Nokia C7

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Одг: Nokia C7

Post od Sceka222 »

toda81 napisao:Ако се деси да убије телефон има фора и то да се реди
Dobro je to znati! :) Hvala.

Izgleda da je nesto pozitivno bilo, naime, nemam vise Vodafon aplikacije u telefonu. Ipak, posle ukljucivanja, pa posle "ruka ruci" Nokia pozdrava, opet imam Vodafon varijantu dobrodoslice - to se nije skinulo! :) I tome cemo doakati, jednom!

Da, destinacija za Internet je bila po difoltu Vodafon DE ali sam to izbrisao i aktivirao MTS sistemsku poruku. Sada normalno izlazim na Internet preko 064 varijante. Za sada nisam Wi Fi setovao...

Pozdrav!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia C7

Post od acamatic »

Sceka222, izvini da te pitam,nisam te lepo skapirao,da li si odradio fles preko fenixa,jer si u prethodnom postu napisao da ti je izbacivao one stvari...pa sada mi nije jasno ako si uradio,kako se nije obrisalo pocetna dobrodoslica od vodafon-a? Jer ako si ga flesovao preko balcan_product_code(pa neki broj tamo..) moralo je da ti se sve obrise iz telefona sto je vezano za operatera...

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Nokia C7

Post od Sceka222 »

Ne, nisam odradio do kraja ni jednom flesovanje iz feniksa. To i jeste interesantno. Kao sto sam napisao, svaki put a na istom mestu prekine sa istom porukom. Ja onda izvadim bateruju, vratim, ukljucim telefon i on radi normalno - samo nema vise vodafon aplikacija (Mail, neki recnik, nesto za Web i jos nekoliko stvari koje su na nemackom koji ne znam...). Odnosno, nema ni nekih uobicajenih aplikacija kao sto je varijanta sa mapama i slicno. Galerija ostaje netaknuta. A sve ostalo je Belle 111.030.0609 ali kao u nekoj osnovnoj, ogoljenoj varijanti. I, naravno, vodafon pozdravna poruka, kao i odjavna (kad se iskljucuje telefon).

Pozdrav!

EDIT
Da... obavezno kao tacka pristupa, destinacija za Internet, stoji Vodafon! Ja to izbrisem, stavim 064 varijantu i ok. I jos jedna stvar, ako je icemu bitno, telefon je original finski.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia C7

Post od janka_88 »

Sceka222, možda bi tu pomogao prvo jedan hard reset pa onda flash da odradiš pa ne gubiš ništa da to probaš (osim vremena sa opet vratiš na telefon sve podatke koji su obrisani i ponovnog instaliranja aplikacija i šta već imaš) ali naravno ako ti to tako ne smeta onda i nemaš potrebe da diraš ali eto možeš probati. :)

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Nokia C7

Post od Sceka222 »

Da, to bi moglo, samo sam zaboravio kako ide hard reset, sta se otkuca?! :) Smeta mi to vodafon "pozdrav i dovidjenja" a i voleo bih da promenim produkt kod.


Pozdrav!

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia C7

Post od Fox »

Sceka222,na menjanje product code-a zaboravi.
Da li si ispratio proceduru iz naredne teme? viewtopic.php?f=68&t=23794
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Nokia C7

Post od Sceka222 »

Fox, Nisam procitao temu. Sad cu da procitam temu pa se javljam!

Pozdrav!

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Nokia C7

Post od Sceka222 »

Fox, Procitao sam svih 6 strana sa linka. Uradio sam sve kao sto svi savetuju. Elem:

- Na telefonu je bilo RM-675 PCode 059D1J8 Belle 111.030.0609
- NaviFirm+ 1.7 - skinem RM-675 PCode 059B537 111.040.1511 (skinem ono sto je po difoltu cekirano, ne diram ja nista!)
- Ubacim to sto sam skinuo u c/program files/nokia/phoenix/products/RM-675/
- Pa onda startujem Phoenix Service Software 2012.36.001.48629 Cracked (najnovija verzija)
- Prikacim telefon,u opciji conncetions izaberem RM-675 zatim idem na na opciju File-scan product i nadje telefon,sledeca opcija je Flashing-Firmware Update, izaberem product code koji mi ponudi (onaj koji sam hteo) zatim idem na Options i izbrisem fajl koji je crvene bojoe i OK. Onda na Refurbish i krece da radi. Telefon se tada "zacrni", kao iskljuci pa posle nekoliko trenutaka udje u test mod i pise 111.030.0609 a feniks mi izbaci novi ekran na sredini gde stoji da nije dobro flesovanje i da odspojim USB, izvadim bateriju, vratim bateriju, ukljucim telefon dok ne bude operacionalan, povezem USB i pritisnem Retry na tom istom prozoru. Sve to uradim i sve se desi opet isto...

Eto, to je sve ponovljeno nekoliko puta. Jesam li negde pogresio i ako jesam gde sam pogresio?

Izvinjavam se svima na ovolikom pisanju i gnjavazi! :)


Pozdrav!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia C7

Post od acamatic »

Sceka222, nema potrebe da se izvinjavas mi smo tu da bi ti pomogli.. :wink:
Pazi ovako ajde me sada poslusaj nesto,nemoj da brises taj crveni fajl,u options(znas na koji mislim..),i onda nemoj da ides na opciju "Refurbish" vec idi na opciju "Update softvare",jer kada sam radio jednom prijatelju preko fenixa telefon,opcija refrubish me je uvek zezala i nikada nije htela da mi flesuje telefon,mada mi opet nesto nije jasno zasto tebi izbacuje taj ekran gde pise,disc usb,pa izvaditi bateriju,itd da ne nabrajam..? Ja znam da da fenix hoce da izbacuje negde kada dodje npr do 90% da izbaci nov ekran i da kaze kao,da bi nastavio moras,da izvuces usb,pa da drzis telefon na power dugme 8sec,sve dok 3x ne zavibrira,pa da ga upalis(e tu stajemo,kada ga upalis on je vec flesovan,i to je to),i posle zadnje obavestenje kao vratiti telefon na usb,da bi se nastavilo flesovanje,sto ti naravno ne vratis telefon jer je vec flesovan,e tu gresku fenix izbacuje da znas,a meni nikada nije tu kao tvoju izbaciovao..Pokusaj ovo sto sam ti rekao pa mi javi..

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Nokia C7

Post od Sceka222 »

acamatic, Ne mogu sada, moram da izadjem na sat vremena ali cu svakako to uraditi kad dodjem, pa javljam!

Pozdrav!

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Nokia C7

Post od Sceka222 »

acamatic, Vratio sam se pre nego sto sam mislio. Uradio sam kao sto si napisao. Nisam brisao onaj "zacrvenjeni fajl" i isao sam na Update software. Nije stalo nigde, zavrsilo je za manje od minut sa porukom da je "uspesno odradjen pos'o"! :)

Sad je Nokia Belle Refresh Soft, ver. 111.040.1511 ali je Product code 059D1J8, ostao isti kao sto je bio! Ne znam kako i zasto - ali nema vise Vodafon "pozdrava i dovidjenja"! :)

Hvala za trud i vreme utroseno na moj "problem"! Sad cu da vratim imenik i da u radosti i veselju nastavim druzenje sa mojim C7, dok ne kupim Lumia 920... :)

Pozdrav!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia C7

Post od janka_88 »

Sceka222, product code telefona će ti uvijek biti prikazan onaj fabrički bez obzira koji ti preko phoenixa ubacio ali to ne treba da te brine. Bitan je sam rad i da su uklonjene reklame za vodafone. :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia C7

Post od acamatic »

Sceka222,drago mi je da si uspeo da odradis to,e sad kolega ti je lepo objasnio,evo sada cu i ja da se ukljucim,bez obzira sto ti fenix "promeni" kao product code(sto si ti izabrao) tebi ce se uvek prikazivati na informacijama onaj fabricki,tako je svima,to je sasvim normalno..Naravno kada si ubacio product code zeljeni(u tvom slucaju je balkanski) sve se obrisalo iz telefona sto je imalo veze sa odredjenim operaterom..Hmm sada sam video da ti imas verziju 2012 fenixa,jer isto i ja kada sam jednom drugaru radio mob preko fenixa,na kraju nije izbacivao gresku,jer je verzija 2012,a kod mene na moj 2011,kao sto sam ti i rekao tu pred kraj izbaci ona obavestenja,ali kada upalis telefon vidis da je flesovan..

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Nokia C7

Post od Sceka222 »

Sve radi odlicno. Ima "more" novih stvari, koje meni i nisu bas nesto bitne da budem iskren. Najgore je sto Nokia Mape nikako da budu za nasu zemlju uradjene kako treba. N95 sam kupio cim se pojavio na trzistu (ne smem ni da kazem koliko je placen!) i tada su mape bile fenomenalne. Svaki grad, veci, je bio detaljno pokriven sa sve nazivima ulica. Konkretno, Beograd, Kragujevac, Nis, Novi sad - ne samo sto je bilo detaljno i sa nazivima ulica nego je navigacija bila izuzetno precizna tacna i trenutna! Prvi apdejt, mislim da je bio posle nesto vise od pola godine, i ja umesto kako su me savetovali da karticu sacuvam a ubacim novu - naravno, ne poslusam i izgubi se sve. Ni jedna ulica vise nije postojala! Ortak je do pre godinu i nesto dana imao sve to na telefonu (isto N95) jer nikada nije radio apdejt sistema! :)

Udjem danas na Net, skinem "google maps" za mobilne telefone - radi savrseno, slika sa satelita je besprekorna. Brzo nalazi poziciju. Nisam probao u voznji ali mi to i nije potrebno kad sam kuci, u Beogradu. Znaci Beograd je slikan detaljno i svaka zgrada se vidi, ulica, drvece... :)

acamatic, Hvala na svemu. Sve je odradjeno kao sto sam napisao i brzo i "cisto". :)

Pozdrav!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia C7

Post od acamatic »

Sceka222, samo da znas da google maps trosi MB,tako da ako ih nemas u paketu,proveravaj stalno kredit,jer dosta skida..Da to je problem sto su posle da kazem ugasili mape za Srbiju,i evo i dan danas nista ne znamo tacno kada ce biti gotove,ali ti mozes da ubacis lepo garmin i da pikas sa njim,jer je i on odlicno odradjen...

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Nokia C7

Post od Sceka222 »

acamatic, Imao sam Garmin na C6-01 ali mi se ne svidja to sto nije moglo da se "manuelno sara" kao na google ili Nokia maps. Garmin je radio dosta dobro, relativno tacno ali je poenta da sam izaberem rutu jer znam frekvenciju saobracaja koja ne postoji ni na jednoj mapi. Par puta, samo da probam, sam isao sa Banovog Brda do Kralja Petra (oni koji su u BGD-u znaju tu destinaciju) i jos neku destinaciju i Garmin me navodio odlicno sto se tice duzine voznje - najkracim putem, ali je to podrazumevalo ulice sa najvecom mogucom guzvom sto znaci najsporije moguce sto se vremena tice. :)

Jos jednom, steta za Nokia Maps, nadam se da je tacno ono sto su mi odgovorili kad sam im pisao a to je, parafraziram, "znamo za izuzimanje Srbije iz detaljnog prikaza i radimo na vracanju i unapredivanju starih mapa ali nikako ne mozemo da garantujemo datum pustanja u realizaciju..." Tako nesto, ne secam se vise tacno.

Inace - mnogo mi se svidja Lumia 820... bar ono sto se moze videti za sada na Net-u... :)


Pozdrav!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia C7

Post od toda81 »

Ali garmin ima opciju da se odabere nacin kreiranja rute
Note IV N9100 dual

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Одг: Nokia C7

Post od Sceka222 »

toda81 napisao:Ali garmin ima opciju da se odabere nacin kreiranja rute
Ok, ali kako da zna u kojim ulicama je guzva (i to do ludila a narocito u rano popodne!). Nacin kreiranja da mu ja zadam svaku ulicu, ako ima tako nesto, ne pije vodu jer onda nema potrebe ni da ga koristim. Ne vidim kako bi po difoltu Garmin mogao da pomogne sto se frekvencije saobracaja tice. Bar ja nisam nasao varijantu?! :)

Pozdrav!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia C7

Post od toda81 »

Sto se tice frekvencije saobracaja mislim da ne moze da pomogne, ali generalno gledano kakva je frekvencija u pojedinim delovima grada mislim da moze
Note IV N9100 dual

Mzlaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sub, 01. Okt 2011. 18:12
:: Samsung S6
Lokacija: Beograd

Re: Nokia C7

Post od Mzlaki »

Pozdrav svima. Imam nokiu C7, Symbian Anna i za vas 2 pitanja. :)
1. Otkako koristim ovaj telefon, trošim samo wireless net, mobini nije ni setovan, da mi ne povuče protok jer nemam besplatne kb-e. Sad razmišljam da uzmem MixNet paket kod Mts-a i zanima me kako da se postaram na najbolji način da samo po zahtevu koristi mobilni net, da imam kontrolu?

2. Dete mi dohvatilo telefon i ispritiskalo svašta i sad mi je prvi home screen prazan. Kad probam da dodam widgete, kaže mi da je pun widgeta i da ne može nov da se doda. :wacko: Ima li neko ideju šta da radim??

Hvala!

Odgovori