Prevaranti u malim oglasima?

šta Vam se sviđa a šta ne, šta biste promenili da ste admin sajta?
fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Ne bi bilo lose mozda da se napravi neka tema i da napisu oni koji su uspesno kupovali od kojih ljudi su kupovali.:)Tako je na jednom forumu.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Post od kvaka33 »

da lik je iz Vranja, kada je poceo pricu kako ceo Bg radi sa njim tada sam vec umro od smeha
pazite se narode nema dobrog a jeftinog telefona to ne postoji
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

Nokia
C5
130 € (NOV: 168*)
1 dan star, nekoriscen, u kutiji sa kompletnom opremom. nije skidan s mreze, radi na svim mrezama. saljem kurirskim sluzbama. samo poziv.
064-989-51-89
#1165282 | 2010-09-16 21:18:47


da li je ovo nesto slicno tome o cemu pricate?
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Post od kvaka33 »

ne secam se brojeva telefona koje ima, ali ima ga i na halo oglasima i ovde na oglasima.Ja sam se konkretno raspitivao za HTC Legend a pre toga za Samsung Spica i javio mi se isti lik sa istom pricom mada su cene bile poprilicno nize u odnosu na nove telefone ali rekoh hajde da probam i kazem vam tip je sto posto prevarant
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

simonen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Uto, 20. Jul 2010. 12:31
:: Nokia N8
Lokacija: Kragujevac

Post od simonen »

Evo konkretnog primera prevare koji se dogodio bas meni i to juce,naime vec sam par puta menjao ili prodavao telefone preko oglasa u mob.svetu i sve je bilo OK pa zasto nebi bilo i ovaj put.Ponedeljak(prekljuce)javlja se lik iz Crvenke povodom mog oglasa o prodaji ili zameni Nokie 5530 xpress music,kaze da se zove Dragic Nemanja,adresa Zeleznicka 122 mob.tel.066 943 26 55 i nudi Nokiu E71,dogovorimo zamenu da posaljemo tel.jedan drugom isti da da bi vec sutra stigli.Ja tako uradim i pustim poruku "poslao" on takodje, I pogadjate NIJE POSLAO NISTA :x i od tada je nedostupan.Za moju lakovernost i glupost nekrivim nikog do samog sebe,zao mi je samo sto posten narod nemoze vise nista da uradi a da pritom ne naidje na nekog prevaranta :shock: .Moj predlog adminima sajta je da uvedu pravilo (kao sto je na neki drugim sajtovima)da SAMO REGISTROVANI korisnici mogu davati oglase,a da je prilikom registracije OBAVEZNO poslati sliku LICNE KARTE (kao na limundu)radi provere tacnosti podataka.
Mozda sam bio opsiran,ali bih voleo da bar neko izvuce pouku iz moje gluposti i neprodje kao ja :cry:

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

sve jedno i da znas njegove podatke ja mislim da opet nemozes da mu uradis nista,jer ste koliko sam razumeo "menjali" telefone....e sad,cinjenica da je on govno je drugi problem,ali ne znam kako neko moze da ga uhvati i prijavi...ja bih licno voleo da takvi ljudi odu u somaliju da rade neki drustveno koristan rad kao kaznu za lopovluk...
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

oscar1980
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 09:47

Post od oscar1980 »

Druže,ni L.K. ti nije nikakva sigurnost. To što je on tebe zaj.... to je prevara,i tu ni murija ne može ništa. Te stvari se rešavaju po privatnoj tužbi,a ona će te izaći što se kaže"skuplja dara nego mera"... Dokaži ti da si ti njemu poslao tf,a da on tebi nije platio... Skroz nepromišljeno si postupio,pogotovu što je već bilo takvih primera ovde na forumu. Što se mene tiče,kada prodajem tf-može i slanje,ali naravno prvo da plati pa preuzme paket ili preko kurirske službe gde čovek prvo može da ptvori paket pa ako je sve kao što sam i rekao,onda plati. Zamena tf jedino lično...bilo da je uz moju ili nečiju doplatu,samo lično... Mom drugaru su navodno poslali 6500 slide iz Niša. On preuzeo paket,platio(post express),kad je otvorio paket ima šta da vidi...neka Nokia tipa 3310 ili tako nešto,a platio ga je 110€ ( pre skoro dve godine). naravno,broj mob-a nedostupan... Što si pomenuo sajt ( Limundo ),ni to ti nije nikakva sigurnost. Meni je lik prodao nov discman,platio,otvorio paket kad ono discman izgreban u full-u a točkić za pojačavanje i smanjivanje zvuka krči... Kaže batica da disman nije korišćen već da mu se par godina vukao po fiokama :blinky: Ma važi.... Mom bratiću je lik preko istog sajta prodao novu 7210 Supernovu za 60-ak €,tf jeste nov ali je pogrešno dekodiran pa mu je imei neki ludački,tipa 1234.... tj zaj.... mu je neki rpl file,pa se tf restartuje,kamera ne radi... Uprava sajta mu je odgovorila,da najviše što mogu da mu učine je da mu stave tf kao top aukciju,a pare... Šta ti tu sada vredi što im je taj prodavac poslao fotokopiju L.K.? Kad će on da za takav tf uzme nazad 60€ a toliko ga je pošteno platio kao novog...

conta
Banned
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:39

Post od conta »

zakon je jasan po pitanju prevare...
lik je zaradio milione sto je prodavao sigurno sredstvo za ubijanje bubasvaba...ljudio je slao kamen sa uputstvom da kada vide bubasvabu,da je udare jako kamenom i nema problema....izveli su ga na sud on je to sve lijepo demonstrirao i nista od slucaja

kod prevare mora da se kao prvo dokaze namjera...ti si mu poslao telefon a on je htio i tebi ali je pao sa bicikla i u tome mu se telefon slomio i nije vise imao tvoj broj i tako dalje....
jako tesko dokazivo i sa ogromnim troskovima...samo pisanje i predaja tuzbe je skoro vrijednost prosjecnog telefona....zato i ove prevare prolaze i traju
sve varijante razmjene sa nepoznatim licima se obicno lose zavrsavaju...ima mnogo servisa i preprodavaca koji rade zamjenu,otkup i prodaju telefona tako da stvarno nema potrebe da se upustamo u ovakve ekskurzije

simonen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Uto, 20. Jul 2010. 12:31
:: Nokia N8
Lokacija: Kragujevac

Post od simonen »

Svestan sam ja da sam ispao ovca,samo sam pokusao da da ludima dam da znanja da jos uvek nismo svi ludi od dogovora i reci,i da svako dobro razmisli pre nego uradi nesto slicno ovome sto sam ja uradio.A ja opet necu zasigurno nikad vise trgovati na ovaj nacin.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

simonen,pa jel mu ono tacna adresa?Ako jeste idi po telefon,pa da lik malo objasni sto je ispao ...Samo iz ruke u ruku,nista od slanja telefona.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

simonen, pa ako nema telefon ti nosi bicikl ;-). Nikako mi nije jasno zasto ljudi nasedaju na takve prevare. Nikada ali bas nikada ne bih kupio nesto sto necu videti uzivo pre nego sto kupim (izuzetak je porudzbina od firmi stvari kao sto su rezervni delovi, toneri i slicno).

Cim je oglas jako povoljan a jedina garancija da ce se roba dobiti je "casna rec" tu se vrlo verovatno radi o cistoj prevari.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

conta
Banned
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:39

Post od conta »

simonen....to nam se svima desilo...ako ne za telefon onda za nesto drugo...ne nerviraj se...samo naprijed druze...

simonen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Uto, 20. Jul 2010. 12:31
:: Nokia N8
Lokacija: Kragujevac

Post od simonen »

fanny,adresa postoji u Crvenki,pitao ja 988,ali nema fixni tel.KO danas nema fixni tel?Zakljucak:lik verovatno zna da u kuci ili niko ne zivi,ili nikog nema pre podne,verovatno mu ni ime nije pravo jer se prilikom preuzimanja posiljke ne pokazuje LK.Zato je on meni i rekao(kad vratim film unazad)da naglasim u posiljci da ga pozovu pre nego dodju jer kuci nema niko,a on je na poslu.Ja da bijem put od KG do Crvenke i da trazim gnjidu za koju ne znam ni kako izgleda,ni da li se stvarno tako zove je utopija.TU stupa na snagu ona kopija LK.pa znam i kako izgleda i kako se stvarno zove,pa lepo odes na tu adresu ili ga negde presretnes pa mu lepo prebijes i ruke i noge da vise niti moze da krade a bogami ni bezi. 8)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

simonen, a onda otkrijes da si prebio nekog ciju je LK on "pozajmio" krisom da napravi kopiju koju ce poslati tebi. Jedini nacin da izbegnes ovakve prevare jeste da nikad, bas nikad, ne kupujes nista gde je jedini dokaz da ces dobiti robu "casna rec". Velika vecina takvih oglasa jesu prevare. Nadam se samo da ce drugi uciti na tudjim greskama a ne na svojim.

conta, svima? Tesko, verujem da vecina ljudi na forumu nije nasela na tako providne prevare.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

conta
Banned
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:39

Post od conta »

tomas...da...ali sigurno za nesto u zivitu si ispao ovca a to nije nista tragicno....e jedino ako si ti neki poseban slucaj pa da te niko u zivotu nije nizasta prevario

nijesam htio covjeku da stajem na muku...covjek je ok i polazio je od sebe..

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

conta, pazi ne treba da budes "nesto posebno", da ne ispadnes ovca. Nikada, ama bas nikada nisam "ispao ovca" na neki slican nacin. Dovoljno je drzati se par prostih pravila: (1) pare ne dajem na nevidjeno, (2)kada vidim da je nesto previse jeftino ne podlezem pohlepi vec koristim mozak - niko ne prodaje suvise jeftino bez razloga (ili je prevara ili je kradeno, a kradeno ne kupujem), (3) nepoznatima ne verujem "na rec" ...
Verujem da isto vazi i za dobar deo ostalih forumasa.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

simonen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Uto, 20. Jul 2010. 12:31
:: Nokia N8
Lokacija: Kragujevac

Post od simonen »

Od.goxisd
Pozdrav druze.Danas u toku dana kontaktirao me je covek za zamenu telefona e 71 na sta sam pristao,razmenili smo podatke adresa i td da neduzim.Igrom slucaja sam napisao na guglu DRAGIC NEMANJA CRVENKA,frapirao sam se kada sam nasao tvoj komentar sa identicnim podacima Dragic Nemanja ul Zeleznicka 122 .Stvarno sam besan i hteo sam ako mogu da pomognem,ovo je broj koji mi je on dao 0669384096 a ovo je kao maticni br 0609966814430.pozz

ovo je post koji sam dobio juce,svrha mog pisanja o prevari je bila upravo OVO da se spreci prevara bar jos nekoga,a ne prepucavanje clanova foruma i nazivanje pojedinaca "vagonskim govedima"ovakvim ispadima ne pomazemo sebi sto je i bila svrha i moja zelja kada sam se i odlucio da o ovome pisem na forumu.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

simonen, 0609966814430 definitivno nije ispravan maticni broj. Postoje programcici kojim mogu da se validiraju maticni brojevi, npr. dotJMBG kojim sam proverio ovaj maticni broj. Prvih 7 cifara su datum rodjenja u obliku ddmmggg, sledece dve cifre oznacavaju mesto rodjenja (81 je Sombor) sledeca oznacava pol (0-4 muskarci, 5-9 zene) a preostale cifre su cheksum + redni broj. Ovaj JMBG nema ispravan cheksum sto znaci da je definitivno lazan.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

simonen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Uto, 20. Jul 2010. 12:31
:: Nokia N8
Lokacija: Kragujevac

Post od simonen »

Znam ja to,nego sam samo citirao post koji sam dobio, da bi i drugi videli da moje pisanje nije bilo uzaludno,bar jedan tel je spasen,zar ne.

pashutin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 12. Feb 2010. 17:21
Kontakt:

Post od pashutin »

Pa i ja sam juce prevaren, jos treba da sam i sretan sto sam dobio nesto..
Mada, nema sta, kriv sam jer ne mogu 3 minuta na miru da ramislim, porucio sam telefon ocekujuci da nije takav kako ga je opisao a on mi poslao ubijen tel,
i jos zivi negde na zlatiboru, nema ni adrese..
Ja rekoh, ma boli me, pa postenije je 100 puta ukrasti nego prevariti coveka na ovakve nacine..
Na ovom forumu moraju bar neke sitnice da se promene, jer mnogo ljudi strada...

Odgovori