Najkorisnije aplikacije za Android OS

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Vlada Zem, IGO zaziveo, ali jos je bolestan, niko nije uspeo da ga "izleci" ;)


Edit:Da dodam i pitanje-ima li neka aplikacija na foru flip to silent, koja bi radila na Tattoo? Na E72 mi je to bas korisna fora, pa se pitam ima li tako nesto i za Android?

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Aplikacija za flip silent se zove Shut The Fone Up (STFU) (ne znam da li radi na tattoo-u). A iGo je izlečen i zdrav.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

telep, istina, sad videh to ya Igo. Medjutim, nista od podrske za Tattoo, izgleda da je rezolucija ekrana problem. Ako je neko uspeo da smontira Igo na Tattoo, nek javi detalje. Ovo za flip silent cu bas da potrazim, hvala za info 8)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Evo jos jedne "nase" app, lepo radi na Magic, Beograd & Srbija kako pise (probano u BG),
Beodroid - gps pozicioniranje i nalazenje najblizih - kafica, banaka, posti, restorana, hotela, znamenitosti, pumpi, bolnica, itd. Prikazuje udaljenost u m/km a tapom u listi dobijate adresu, broj telefona, izbor prikaza na mapi ili rute kako stici do objekta (kolima ili peske). Pice "nasi" :)
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Beogsp,korisna aplikacija za nas koji zavisimo od gradskog prevoza. Proracunavanje rute u zavisnosti od zadate polazne i ciljne tacke,a vezano za linije gradskog prevoza. Prikaz na mapi,mogucnost odabira polazne tacke na osnovu trenutne gps pozicije. Info o svim linijama gradskog prevoza. Jedina zamerka sto mi se cini da bira rutu po najkracem vremenu iskjlucivo. Ne znam da li se vezije za prevoz sa najcescim intervalima polaska,ali ponegde ce dati i kombinacije sa 3 prevoza,ako je to najbrza ruta. U svakom slucaju korisno kad se ide u manje poznate delove grada,ili nesto slicno. Radi na Tattoo,lepo izgleda i lako se koristi.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

araphel, jel se bas tako zove aplikacija, kod mene na marketu je nema? I da li vam se desava da download krene nekad i posle 4-5 minuta?
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Vlada Zem, Sve zavisi meni nekada krene odmah, nekada mu treba minut dva a nekada uopšte neće da krene download sa marketa, mada sam čitao po stranim forumima da se ljudi žale da im market isto radi sporo u zadnje vreme.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Ndrive za HTC Tattoo ima na marketu ali fale nase mape prosto je nemoguce ih naci??? Ima link na Rapidshare ali ne radi izbrisan ili tako nesto,ako neko ima neka uploaduje na Mediafire ili Megaupload???
Iphone 4s white clear install

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

telep, e pa bas to, mada nije problem, pojavi se posle u notifications, i ako se ugasi Market, i sve ok. Vidim da koristis iGo, ako imas volje i vremena napisi par crtica (i paralela sa NDrive), jedva cekam da ga ubacim.
Zanima me, ako neko ima info, sta se desava sa najavljenim Firefox i Opera mobile browsers :)?
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Firefox navodno samo za Maemo za dugo vremena (GSMArena homepage)... Za Operu ne znam...

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Vlada Zem napisao:Zanima me, ako neko ima info, sta se desava sa najavljenim Firefox
Slika

After Maemo, Firefox Mobile (aka Fennec) is about to conquer another Linux-based platform – Android. This is not to say something’s wrong with the built-in Webkit-based browser, quite the contrary, but as you know – more choices are always welcome.

According to Camp-firefox.de, the first usable beta of Firefox Mobile for Android may be out in February. After getting all the experience from Maemo, we can only hope the “path to the first release candidate” won’t take too long. We’ll certainly report as soon as it hits the Android Market. Stay tuned…
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Vlada Zem, bas tako se zove, BeoGSP, ali nema je za 1.5 iz nekog razloga je samo Hero i Tattoo vide na marketu. Ovo sto je bgexplorer pominjao ne znam sta je.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

araphel, ok, bas cudno, i meni bi trebala slicna app ;) Ova "bg noteworthy" stvarno postoji, naravno nema veze sa tvojim opisom...
telep, znam :) nego "dokle se stiglo", ima neki info vise, spekulise se da Opera ozbiljno radi na tome (baren po info od pre mesec dana), android vapi za naprednijim browser.
Vincent, hvala, videh sad, i nadam se da poslednja recenica nije tacna.
Hvala svima i jedva cekam da se dokopam kompa.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

bgexplorer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 01. Feb 2010. 22:23

Post od bgexplorer »

Da nema veze sa opisom sada sam tek pročitao,ja se izvinjavam :oops:
A firefox bi baš mogao da izbaci browser za android.Skinuo sam dolphin browser ali to nije to...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Vlada Zem, jedino da je onda potražiš van marketa. Mada, sve više se čudim kako mi trasira putanje....stvarno ponekad bira čudne kombinacije prevoza i baš me zanima na osnovu čega daje prioritet određenim linijama?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

araphel, verovatno "zaobilazi" linije na kojima su cesta "pojava" kontrolori... :D 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Fox, hahahaha....moguće :D

Mislim da je u pitanju kombinacija linija koje najčešće idu, ali mi je malo sumanuto da od Mirijeva do neke tačke u Bulevaru, on predlaže 46, pa neku trolu, pa malo pešačenja, kad se može stići sa 46 i bilo kojim tramvajem :o

Tako mi ponekad opali neku sumanutu kombinaciju, doduše uvek sa lepim i skromnim vremenom trajanja puta. :wink:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Hehe, treba napraviti posebnu, BeoSvercer.
Evo 1 forica... ukoliko imate dosta muzike na fonu i koristite album art, tj.sliku omota, galerija ce i te foldere posebno otvarati sto je prilicno iritantno. Iskoristite (pomenutu) PhotoVault app i problem resen zauvek.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Meni sve pesme imaju album art ali mi se te slike ne pokazuju u galeriji. Inače mp3 tagger je dobar program za tagovanje pesama na samom telefonu.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Ok, meni Galerija posebno otvara skoro sve foldere gde god "primeti" slicku (.jpg, .png) pa i te album arts. Ta zabrana mi je jedino resenje. Opet, recimo, ne prikazuje u galeriji slike vremenske prognoze (sacuvanih na MC) sa "BeautifullWidgets" app, strange.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Odgovori