iPhone OS 4.0

Pravila foruma
iOS deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za Apple telefone, možete to uraditi preko sledeće prečice:
Apple
Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Milanče, i ja se u potpunosti slažem sa tobom. Pa da onda nastavimo, evo nas već na 3. strani! :wink:
A slažem se i sa ostalima u mnogim stvarima samo mi nije jasno kako ne kapiraju šta pokušavam da kažem... :roll:

gameforce, zaboravih da ti odgovorim da jesam ubacio "kuvani" firmver, i dalje je stari baseband 4.26, primarna particija je 1GB umesto 500MB, već je odrađen jailbreak i ubačena Cydia da to ne moram da radim naknadno. A što se tiče otvorenosti sistema, ako ti kažem da sam na samom telefonu editovao skriptu za tactical feedback i da gomilu podešavanja možeš da odradiš na taj način, šta to znači? :)

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Miškoni, ја мислим да то значи да је систем јако ограничен и затворен! :lol:
А шта си добио тим куваним firmware-om? :?
Поздрав другари! :)
Nokia 6220 Classic

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

MilančeBGD napisao:U ove "ostale" uglavnom spadaju ljudi koji nikad nisu imali priliku da probaju bilo koji Apple proizvod
Imam 2 drugara koji su "na Meku", sa svim onim dodatnim stvarčicama, stvarno izgleda kao proizvod iz 22.veka. Rade različite poslove i kunu se "nikad više Win". Ali, opet, njima je novac poslednja stavka.
Miškoni napisao:...čuo si za firmu Bang & Olufsen, znaš kakvi su im dizajn i cene - da se smrzneš.
Fino poređenje, + hvala za detaljno multitasking objašnjenje.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

gameforce napisao:par kolega ovde ima MacPro. Nihovo poznavanje račinara se svodi na uključi-isključi i surfuj malo netom bezbrižno. 99% konzumera Apple su baš to.
Isto su pokušali i sa iPhone ali im se malo otrglo čim je prvi jailbreak-ovan. U svaki novi sw se ubacuje bolja i drugačija zaštita (koja se naravno kad-tad razbije). Suština nije zadržati nekoga na AT&T ili gde god nego ga sprečiti da ubacuje bilo koje druge applikacije sem iz Apple store!!Pravno gledano Aplle to tretira kao kršenje autorskih prava i naravno da ni jedan jailbreak-ovan iPhone nema garanciju.
Заборавих да ти одговорим раније.
Тако је! Није довољно што те одрапе за сам уређај него хоће још!
Ово губљење гаранције је врхунац безобразлука и прави показатељ какви су смрдљивци.
Мислим како би било да изгубим гарнцију после одрађено хака на Симбиану?!

Miškoni
Па онда то може да испадне и као класна разлика, ја могу а ти не можеш.
Али ок капирам шта си `тео да кажеш.
Слобода или смрт

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Vlada Zem, ne znam kakve poslove rade i kako su dosli do para, ali ovde uglavnom svi imaju misljenje da onaj koji ima iMac je burzuj. (Vlado nista tebi upuceno, vec ljudima na temi koji imaju takvo misljenje ;) )
Pa znam nekoliko ljudi koji nisu burzuji pa su uzeli sebi iMac za posao kojim se bave (obrada fotografija i dizajn).

Koristim dovoljno dugo Mac OS X da mogu sa sigurnoscu da kazem da nije ni taj OS tako savrsen, ali i to se menja Apple izbacuje update-ove na svakih 4-6 meseci, a skoro svake 2 godine izbacuje novu verziju OS.

Mac racunari se uglavnom koriste za poslove, ali opet ima ljudi koji koriste takve racunare i za surf, slusanje muzike i gledanje filmova, opet je Apple mislio i na takve korisnike i ceo OS je prilagodjen i takvim korisnicima (ovde se nazivaju maloumni narod US, a da pogledamo narod Srbije, zna da ukljuci svoj PC, da ukljuci IE(najgori browser) i da ode na Fejsbuk da doda jos prijatelja i da se hvali kako ima xxx xxx prijatelja na FB).

bestboy, garancija se moze izgubiti ako ti odes u radnju i kazes ja sam uradio JB... Ti mozes da uradies restore iPhone, iPod touch-a i da vratis sve na normalu tako da nema nikakvog gubljenja garancije.


I ovim postom se iskljucujem iz ove teme, jer znam kuda sve ovo vodi ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa pazi, vraćamo se na pitanje o legalnosti. Da li kupiti otključanu varijantu za 80k i imati garanciju, ili dati 40k pa raditi JB i već u startu nemati granciju. A i pazi ovako: ako je od početka poenta bila ekskluzivno vezivanje za jednog operatera, i kasnije ustupanje licence još nekima (što mi se kao koncept ni najmanje ne sviđa, ali doprinosi fami koja se stvara, jer ne može svako da ga ima), a samim tim je zaključan na određenu mrežu, onda je sasvim logično (s njihove talke gledišta) da se bore protiv otključavanja i korišćenja i na drugim mrežama. Što, ponavljam, ni najmanje ne odobravam, ali razumem poentu. Ako se vratimo korenima, Apple je mnoge stvari u IT-u zaista patentirao, i po prvi put predstavio, ali je u momentu expanzije Win-a (koji mu je ukrao neke od patenata) shvatio da ne može da se bori istim oružjem i krenuo putem koji je sam izmislio, a to su dizajnerski odlično upakovani i softverski veoma dobro potkovani uređaji, koji odlično rade ono za šta su napravljeni. Slažem se da za "te pare" (što je jedini razlog zašto do sada već ne posedujem iPhone) u Mac može i bolji hardware da se ubaci, ali svi mi kupimo sirovu snagu (PC), stavimo nelegalni Win, i "uživamo" par meseci dok on ne počne da puca, a Apple u tu cifru ipak računa i razvoj softvera, koji iako ograničen ipak radi mnogo stabilnije od konkurencije. Take it or leave it.
Verujem da levičari, ideološki, jedino Linux mogu da svare, jer je (uglavnom) plod entuzijasta i neprofitne zajednice, ali morate dopustiti da neko pokuša i da zaradi na tome, iako se krši sa principima socijalne pravde.
Na ovo me je podstakla reč - "smrdljivci". Malo je preterano, zar ne :wink:

Ali da se vratimo priči o uređaju, kao takvom, a ne Apple-u, kao takvom.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Moram da se slozim sa Miskonijem da je ima vise ljudi ispred prodavnica u US samo zato sto im se tako moze. Bice ih i ovde vise kad kupovna moc stanovnistva bude veca.
A ostalo je je stvarno ponavljanje praznih prica. Cinjenica je da su Apple "hateboys" sve napadniji, ali nikad nece moci da pariraju fanboyevima sa mentalitetom "lalalala, necu date slusam, ja sam to platio debelo i ja sam jedinstven i sve sto ti imas nije ni crno ispod nokta onome sto ja imam". C'mon, WiFi tethering i folderi u start meniju koje ce svi da pocnu da kopiraju... Yeah, al pre 2 i vise godina. Sad ce svi da kopiraju i Apple cim stavi videocall na novi iPhone. Predvideli Tarabici...
Imaju stvarno super ideje i jesu puno doprineli ITju, ali pompezne izjave Stevea Jobsa su u najmanju ruku retardirane. Cemu mogucnost gasenja aplikacija ako korisnici ne treba da brinu o tome?!? A "meat stick" je vec pofafao, samo je zaboravio. Kad izbace dodatak za zimu obliku stylusa (posto rukavice vec postoje), onda ce to za jedne da bude revolucionarno, a drugi ce da dreknu kako je nego drugi odavno to vec napravio... :roll:
Cenim da ce tek kod iPhone OSX vecina da se slozi da mu ne fali mnogo...

Edit: mistype
Poslednja izmena od Grandpa u Ned, 11. Apr 2010. 14:43, izmenjeno 1 put ukupno.

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

gargamel4, како то мислиш да се губи гаранција?
Па одради се рестор, и не видим проблем? Како ће да докажу да је било џаилбрејкован? :o
Grandpa napisao:Cenim da ce tek kod iPhone OSX vecina da se slozi da mu ne vali mnogo...
Шта ти значаи ово вали? :? :D
Nokia 6220 Classic

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Hteo sam da napisem hvali... Jer sad sve ok? :roll:
Tako mi treba kad imam debele americke prste, pa masim tastere :D

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Verovatno se mislilo na ono da unutra nešto rikne, tipa pola ekrana, pa je nedostupan za čačkanja, a podleže garanciji (nisi ga ti polomio, nego je riknuo sam od sebe).
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Grandpa, није добро! Правилно је фали а је хвали. :D
gargamel4, ако рикне пола екрана опет може рестор, ради се преко компа! :P
Шалу на страну, вероватно је то у питању!!!
Nokia 6220 Classic

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Miškoni, u celoj priči ti vidiš samo sebe i slične sebi.
Gde je prosečni korisnik kome je namenjena 4?
10% je samo razbijeno a ostatak?
Ostatak od 90% NEMA to!
90% je prosečnih korisnika koji neće, ne žele ili ne umeju da to odrade.
Takvi će biti srećni i presrećni kada najzad dobiju pola funkcija PROSEČNOG telefona 21 veka.
Ili da kažem jednog prosečnog SE ili Nokie?
Mada će i dalje žmureti otvorenih očiju kod nedostatka funkcija koje imaju i Kinezi na svojim telefonima od 20$ i uljuljkivati se rečima:
Šta će meni FM, blic i video call kada imam iPhone!
Sliku koju sam slikao na fenomenalnoj plaži ne mogu da prikačim uz email
Bar kada bih mogao da iskoristim tih 32Gb kao storage mode da prenesem te slike na njen komp.
Ma.. nema veze, ionako nisu neke slike sa ovom kamerom u poredjenju sa njenom 12Mp na Satiu
A da pošaljem preko BTT drugaru pa da on njoj pošalje ili da pošaljem mms? Uh ne, ni to ne mogu.
Setio sam se! Usb! Gde mu ono beše konektor?
Vidi baterija se opet ispraznila za 1 dan, moraću da svratim u prodavnicu da kupim drugu.
Pa dobro...važno je da imam iPhone!

BTW jedini OPEN je Android uz open source i od skora Symbian a sve ostalo je hack ,)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

gameforce, а ти у тој причи видиш себе и оне счичне теби!!!! Просечан корисник који неће или неуме, нек лепо плати или нека не користи ајфон...
Кад си ти последњи пут користио видео позив??! Да ли ти стварно мислиш да неко то користи... Ја сам готово сигуран да ни 10% српског становништва то не користи!!!
Мука ми је више од хејтера,са јб сбе има!!! Ја не разумем чему служе овакви постови? Коме се ајфон не свиђа, нек не коментарише и нек прошета са овог топика...
Ево, ајфон је крш, отприлике да не вреди ни 30е... Нема никакве функције... Најгори гаџет... Да ли је ваша психа, сујета или шта ја знам, задовољена?? :wink:
Nokia 6220 Classic

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

gameforce, slike mogu da se prikache uz email, mogu da se posalju i MMS-om, i preko BT (iBlueNova). Baterija traje oko 2 dana, zavisno od njakanja i instaliranih aplikacija.
Nego, da se mi vrnemo na temu. Sta fali novokm OS4? Apple daje nove opcije kad je ubedjen da ce to sve da radi flawless na njihovim uredjajima. E zato do sada nisu dodali sve sto imaju i drugi telefoni.
Da se razumemo odmah, i ja sam PC korisnik, ali bih jako voleo da imam cca 3000€ da potrosim na jedan Mac koji bi sadrzao jedan monitor na stolu (24" ili 26"), jedan kabl iz njega za struju, i bezicnu tastaturu i bezicni Mighty Mouse. A ovako imam dzunglu kablova za koje ponekad ni ja ne znam od cega su, otvoreno big tower kuciste koje zuji, drugo Midi ATX koje takodje zuji (download mashina)...
Jeste, raw power je na mojoj strani, ali nachin kako Apple iskoristi svaku komponentu je za pohvalu. Primer je samo stavljanje Win7 na Mac-a - cca pola sata, bez interakcije sa korisnikom... tap tap i gotovo... Za prosecnog korisnika koji ne zeli silna tweakovanja, i mamine skoro pa savrseno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

miodrage, mail 3Gs only i btt sa app a 3G bez JB i bez app?
Ova 4 je namenjena i 3G i 3Gs
Što večito nešto na pola i nešto na silu za tolike pare?
"zato do sada nisu dodali sve sto imaju i drugi telefoni. " ako kažeš i ČASNA PIONIRSKA još ću i da poverujem u to.

Godzilla... šta reći nekome kao ti? Ne želim da se spuštam na tvoj nivo. (tačka)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Većini korisnika iPhone-a je bitno da ono što ima (out of box) radi dobro i retko kome treba više, onome kome treba nabudžiće kako mu se sviđa. iPhone je bio prvi touch telefon koji je bio potpuno upotrebljiv bez skrnavog stylusa (da nije bilo njih danas bi još gledali onaj skrnavi windows koji se nije pomerio 10 godina (jer nije imao od koga šta da iskopira)). Takođe iPhone kao telefon nije nikada pretendovao da bude hardverski najbolji telefon nego softverski (i tu su uspeli).

Godzilla, Ipak ti treba još malo da porasteš.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Сви треба још мало да порастете, једни гледају само себе, једни само Србију а нико да погледа Америку :?
Један сервисер овде рече да је Моторола мртва, то нико не купује.За просечног американца је ајФон екстра телефон и нема бољи јер заиста нема. Имају они и интернет и картице али немају времена ни воље да јуре по нету као ми и траже савршенство већ погледају рекламу на ТВ-у и одлуче (или ТВ одлучи за њих) да купе нешто.
Опет заборављате да је просечан Американац ужаснут и уплашен када је пиратерија у питању а само помисао да губи гаранцију га још више удаљава од тога (може ресет али како он то да зна ако се не заинтересује а Стив се побрине да се они не заинтересују за хаковање). И тако имате савршен телефон који је ако тако гледате заиста савршен, солидног дизајна, занимљив интерфејс, лако коришћење, солидне опције... дефинитивно мноооого бољи од Мотороле.
А Србија, па код нас овде је још ОС џабе па не капирамо многе ствари, нама је крек нормална ствар - њима није.
А да мора да се дода и купујмо домаће које се пласира у Америци, још један разлог зашто ће они пре изабрати јабуку а статусни симбол и припадање групи се њима убризгава по рођењу. И када све то саберете ето вам километарски ред за њихове уређаје који су папрени.

Ми то гледамо тако јер смо још увек донекле здрава нација (психички) а и опште образовање нам је на завидном нивоу (још увек) па знамо много ствари које они не знају али зато је наша земља и имала 1999., јер то Стевици и таквима не одговара. Глупо је расправљати о овоме јер ко има паре њему није битно да ли то што плаћа вреди толико или не и можеш му ти пола сата објашњавати да баца паре али џабе. А има ту доста и лошег, рецимо Срби иду системом "Видла жаба да се коњи кују..." Надам се да не схватате овај текст као увреду и надам се да сте се пронашли у правој реченици али само је тачно да је ајФон квалитетно одрађен телефон са солидним ОС-ом, и да има очајан однос цена/добијено. Све остало је субјективно и нема свхе расправљати.

Што се тиче 4 генерације ОС-а, све похвале али је све то дошло из страха да им ХТЦ не преотме тржиште с'бзиром да се жешће захуктао. Али опет има недостатака, тако да ћу ја можда размишљати о ајФону тек у верзији 6 али ко зна шта ће тада изаћи код конкуренције.

Можда је текст малко лошије написан али сам морао да га жешће скратим иначе :lol:

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

gameforce, ти би као модератор требао да знаш да је вређање забрањено... Кад сам ја искористио ама ваш исту реченицу, одмах је уследио брисс... Тако да пази шта причаш... telep,Требам. :wink:
Nokia 6220 Classic

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Godzilla, u srpskom jeziku ne postoji: trebam, trebaš......... Postoji samo: treba, i trebalo bi :wink: Pitaj profesorku srpskog ako meni ne veruješ.

LittlePrince, poslednji pasus savršeno ima smisla, a ostatak je baš onako kao da su ga pisali domaći političari s početka 90tih - Srbi nebeski narod, sve ostalo ****** (da se ne izražavam), osim što u nekim segmentima ni činjenično nije tačan.

gameforce - zašto nisu dodali sve što današnji telefoni imaju?
Pa realan odgovor je: zato što mreže sa kojima imaju ekskluzivne ugovore i za koje je telefon pravljen, ne podržavaju neke servise na dobrom delu teritorije (VideoCall) a do skora uopšte i nisu, a neke druge zbog rigorozne politike s autorskim pravima, i davanjem stvari na kašičicu, kao i onome što sam pomenuo, da oni uvek imaju samo po jedan aktuelan model. A malo je modela bilo kog proizvođača koji imaju "baš sve" (shvatiti uslovno).
Dok bi mlao šaljiviji odgovor bio: Zato što bi se onda zvali HTC :D
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Godzilla, +1 za konjugaciju trebati - bezlican je. Inace, obe greske su namerno napisane, sto bi shvatio da si video smiley ili edit. Pozabavi se malo svojim prevodjenjem stranih izraza, fali malo tuninga.
Godzila moze da posluzi kao dobra primer ljudi koji ucestvuju u ovakvim diskusijama uopste na netu, jednostavno se uhvate za jednu stvar i... pricaju okolo.
Aplle jednostavo ima strategiju koja je odlicno sazeta u potpisu gargamel4. Napravili su smartphone za mase i to vrlo uspesno, neupuceni korisnici, a takvih je najvise, ne nalaze da mu ista fali. Meni smeta to sto se cak i tehnicki dobro potkovani ljudi uhvate za nesto u vezi sa iPhoneom i pokusavaju da objasne kako je superinovativna spravica idealna za power usere (primer: Miskoni i WiFi tethering). Newsflash: nije. I smeta to sto Steve pokusava na krajnje jeftin nacin da proda ne tako jeftin prozvod.
gargamel4, to za VideoCall i kapacitet providera je vrlo moguce tacno, nisam o tome razmisljao. A inace me zaprepastilo koliko puno ljudi u Srbiji koristi video pozive.

Zaključana tema