Alcatel OT-990

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Alcatel OT990 (OT-990)

Post od antec »

Preporuka za ewra rom. Baterija ima ekstremno bolji vek trajanja iz vise razloga i telefon je mnogo brzi.

chedo1985
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 14. Jun 2012. 23:52
:: alcatel ot990
:: nokia e71

Re: Alcatel OT-990

Post od chedo1985 »

Pozdrav svima.....
Uzeo sam ovaj telefon pre par dana. sa obzirom da mi je to prvi telefon sa androidom jako sam zadovoljan.
E sad: Imam mali problemcic....
Kada pokusam da ga povezem sa zvucnicima za komp, ne uspeva mi. Uopste ne prepoznaje da su prikaceni, dok slusalice sa mikrofonom rade sasvim normalno kako fabricke tako i od drugih telefona.
Da li postoji neko resenje za ovaj problem? Neka aplikacija ili podesavanje u samom telefonu....
Unapred, jako zahvalan...

sstojanovic88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2012. 19:17

Re: Alcatel OT-990

Post od sstojanovic88 »

Evo odgovora koji sam ja dobio na slicno pitanje posto imami ja isti problem.
@sstojanovic88, imas srece, upravo sinoc je jedan moj drug prikacio neke praistorijse zvucnike 2.0 od racunara sa naravno integrisanim pojačalom , i radilo je bez ikakvih problema. Medjutim, jedino je problem bio pucketanje i sustanje prilikom pomeranja telefona, ali to je do loseg i nekvalitetnog kabla a ne do neceg treceg. Ne znam zasto kod tebe ne prepoznaje. POzz

chedo1985
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 14. Jun 2012. 23:52
:: alcatel ot990
:: nokia e71

Re: Alcatel OT-990

Post od chedo1985 »

Procitao sam i ja to. hvala u svakom slucaju...
Meni su novi zvucnici, 2.1, sa pojacalom, i nece da ih prepozna. Sa svakim slusalicama radi normalno, bilo sa mikrofonom ili obicne sluske za Mp3 player. Cak sam uspeo nekako da povezem i samo zvucnik, i to radi. Ali kad ide preko pojacala, nista. Ovo je jedina mana koju sam nasao na telefonu do sad i nadam se da ce neko doci do resenja uskoro...
pozz

sstojanovic88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2012. 19:17

Re: Alcatel OT-990

Post od sstojanovic88 »

Ako nadjes neko resenje obavesti. Hvala unapred... :) :) :) :)

masja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 04. Apr 2006. 19:00

Re: Alcatel OT-990

Post od masja »

Tel. ima manu, posle 3 meseca intezivnog koriscenja, baterija je dotrajala , drzi pola dana...e sad ako treba svakih 5 meseci da kupujem baterije, bice mi jako "veselo", drugo, gde ima da se kupi baterija za njega, trazio sam na par mesta ali nemaju?!

dusan89c
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 27. Okt 2011. 12:57

Re: Alcatel OT-990

Post od dusan89c »

:wacko: @masja
Isto sam primetio. U poslednjih mesec dana telefon jedva izgura dan i to uz ne preterano koriscenje. Kada koristim net moram da ufasim osvetlhenje inace baterija pukne za manje od sat vremena.
Namestio sam i neki vidzet koji kaze da je zdravlje baterije dobro tj. pise good.

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Re: Alcatel OT-990

Post od filip995 »

takvi vidzeti jos vise trose bateriju tako da to brisi i da, probajte da instalirate neki task killer... ili jednostavno posle svakog koriscenja otidjite u podesavanja>aplikacije>upravljanje apl.>u toku, onda iskljucite sve pojedinacno i nema problema.

Napomena: gasite samo aplikacije koje znate da ste vi instalirali jer mozete ugasiti neke aplikacije koje ne treba da se gase pa cete misliti da vam telefon ne radi kako treba... :)

dusan89c
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 27. Okt 2011. 12:57

Re: Alcatel OT-990

Post od dusan89c »

Znam da trose ali kad je jako lose uradjeno kako prijavljuje stanje baterije. npr prikazuje da je baterija ispraznjena do pola a vidzet priavljuje jos 30%, tek kad padne ispod 30% onda se na bateriji smanji koliko je napunjena( mislim na onu u uglu gore). I sto se jos desava, koristim telefon i on prijavi da je baterija prazna, ostavim ga i samo odjednom posle nekih 5-10 min ona ima preko 50% napunjenosti.

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Re: Alcatel OT-990

Post od filip995 »

probaj da kada ti se skroz do kraja isprazni bat.(da ti se telefon sam ugasi)stavi ga na punjac i puni tako ugasen bez paljenja dok se ne napuni skroz pa kada ga budes upalio i koristio obavezno posle svakog koriscenja udji u podesavanja i sve ono sto sam gore nap.i ugasi sve sto je pokrenuto sem fabrickih app.ili ako imas neki louncher (ne gasi ga)...

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: Alcatel OT-990

Post od talicni »

Treba mi pomoc oko 2 stvari.
1.Ne znam kako da podesim da imam vise radnih panela u glavnom meniju kao sto ima iphone,posto su kod mene sve ikonice postavljene na jedan radni panel i moram da skrolujem ekran da bih dosao do zeljene aplikacije.
2.Kada skidam stvari sa googleplay i krenem u instalaciju dobijem poruku da nemam dovoljno memorije za instaliranje.Milsim da je ovde greska sto se aplikacije instaliraju na memoriju telefona a ne na memorijsku i ne znam kako to da podesim.

Nadam se pomoci.

P.S.Imam OT-991 i mislim da su podesavanja ista.

Miodrag N73
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 182
Pridružio se: Sub, 06. Okt 2007. 23:26

Re: Alcatel OT-990

Post od Miodrag N73 »

Imam Alcatel ot990.Juce sam ubacio 2.3.4. rom i sve je radilo bez greske do pre sat vremena.Skinuo sam operu mobile i kada sam je pokrenuo telefon se restartovao,pojavi se telenor logo i dalje ni makac.Preko recoverija sam uradio wipe,formatirao ga,ali ne vredi.Ubacio sam ''evra'' rom preko fastboota,kad probam da ga upalim pojavi se slika androida i nista vise.Sta da mu radim?
Nokia N95 8gb Black

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Re: Alcatel OT-990

Post od filip995 »

Miodrag N73, probaj da se vratis na 2.2, pa onda da o5 stavis 2.3

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Одг: Alcatel OT-990

Post od ~Arkan~ »

Moj drug ima ovaj telefon i pokusao je da ga nadogradi na 2.3.4 ali update mu se skine i kad pokusa da ga instalira izbaci mu gresku. Ima neko slican problem?

dusan89c
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 27. Okt 2011. 12:57

Re: Alcatel OT-990

Post od dusan89c »

Da li je nornalno da mi se pola baterije isprazno, tacnije sa 100% padne na 60ak u toku noci, znaci za nekih 7-8sati... Nisam ovo pre primecivao. Nedavno sam instalirao killerapp misleci da ce malo produziti vek bateriji kad ono samo jos gore ispalo.
Inace, baterija jedva izgura nekoliko sati... Nonstop mi je iskljuceno osvetljenje kako bi iole duze radio.

Misha V
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2006. 14:15

Re: Alcatel OT-990

Post od Misha V »

Na 2.3.4 ne radi prednja kamera za video poziv na Skype-u, mislio sam da su to resili!

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Re: Alcatel OT-990

Post od filip995 »

Misha V, to nije do sistema nego do skajpa jer skajp nije omogucio za sve modele video poziv pa ni za ot990

Edit: a ja da pitam da li se nekome desilo da mu senzori back, meni i pretraga slabije svetle? meni se to desilo pre par dana kokretno slabije mi svetle meni i pretraga senzor, a back mi svetli najjace tako da mi se cini da svetli normalno... kako da resim ovaj problem?
Poslednja izmena od McLaren F1 u Pet, 09. Nov 2012. 17:03, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nema potrebe da citiraš post iznad jer se podrazumeva da na njega odgovaraš.

kaca82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 31. Okt 2012. 01:18
:: alcatel990
:: nokiaE6

Re: Alcatel OT-990

Post od kaca82 »

elem, instalirala sam go launcher, i u roku od nekoliko sati deinstalirala, pa ponovo istalirala i kupila razne stvari sa go play-a.. onda je nesto kao poceo da me zeza da mi pise da se facebook sam zatvara, pa 4 puta prinudno i ja reko da ga restartujem.. nakon toga nista, telefon ne moze da se upali samo mi besomucno vrti telenor reklamu i logo. ne moze ni normalno da se ugasi, moram da vadim baterju.
pod garancijom je, mada je preko brojeva/sifri otvoren i za mts karticu koju primarno koristim, ali koliko znam to ne steti garanciji jer nista fizicki nije dirano. sem toga me muci to sto imam toliko licnih poruka i stvari na telefonu i ne bih da mi oni tamo u servisu cheprkaju po tome..

sta da radim??

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Alcatel OT-990

Post od bachika »

Dekodiranjem si izgubila garanciju....
Možeš da pokušaš da uradiš factory reset. To će ti obrisati sve iz telefona...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Misha V
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 66
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2006. 14:15

Re: Alcatel OT-990

Post od Misha V »

Jel vredi instalirati aplikacije kao sto su lgcamera i camera360? Kamera je prilicno losa a vidim da ove dve aplikacije imaju gomilu opcija, pa mozda bude bolji kvalitet fotografija i videa!

Odgovori