iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
gorang
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 104
Pridružio se: Čet, 15. Apr 2010. 19:29
:: iPhone 4s
:: uskoro iPhone 5
Lokacija: Kikinda

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od gorang »

psyhound, Aman zaman covece, nije niko napisao rec "mrzim" vec komentari od pojedinaca i linkovi koje postavljate o vama sve govore. Ako nastavite da prosipate gluposti, ostacete bez igde icega! U stvari da li je "mrznja" ili sta drugo ne bih time da se bavim verovatno je to za psihologe.

Poznato je da apple uredjaje koriste VIP licnosti, pa se vi mozda osecetate manje vrednim, ali ja mislim da ne treba da brinete zbog toga, svako korisi sistem koji mu najvise odgovara! Znaci nemojte da se zbog toga nevirate, drugarski savet ;)

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od bachika »

gorang napisao:Poznato je da apple uredjaje koriste VIP licnosti, pa se vi mozda osecetate manje vrednim
Brate mili.... Idi leči se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Behemoth »

gorang, posle ove izjave ja bih iskreno napustio forum kako ne bi bio vise predmet ismevanja.
Znaci ja ako kupim Iphone postajem VIP?A kupicu ga uskoro vrlo verovatno,imacu tu izjavu u vidu :lol:
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od lesa0208 »

Kamiondzija, Ima vise programa ali nisu korisni sve sto je korisno nalazi se na cydi al ti posto si rekao da nemas jailbrake na telefonu nemas ni korisne programe sve ono sto se nalazi na itunsu su mi programi zabave... Tako da za ovo sam definitivno upravu...

Kastomizacija kada se jailbrakuje, ti ga opet nemas nemas onda ni ne znam kakvu kastomizaciju, mozes samo da prmenis wallpaper i slicne stvarui....

Uglavnom ti si kupio sta tebi odgovara ja sam rekao prednosti Os-a kojeg ja koristim, ti mi govoris ovo moze kada se uradi jailbrake itd, sve ono sto sam ja nabrojao moze bez root-a tako da je Android i u tome mnogo korisniji.... Uglavnom ti neces popustiti kao sto i ja dalje tvrdim ove stvari...

Ja jedino priznajem da iOS lepo trci na svom hardveru ali samo dok nije jailbrakovan cim se uradi to sistem ume da sastuca, da kresuje i tome slicno... I opet pominjem da ne pricam ovo cisto onako nego sam bio korisnik iOS-a jako dugo sve ovo sto pricam je iz mog iskustva, ali i iz iskustva drugih ljudi koje poznajem i koji koriste iOS.

gorang, Kupuju VIP licnosti hahahahah cekaj ti kupujes neki brend zato sto ga kupuju VIP licnosti smatras se onda bitnim ili te taj uredjaj cini bitnim, bolje prolazis u drustvu ili si ispunjeni kada prodjes ulicom i izvatis iphone Oo.

I izbaci ovo svako korisi sistem koji mu najvise odgovara! Znaci nemojte da se zbog toga nevirate, drugarski savet posto si ti taj koji se nervira i ja sam taj koji je ovo napisao nekoliko puta...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Baraba »

Bilo i fer da se tema sredi, gomila postova ios vs andoid prebaci viewforum.php?f=61


Što se tiče personalizacije iOS-a nema ni jedna tema u tom podforumu:
viewforum.php?f=61
:(

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Kamiondzija »

lesa0208 napisao:Kamiondzija, Ima vise programa ali nisu korisni sve sto je korisno nalazi se na cydi al ti posto si rekao da nemas jailbrake na telefonu nemas ni korisne programe sve ono sto se nalazi na itunsu su mi programi zabave... Tako da za ovo sam definitivno upravu...
A je l'? Hoćeš da kažeš da su svih 375 000 programa isključivo za zabavu? Još mi je čudnije što te reči dolaze od nekoga ko je koristio iOS. Vidi, meni telefon bez jailbreak - a sasvim fino završava posao kao telefon, komunikator, web browser, Google Chat klijent, email klijent, SSH klijent, Dropbox klijent, e - reader, RSS reader, QR code skener, muzički plejer, navigator i još brdo drugih primena. Ako su sve to beskorisni programi, onda ne znam stvarno...

Inače, slažem se, svako koristi ono što mu se više sviđa i što mu više odgovara. Ja ovde samo navodim neke stvari koje pokazuju da Android ne može da ima bolje performanse od iOS - a i objasnio sam suštinske razlike između ta dva OS - a. Toliko.
iPhone 4 16GB SIM Free

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od miodrage »

Lesa, ti si koristio iOS jako davno, da ne kazem u praistoriji istog, kada jeste bilo ponekog stucanja posle JB, i sl. Sada od 4.2.1, a pogotovu na 5.1.1 sve radi isto tako glatko i stabilno kao na stocku. Ovo vazi za iPhone4 i 4s.
Ok slozili smo se, iOS lepse i bolje radi, a na Androidu moze vise stvari da se uradi. Svakome odgovara ono sto koristi, valjda.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od telep »

miodrage, Drugov iP4 se zestoko raspada i koci (naravno JB jer ne JB vredi i koliko S40 Nokia), a to su samo osnovni modovi da bi dobio koliko toliko smartphone u pravom znacenju te reci.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od miodrage »

telep, pa verovatno je gurao raznorazne budalastine u njega... Ja imam dosta cydia tweakova, ali znam sta mi treba a sta ne, i ne stavljam bidalastine. Cim vidimd a nesto ne radi kako treba, to uklanjam.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od hirurg »

Poznato je da apple uredjaje koriste VIP licnosti, pa se vi mozda osecetate manje vrednim


sutra idem da kupim iphone i da budem i ja VIP 8)
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Behemoth »

Ima izuzetaka svuda,drugarica ima I4,5.1.1 nije cak ni JB uradjen,nema nista sa app store,jer kupila je Iphone posto joj je samo lep,i nista na njemu sem smsa i poziva ne koristi,cak ni fejs.Hoce da stucne u radu,iako retko ali desi se.Bas sam ga mucio par sati,koliko smo bili u izlasku,e sad da li je telefon falican ili je jednostavno takav da cak i svemocni iOS hoce da stucne.Ja je pitam da ti dignem na iOS 6 a ona kao oparena skoci NI SLUCAJNO :lol:
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od miodrage »

Behemoth, pa cula je da moze da joj se zakljuca ako updatuje, a ne znajuci sta ima u rukama....
Mislim, na takve ne vredi trositi reci... Ali i u Android svetu je tako, ja znam gomile likova koji imaju S3 ili neke pandane (high-end uredjaji) na kojima koriste glasovnu komunikaciju i SMS. Ako jos zna alarm da namesti ili eventualno ode na net dobro jest, ako ne, opet sve ok. Tracenje resursa!!!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Miškoni »

Samo par malih korekcija, bez zle namere, čisto informativno:

Ima mnogo korisnih aplikacija na Appstore-u koje su namenjene ozbiljnim stvarima i nemaju veze sa zabavom. Naravno, većina mora da se plati. Uostalom, teško da postoji iole kvalitetnija aplikacija koja ne pokriva oba OS-a pa rasprava o tome više nema nikakvog smisla.

Uz JB je moguće promeniti skoro svaku postojeću sitnicu u telefonu, počevši od izgleda do funkcionisanja. Ima čak i widgeta, malo je drugačije nego na Androidu i ne radi tako lepo ali svrha je ista.

Personalizacija u iOS delu foruma je prazna jer nisam primetio da postoji ikakvo interesovanje, inače bih mogao da nafilujem svašta tamo, što ću možda i uraditi čim malo ugrabim vremena. Problem je što će se retko ko upustiti u to čeprkanje po iOS-u, jer se za neke stvari ručno menjaju parametri u okviru konfiguracionih fajlova.

I za kraj - ova tema je sve samo ne "iPhone 5", tako da može da ostane za potrebe dalje "razmene" mišljenja. Nova "iPhone 5" tema će biti isključivo o tom modelu i bilo bi jako lepo da se ne pretvori u ovakav džumbus.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od miodrage »

Miškoni, podrzavam, ovu temu mozes da preimenujes u "jos jedna bespredmetna rasprava izmedju Jabuke i Robota"
Elem, za sat i po je WP8 predstavljanje!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Adams »

Meni ovaj citav proces oko predstavljanja citave windows 8 serije (sam OS, tableti, telefoni, racunari) izgleda kao da je pravljen s konca i konopca, tako da mi se bas smucio. Petnaest prezentacija, dvadeset najava, polupredstavljeni poluproizvodi za koje se predpostavlja da ce da rade ,, fenomenalno glatko", lazirani rezultati, nepoznati datumi izlaska, nepoznata cena, ma ajde bezite bre.
Kad se lepo svi najavljeni uredjaji pojave, kad ih neko kupi, kad neko odradi testove, onda cu lepo uzeti da pogledam sve sta nude i kakvo je.
U jednom malom delu savesti sam se dvoumio da li sam pogresio sto sam pre tri nedelje uzeo iPad 2 i nisam sacekao nove ,,fenomelne" uredjaje koji ce svima da pomute slavu, ali definitivno nemam nikakve dileme vise.
Nokia Lumia 1520

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Green »

gorang napisao:Druze, ja takvima kao sto si ti moram stvari da objasnjavam u pricama, jer ti ocigledno dosta toga ne mozes da shvatis!!! Mada, dobro je, trudis se sto je za svaku pohvalu, mozda na kraju od tebe nesto i bude!
Nego, ti si ocigledno onaj tip osobe, koji do podne mrzi sebe a od podne ceo svet oko sebe, pa evo ti jos jedan drugarski savet: Pre nego sto dodjes ovde na forum, bilo bi dobro da popijes neki lek...
Od jedne tipicne ovce se nista drugo ne cekuje, sem da i dalje bleji... :roll:



"Razmenio" sam svoje misljenje, 'fala lepo, prijatno i laku noc.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od gargamel4 »

Zašto li sam po ko zna koji put pomislio, ušavši na ovu temu, da ću imati nešto novo i korisno da pročitam?!?!?! Valjda nada umire poslednja.... Nisam moderator pa me baš briga, ali kako vas ne mrzi više :shock:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od mezzano »

gargamel4, vala bas! Ja nemam niti Android, niti iPhone, ali s vremena, na vreme, udjem da procitam sta se desava, a ono "ovaj radi fluidnije", "ovaj manje trosi resurse", "ovaj ima vise programa", "ovaj manje jede bateriju" i tako u nedogled, iz teme u temu... :?

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od Kamiondzija »

Ja sam prosto morao da reagujem na izjavu da Android ima više korisnih aplikacija od iOS - a. A to je onda ponovo pokrenulo lavinu drugih rasprava. Šta ćeš...
iPhone 4 16GB SIM Free

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: iPhone 5 - još jedno razočarenje ili ne?

Post od zoreli »

Ja pomislih da ću u ovoj temi pročitati iskustva korisnika iPhone 5 :?

... Jel ima koji mučenik da je platio 1.000 evra ovaj telefon :|
16 godina na forumu MOBILNISVET

Odgovori