Teme za Symbian, kako ih praviti?

teme, pozadinske slike, ikonice, melodije
Whitesnake
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 14. Jul 2005. 16:17
Lokacija: Ljubljana-SLO

Teme za Symbian, kako ih praviti?

Post od Whitesnake »

Zanima me kako oz teme u sis formatu da pokupim pozadine i ikonice, napravim ih da su vidljive u nokia theme studiu i upotrebljavam ih kasnije za svoje teme. Pretpostavljam da se radi o convertu sis-a u folder ili .tdf file-a , jer vidim da su teme koje je on dao kao osnovu u tom obliku. Hvala unapred
Tko ljeti vrijedi,tko ne ljeti ne vrijedi !

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Postoji program za to, zove se Theme Editor, i nije los, ali vjeruj mi da je pravljenje teme jako muchan posao... Nije tesko, ali moras da se cimas da svaku slicicu stavis u toj i toj rezoluciji... Ima mnogo detalja, ma temu da lupas tek da je napravis bzvz ne mos proc ispod pola sata posla ja mislim, da ne pricham o ozbiljnim temama... :D Al eto, ti probaj ako ti nije muka... ;)

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

taj theme editor mislim da imas na nokijinom sajtu...ako gresim ispravite me,nisam ni sam siguran...
Ex Sir_Oliver

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Bio je ranije, pre par meseci...ali proveri za svaki slucaj...to je bar lako :wink: 8) Ali je pravljenje tema stvarno zanimljivo...naravno ako imas strpljenja :)

Whitesnake
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 14. Jul 2005. 16:17
Lokacija: Ljubljana-SLO

Post od Whitesnake »

Hm,prvi pokušaji nisu tako loše ispali s tim što je tema poprilično ispala spartanska ali biće bolje!!! :cry: :cry: :cry: Ali koliko vremena je potrebno da se napravi nešto kompleksnije to nije humano.
Tko ljeti vrijedi,tko ne ljeti ne vrijedi !

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Whitesnake napisao:Hm,prvi pokušaji nisu tako loše ispali s tim što je tema poprilično ispala spartanska ali biće bolje!!! :cry: :cry: :cry: Ali koliko vremena je potrebno da se napravi nešto kompleksnije to nije humano.
Rekao sam ti ja, nije tesko al je opuc da se oderes od rada vremenski, i najmanji detaljcic zahtijeva bar 5 min... ;) :D

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

auuuuuuuuu pa to je bas mucan posao imas na symbianx.com tema na koliko hoces i to za sve ukuse.ne znam sto se uopste mucis oko toga bzv
The Bloody Alboz

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Mitre, pa mozda oce da napravi svoju temu da ima unikatnu? :dry: Ili da ubaci neke svoje slike, a takvu temu sigurno nece naci na netu... :lol:

mitar
Banned
Postovi: 185
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:45
Kontakt:

Post od mitar »

e pa kad bolje razmisljam u pravu si ti :wink: :wink: (pametan momak)uzgred mozes li mi poslati link za download ovog theme editora
The Bloody Alboz

mi2scg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 177
Pridružio se: Čet, 16. Sep 2004. 23:11
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od mi2scg »

Theme Studio za Series 40 i 60 Nokia telefone mozete lako pronaci na http://www.forum.nokia.com/main/0,6566,034-301,00.html , a velicina fajla je 61MB.
Pozdrav svima!

Marko MI2
Stop the madness!

Alice_in_Chains
Banned
Postovi: 35
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2005. 17:29
Lokacija: Beograd

Post od Alice_in_Chains »

to mora da je sigurno tezhak posao, ali srecjno u tome, i , kada napravish neku, poshalji nam je , da je vidimo
this is my thruth, now tell me yours

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Da, obavezno, ako napraviš nešto okači da je vidimo...ali iskreno, mukotrpan je to posao, jesi li siguran da ti se isplati? :unsure:

Odgovori