Sony Ericsson XPERIA X1

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
scepo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Pon, 04. Avg 2008. 19:28

Post od scepo »

Zna li neko kako podesit poruke da vise nijesi kad se dopisujes sa nekim na CONVERSATION WITH , nego da je "normalno" dopisivanje kao na drugim tel . Hvala

markoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2009. 10:29

Post od markoko »

@scepo
Covek je u jednom od ranijih postova pomenuo Advanced_Configuration_Tool_v3.3 - upotrebi ga...

Day
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 19. Maj 2009. 05:16

Post od Day »

pozdrav svima moze pomoc danas sam aktivirao mail i sad imam problem kako da ga obrisem ili iskljucim ??? ako nema nekog resenja onda cu da sve obrisem !!!

PrincIP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 16:12
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od PrincIP »

@ scepo

dimi89, je meni isto to objasnjavao na strani 14 (poslednji post)! Ja sam uspesno resio svoj problem i sada je sve ok. POZ


@ dimi89 Oops! This link appears to be broken. :D

scepo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Pon, 04. Avg 2008. 19:28

Post od scepo »

@ PrincIP Veliko HVALA ,
HVALA i dimi89 , podesio sam sa tim programom . Program je odlican .... 8)

ludidzora
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 03. Dec 2008. 05:32
:: Galaxy S7
Lokacija: Banatsko Veliko Selo
Kontakt:

Post od ludidzora »

Moze pomoc? Nabacio sam ovaj fon i stvarno je extra. Ali kada se pali prvo ima znak SE, pa onda uctava Win pa potom ispise na sred ekrana HTC i kao ucitava Touchflo 3D i upali se. I ima TF 3D. Ali se menmi cini kao da nije samo on izstaliran neko kao da je ceo software od htc-a. Jel to moguce? Posto mi pola lici na htc a pola na njega. Ja bi da mu krknem Win 6.5 ( mada je i on sada instaliran), znaci sve jovo nanovo. Pa me zanima, kao, sta gde? Hvala u napred...

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Dzora telefon si kupio 99% polovan i taj ciji je bio je ubacio ( postoje 2 mogucnosti) Cooked HTC ROM ili je instalirao Manilu 2D (tako se zove HTC Touch Flo za druge uredjaje) e sad idi u Start>Settings>System>About i procitaj koji je OS i koja verzija onda ces da odes na xda developers sajt otkucas tu verizju u search(registrujes se pre toga) i pogledas kakav je rom.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

ludidzora
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 03. Dec 2008. 05:32
:: Galaxy S7
Lokacija: Banatsko Veliko Selo
Kontakt:

Post od ludidzora »

windows je 6.5 Professional, ispod pise CE OS 5.2.23016 (Build 23016 NRGZ28). Bio sam na sajtu ali nesto se bas i nisam snasao. Molio bih te za detaljnija upustva. Sta je podrebno da uradim da bi ga vratio na fabricki? Da prvo upisem drugi ROM? Ili kako vac?

Kada se pali pise EnergyROM 3.0 a i iskopao sam na netu da je taj. Sta sada kada znam koji je? Nasao sam spisak sta je sve ubaceno. Npr TF3D, HTC AudioManager, HTC GPS Tool, HTC Gesture... I to ima. Sta sada...

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Dzora postovanej za redom nije dozvoljeno koristi opciju izmeni........Sad lepo idi na xda developers sajt i u search kucaj How to flash Xperia whit new rom ili nesto slicno tome da bi ti izbacio uputstvo kako se flesuje Xperoa....Ustvari nemoj nista da kucas pri dnu strane ima Xperia kao model istaknut i tamo ces da vidis odeljak:Sony Ericsson Xperia X1 ROM development udjes tamo i nadjes kak ose flesuje Xperia sa novim ROM-om onda izaberes ROM koji ti se najvise svidja(da moras da procitas vecinu komentara za neki ROM da bi znao da li je dobar ili ne) skines ga i flesujes Xperiu naravno oras da budes 99% obazriv da ne zeznes telefon mada ako pratis uputstva tao nesto ne bi trebal oda se desi...Pozz ako ti nije nesto jasno pisi .... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

ludidzora
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 03. Dec 2008. 05:32
:: Galaxy S7
Lokacija: Banatsko Veliko Selo
Kontakt:

Post od ludidzora »

Sj sad cu da trzim. Sory za post. A imam jos jedno pitanje. Koliko vam traje baterija i koji napon i jacinu struje daje punjac? Imam 3 kom a svi razliciti. Hvala na odg...

Da dodam, da li bi ista moglo preko SE programa za azuriranje? Mada ne verujem.

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Dzora meni je sve jedno ako i postujes nego ce moderatori da ti izbrisu post pa je bolje na vreme da ga sam ispravis....Kako mislis preko SE programa za azuriranje? WM kao platforma ima 2 mgucnosti.Prva je da SE kao proizvodjac izbaci novi softwer tj. novu verziju windowsa i ti da je skines i tako updatujes a drugi je da najdes Cooked romove (koje je neko napravio za tvoj telefon) i da ih ubacis u mobb.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

dimi89, moguće je ubaciti novi softver za X1 preko SEUS-a, ali pretpostavljam da ROM u tom trenutku (pre ažuriranja) ne sme biti "cooked". :)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Nikola thx za informaciju nisam to znao....Mislio sam da moze samo preko Windows Mobile update-a...Jos jedan plus za ovaj telefon.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

ludidzora
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 03. Dec 2008. 05:32
:: Galaxy S7
Lokacija: Banatsko Veliko Selo
Kontakt:

Post od ludidzora »

Ok. Ovo sam valjda provalio kako ide. Samo treba da skinem firmware koji hocu. Ali ja bi fabricki. Original njegov. Zna li neko koji je i da li se isto tako flash-uje? Pozz

Edit: Evo upravo flash-ujem rom sa nekom original verzijom. Nadam se da ce sve ispasti OK. Hvala na pomoci a ako nesto zabrljam eto mene opet. Pozdrav.

Edit2: Evo zve je gotovo. Ali sam instalirao prvu verziju, znaci sada je WM 6.1, pa cu malo da ga njakam i posle cu staviti 6.5, ili normalan ili neri napucani, videcemo.

I imam jedno pitanje. Instalirao sam IGo8, ali nece da mi ufati signal sa gps-om, U podesavanjima pise da je fon konektovan sa GPS-om ali on nece da se konektuje na satelite? Jel zna neko kao ovo podesiti? Hvala jos jednom.

cokic3
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 23. Sep 2009. 00:16

Post od cokic3 »

hm...jedno pitanje...upravo sam dobila xperiu1 i nema shanse da ga ukljuchim,zapravo mogu,ali mi se pojavljuje neka meta i nece dalje...help... :(

markoko
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 33
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2009. 10:29

Post od markoko »

Hm, kakva meta? :shock: Mozes li da pojasnis malo blize, da nije neki trobojni ekran mozda? :dry:

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

cokic3 da nije možda za kalibraciju ekrana ili pak tome slično ?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

bambi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 133
Pridružio se: Sre, 24. Jan 2007. 13:05

Post od bambi »

cokic3, kao sto rece VeNoM to ti je meni za kalibraciju ekrana :) Samo prati uputstvo i klikci olovcicom u centar mete
| E72 | Vivaz Silver | SE c902 |

cokic3
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 23. Sep 2009. 00:16

Post od cokic3 »

uspela sam :) hvala puno...josh samo jedno pitanje...da li bateriju treba formatirati,poshto u uputstvu pishe da ne treba i da ga ne treba dugo drzati na punjachu...pa ne znam da li da ga stavim da se puni kao da formatirram bateriju ili samo dok se ne napuni???hvala josh jednom :)

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

cokic3, Li-ion i Li-Pol baterije se ne formiraju, samo napuni telefon do kraja i to je to .
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Odgovori