Dual Sim telefoni i ostali Kinezi

Odgovori
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Dual Sim telefoni i ostali Kinezi

Post od IDzO »

TELEFONI

DUAL SIM TELEFONI - DVOSTRUKA PREDNOST

Novina koja će vam omogućiti da imate i privatni i poslovni telefon u jednom! Dual sim mobilni telefoni su bum na tržištu. Oni, praktično, u istom kućištu, imaju 2 telefona, koja mogu da rade samostalno ili u paru. Znači, telefoni poseduju 2 procesora, i mesto za 2 kartice, koje rade istovremeno.
Kad upalite telefon, obe kartice su aktivne, i prikazuju mreže na kojima se nalaze. Na tastaturi pored standardnih tastera, postoji i 2 tastera za uspostavljanje veze. Ostaje da prostim izborom odaberete sa koje kartice želite da zovete. Ukoliko primite i poziv na drugu karticu, jednostavno pritisnete drugi taster aktivirate i drugi poziv, dok je prvi poziv na čekanju. Ili - naparavite konferencijsku vezu sa oba poziva.
Dakle, pritiskom na jednu od dve slušalice ( tasteri 1 i 2 ili A i B ) uspostavljate vezu sa jedne ili druge SIM kartice. Takođe, vrlo lako je isključiti jednu karticu, dok je druga aktivna i obrnuto.
To praktično znači, da ako imate 2 kartice ( recimo - poslovnu i privatnu ) više ne morate da nosite dva telefona! Od sada Vam je dovoljan jedan DUAL SIM telefon.
Ovi telefoni su razvijeni i proizvedeni u Kini, kao nezavistan proizvod, u fabrikama koje vec dugi niz godina rade za svetski poznate marke: Nokia, Sony Ericsson, Samsung i dr. To znači da koriste najsavremeniju tehnologiju, komponente, a delimično i dizajn tih afirmisanih marki.
Nikada više nećete morati da nosite 2 mobilna telefona!

dita71
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 21:27

Post od dita71 »

Upravo sam vlasnik jednog takvog :D i za sada sam prezadovoljan :roll:
Telefon Anycool T808 ima o63 i 064 karticu i neispada iz mreze.Blutut mu radi odlicno,2gb kartica takodje,radio je fenomenalan u prijemu,jedino sa tv nisam bas u potpunosti zadovoljan ali to ipak zavisi od mesta gde se nalazite i naravno antene.Avi formate ne podrzava,mp4 dosta koci a 3gp je loseg kvaliteta slike.Ne znam da li bi mogao da se ubaci neki mpg4 codec za film.Sva ostala podesavanja rade mp3 za poziv ali ne i za poruke bar ja nisam to nasao.Inace telefon je kupljen u get shopu i nisam imao problema sa sinhronizacijom sa racunarom.

Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

Sta se tacno dobija u pakovanju kad se kupi tel,i koliko drzi baterija sa nekim umerenim koriscenjem...?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Yuba, dobija se fon, USB kabl koji se povezuje i na punjac (isti je kabl), 2 baterije, memorijska kartica od 256 MB, uputstvo, i kutija (fina i luxuzna ako smem da primetim).
Baterija je u mom K88 trajala 5-7 dana.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dita71
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 20. Okt 2008. 21:27

Post od dita71 »

Uprao tako kao sto je rekao Miorag a dobijaju se i slusalice.Inace treba dokupiti karticu 2 gb kosta svega 450 din.i steta bi bila ne kupiti je.Baterija traje punih 5 dana bez upotrebe Tv-a
Inace Tv sam probao na drugoj lokaciji i bio sam prezadovoljan stvarno je slika bila super.

Yuba
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Sub, 13. Maj 2006. 22:08
Lokacija: Sombor

Post od Yuba »

Super,hvala na dosadasnjim savetima i odgovorima...jedino me interesuje sad koji model da uzmem...svidjaju mi se t808 i t818,onako bas su lepe linije i ogromni ekran...jel ima mogucnost da se stavi mp3 melodija za sms??

blaza888
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 06. Avg 2007. 16:52
Lokacija: NIs

Post od blaza888 »

PUKO MI JE SOFTWARE NA MOBU....IMAM cect t689...da li neko zna kako mogu sam da zamenim software??? unapred HVALA!

scorpio73
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 10. Maj 2006. 21:44
Lokacija: Le

Post od scorpio73 »

Pozzz... ljubiteljima "kineza" ;-)
Skoro sam kupio tj menjao stari fon za jednog od navedenih kineza... marke Tintele... TT-V1 ali nisam nista dobio od opreme od starog vlasnika.. pa me s toga interesuje sledece:
1. Imam stari usb kabl od nokie.... funkcionise besprekorno... kako mogu nabaviti neki softwar za isntalaciju tj manipulisanje mob-om;
2. Punjac je takodje od stare nkie.. sa tankim dzekom... al nije bas kompatibilan... stalno ispada i imam dosta problema dok nadjem pravi polozaj s tim sto opet postoji sansa da se izvuce... koji punjac da nabavim;
3. Jer potrebno zameniti softwar tj ubaciti neki noviji jer mi na ovom... kada su 2 kartice razlicitih mreza... gubi povremeno jednu od te 2, obicno izgubi mts... ili je problem u necem drugom;
4. Gde se mogu naci igrice, teme.. i slicne stvari za ove telefone
5. I zasad poslednje ;-) gde i kako da podesim parametre za gprs i mms?
Nadam se da ce neko uspeti da pomogne... ako ne sve bar u delu problema...
THNX

vukosav_92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 27. Avg 2008. 18:01

Post od vukosav_92 »

imam problem
imam anycoolt808 i kada ga povezem preko usb-a sa kompom on mi puni bateriju,a do pre par dana me je uvek pitao sta da izaberem (npr. mass storage da prebacujem nesto na mem. karticu).sta je problem?imali neko resenje?
unapred hvala

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Potražite po netu,najbolje na Jutjubu,informacije o modelu Cect i9.Odlično skinut Iphone,s tim da ima dual sim mogućnost,izmenjivu bateriju,i jedan minus,čini mi se da je pisanje poruka samo u mini qwerty varijanti...svejedno,dobar fončić

Vtec
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2005. 08:30
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Vtec »

Zanima me jesu li prelezali one decije bolesti, tipa da moze imenik normalno da se ubaci u telefon sa podrskom vise brojeva ispod jednog imena? I jel mogu konacno da citaju neke aplikacije? :)

Ja sam moj odavno prodao...sluzio me odlicno, a i drugara koji ga je kupio od mene sluzi besprekorno :)

mitar-nk
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2008. 23:14

Post od mitar-nk »

Pojavio se neki anycool 007,kopika omnije.Da li zna ko valja li taj sta?Dvoumim se sad da uzmem k88, t808 ili taj 007.Moze li mi neko reci neko iskustvo sa tim telefonima?
Ne znam zasto ali me jako interesuju ti tel.Znam da nisu nista posebno al mi se svidja sto imaju veliki touchscreen i 2 slota za kartice!
Unapred hvala!
Nokia N73,Anycool D007

Fery11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 19:50

Post od Fery11 »

anycool 007 je odlican telefoncic,imao sam ga i sve pohvale,jedina mana,bar meni je pisanje poruka koje moras da pises olovkom posto je tastatura na ekranu jako sitna.Druga mana je mozda malo slabiji zvuk zvona,za razliku od ostalih kineza pa moze da ti se desi da necujes poziv.Odlican ekran,sve radis prstom pa cak i poruke mogu da se pisu ako su ti sitni prsti.Moja preporuka ti je da uzmes ovaj iz cele serije anycool telefona(zove se inace i Cect t520,http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=2025,kinezi su cudo)posto je veoma lep i kulturica fon,ima dosta osetljiviji ekran od ostalih a dosta bolji softver.Mogu ti reci da je i baterija trajala duze nego na drugim kinezima.Sto se tice imenika prepoznaje normalno brojeve bez dodavanja +381 za pojedine mreze.

mitar-nk
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2008. 23:14

Post od mitar-nk »

Izgleda mi kao fin telefoncic! Mislim na izgled je bas fin, al dje da ga nadjem i kolika mu je cijena???
Nokia N73,Anycool D007

Fery11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 19:50

Post od Fery11 »

Imas ga u oglasima,cena135-150 koliko sam ja video.Lepo odradjena kopija.U paketu treba da dobijes telefon,olovcicu koja izgleda kao privezak,dve baterije,futrolu,slusalice,data USB kabal,mem.karticu.

mitar-nk
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2008. 23:14

Post od mitar-nk »

Pa zar nije ovo kopija Omnije??? Mislim na ovaj T 520! Ja ovaj 007 nisam gledao samo sam cuo da je kopija omnije!
Nokia N73,Anycool D007

Fery11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 19:50

Post od Fery11 »

Na anycool-u d007 pise na zadnjem poklopcu i futroli lepo ANYCOOL a na CECT t520 pise SAMSVNG inace su to dva potpuno ista telefona i hardverski i softverski ,nema razlike,i oba su kopija Samsunga i900 Omnia. :). Inace kod nas se prodaju samo anycool modeli,cect t520 jos nisam video kod nas.

mitar-nk
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2008. 23:14

Post od mitar-nk »

E pa na ovom sajtu sto si mi poslao ima opcija da se kupi fon po veoma niskim cijenama samo treba da se registrujes!Ima opcija da se placa western union-on i donose ti ga na kucnu adresu valjda! 8)
Nokia N73,Anycool D007

Fery11
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 51
Pridružio se: Pon, 22. Sep 2008. 19:50

Post od Fery11 »

Valjda :unsure: .Neisplati se,kada bi platio sve dazbine izadje te isto ko da si ga pazario ovde sem ako mozda neces 100 komada.Cekao bi ga tri nedelje minimum.A i kad bi ja uzimao nesto odatle to sigurno nebi bio ovaj model,ima tu mnogo boljih stvari za slicne pare.

mitar-nk
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 23. Jan 2008. 23:14

Post od mitar-nk »

Vidio sam!Ima mnogo mnogo boljih stvari!!! Gledao sam i dobri su mi iPhon-ovi!Ima ih kakvih hoces!!! :wink: A i to sto kazes,ispao bi kao i odje,ako ne i skuplje!
Nokia N73,Anycool D007

Odgovori