Koji telefon sa dobrom kamerom do ~240 eur

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Porediti kameru mobilnog i digitalca je neozbiljno.
Telefon je ok da se uslika nesto na brzinu,jasno je da se ide ka tome da se kamere usavrsavaju ali da bude u rangu sa digitalcem tesko.
Ja sam poredio kameru na S2 sa Kodak digitalcem koji sam platio 160e.
Ne znam sta da kazem,digitalac pravi daleko bolje slike,jasnije,realnije boje,po svim stavkama daleko bolji.E sad ako hoces dobar kamera telefon onda je N8 svakako jedan od najboljih izbora,za pristojnu sumu novca.Ako hoces pro da slikas onda uzmi aparat.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Pozitiva
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2012. 11:26

Post od Pozitiva »

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2335/HTC/HD2 da li je ovo jedan od boljih telefon / fotoaparat ?...................

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Pozitiva, to je jedan od najboljih all-round telefona ikada. Imao sam ga licno do proslog leta i pored toga sto Htc nikad nije imao akcenat na kameri,pravio je sasvim ok fotografije. E sad....ni njega neces naci novog nigde....
Nokia Lumia 1520

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Pozitiva, Hm, da li je to slučajnost ili ne, ali ti uvek izabereš telefone kojim imaju manje-više sve dobro, ali kamera im je samo sporedni dodatak, a tebi baš treba camera telefon :)
HD2 ima 5Mpx kameru i to je jedan odličan telefon u skoro svakom segmentu osim po pitanju kamere. Nije loša kamera, ali opet to nije kamera telefon, pa je tu kamera samo dodatak.Inače sumnjam da može da se nađe Hd2 nov.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

gaston
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2010. 10:39

Post od gaston »

A koji telefon imas trenutno? Npr: akoo imas k800i ili N82 onda tesko da ces naci mob koji ce ih zameniti za 240e ...NOV! Nazalost... Prema nekom mom vidjenju posle k800i i N82 i jos 2-3 modela koja su bila fokusirana na kameru kvalitet je drasticno opao i stagnirao je duzi period sve do pojave famozne N8-ice.. To je pravi i istinski ''camera-phone'.. E, sad, ako sada imas neki 'dumb' tel sa 2MP ili 3MP stariji od 3-4god onda ce ti vecina danasnjih telefona doneti poboljsanje u kameri.. (a i u svakom drugom pogledu).. Ovaj Galaxy SL nije los, a i uklapa se u cenu... Ja imam iskustva sa Ace-om i pravi sasvim dobre fotografije i ima relativno jak LED.. i video je dobar i ne secka.. a SL ima bolju rezoluciju videa i jeftiniji je..

Pozitiva
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2012. 11:26

Post od Pozitiva »

Ako ne uzmem n8 ,definitivno uzimam digitalac za 150 e max nadam se da se moze dobar uzeti za tu svotu novca pa telefon neka ceka jedan period pa cemo njega isto na pretplatu , ljudi vama hvala puno, da mi nije vasih komentara bilo, davno bih uzeo c7 i vec bi bio razocaran zbog kamere,:D

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Pozitiva, za 150 evra mozes da kupis digitalni fotoaparat koji ce biti "10 puta" bolji od bilo koje mobilne kamere, ukljucujuci tu i "proslavljene" N8, N82, K800. Zapravo digitalni fotoaparati od 70-80 evra su bolji od bilo koje mobilne kamere. Jedina prednost mobilnih kamera jeste u tome sto mobilni, za razliku od fotoaparata, imas pri ruci skoro uvek, pa mozes da "uslikas" nesto neplanirano. U situacijama kada "planski" fotografises (turisticki obilasci, proslave i slicno) digitalni fotoaparat je uvek bolji izbor. Meni je zapravo smesno kada vidim ljude koji na nekom vaznom okupljanju fotografisu "za uspomenu" mobilnim kamerama.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Pozitiva
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2012. 11:26

Post od Pozitiva »

tomas.hokenberi napisao:Pozitiva, za 150 evra mozes da kupis digitalni fotoaparat koji ce biti "10 puta" bolji od bilo koje mobilne kamere, ukljucujuci tu i "proslavljene" N8, N82, K800.

Sad definitivno uzimam digitalac :D,hvala ti tomas.hokenberi

ione
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Uto, 24. Feb 2009. 07:28

Post od ione »

Sto bi gledao film na mobilnom od 4" ,bolja je bilo koja plazma od 32",
Sto bi igrao igrice na mobilnom,bolji je Wii,
Sto bi koristio navigaciju na mobilnom,bolji je Nuvi,
Sto bi koristio GPS za trening,bolji je Garmin Forerunner,
Sto bi slusao muziku na mobilnom,bolji je mp3 plejer,
Sto bi surfovao na mobilnom,bolji je netbuk,
Sto bi kuckao sms,bolje je napisati pismo i staviti kap parfema na koverat...

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Post od RandjaPO »

ione, svaka ti je na mestu.Pozitiva ovi sto ti preporucuju digitalac zapravo moraju necim da se pravdaju sto im telefoni imaju ocajne kamere.U postu iznad je sve receno!!!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

RandjaPO, A oni sa dobrom kamerom se tese sto su im telefoni krs.Uostalom jel njemu treba telefon ili kamera. Mislim da je on promasio forum trebao je da ode na neki fotografski pa da trazi kameru, ipak su svi telefoni pa cak i hvaljeni n8 samo za neobavezno slikanje za FB, twitter i slicno, neces valjda da slikas rodjendan ili neku proslavu u klubu sa telefonom. Jer su neke situacije cak i za kompakte prevelik zalogaj, npr. slikanje u klubu je jednostavno pretezak zadatak i slike po obicaju budu nikakve, sta mislis kakve ce biti sa n8? Takodje navigacija je OK na telefonu ali ako ides negde treba ti punjac za kola. Jedino po meni telefoni mogu da zamene mp3 plejere i portabl konzole, gps i kamere ne. Jednostavno kamere na telefonima ne mogu da se stave u taj kos, kao sto neces stalno gledati filmove na telefonu umesto na HDTV-u, tako neces ni stalno slikati telefonom slike za rodjendane svadbe i drugo, vec ces lepo kupiti neki bolji kompakt ili entry level dslr.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Post od RandjaPO »

telep, koliko sam shvatio coveku treba telefon sa dobrom kamerom.Neki clanovi uopste nisu dali predlog koji telefon bi odgovarao njegovim potrebama vec su krenuli da mu preporucuju digitalce i pricaju kako ni na jednom telefonu ne valja kamera,pritom ne zeleci da priznaju N8 kao jedini telefon koji moze da zameni aparat.Da SII ima hardver kamere kao N8 verovatno bi mogao da stane rame uz rame i sa najskupljim i najkvalitetnijim digitalcima ali posto ovde,ipak,Nokia briljira stvar je drugacija.Smesno je i raspravljati o ovome ako su ljudi koji su mnogo strucniji od nas dokazali kakve slike pravi N8.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Bravo RandjaPO, ione.Odlicno napisano.Covek trazi mobilni sa dobrom kamerom i preporucuju mu digitalac.Da nece sa digitalcem da razgovara,salje sms,mms,e mail,internet,gps,wi-fi,slusa muziku?Ili da nosi torbicu sa sobom i gomilu tehnike u njoj?Danasni telefoni sluze da imas sve pri ruci u svakom momentu.Kada kupujem telefon uvek biram da kamera bude zadovoljavajuceg kvaliteta.
LG G2 Black,16GB

d27
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pet, 26. Nov 2010. 16:50

Post od d27 »

ione, RandjaPO, AnGeL oF LoVe, u potounosti se slazem sa vama.

Ako se ova rasprava oduzi na jos nekoliko strana Pozitiva ce dobijati savete da kupi profesionalni dSLR i da upise kurs za fotografa :lol: a decko je u prvom postu pitao da li da kupi Nokiu c7 ili Nokiu c6-01.

Po lepom vremenu vecina telefona od 3mpx prave zadovoljavajuce fotografije i vecina neupucenih nece primetiti da je slikano telefonom.

U uslovima sa slabim osvetljenjem nijedan compact digitalac ne moze ni da se poredi sa entry level dSLR.

Po meni je n8 odlican kompromis kada je slikanje i snimanje u pitanju.

telep, auto punjac za nokiju je oko 2e. Nije original, ali i ne koristi se cesto.
Galaxy S, Note 2 demo unit, Note 3 demo unit

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Post od Demian »

Citam ovu temu i prosto ne mogu da izdrzim a da se ne oglasim !!!
DZABA BRATE SILNI DSLR i raznorazni namunjeni skupoceni fotoaparati kada nikadad nisu tu kada vam zatrebaju a tel je nekako uvek prisutan!!!
Cini mi se da su mi draze neke slike koje sam napravio sa Nokiom 6600 u VGA rezoluciji od bilo kojih slika koje sam napravio sa nekim digitalcem srednje i vise klase koje posedujem.
Ustvari draze su mi sve slike koje sam napravio sa telefonima nego one ostre i bistre sa dig. aparatom!!! :P
>> N7100 <<

Pozitiva
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2012. 11:26

Post od Pozitiva »

Ja tek sad ne znam sto da uzmem , u pravu ste da je telefon uvek pri ruci , pogledajte ovo da li je moguce da ovakve fotke pravi ovaj telefon ili je ovo neka varka jeli neko imao iskustvo sa ovim telefonom , ako ne uzmem n8 on definitivno dolazi u obzir , ma ja ne znam vise sto da radim od zivota cas sam za telefon cas za digitalni fuj bre , ne znate na kakvim sam mukama :D


http://www.engadget.com/photos/sony-eri ... le-photos/
Poslednja izmena od Pozitiva u Pet, 17. Feb 2012. 21:54, izmenjeno 2 puta ukupno.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

Svakako da će digitalac da napravi kavalitetnije slike od bilo koje kamere na telefonu, ali prednost kamere na telefonu što je telefon uvek pri ruci.Skoro svaka Af kamera od 3 i više Mpx pravi sasvim pristojene fotografije na dnevnom svetlu.Problem su mračne prostorije i generalno situacije gde nema dovoljno osvetljenja, tu jednostavno ne treba očekivati od kamere na telefonu da napravi neku preterano dobru fotografiji.Sa takvim uslovima slabe osvetljenosti kao što je u klubovima i sl. i digitalac bi imao problem da izađe na kraj.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ione, ideja gledanja filma na ekranu od 4" je stvarno prilicna glupost i sluzi samo za pokazivanje ortacima "kako telefon dobro pusta film".

Najbolje telefonske kamere su gore od kamera najjeftinijih aktuelnih digitalaca, pa je davanje ogromnog novca za "telefon sa odlicnom kamerom", ako je kamera jedina bitna osobina, cista glupost. Telefon sa prosecnom kamerom + digitalac je uvek bolja kombinacija od kobajagi odlicne kamere mobilnog telefona koja je losija od one na digitalnom aparatu od 60 evra.

Ostala poredjenja su ti prilicno usiljena i primer su "lazne dileme". Ovde se prica o iskljucivo o kameri na mobilnom telefonu. I to do 240 evra.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Moja je preporuka da se strpis do marta-aprila da padne cijena N8 jos nakon izlaska naslednika sto je vrlo moguce i da ga pazaris bez kupovine nekog digitalca. Lijepo je uvijek imati all-in-one uredjaj koji sve korektno obavlja a slikanje pogotovo. Naravno ako se ide negdje gdje znas da ces slikati i neku uspomenu praviti i sta ja znam da je dobro imati digitalac i to ne neki od 70-80eur vec neki od bar 150eur. Posto ja licno zelim uvijek imati neki bolji telefon i napredniji tako se trudim i da imam dobru kameru sa iskljucivo xenon blicem. Uvijek mogu izvaditi telefon i nesto uslikati i da prije svega ta slika bude pristojnog kvaliteta i da se ne osramotim kako nije dobro osvijetljenje bilo, kako je nesto mutno ispalo i sta ja znam... Nisam prezahtjevan po pitanju fotografija i zbog toga nit imam digitalac nit planiram uzimati u dogledno vrijeme. :)

Pozitiva
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2012. 11:26

Post od Pozitiva »

Jel ima neko neki komentar za ovo sto sam postavio u proslom postu ,ovaj link za SE Vivaz :D?..........................

Odgovori