Alcatel OT-990

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od Ninolina »

Diuf Gliki, a da napišeš šta si mu uradio pa se brick-ovao? Može da pomogne u rešavanju problema...:)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od vanjuska »

Cudno mi je da ne mozes da kopiras nista na karticu ni preko citaca... Probaj da formatiras karticu u citacu pa da onda prebacis sta treba na nju od fajlova da bi pokusao da odbrikujes telefon.
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od bachika »

Diuf Gliki, uđi u rekaveri i tamo pronađi opciju format data ili hard reset... To bi možda trebalo da pomogne, ali sve zavisi šta mu se desilo i na koji način...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od antec »

Diuf, jel si ti uopste promenio rom ili? Probaj prvo sa brisanjem kesa u recovery modu, pa onda ostalo. Sta kaze komp kad ubacis karticu u citac? Ako se kojim slucajem oporavi kartica, ako se nakon brisanja kesa nista nije desilo, probaj pre menjanja roma da flesujes isti bez kompletnog "vajpa".

papovicd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 18. Maj 2011. 19:30
Lokacija: zemun

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od papovicd »

jedno pitanje,ako se ubaci madjar 2.3 da li se front kamera moze koristiti i ima li ikako nacina na ot990 da se dobije video poziv..bar na skype ako ne pri pozivu...hvala puno!! veliki pozdrav za sve vas! hvala na pomoci

Diuf Gliki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 07. Maj 2012. 01:38
:: Alcatel OT 990
:: Motorola xfire

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od Diuf Gliki »

Eto mene opet.. pa ovako pokusao sam da mu uradim gingerbread i uradio sam mu sve je radilo savrseno dok nisam pokusao ovo Ova verzija Gingerbread-a nije rutovana i više nemate CWM recovery. Ali ukoliko ipak želite da rutujete telefon i instalirate CWM recovery (ovo je za avanturiste), nastavite da čitate uputstvo. Ovo ne morate da radite, možete stati ovde.

Skinite Recovery zip fajl: recovery-clockwork-4.0.1.5-ot990-kernel-v53B-0-anyboot.zip

Ugasite telefon.

Uđite u fastboot mod držanjem Volume Down i Power kao u prethodnim koracima.

Spojite USB kabl.

Otpakujte zip koji ste skinuli i pokrenite install.bat, nakon završetka, prozor će se zatvoriti, telefon restartovati i prikazaće se kako se baterija puni.

Isključite USB kabl.

Upalite telefon ovog puta držanjem Volume Up i Power, kada telefon zavibrira, pustite Power dugme i istog momenta pritisnite Home dugme. Nastavite da držite Volume Up i Home dugmad, dok Android logo ne nestane. Ekran će biti crn, a kapacitivni dugmići će sijati. Tada možete da pustite dugmiće.

UPOZORENJE: Ako zaboravite da pritisnete Home dugme ili ga pustite prerano, telefon će se resetovati na fabrička podešavanja umesto da uđe u recovery. Izgubićete sve podatke sa telefona, dok podaci sa SD kartice neće biti obrisani.

Spojite USB kabl, instaliraće vam se drajveri na računaru.

Odaberite opciju Mount and storage, zatim odaberite opciju Mount usb storage. Skinite ovaj fajl i iskopirajte na sd karticu. Ukoliko neće računar da vam prepozna SD karticu, proverite drajvere, isključite i uključite usb kabl i sačekajte malo.

Odaberite opciju Unmount, vratite se na početni ekran tasterom Back i izaberite opciju Install zip from SD card, potom Choose zip from SD card, selektujte fajl koji ste upravo iskopirali na SD karticu: Superuser-3.0.7-efghi-signed.zip Potvrdite instalaciju.

Vratite se na početni ekran i izaberite opciju Reboot system now.

Kada uđete u sistem, instalirajte Busybox installer koji ćete naći na Play Store-u i idite na tab Busybox i instalirajte ga.

Čestitam, sada imate rutovanu Gingerbread (2.3.4) verziju Androida sa CWM recovery-em i Busybox-om.
........... E pa ovako telefon je jednostavno prestao da sljaka cim sam usao u volume up +power ... znaci ostao je bez icega na ekranu se pojavljuje samo android logo i telefon se tu sam gasi.. (komp uopste vise ne prepoznaje uredjaj) drndao sam se sa drajverima ali bez uspeha poznaje ga samo kao android umesto qualcoom ili kako vec... probam da ponovo pokrenem instalaciju sistema ali nema sanse jednostavno ne vidi uredjaj. e sada ja pitam da li nekako moze da se ubaci novi sistem u telefon nekako PS proradila mi je SD kartica ali na njoj takodje nema vise nista... znaci jednostavno sam pokusao da rutujem taj Gingerbread i da ubacim taj CWM recovery i tu je sve stalo .. ako neko moze neka pomogne...

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od antec »

A da li mozes da udjes u fastboot? Da li si probao da vratis originalni softver preko One Touch Upgrade-a? Sto se drajvera tice, kad god su me zezali samo sam instalirao pdanet aplikaciju za windows (guglaj pdanet x64 ili x86 u zavisnosti koja ti verzija treba). Nemam telefon kod sebe pa ne mogu detaljnije da objasnim. Mozda Bachika ima neku ideju

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od bachika »

Nazalost nemam ideju jer momentalno imam linux na kompu, a za nekih par nedelja cu ubaciti windows. Dakle u nedostatku wina nisam budzio telefon...
Mada meni smrdi da ti nisi sacekao da ti instalira drajvere kad si radio 2.3 pa je tu problem, a resenje je verovatno box! :(
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Diuf Gliki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 07. Maj 2012. 01:38
:: Alcatel OT 990
:: Motorola xfire

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od Diuf Gliki »

ne mogu ni u fastboot znaci nigde.. moguce je da nisam sacekao ali ne znam... sada cu da vidim za taj pda net pa javljam sta sam uradio.. HVALA NA POMOCI

EDIT:
A jos jedno pitanje sa ovim pda net-om krene instalacija zavrsi ona prve dve stavke i na trecoj "installing pdaNet to your phone" stane treba se sacekati malo vise ili je i tu neki problem???
Poslednja izmena od Ninolina u Sre, 09. Maj 2012. 22:05, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim vec koristi opciju Izmeni.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od antec »

Cini mi se da trebas da konektujes telefon u tom koraku. Ako to ne upali ne znam sta bi jos mogao probati. Probaj i preko one touch upgrade da izmuvas nesto. Mislim da si sve blizi servisu posto ne mozes da udjes ni u jedan mod iz kog bi neku komandu izvrsio.

Diuf Gliki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 07. Maj 2012. 01:38
:: Alcatel OT 990
:: Motorola xfire

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od Diuf Gliki »

E ovako. slucajno sam drndao i kada sam usao na volume up+ pover on i zakacio mob na komp instalirao mi je neki android ADB interface i to je sve sto je moglo da se uradi... moze li to biti nekako od pomoci (ako moze nesto dalje) ili da ga nosim u servis?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od antec »

Da li sada kojim slucajem mozes u fastboot mode? Probaj da ponovis ove korake sto si gore opisao. Znaci ugasi telefon, drzi volume down pa pritisni power dugme i drzi oba malo duze, spoji telefon sa kompom, pokreni install.bat ...

Ako se nista ne desava onda stvarno ne mogu dalje da pomognem, bilo bi lakse da imam fon.

Za kraj da te uputim na sekciju servisiranje, otvori novu temu i odgovorice ti neko. Mozes da postavis pitanje i na android srbija forumu, tamo se mnogo vise pricalo o romovima i ostalim stvarima.

Pozdrav

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od bachika »

Imas bolje sanse na pomenutom forumu jer tamo ima vise clanova sa nasim telefonom!
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Diuf Gliki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 07. Maj 2012. 01:38
:: Alcatel OT 990
:: Motorola xfire

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od Diuf Gliki »

videcu sta moze ali servis mu ne gine.. hvala svima u svakom slucaju poz

Misha V
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2006. 14:15

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od Misha V »

Kupio sam ovaj telefon pre par dana u radnji (znaci ne preko Telenora) i dosao je sa Androidom 2.3.4. Generalno sam zadovoljan, osim sa baterijom koja sa mojim koriscenjem traje manje od jednog dana. Predpostavljam da tu nema neke pomoci. Sve ostalo je ok!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od araphel »

Uzeh kevi ovo čudo pre neki dan. 15K u Big Bangu. Realno, osim što je malo sporiji zbog procesora, drugih zamerki uopšte nemam. Keva je zadovoljna, i ona čak i ne primećuje tu usporenost, tako da je očigledno moj prag tolerancije u pitanju :lol:

Sve u svemu, veoma pristojan uređaj za uložen novac. Ono što me je iznenadilo, to je kvalitet plastike na beloj varijanti, koji je fantastičan. Poklopac je debeo i čvrst, a ceo telefon kao da je presvučen još i onim providnim ultrasjajnim slojem platike. Generalno, izrada odlična!

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od filip995 »

Misha V, da li ti radi video poziv sa 2.3 androidom ?

Misha V
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2006. 14:15

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od Misha V »

Nemam nigde opciju za video poziv. Mozda treba instalirati neku aplikaciju za to.

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od filip995 »

Misha V, probaj skajp... kada zoves da li ti stoi opcija za video poziv?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od araphel »

Video poziv ne radi na Skajpu na ovom uređaju. Očigledno se još ne nalazi na listi podržanih uređaja, pošto ta funkcija i dalje nije omogućena baš svim aparatima bez obzira što imaju relevantnu verziju aplikacije. Planoram da probam Nimbuzz ili nešto tog tipa pa da vidim hoće li raditi.

Odgovori