Alcatel OT-990

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
nickola_4
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 06. Okt 2011. 11:50

Post od nickola_4 »

@renegade018
Ja ga punim svaki dan koliko god da ga koristim, u principu kad ga najmanje koristim moze da izdrzi 1.5-2 dana ali navikni se da uvek uz sebe imas usb kabal i da ga punis kad god mozes. I kao sto rece mezzano, to nije tako samo kod njega nego kod manje vise svih telefona sa ts...

besnopile
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2011. 10:15

Post od besnopile »

el ima jos neko da mu ne radi 111meni ?? nemam pojma sto meni ne funkcionise ? a sto se tice baterije pa jedan dan je optimalno koristio ga dosta ili ne :?

heavy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 23. Maj 2011. 01:36

Post od heavy »

111 radi samo kada si na telenor netu (GPRS,HDPA,3G),ne radi kada si na WIFI

baterija izdrzala 2 dana uz umereno maltretiranje

besnopile
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2011. 10:15

Post od besnopile »

pa znam da treba da radi na telenor netu al meni bas na njemu ne radi tj kad upalim wifi i kad sa njim probam onda se aplikacija upali al ne prikazuje mi nista sto je i logicno a kad probam na telenor net onda stalno izlazi servis trenutno nije dostupan i tako vec 10 dana

gorgilije
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 08. Okt 2011. 23:07
:: Galaxy S6 Edge

Post od gorgilije »

Sta mu znaci ona ikonica pored sata,pa baterija pa signal pa ona.Na njoj se stalno menjaju slova.Cas je H,cas je E i mislim da sam video jos jedno slovo.Sta to znaci?Koju mrezu hvata?GPRS,HDPA,3G-jel to?I u cemu je razlika medju njima?Jel to tako treba?

heavy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 23. Maj 2011. 01:36

Post od heavy »

3G=3G najbrzi intenet
H=HSDPA
E=Edge
GPRS

poredjao sam po brzini,inace u podesavanju telefona(mreze) mozes da ugasis 3G-HSDPA i onda manje trosi bateriju ali tada se konektuje samo na manjim brzinama tj na Edge

da li je neko instalirao IGO navigaciju,ima li neki link da radi ?

gorgilije
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 08. Okt 2011. 23:07
:: Galaxy S6 Edge

Post od gorgilije »

Aha, to je to, znaci. Hvala na odgovoru, a da li mi mozes jos odgovoriti kako da iskljucim 3G i HSDPA?

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

heavy, "HSDPA" је бржи од 3Г, то му дође као 3.5Г, погледај на нету.

gorgilije, То још нешто би могао да буде разлог зашто желиш да искључиш 3Г...
Ево ти и одговор на питање:
"Подешавање/контрола бежичне мреже/Мобилне мреже/користи само 2Г"

Renegade018
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 15. Maj 2011. 22:18

Post od Renegade018 »

@mezzano
ja i ne ocekujem da mi baterija traje 5 dana. Dan i po ili dva je meni sasvim ok. I ja punim e71 svake noci, ali znam da ce baterija da izdrzi do veceri, sta god mu radio u toku dana. Ali sam na nekom forumu procitao da neko ko je kupio ovaj model, ujutru ga skine sa punjaca, i uz malo jacu upotrebu, popodne je baterija skroz prazna. E, to je meni neprihvatljivo, pa ako neko ima takvo iskustvo neka pise. Hvala

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Па то до подне је супер, ја сам другу "SE X8" скинуо са пуњача и испразнио за два сата :lol:
Не постоји Андроид телефон који не могу да испразним до подне, ја мој пуним сваки дан :D

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

LittlePrince, bas to :-D
and justice for all...

Renegade018
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 15. Maj 2011. 22:18

Post od Renegade018 »

Kako da prebacim imenik sa simbiana na ovaj telefon? Probao sam preko bluetootha da ih markiram sve i saljem kao businescard, nece :? . Na OT-u sam se ulogovao na svoj google nalog, i on mi je automatski povukao kontakte iz google-ovog sanduceta u imenik, ali su mi tamo brojevi dosta bajati. Ne znam da li mozda vec postoji neka tema na forumu vezana za prebacivanje imenika sa telefona na telefon. Ako postoji, neka mi neko molim posalje link

heavy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 23. Maj 2011. 01:36

Post od heavy »

Jel uspeo neko da nadje drajver za win 7?Na alcatel sajtu su izbacili pc suite za ot990 kao i one touch upgrade1.5 ali drajveri koji su u nejmu nece da rade tj. i ako ubodem drajver koji kao radi onda pcsuit javi da ne podrzava telnor one touch model a onetouch ga jednostano ne vidi..
Ovi u Telenoru nemaju pojma,zvao sam ih,shvatili su u cemu je problem pa jedino da cekamo.

Renegade018
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 15. Maj 2011. 22:18

Post od Renegade018 »

Evo ovako...imenik smo spakovali, instalirali petnaestak korisnih aplikacija, sve radi savrseno. Bateriju punimo ujutru i uvece :shock: Zanima me da li je neko ubacivao navigaciju u ovo cudo, i kako to radi??

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Kakva je kamera?Kakav je kvalitet video snimka?Nigde na netu ne mogu da nadjem vise detalja o video snimanju i kvalitetu kamere.
LG G2 Black,16GB

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Post od filip995 »

sta im znaci one touch upgrade1.5? to stoi na alcatel sajtu za ovaj model. jel to mozda update softvera?

heavy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 23. Maj 2011. 01:36

Post od heavy »

Kamera je 5 Mpxl sa blicem,za moje potrebe i vise nego dobra,nisam snimao video pa ne znam.
Ja sam instalirao IGO navigaciju i radi savrseno.
On touch update je valjda za update telefona ali ne mogu da ga spojim sa mobilnim,nema drajver ili sam ja previse glup da ga instaliram kako treba.

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Post od filip995 »

heavy, a jel mislis kao apdate androida? msm na sajtu alcatele stoi 1.5, a ovaj tel ima android 2.2 :dry: ... nema logike...

heavy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pon, 23. Maj 2011. 01:36

Post od heavy »

pa valjda je za update androida mada vidim da to moze i da se uradi iz samog telefona.problem je kad se apdejtuje na 2.3 pogubice sve instalacije,znaci mora prvo da se uradi sinhronizacija na PC i onda bi se nakon instalacije nove verzije OS lako vratilo sve nazad.Druga opcija je seljacki presnimiti celu SD karticu na PC pa posle odatle instalirati opet sve ponovo.
Inace to oko pcsync i onetuch update mi je i jedina zamerka na telefon do sada,sve lepo radi,fali malo interne memorije ali i to moze da se odradi s patchom za APP2sd i onda moze mnogo vise programa da se gurne na karticu.
Jbga ipak je ovo Alcatel,kod samsunga nema tih problemcica sa vezivanjem na pc ali ne za ove pare.
Android 2.3 bi trebalo da izadje u narednih mesec dva za ovaj telefon cime ce se resiti problem prenje kamere tj radice skype video call.

dusan89c
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 27. Okt 2011. 12:57

Post od dusan89c »

Generalno sam zadovoljan telefonom ali imam nekoliko pitanja...
Ne mogu da namestim tastauru sa 12 komandi, samo mini QWERTY i full. Kada pokrenem aplikaciju TouchPal unos, stignem do kraja i iybaci da postoji greska. Kada kucam poruku to "dugme" ne mogu ni da kliknem, kucam preko mini QWERTY...
Gde moze da se vidi koliko je ukupno razgovarano sa telefonom??

Odgovori