i stariji symbian telefoni dobijaju update i delic anna os-a

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

i stariji symbian telefoni dobijaju update i delic anna os-a

Post od djoxie »

Nokia Srbija
Imamo sjajne vesti za korisnike starijih Symbian telefona (npr. E72, 5230, X6 ...) - uskoro ćete moći da ažurirate softver svog Nokia ljubimca i time dobijete poboljšani web pregledač, smajlije u porukama... Pun spisak telefona koji će dobiti novu verziju softvera možete naći ovde:

GLOBAL – If you’re the proud owner of a Nokia E72, Nokia 5230 or other Nokia phone powered by a Symbian version prior to Symbian^3, I’m sure you’ll be as pleased as we are to hear that some new features will be coming to your phone soon. Read on to find out what’s being added.

Despite the arrival of the new Symbian platform and new phones such as the Nokia X7 and E6, the older devices that people are carrying in their pockets for years have not been forgotten by any means. The software team at Nokia has been working hard on bringing updates to these phones, too, in order to improve their feature set, as well as to provide the usual fixes and improvements.

These updates will be targeted at selected phones running Symbian 3.2 and Symbian 5.0, but let’s break that down so we know exactly what that means:
Symbian 3.2
Nokia E72
Nokia E52
Nokia E5
Nokia C5-00
Nokia 6700 slide

Symbian 5.0
Nokia C6-00
Nokia C5-03
Nokia 5230
Nokia 5235
Nokia 5250
Nokia X6
Nokia N97 mini
Nokia 5800 XpressMusic
Nokia 5530 XpressMusic

One of the key updates is the Nokia browser v7.3, the same that will be available for newer Symbian phone in the coming months with Symbian Anna. It provides faster browsing, supports International Domain Names (IDNs) and also supports non-ASCII letters such as Arabic or Chinese. Ultimately, you’ll get a better browsing experience.

Ovi Maps is another updated feature in these handsets, but there are two different versions to take into consideration. Ovi Maps 3 SR4 will feature on Symbian 3.2 devices, bringing indoor positioning through WiFi, as well as travel and recommendation services such as those through Lonely Planet. For users of Symbian 5.0 devices, you’ll get Ovi Maps 3 SR6, adding public transport lines and check-in services to social networking sites.

And finally, a set of emoticons will be added into all listed devices, giving you a fun way of expressing your feelings when writing text messages or sending MMSs to your friends and family.

The launch of those updates goes like this: Nokia C6-00 and Nokia 5230 download release starts as of today, and the rest of the models will follow in the next few weeks.

And one more thing: it’s worth noting that the updates won’t hit all the phones at the same time but will be rolled out in stages, as normally happens. So make sure you have the software update autocheck switched on in your phone!

Uradio sam već update za E72 i promene su stvarno vidljive, fino je što su osvežili stare modele
::luv phonez::

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Lepo, lepo... :-) Dobar potez što nisu zaboravili nas sa starijim modelima. Sad ću i ja da probam na mojoj 5230-ici. :-)

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Updatovao sam i ja moju E72,a jel su stavili gotove smajlije u porukama?Cini mi se da sam tako procitao negde da i to ide sa ovim updatom.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

da, smajliji konacno nastarom symbianu :) browser na prvi pogled izgleda isto ali se znatno ubrzao. opera mini i mobile su jos uvek bolje po mom misljenju ali kad se otvara bilo koji link iz poruka, dokumenata i slicnog, obzirom da ih po defaultu otvara preko fabrickog browsera, ovo je poboljsanje
::luv phonez::

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

djoxie, gde si nasao smajlije?:D Imam osecaj kao da mi nije instalirao novi software,a pise da nema vise updatova.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

u novim fw. ima smajlija novi browser sa tabovima i nove mape ostalo su ubrzanja i po neki bug fix. ja na mojoj 5800 koristic c6v40 i znacajno je popravljen u odnosu na prethodni v20

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

fannY, mozda treba da restartujes telefon da bi ti se aktivirale promene koje donosi update. smajliji su mala stvar ali su bas bas falili, sad je sve nekako kompletnije
::luv phonez::

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Ne mogu da verujem da su opet zaboravili N97... :shock: Mini su podržali, ali običnu N97 nisu??? :o :shock: :blinky:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Post od mb011 »

fannY napisao:Updatovao sam i ja moju E72,a jel su stavili gotove smajlije u porukama?
meni i dalje nema nikakvih update-a za E72, mada i prosla verzija se meni pojavila kasnije u odnosu na ostale - na Telenor mrezi, aparat uzet uz ugovor, ali nije zakljucan na mrezu (takav je stigao, nista nisam "cackao")...
samo smajliji su bs super stvar, nekome mozd zvuci glupo, ali to je bas falilo...

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Bzv je sto ne moze da se apdejtuje preko GPRS/3G, već mora preko kompjutera.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

pa moze preko wifi, mada zavisi od telefona do telefona, nemaju svi podršku za over the air update :(
::luv phonez::

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Hm u spisku nisu napisali 5228 a i zanjega postoji update, sad sam uradio proces i sad je vazeca verzija 50.1.001.475.02. Novi brosver je tu, brzina je ista a i ranije je telefon radio brzo ali smaile nemogu da pronadjem.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

deksicom, jedini nacin da me vrate na originalni fw je da updatuju mail clent kao na c6. inace kod novog browsera me izludjuje adress bar koji je non stop tu lepo sto su najzad uveli tabove ali sa kolicinom rama kojim raspolazemo opera je mnogo bolji izbor mada se originalni browser bolje nosi s nekim sajtovima i javom na njima.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pronasao sam i smaile, restart je resio problem.
snenad,browser nemogu da isprobam jer 5228 nema wifi a nemam ni megabajte u pretplati ali cim dobijem malo vremena uplaticu klik mesec dana pa da isprobam i taj novi brosfer.
Sa sporijim procesorima ARM 11 369 MHz nijedan telefon nije dobio ovaj noviji update, otisli su u istoriju tako i moj voljeni N79. :( :cry: :angry:

EDIT:21.58 h. Evo veceras sam probao drugaru da ubacim novi sw.... u X6 ali neverovatno za ovaj telefon nema ovog novog softwera. aauuuuuu....

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, ni za mog ljubimca N95-2 nema update-a, ali sta mogu da kazem kad ni za X6 nema update ;) Nista, samo mogu da cutim i cekam N8 da mi dodje ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

deksicom, strpljivo x6 je na spisku. mozda jos nije izaso za taj product code. telenor product codovi recimo obicno kasne dve do tri nedelje.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

snenad, ma nije Telenorov, kupio ga je na crno od nekog preprodavca ali nov i platio ga 150 e. U telefonu uopste nema srpskog jezika a zaboravih koji mu bese kod ali sam pogledao i na nokija sajtu uopste nizajedan produkt kod nema novi update.
Moj 5228 je iz Telenora pa je za njega ipak omogucena nova verzija.
Donece ga on ponovo jos nesto da mu instaliram kad mu sertifikat bude gotov pa u probati i tad.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, pod hitno moras da nadjes telefon sa S^3 platformom, ali prije svega cemo da oformimo jednu radnu skupino za pomoc tebi da ti kupimo za rodjus N9 :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Moze moze imate fore do 14.10. Ma kupio bih ja neki na ^3 ali da je hardverski kao N79 ali sa tim oper. sistemom. Nekako mise ne pipka po ekranu. Skoro svi s60v5 telefoni (sem n97) sumi prosli kroz ruke i meni nije toto. Uskoro treba jedan C7 da donese jedan prijatelj da ga prinapunim aplikacijama pa cu videti kako on funkcionira.
Ma tastatura je tastatura.Slika

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Kod mene se desava nesto cudno. Kad potrazim novu verziju preko *#0000#, dobijem poruku da "Nema azuriranja", kad odem u Meni->Aplikacije->Azuriranje softvera pojavi mi se da je dostupna nova verzija, ali ne pise koliko MB ima i ne postoji mogucnost da se pokrena azuriranje. Kad pokusam, dobijem poruku da mogu da azuriram preko www.nokia.com/softwareupdate. Radi se o Nokii 5230. Kupljena je u ACN Storeu.

Odgovori