od edge »

Posto na cenovniku/listi/ vodicu il ista vec ..ne mogu ostaviti komentar, ajd to ovde da uradim. Posle dva dana utisci su sledeci....Izrada- super, nema zvakanja, nema skripanja, dobrim delom je sa metalnim elementima, mada nema toliko metala kao sto se videlo u 'beta' verzijama! Poklopac baterije je cista plastika. Kamera je super (za mob) i u ravni je sa digitalcima nizeg ranga(100e) i po opcijama i po kvalitetu, slusalice + zvuk, odlicno! Ko je imao n91, pa recimo 95% od toga, tj isti kvalitet samo ne cepa usi kad se 'odvrne'...gps nisam stigao probati, inace uz tel stize 1gb kartica sa softw sa mapama za istocnu evropu. Sto se izgleda OS-a tice..pa evidentno nije tako lep kao nokijin, verovatno zbog broja boja, brzina je ista, stabilnost super (koliko sam mogao videti/probati za ova dva dana?!). Wifi radi super..nista bolje ni gore od 9.2 nokia aparata. Baterija....jedino razocarenje...moje subjektivno misljenje, od 1200mah sam ocekivao ipak vise(e61 sa 1500)..sad trikovi sa gasenjem 3g i sl ne pale mnogo, 1-1.5 dana bez gasenja, sa 12min razgovora, 10min muzike, 10min wifi, 5 slika a gde jos i gps kad upalim...ali ajd dobro sad. Mozda mi je telenor kriv za to :P Generalno drago mi je sto sam pazario ovaj tel, mislim da cemo se lepo druziti. Kome je bitno (meni jeste) SAR vrednost za ovaj aparat iznosi, po navodu proizvodjaca 0,197 w/kg
Poslednja izmena od edge u Pet, 25. Jul 2008. 16:18, izmenjeno 1 put ukupno.

edge
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2008. 01:20

Post od edge »

dopuna utisaka.....gps radi odlicno, kaci se za 5sec i ne gubi vezu, softw za navigaciju 'navigation' sto stize sa tel, je njesra...da ne objasnjavam sad, verujem da ce se naci vec nesto drugo ;)

dadony
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 25. Jul 2008. 16:32

Post od dadony »

Sto se tice GPS-a ovaj navigon je cisti promasaj. Ja sam nabacio garmin Mobile XT, i radi odlicno. mape se mogu pregledati i u offline modu i punnnooo su detaljnije.

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Ozbiljno se razmisljam da mijenjam moju nokiu N95(obozavam je ali pomalo mi dosadila) za ovaj telefon, posebno jer vidim da mu je ovih dana cijena znatno pala!

Nego ne procitah nidje koliko ima RAM memorije, cini mi se da je 64mb u pitanju sto mi se bas i ne svidja, ako ima 128 skoro sam siguran da ga kupujem!

edit: nasao sam u kompletnom testu da pri startu telefona ima slobodnih 84mb ram-a, sto je svakako jos jedan plus za njega... Razmislicu definitivno o ovom modelu, steta samo sto nema akcelerometar...
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

Na mom pise - 38 MB in use, 121 MB free 10 kB Calendar, 202 kB contacts, 2919 kB messages, 15 MB images, 0 MB Sound files, 0 B Video clips, 9 Kb documents, 0 B MIDP apps

Nadam se da pomaze.

peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Post od peky@n93 »

meni je recimo g800 odlican fon,ali zato cu verovatno uskoro ga zameniti za g810.jer g800 ima par nedostatakaa koje me nerviraju. :disgust: recimo ne podrzava teme,3.5mm ulaz.kvalitet je sam vrh!a bogami i izgled.
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

LesaZMN, ne pomaze bas mnogo jer je to info o internoj memoriji, ram je nesto drugo, nju mozes da vidis ako instaliras neki task manager tipa handy taskman, best task manager... i dosta drugih... Hvala u svakom slucaju ;)

Da te pitam jos nesto kad si vec tu, da li si probao da odradis hack na telefonu, da bi mogao da instaliras sve aplikacije bez sertifikovanja, i da li ti rade svi programi pravljeni za symbian nokie?
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Sensei, a koliko tačno košta sada g810 ?
Nokia C6

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

tehno maniac, pa nisam jos gledao telefon po radnjama u NS-u(uskoro cu) ali ni cijene na ovom sajtu nisu previsoke po meni(oko 340 eura)...
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

muamert
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 11:05

Post od muamert »

Pozdrav.

Evo kupio sam ga prije dva dana i stvarno je OK mobitel. Samo me nesto brine. U testu pise da GPS isprazni bateriju za oko 2,5 sata. Sad ako ja putujem negdje gdje traje vise od toga, sta onda raditi, jer se kartica iskljucuje kada se puni telefon, tako da bih jedan dio puta isao bez GPS-a. Dali je mozda drugacije kada se koristi auto punjac, za razliku od obicnog ili USB-a?

Pozdrav

Edit:
Rijeseno.

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

Za one koji koriste G810 ili bilo koji drugi telefon kao GPS, ludo je uopste razmisljati o upotrebi u te svrhe bez auto punjaca. GPS vuce struju ko lud i bilo kakav put malo duze, nema smisla. Auto punjac i nemas probelema. Ja sam vec stvorio naviku da cim udjem u auto ili krenem u krevet, "nabijem" ljubimca na punjac i ne mislim o broju crtica, bez obzira koji je brend u pitanju. Stvar navike, ali mnogo znaci.

muamert
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 11:05

Post od muamert »

Ma jasno je meni to, ali kada ukljucim punjac mem. kartica se iskljuci, jer se automatski ukljucuje i prijenos podataka. Rijesio sam to i sada punim a da mogu koristiti mem. karticu.

Pozdrav

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Post od mrkixxx »

jel instalirao neko call menager, sms menager i sl. applikacije?
kako radi?
je su za ovaj model adekvatne aplikacioje za nokiju 60v3 ili 3.1?
dajte jos neke utiske!!! :)

edge
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2008. 01:20

Post od edge »

sve mozes da instaliras, ali nece sve i raditi (mislim na app koje koriste accelerator :)))), uz symbian hack 3.01 mozes i nokia aplikacije, sa zadnjim firmware-om i fring je proradio konacno...

yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

edge, a jesi ti probao da ga hackujes ili mislis da moze?Nesto se i ja razmisljam da ga pazarim,malo da n82 odmori od mene! :)

jedan08
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 03. Dec 2008. 16:53

Post od jedan08 »

Da li neko zna da li ima opcija "voice recognition" u imeniku (contact list)? I ako ima kako se aktivira?

Odgovori