portovani swf za telefone

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

portovani swf za telefone

Post od skar »

hteo bih da priupitam da li je neko flashovao svog digitalnog ljubimca sa nekim portovanim softverom,i da li je zadovoljan..
koliko je sigurno upisivanje takvog firmware-a sa crackovanim programima?
imao sam prilike da koristim 5530 sa c6 swf,i cinio mi se dosta user friendly,od klasicnog,sad se nosim mislju da isfleshujem x6..a vi?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Koliko sam ja citao to se moze odraditi samo na 5800 i na 5530.Drugi modeli 5230 i 5228 za koji sam se ja licno interesovao da mu to uradim nemoze.Za x6 isto nisam dosad procitao da je neko i njemu ubacio sw. od c6.
Sad koliko je sigurno ko bi znao,kako te sreca posluzi.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

deksicom,neko te slagao :roll: ,postoji jos odavno portovani C6 fw za 5228\523X. 8)
Evo jednog na primer klik.
Na tom site-u imas i drugih CFW pa izaberi koji ti se svidja.
skar,koliko je sigurno igrati se sa crackovanim JAF-om?
Pa ako znas sta radis,poprilicno je bezbedno i sigurno. :wink:
A i cini mi se da si to vec radio ranije. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

koliko ja znam jos ni jedno portovanje nije 100% uspesno (bug free). ja ne koristim cfw ali sam citao na daily mobilu da ga mnogi koriste i prezadovoljni cu. najvise cfw ima za 5800 jer ga i najvise ljudi koristi. moj savet ti je da skines neki koji dosta ljudi koristi ili da skuvas neki svoj sa proverenim modovima.
ja licno koristim dosta modova koji se mogu pokrenuti na hackovanim firmwarima. jedino sto mi ne uspeva je 4x4 izgled ikonica jer ne mogu da nadjem c2z patch koji radi i koji mi ne restartuje telefon

Bekra
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 259
Pridružio se: Sre, 23. Avg 2006. 02:27
Lokacija: Novi Sad

Post od Bekra »

Hteo bih da pitam, kakvo je stanje sa trajanjem baterije, kada se stavi c6 swf na nokiju 5800, kakva su iskustva vas koji ste stavljali c6 swf?
Razmisljam da to uradim, ali, ako ce baterija da mi traje krace, onda bolje da to ne radim... :?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Fox, da eto tamo pisu i o tim modelima,samo nesmem se to resiti da radim sam prvi put jer moze doci do problema a nemam previse vremena za resavanje istih.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

yes my dear Fox,ali sam radio sa 5530 i 5800..zasad x6 nisam imao prilike da fleshujem..al svako fleshovanje moze da prodje naopako,pa cak i sa originalnom aparaturom! :shock:

Esseker
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:16
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Subotica

Post od Esseker »

Bekra, ja koristio C6 SW ali prvu verziju,i baterija trajala dan...vratio sam originalni,pa onda ubacio samo hakovan V51 na 5800,sada koristim verziju sa Tsunami home screen-om koji je extra...inace JAF je laganica samo prvo lepo prouci tutorijale,kao ja i onda uzivaj u igranju!
Galaxy Note 9 SM-G960F/DS 128 GB Ocean Blue

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

evo da se javim Ja sa experimentisanja,flesovao sam x6 sa c6,swf i odma sam uocio dosta bagova,npr.izgubi mi se homescreen,izbacuje jos neke bagove..tako da je vracen org.za sada... :cry: :cry:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

skar, mucke mucke i muke a dokle......... :D :D
Restart n79 drugi put po redu i instalacija ponovo svega i svacega ali sada radi mnogo bolje jer je obrisano mozna stotinak zaostalih repova app.. i sada i na daskopu normalno radi i vertikalna traka ikona sto je pre bio problem.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

e pa ne znam da li na onom forumu toliko lazu,il sta..sve full radi,leti,vise rama,blablabla
ja stavim odma homescreen se izgubi,sam zapocinje neke konekcije internet telefona :o :o
dok ne izadje na PNHT portovani ne flashujem do daljnjeg,ako do tada ne uzmem c6-01

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ako mislimo na isti forum tamo su sve to pisali sto navodis ali za 5800 tu se kao najbolje pokazao,kao hardver li sta vec je uzrok tome.
Eh c6-01 extra machina a tek C7Slika

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

c6-01 cu uzeti pre svega jer je istih gabarita kao i x6,a to je nesto max,secam se kad sam letos nosao n97 u ruci,jer mi je svlacila trenerku, i sorc :shock: mada su svi imali osecaj da se kurcim :dry:
drzao sam ih obe,meni se dizajnom vise svidja c6-01!
a sad za ovo imas modifikovan swf od usera binh 24,za x6,i izgleda da je teski shit :uhuh: :uhuh:

Esseker
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:16
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Subotica

Post od Esseker »

skar, kupi ti lepo 5800XM i uzivaj. Mozes portovati do mile volje. :P A i kako nema dobrih software-a za X6,sigurno se moze naci neki! 8)
Galaxy Note 9 SM-G960F/DS 128 GB Ocean Blue

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

finally,after years and years hard work :D :D
Slika

Slika

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

skar, kako stojis s bugovima? narocito baterry drain bug.
uzivaj u html support mailu (zelim na mom 5800 sad toga i na s60v3 preko betalabsa)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

skar, EeEe svaka ti cast,zapeo si i uspeo.Ma kad si znas znanje lako je tebi.Slika

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

posle nekoliko flasovanja i trazenja na netu
prvi swf sam skinuo sa PNHT,gde mi je odma na pocetku pokazao bug,i odma je sledilo brisnje
ovaj trenutni sto imam je c6-x6 remix,i cini mi se da je stabilan full...
baterija je ok,nema srkanja,jedino mogu reci da efecti tema,koji su dodati,i izgledaju izvanredno,samim tim srcu ram(kojeg je ionako malo),pa telefon postaje usporen,bez efekata radi bolje nego na fabrickom...
mail klient je odlican,vizuelno mnogo bolje odradjen od krdze na fabrickom swf..
jedino sta je greska je u porukama,ako oznacis da ti je full qwerty,onda je uvek tako,nema automatske rotacije,
dodato je swype,autoinstall,rom pathcer,fille browser,taskmanager...mislim sta reci :)
kamera nije bagovita,kvalitet je i dalje onaj stari
8)
i da kao poslednje i dalje je losa sinhronizacija kontakta iz imanika sa FB il bilo cime na netu
gledao sam kod sestre na c5,to radi smooth as silk,
nadam se da ce u nekom novo swf ubaciti pinhc to zoom,jer kapacitivni touch ostaje ne iskoristen :uhuh:
iskreno mislim da joj fali rama,128mb je ipak malo ako zelimo da se igramo sa swf,pri podizanju sistema ostaje nekih 48mb
a kad se pokrene par standradnih aplikacija padne na 29-30...
kad bi x6 imala cpu i ram od e72,sto je po meni realan splet okolnosti,jer su izasli u isto vreme,ova prica bi sigurno drugacije zvucala!
...mislim da bi bilo pametno postaviti ovu temu kao lepljivu stim da ce mnogi hteti da odrade nesto ovako,evo malo slika da docaram napredak :D :D
pocetni ekran..

Slika
dialer il kako god...

Slika
gmail kakav sam hteo...

Slika
fancy 3d galerija...:D

Slika
zoom
Slika
converzacija,kao na androidu :)
Slika

i na kraju sim 3 look ;)

Slika :oops:

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

evo posle 10 dana koriscenja fabrickog swf,jer sam hteo da uporedim kako se telefon ponasa na fabrickom swf i na ovom modovanom,mogu sa sigurnoscu da kazem da nema razlike,osim sto je ovaj modovani ipak mnogo vizuelno lepsi! pozz
znam da sam napisao jednu poruku iznad al nisam hteo da sve natrpam u nju,ne bi bilo pregledno :) pozz

Warlordserbia
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 21:46
Lokacija: Srbija,Valjevo

Post od Warlordserbia »

Ljudi moze li neko da mi detaljno objasni kako da 5228 modidifikujem na C6??? :blinky: :blinky:

Odgovori