iPhone 4S

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

iPhone 4S

Post od Baraba »

Predstavljen je nov model 4s.
dual core procesor
8mp kamera
Bluetooth v4
Dizajin kao i dimenzije su ostali isti. Ekran i rezolucija isti.

Slika
Poslednja izmena od Baraba u Uto, 04. Okt 2011. 21:24, izmenjeno 3 puta ukupno.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Nista specijalno.Jedina dobra stvar iz cele te price je sto ce da pojeftini 4-ka .:) E da i novost je iOS 5.:)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Moram da kazem da sam ocekivao vise posle godinu dana pripremanja. Mislio sam da ce petica biti moj sledeci fon. Cekam da vidim kameru i video.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Koji 'ladan tus. .
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Znači glavne novosti su iOS5 i CDMA (i zbog toga malo drugačiji oblik rama tj. antene), kamera koja prati SGS2, i malo brži procesor za igre (iako ni stari nije uspevao da štucne).
Pa možda i očekivano ali svakako ostavlja naše 4rke na manje-više istom mestu gde su i bile, a od iOS5ice me jedino zanima da li je multitasking u rangu sa androidovim ili ostaju tvrdoglavi kao i dosada.
Poslednja izmena od gargamel4 u Uto, 04. Okt 2011. 22:41, izmenjeno 1 put ukupno.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Rekao bih da je ovo neki prelazni model do leta sledece godine, jer tesko da ovo moze da izgura kompaniju narednih godinu dana posto iOS5 moze da radi i na cetvorci. Apple fanatici ce appleu zapravo pomoci u tome (posto ga preorderisu i pre nego sto su ga videli(?!)), ali ako uzmemo u obzir "da je apple inovacioni i tehnoloski lider u mobilnoj telefoniji", ne bih se bas kladio na njih, ako ni zbogcega drugog ono zbog toga sto ce za te pare na prolece moci da se nabavi bukvalno (ali bukvalno) duplo bolji telefon.
Ja sam iskreno ocekivao vise. Neki LTE, veci ekran, vecu bateriju. Neku konkretnu stvar, a ne "Siri".
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Tačno. Kad već nisu ništa izbacili do juna sada će verovatno da idu pravo na 6icu. I ja sam očekivao DLNA, NFC i slične stvari koje lagano već počinju da ulaze u upotrebu, a ne (što ti reče) Siri od koga ni na engleskom govornom području ne očekujem mnogo a na drugima ukvalno ništa (sadašnji voice control mi je u Nokijinoj verziji -voice dial bolje radio).

Nadam se samo da od onih pomenutih stotina poboljšanja sistema ima i nešto korisno za developere.

Ono što sam ja očekivao je da sadašnji, stilski, konstukciono i zbog upotrebljanih materijala sjajan dizajn, zamene nekim praktičnijim za svakodnevnu upotrebu, tj. manje lomljivim.

Nego zar nisam ja trebao da kažem hladan tuš a ti da kažeš: ha, ha, I told you so :D
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Stvarno sam ocekivao vise,dok izadje petica HTC i Samsung ce uveliko da rade quad na 2 ghz i 4 giga rama na 64 bita win 8 :)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Nisam ni ocekivao vise, mislio sam da ce ekran biti bar malko veci ali nista od toga ostaju i dalje pri svome, ostatak nista spektakularan....

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Prodaja pocinje 14. oktobra. iOS verzija 5 bice dostupana za 3gs, 4 i iPad.
A5 cip isti je kao onaj u iPadu 2. Graficki procesor ce, kako navode, biti sedam puta brzi, a CPU oko dva puta. Po prvi put iPhone ce imati dve antene, koje se mogu koristiti za primanje i slanje podataka.

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

ja sam uocio dve bitne stvari posle konferencije.
1. pale akcije appla zbog velikih ocekivanja
2. 4s ce se prodavati u 70 zemalja i pojavice se u 3 navrata. dva u oktobru i jedan u decembru. mozda dodje i kod nas. lepo bi bilo.

apple ima jos jednu konferenciju 12. kad prestavljaju icloud mozda tad pokazu peticu

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

snenad, nema šanse da sad izdaju 5icu .
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

I5 ce tek na leto. Verovatno u njega ubacuju A6 cip, i mozda povecaju ekran. Opcije su takodje NFC i jos poneke zezalice. 4s je nabrzinu sklepan, jer se i5 u testovima lose pokazao pa nisu smeli da izbacuju poluproizvod. Ako pogledamo unazad, ista je stvar bila i sa 3Gs, jer osim poneke izmene u odnosu na 3G nista novo nismo dobili.
Prava stvar nam dolazi 2012. a to je win8, iPhone5, i naravno smak sveta:)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Uh miodrage, pa ta 2012 zvuči skroz zanimljivo :D
Mada ni Androidaši neće sedeti skršteninh ruku :wink:
Štp mi je sad tek drago štosam uzeo HD2 pa da isprobam i tu 7icu i 8icu, jer se hardverski zahtevi nisu drastično povećali.

Znači softveraši su odradili posao a hardveraši zakazali. Pošto na kasnije čitanje reviewa-a sa konferencije mislim da ta Siri i nije tako loša stvar, osmi što ćemo pričati na engleskom sa telefonom, pa nije nemoguće da neko pozove "čike u belom" kad nas čuje kako pričamo sa telefonom/CIJOm :lol:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

unread
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 09. Mar 2011. 18:40

Post od unread »

prakticno ovo jeste potpuno novi telefon, u kucistu startog. Apple ne odustaje lako od svog dizajna. od pocetka pa sve do 3GS-a su izgledali skoro pa identicno. A razlika je bila velika.
Da su na primer promenili zigled malo a sve ispod haube ostavili kako je sad na 4S-u onda bi bilo ok ?

Mislim da je ovo parce tehnologije cudesno. I ako smo mozda vise ocekivali, ja sam zaprepascen. Pa ovo je neverovatna masinica. Cetvorka je i onako bio ODLICAN telefon, zaista to mislim. ali 4S je sada objasnio. Video sam neke vido snimke gde prikazuju kako to glatko radi.
Opet kazem , cetvorka je radila fantasticno, ovo sada radi po malo nestvarno.

Iskreno ocekivao sam petardu, ali sam potpuno zadovoljan modelom prikazanim juce. I ako mnogi tvrde tresla se gora rodio se mis. Mozda, ali rodio se super mis :)

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

miodrage, kako sklepan na brzinu kad je kasnio oko 6 meseci? :-/ Ne rade na 15 modela nego na jednom i ne mogu da verujem da nisu mogli da se usaglase sta kad izbacuju i kako.
Mene samo interesuje koliko ce da padne cena cetvorci kada 4S stigne kod nas posto cekam da izadje N9 pa da vidim sta mi je bolje da uzmem IP4 ili N9.
Nokia Lumia 1520

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

gargamel4, nisam ja ni mislio da ce sad prodavati peticu vec da ce je predstaviti. valjda su sklepali jedan prototip pored svih problema sa foxconom, samsungom, lg-em i ostalim hardware proizvodjacima

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

koliko vidim,samo prepakuju :)
nista zanimljivo mesecima nije izaslo,svaki HTC model je ko jaje,jajetu,Nokia je izbacila neke brabonjke,isto repak,doduse dodali su neke inovacije...koliko se meni cini jedino Samsung radi nesto,i to valjano...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

miodrage, sta mislis o 4s? Da li ces menjati 4 za 4s? Ili ostajes na 4 dok cekas 5 da izadje?

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Мени се ово свиђа, по мени дизајн четворке је феноменалан, што се тиче осталог можда су могли мало више а можда и нису морали :wink:
Слажем се са колегом skar, дефинитивно смор у мобилном свету, да није пропадања неких фирми не би имало о чему да се разглаба.

Нисам ни знао да потоји "Bluetooth 4" док нисам видео да ово чудо има то.
Poslednja izmena od LittlePrince u Čet, 06. Okt 2011. 02:30, izmenjeno 2 puta ukupno.

Odgovori