LG Optimus One P500

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Instaliraj sa marketa neki fajl menadžer, tada ćeš videti sve foldere na memorijskoj kartici... U folderu bluetooth ćeš pronaći sve što je prebačeno... A to što si ti gledao je samo bluetooth podešavanje!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

bomi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 20:51

Post od bomi »

Jesam sinoc probao tri,cetiri faj menadzera i nijedan nije nasao fajl IGO na SD-u,na kompu pise da je transfer uspesan,na mobilnom da je primio fajl,memorija na SD-u se smanjila a fajla nigde.Gde je blututh folder.Izvinite na glupim pitanjima ovo mi stvarno neide od ruke. :smutny:

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

bomi, pa sta se glupiras sa bluetooth-om, folder se nalazi na rutu kartice znaci u nijednom folderu, lepo prikaci se usb-om i normalno prekopiraj fajl na sd karticu...

bomi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 20:51

Post od bomi »

Jesam sve sam prebacio sto sam nasao al sad imam drugi problem instalirao sam IGO kad ga pokrenem kaze mi da ubacim karticu sa podatcima a ja sam vec kopirao na karticu od telefona.Imas pp leso0208

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Pa vidi u opcijama fajl menadžera da nije taj igo folder označen kao nevidljiv... Pa ako je tako označi ga da se vidi... Ne znam šta bi još moglo biti?! :shock:

Edit: ako si blututom prebacio igo folder on se nalazi u bluetooth folderu. A treba da bude na rutu memorijske kartice da bi ga aplikacija videla, znači moraš ga izvući... 8)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

bomi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 20:51

Post od bomi »

a kako se to radi?inace imas pp
edit:vidljiva je tek kad sam skinuo 12 file manager po redu

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Hajde polako, instalirao si apk, jel imaš kabl za povezivanje sa kompom? Ako imaš povezi ga pa prekopiraj celokupan igo folder na karticu, ako si već prebacio blututom udji u neki fajl menadžer (preporuka astro) i uđi u folder bluetooth tu bi trebao da se nalazi igo folder. nadji opciju move i prebaci ga na root kartice... ne znam kako vise da pomognem...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

bomi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 20:51

Post od bomi »

Odrisao sam sad cu ispocetka zato sto nisam ama bas nista znao.Sta je root kartice?Sad cu da povezem komp sa telefonom

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

pocetak kartice je root. koren. znaci na sam start kartice stavljas igo folder, a ne u neki folder jer aplikacije tada ne vide taj folder...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

bomi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 20:51

Post od bomi »

kopiram na root.javljam sta se desava

Izmenjeno 17.07.'11.@01:30:
Igo uspesno instaliran zahvaljujuci majsorima bachika i lesa0208,hvala jos jednom pozdrav :lol: :lol: :lol:

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

hej, imam ideju za isprobavanje... ja ti posaljem adresu, ti me pomocu igo-a nadjes, i castis pivo.... :lol: :D 8)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

bomi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 16. Jul 2011. 20:51

Post od bomi »

ideja ti je dobra
inace na mapi nema srbije i beograda,sad skidam dopunu mape sto povlaci sa sobom kupovinu vece kartice

mironiko
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2011. 12:21
:: ASUS ZenFone 2 Laser
Lokacija: Petrovaradin

Post od mironiko »

Da da, veliki je dan danas! Stigao je i 2.3 Gingerbread na nas telefon! :) Update notification me obavestio, nadogradnja je na racunaru prosla za 10ak min, bez ikakvih problema, nista sa telefona nije izgubljeno. Hvala LG-u (i mt:s-u) na azurnosti.
ASUS ZenFone 2 Laser

superboki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 08:05

Post od superboki »

Ima li potrebe raditi particionisanje sd kartice (fat 32,ext2/3/4,swap) nakon instalacije 2.3.3 ili je dovoljno da cela bude fat32?
takodje da li bi neko bio voljan da objasni korak po korak postupak "root-ovanja gingerbread-a"

Unapred hvala

mironiko
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2011. 12:21
:: ASUS ZenFone 2 Laser
Lokacija: Petrovaradin

Post od mironiko »

Nema potrebe vec ni na Froyo-u 2.2.2 koji je firmware, jer on podrzava i automatski (bez dodatnih programa) odradjuje prebacivanje programa na karticu, svih koji mogu. Ja imam oko 40 aplikacija instaliranih, na karticu naravno sve sto je moglo, i imam jos pola interne memorije. Dakle, jedino ako planiras 100 i vise aplikacija da instaliras, trebace ti i particionisanje. Inace ne.

O rutovanju zaista ne znam nista...
ASUS ZenFone 2 Laser

handael
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 13. Avg 2011. 23:34

Post od handael »

Pozdrav svima.
Uzeo sam telefon preko mtsa i paket mix net M sa 600MB. Problem je to sto se ovi megabajti istope sami od sebe. Dok sam na poslu, dok spavam.. i to u cugu po 50, 70, 100MB. Sta to moze da skida ovoliko krupne updates samo od sebe, jos i da ne pita za dozvolu? Ne znam u cemu je problem, nemoguce da sinhronizacija neke aplikacije zahteva toliko MB update. Zvao sam korisnicki servis i receno mi je da problem moze biti Automatski Update OS Androida?! Meni kao novom korisniku androida nista ovo nije jasno. Jel to znaci da su moji preplaceni megabajti rezervisani za android? Od prvog ovog meseca iskljucujem 3g mrezu van wi-fi dometa i opet je za ove dve nedelje uspelo da se skine 150MB.
Da li neko ima predstavu u cemu je problem sa ovolikom otimacinom megbajta?
Hvala.

motoe770
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Uto, 02. Jan 2007. 22:26

Post od motoe770 »

nije otimacina, tvoj telefon trosi, znaci tvoja krivica :uhuh: verovatno je neka pozadinska aplikacija koja je stalno na netu npr facebook, neki messanger... instaliraj sa marketa aplikaciju 3G watch dog i moci ces da vidis tacno kada i koja aplikacija se konektuje i koliko je potrosila MB

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

handael, pored onog sto ti je savetovao motoe770, instaliraj sa marketa "APN on/off Widget" i tako ces moci lako da iskljucis gprs/3G konekcije kada ti nisu potrebne. Proveri takodje da nisi aplikacijama dopustio automatic update.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Nema šanse da ti sinhronizacije troše toliko, bilo bi super kada bi napisao koje programe imaš ili da okačiš appbrain listu instaliranih programa.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Da li je moguce na ovom tel da se poiskljucuju opcije osvezavnja preko neta tipa vremenske prognoze,vesti,email-a itd?Mozda drugu predlozim da uzme ovaj tel pa da mu ne skida kredit bez veze.Bez veze mi je ako ne moze i ako mora da se iskljuci celokupan gprs jer mu onda nece raditi mms
Note IV N9100 dual

Odgovori