Samsung P1000 Galaxy Tab

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

@lesa0208 jesi ti probavao sta od tih romova, na galaxy s sam stavljao cm i bagovit je bio skroz...ajde preporucite nesto...a ploca je ista potpuno samo ekran veci...
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

hirurg, nisam ja probao nista nemam tab :D, ali smo ubacivali Dream Weaver, neki 2.3 ali je oficionalni. Mada pazi CM7 ako je onaj night build ima bagova, ali onaj njihov stable ne bi trebao da ti pravi problem, a opet imas ono da probas sam par romova par dana i da vidis koji ti najbolje lezi, a opet ploca je ista da li je cip za gpu isti, i ostale stvari koje idu na tab posto drajveri nisu isti.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

hirurg, pogledaj ovde http://www.thegalaxytabforum.com/index. ... -tab-roms/ mada sem prvog ROMa koji i koristim nisam probao neki drugi.
and justice for all...

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

u slucaju da neko brikuje softverski neka mi se javi, ustedicu mu pare za servis....ima mala aplikacija koja sve rjesi u sekundici :)
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

lipitistar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 19. Avg 2010. 21:38

Post od lipitistar »

Da li je moguce kupiti tab u Telenoru a da je sim free fabricki?
Da li se gubi garancija ako se updatuje ili ako nesto cacka u vezi programa tj softvera na njemu?
Kako se zastiti u servisu, u slucaju reklamacije, ako je ubacen neki novi softver da ne prave problem ako je otkljucan da bude sim free?
Unapred hvala na odgovorima, ako neko zna i ako mu nije tesko nek odgovori.
Pozzzzzzzzzz

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

lipitistar, moguće je :wink:

Samo telefon ne sme biti rutovan kad ga nosiš u servis na reklamaciju.
and justice for all...

lipitistar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 19. Avg 2010. 21:38

Post od lipitistar »

Kako proveriti da li je rutovan galaxy tab?
Izvinjavam se mozda je glupo pitanje ali se ne razumem toliko oko toga.
Unapred hvala na odgovoru.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

http://forum.androidsrbija.com/viewtopic.php?p=8639 evo ovde pogledaj lipistar, nemoj da si lijen :) google je besplatan :)


ljudi jel izasao za tablett kakav novi update? ili 2.3 jos uvjek vlada....probao sam kuvane romove....svi imaju neku manu...miui je mozda najolje odradjen al jako brzo trosi bateriju i ako pozadinske sinc su ugasene...cm7 ima neku ludu rezoluciju...kao da je za galaxy s uradjen....sitne ikone sitna tastatura...ostalo su igrarije...jel ko sta drugo probao...sta fino radi bez bagova i da je baterija normalna bar 2-3 dana

EDIT

samo da kazem da se pojavio nedavno i 2.3.6 za p1000 i mogu reci da radi jako jako dobro :) preporuka...poslije svih kuvanih romova koji su bagoviti..

NominatioN
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 10. Jan 2012. 16:26

Post od NominatioN »

Pozdrav!
Pre par meseci sam u Austriji kupio P1000 preko T-mobile,ali otkljucan,ne preko ugovora!
Kada ga povezem sa samsung kies dobijem poruku `your device does not support upgrade via kies` a imam froyo 2.2 ... Voleo bih da uradim update na 2.3.6 . Postoji li mogucnost da to uradim nekim zvanicnim i `legalnim` putem,zbog garancije? Ako je neko raspolozen da mi pomogne? :)
Hvala puno!

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

na sajtu samfirmware imas verziju 2.3.6 bas za t mobile koja je legalna kako ti kazes...i preko odina nabacis je na telefon...i garancija ostaje...eto ako sta zapne javi se opet...al prosto je sve....
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Koliko drzi baterija ovom cudu,ako se gleda yt,sms,poziv,fejs i tako te standardne gluposti?
Posto sam u ozbiljnoj dilemi da pazarim jedan uskoro.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Behemoth, od svih android telefona koje sam do sad imao na P1000 mi je najduže držala baterija, uspevala je skoro 24h da izdrži uz moje jako korišćenje :)
and justice for all...

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

kod mene sa kuvanim romom drzi 3 dana uz isto dinamicno koriscenje...BT i wifi 0-24 ukljuceni.....film jedan dnevno

EDIT: nas ljubimac je dobio jedan jako jako dobar kuvani rom, na xda. testiram ga vec 5 dana...a 3 dana ko od sale traje baterija...takodje i kernel mu je extra napravljen da ne postavljam link koga zanima neka se javi na PP

ognjeni159
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 16. Mar 2012. 15:22

..

Post od ognjeni159 »

Pozdrav narode....
planiram da uzmem ovaj tablet, ali me zanima jeli ima ikakvo sigurno resenje. ( ima li uopste resenja ) da se otkljuca.
Najverovatnije cu uzeti tablet od telenora, koliko znam on je zakljucan na telenor karticu...ima li nacina da se otkljuca za druge kartice ?
hvala

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Post od hirurg »

ima na marketu aplikacija koja otkljucava tablet...cini mi se da smo to vec ovde na ovoj temi spominjali prelistaj malo
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Re: Samsung P1000 Galaxy Tab

Post od Stefan33 »

Jel moguce da su cene samo 150-200e za polovan? Izgleda odlicno, ima solidne specifikacije, a vidim po oglasima se vrte po par meseci stari za taj novac.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Samsung P1000 Galaxy Tab

Post od hirurg »

zasto da ne....imao ga i vrijedi mnogo vise...ali samsung inace tako brzo pada na cijenama za razliku od htc ili iphone...inace ljudi se zalete pa ga kupe i nosaju ga kud god idu, ipak je malo glomazija za tako nesto...ali poslije njega tesko se covjek navikne na nesto manje. brzo ce on da pada jos....dosta modela na trzistu i ako je manjina onih koji podrzavaju gsm :)
u svakom slucaju ako planiras da uzmes kupuj neces se pokajati ni u kom pogledu
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Re: Samsung P1000 Galaxy Tab

Post od Stefan33 »

Ma ja sam tablet smatrao za promasaj kad su moje potrebe u pitanju, ali ponajvise zbog toga sto sam mislio da je cena 500+ eur i zbog toga sto je prevelik da bude telefon, a premali da zameni laptop, onda sam slucajno video polovan novi g tab 2 10.1 za 360 i reko ajd da pogledam ove manje i starije kad ono p1000 ima za tu cenu i to par meseci star/bez tragova koriscenja i slicno. Pregledao sam snimke po yt stvarno je dobar, nije da mi je preko potrebna sprava, ali mozda uzmem na leto, taman da padne na 150e.

Treba prvo da zamenim telefon pa cu onda razmisljati o ovom gedzetu.

vasulopulos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 10. Jul 2012. 12:24
:: ST p-1000
:: HTC

Re: Samsung P1000 Galaxy Tab

Post od vasulopulos »

Ljudi imam problem sa svojim tabom. Potpuno normalno radi, sa jednim izuzetkom, jako često se koči po nekoliko sec, a onda nastavi sa normalnim radom. To se dešava najčešće prilikom kucanja na tastaturi, prosto se dešava da ne mogu da otkucam poruku, ili bilo koju rečenicu a da ne zabaguje po nekoliko puta. To se dešava i prilikom odabira aplikacija iz glavnog menija. Kao da nešto u pozadini radi (proverava). Probao sam da mu isključim sve sinhronizacije i sve pozadinske procese , čistio keš i nisam dobio nikakvo poboljšanje. Vraćao ga na fabrička podešavanja i nista. OS je 2.3.6 Gingerbread. Pošto je pod garancijom još uvek i kodiran na Telenor nosio sam ga već dva puta u ovl.servis i oni mi ga vrate sa istim problemom ne priznajući da nešto nije uredu. Molim Vas ako neko zna u čemu problem za pomoć

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Одг: Samsung P1000 Galaxy Tab

Post od hirurg »

Po meni tvoj problem je mozda sto puno aplikacika radi u pozadini pa steka zbog rama....a mozda imas neku aplikaciju tipa neki luncher koji pravi problem....tj zauzima resurse telefona....na tvom mjestu bi probao drugi rom cisto da vidis kako ce se ponasati onda tablet. Imao sam isti i radio je ko satic..bez problema,doduse sa custom romom.
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Odgovori