Dual BOOT

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Booster92
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 02. Dec 2010. 15:07

Dual BOOT

Post od Booster92 »

Sta mislite o tome da imate u svom Win Mobile telefonu i android platformu? Pogledajte sledeci link pa mi dajte svoje misljenje? Da li je ovo uopste moguce?

http://pocketnow.com/tweaks-hacks/how-t ... nd-android

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Moguce je bez problema, ja na mome telefonu imam dual boot android i winmob tako da je moguce, i sve radi normalni

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

E super, nikako i sam da otvorim ovakvu temu a za 5 - 10 dana uzimam HD2 i planiram (gle čuda upravo) Dualboot. Što više iskustava onih koji su ovo probali to bolje. ČItao sam nešto na xda i uglavnom dosta dobro radi samo je važna dobra kombinacija WM ROMa i ANDROID ROMa. Čak je i DHD ROM koji se pre nekoliko dana pojavio već 90-95% ispeglan.

Ali imam i noob pitanja na koje nigde nisam našao odgovor tamo, a to je - odakle Android vuče kontakte, poruke i kalendar, da li je to sve na jednom mestu i svaki instalirani sistem ga vuče odatle (primer klasičnog inboxa i nekog programa koji ga koristi na drugačiji način ali u okviru istog sistema), ili (što bi bilo mnogo lošije) svaki sistem ima svoj log? U vezi s ovim kako se ponašaju različiti filesistemi (Android verovatno piše u nekom ext2 ili tako nešto FSu a WM ima FAT32? I za kraj, ići ću ako nađem a trebalo bi da ima na Class6 karticu, ali kako vam se ponašaju različiti Buildovi na sporijim karticama, odnosno da li je Class6 dvovljno za nesmetan i brz rad?

Hvala :)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

gargamel4, sumnjam da dele kontakte i inboxe, itd. WM i Android formati datoteka su sasvim razliciti, kao i organizacija foldera itd. WM sigurno ne vidi ext2, ali Android moze da vidi FAT32, uostalom podrazumevani format kartice koji koristi Android je isto FAT32.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

gargamel4, ako zelis Android da vozis konstantno, onda ipak bolje razmisli o Desire ili necem slicnom. Koliko god da su ispeglani buildovi uvek fali nesto, a potrosnja je vrlo nekonzistentna - uglavnom je ok i nije nesto narocito losija od WM, ali povremeno ume da se zakuca na 50-60mA i ne pada do reseta. idecemo da li ce to da se sredi sa NAND flashom koji se ocekuje uskoro. NAND znaci android u ROMu za razliku od odsadasnje varijante sa SD karte u RAM. Inace, nije bitna klasa, posto se android gurne u RAM, pa svejedno radi brzo. Meni ok radi i sa C2 i sa C4. Sve navedeno je inace moje iskustvo bez stavljanja minimalnih ROMova bez Sense i slicnog za koje kazu da daju bolje rezultate po pitanju potrosnje. Jos jedna stvar koja je porazavajuce losa kod Androida je potrosnja pri slisanju muzike, narocito preko BT, a slicno je i sa videom, gde Win kad se lepo podesi trosi oko 4% za 5 min, a Android nekih 30-40% vise.
Android koristi bez problem FAT32, tako da bez ikakvog formatiranja mozes da koristis karticu u oba sistema. Inboxi za mail su ti verovatno na webu, tako da nije problem, a Kontekte i kalendar takodje mozes da delis preko exchange sa googlom. Na Androidu to imas native, a na WM se relativno lako podesi. Za SMS mislim da sam video da ima neko fora da se rucno syncuje, ali me nije to interesovalo jer ne cuvam poruke.
Nadam se da je ovo dovoljno, a akotreba jos nesto, slobodno pitaj.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

gargamel4, a eto Grandpa reče, iako uz skoro svaki HD2 rewiev ide "runs with android". Na to si mislio... Može, al'kako? Koliko brzo će te to smoriti? Neka mi bilo ko objasni čemu "dual boot"....
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Čemu? Pa Android dosta bolje izgleda i ima perspektivu i bio bi primarni, a za neke stvari je opet native Win malo bolji (office, neki stariij programi tipa Smath i PocketStatics......). A evo kreću i prve najave i za MeeGO i Win7 (nije da mi treba al' ajd').

Btw. upravo se (ljubaznoću jednog drugara) igram s jednim, i za sada mi nešto ne uspeva da podignem Android, ali činjenica je i da je za svaki Build preporučena neka druga verzija Win ROMa, a neću baš da mu prčakm toliko po telefonu i skidam i posle podešavam sve iz početka. VIše ono ako radi radi, ako ne nema veze (nateraću ga na svom primerku). Za sada imam samo zamerku na kalendar jer nema neke opcije koje je 6.1. imao u vezi podešavanja pattern-a i malo privikavanje na unos texta (tip ekrana i osetljivost) ..... :)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Vlada Zem, pa ima se moze se :D Salu na stranu dual boot je dosta dobra stvar pogotovu na HD2 zato sto ima WM OS kao default pa onome kome se ne svidja moze da prebaci na Android + dual boot mu omogucava da pokrene android kao primarni OS a ne "preko" WM sto u mnogome stedi bateriju,ram,performanse itd.Uostalom HD2 ima graficku akceleraciju pa zasto je ne iskoristiti kako treba u Androidu nego da stoji za DZ u WM-u.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

A i to što kažeš :D

Zaboravih da dodam, mada sam negde već pomenuo, da je ovo poslednji trzaj WMa i najispeglaniji, i da pošto mislim da koristim tu platformu nema smisla čekati dalje, tim pre što će veoma uskoro da počne i da se smanjuje ponuda, a dostaigao je cenu koju mogu da odvojim za fon (već Desire sa manjim ekranom košta više, a uskraćen je za WM).
Računam da je hardverska plaforma 98% ista.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

...ah dobro, good luck Frankenstein Slika
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

Radio sam Dual Boot Androida na vise PDA uredjaja.Nije nesto posebno tesko.Mozes ga instalirati i kao primarni sistem,kao Dual boot ... U svakom slucaju po meni je bolje uzeti Windows Mobile platformu, jer moze da se nadogradi bez bagova na Android ili pak Linux ! Probao sam i Linux na HTC TyTn2. Doduse , nisam ljubitelj Linuxa (samim tim ni Androida) pa sam to vec posle par dana skinuo.Microsoft forever :) Like in PC : )

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Win6.1x, i tu sve "android" funkcije pravilno rade (kamera, video, itd, itd). I važi za sve Android OS, mislim na Froyo kao poslednji? :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Evo jedan koristan link za početak.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

gargamel4, kad kazes da nece da bootuje jel si sacekao da ti se forimira data "particija", ume da potraje i do 20ak minuta? I jesi siguran da imas naflashovan Radio s otkljucanim RAMom (2.xx.50.xx)?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Isto tako treba da se formatira kartica ako nije na fat32 i to ume da zeza da nece da pusti da napravi particiju, mene je to zezalo na mome telefonu, cim sam formatirao na fat32 odmah se butovao android bez problema.

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

@Vlada Zem,bio je jedino problem sa bluetoothom,ali i to su fix :) Mada tad vec nisam imao Android,ali citao sam na XDA da je i to sredjeno .. :)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Win6.1x, to me zanimalo, ko će da lista zilion xda strana zbog toga Slika. Hvala :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Grandpa, verovatno da ne. Već sam ga vratio pa sda ne mogu da proverim verziju više, ali nije nie važno jer kao što rekoh nisam gteo da mu pobrišem sve iz telefona da bih se igrao s ROMovima, nego samo da vidim da li mi fon odgovara po dimenzijama, odzivu, trajanju baterije........ i ok je, uzeću ga a onda ću da se igram na svom primerku.

Inače čekao sam i po pola sata i sve vreme stoji na početku učitavanja KERNELa, a WIN ROM je onaj što inače ide uz Telenorove telefone (nebitno je koji ali nije onaj koji treba).

Kartica jeste u FAT32 formatu, ali nije bila sveže formatirana nego samo izvađena iz plejera (APP). A čim naleti neki dobar nezaključan primerak u oglasima nastavićemo sagu.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Definitivno je onda do Radio verzije. Telenorovi svi imaju 1.66 ROM i 2.07.51 Radio.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Vlada Zem, evo ti jedan video :wink:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori