Sony Xperia P

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Sony Xperia P

Post od Deksi »

Trazih trazih ali koliko videh tema za ovaj model nepostoji, ako postoji brisite ovu.
Slika
Specifications

Mene zanima sledece. Baterija citao sam da nije bas jaca strana na ovom telefonu i da ova srebna traka ispod displeja hoce da se oljusti vrlo brzo.

Meni lepo izgleda na slikama, obozavam kockaste telefone. Telefon je i hardverski dosta dobar, bolji je od arc s. Glavne prednosti:
16 GB (13 GB user-available), 1 GB RAM
Dual-core 1 GHz Cortex-A9

Memorijska nemoze ali 13 gb. je meni i vise nego dovoljno, samo nepise koliko je od toga sistemska memorija.

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Sony Xperia P

Post od Ceftriaxone »

Оно што сам ја чуо/прочитао у вези са батеријом је да сама аутономија и није толико лоша. Сони је користио неку нову технологију,(забиравих име) која мање троши батерију док је екран упаљен.

За ово љуштење овог доњег дела нисам чуо. Али уколико се може мењати као на неким моделима, онда то и није толики проблем.

Играо сам се са xperiama S и U, и могу да кажем да ми први делује некако гломазно (иако је доста мањи од мога note), а други ми делује сувише ситно. Овај је негде између што ми се свиђа.

Да је само мало јача батерија добио би од мене све препоруке,. Ал добро, и овако може бити добра куповина само да му се још мало спусти цена у огласима.
ex ivan87

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia P

Post od iLuka »

ja sam ga gledao umesto xperia s modela, koji sam kasnije i kupio jer je dosta veci i kvalitetniji od ovog a razlika u ceni je oko 50ak evra samo...
telefon je ceo metalan, cvrst, u principu iskopiran iphone 4... tako se bar meni ucinilo na prvi poged... nisam gledao za memoriju ali 13gb je sasvim ok sa telefon...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia P

Post od Sale_M »

Meni se bas svidja Xperia P.Zao mi sto nema slot za memorijsku ali moglo bi se preziveti :)
Mozda jednog dana zamenim moj Neo za ovaj...
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Sony Xperia P

Post od Deksi »

Kazu da je autonomija popravljena sa novijom verzijom sw. Ovo njegovo kuciste je od plastike ili aluminijuma, ako je od aluminijuma to i nije bas dobro jer se lako grebe. Ma da nadjem vreme na areni sigurno postoji rewiew pa da to procitam.
Nebih menjao e72 nikad samo da mu radi internet dobro, izludjuje me kad dobijem u meil poruci link i hocu da ga otvorim. On krene da ga otvara i odjednom se ugasi njegov pretrazivac i onda moram u operu mini pa tu da otvaram gmail i poruku pa da kopirmam link i onda ga zalepim u google i vidim o cemu se radi.
Jeste da android ima skoro svako i nesto sam razmisljao o win8 ali ovde mi je sve lepse uradjeno.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia P

Post od Sale_M »

Da li ga ima neko,kakvi su utisci? :)
Bas sam se nesto primio na ovaj fon... :)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Sony Xperia P

Post od Deksi »

Pitah malopre coveka od kog sam kupio e72 i prodaje ga po 255 eu. i garancijom od 6 meseci. Xperiu u mi nudi za 165, bogami P je skuplji za skoro 100 evrica, bogami nije malo.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Sony Xperia P

Post od loki13 »

Deksi, a bogami je P model podosta bolji od U modela,ipak ima značajno veči ekran,značajno veću memoriju i noviji je model, po meni i vredi tih 90e više ,ali sa druge strane ako se gleda u odnosu na Xperia S onda izađe skup,jer za 50-tak e koliko je skuplja S dobijaju se mnogo bolje specifikacije samog aparata...pa ko koliko ima parica ili je spreman da plati imaće i takve specifikacije u telefonu!
D500&E71

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Sony Xperia P

Post od acamatic »

loki13, potpuno te podrzavam,ipak je model P mnogo bolji od U modela,ali sto kazes ako dajes toliko para za telefon onda barem dodaj jos malo i kupi model S i da uzivas u njemu potpuno.A jos bolja varijanta bi bila ako mozes da priustis model V.. 8)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Sony Xperia P

Post od Deksi »

Uh ta prica ako se doda jos toliko i toliko pa jos toliko i tu nema kraja nego ja gledam i dimenzije telefona kolike su. Da moze stati u dzep i da se moze nesmetano voziti bicikla i normalno kleknuti a da se telefon ne osteti itd. Mozda bi mi i xperia u zavrsila poso, ekran ko ekran i sa njime bih bio zadovoljan ali kog zmija ujede i guje se plasi. E72 i njegov "memory full" :x :angry: :x mi je preko glave a ovde je ram lepih 1 gb.
Citam i na b92 da sony sprema za narednu godinu novu extra seriju telefona pa se nadam da ce ovom pasti cena na oko 200 eu. i da rasprodam n79 i e72 za 150 eu. dodam jos 50 i kupim xperiu p. To su mi planovi, sutra cu najverovatnije pustiti u prodaju n79.
Ali kako da prezalim symbian i gigabajte i gigabajte aplikacija i tema uhhh Slika

Ah da evo vesti sa b92. Android: Šta Sony sprema za 2013?

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Sony Xperia P

Post od Ceftriaxone »

Јеси ли видео уживо xperiu U? За мој укус сувише мали телефон.
Сличне рачунице и ја правим ових дана, чекам неко појефтињење. Рачунам на претпразничну манију код оператера и пуне огласе :D
ex ivan87

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia P

Post od Sale_M »

Ma meni sve na ovom telefonu deluje extra osim tih 13 gb :oops: mada i to bi trebalo da me zadovolji,samo sto ne bi mogao da drzim vise filmova odjednom u telefonu i 6 gb muzike.. :)
Dal da bacim Neo na oglase? :roll: :)


Sony Xperia P- Expirience Bright :)

http://www.youtube.com/watch?v=lTTMRJZ8lOQ
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia P

Post od iLuka »

vidim da ima iste senzore kao i model xperia S koji su blago receno katastrofa... po 5 puta moras da pritisnes da bi odreagovalo...
da li je tako i na ovom P modelu? vidim da xperia Sola nema te senzore a ista je skoro kao i P model, mozda je ona bolja kupovina?! :dry:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia P

Post od Sale_M »

Nacuo sam nesto za tu manu kod Xperia S...pa zar je to toliko izrazeno? :?
Sta znam,Sola i on imaju isti Cpu i Gpu,ali Sola ima 512 rama dok ovaj ima 1gb,i Sola ima 3,7 ekran kao moj Neo,a ovaj cetvorku... :?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Sony Xperia P

Post od Deksi »

luca, mozda si i upravu. Sola je i jeftinija 50 eu. od xperie p, ali ram na soli je duplo manji. Mozda je sola i zlatna sredina izmedju p i u modela. Samo da je i na soli ram 1 gb e to bilo super. Meni bi ekran i taj odgovarao od 3.7 in.
Buraz ima problema sa ramom na arc s, zbog toga sam ja i obratio paznju na ovaj p model.
I vip ga daje a cudo ga jos niko nema ovde na forumu. :unsure:
Kako ide to otklucavanje ovih android telefona, konkretno me za ovaj interesuje ako naleti neki iz vipa. Jer mora u servis ili ne ???

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Sony Xperia P

Post od VeNoM »

Sale_M napisao:Nacuo sam nesto za tu manu kod Xperia S...pa zar je to toliko izrazeno? :?
iz ličnog iskustva....mnogooooo
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Sony Xperia P

Post od Lela »

luca napisao:vidim da ima iste senzore kao i model xperia S koji su blago receno katastrofa... po 5 puta moras da pritisnes da bi odreagovalo...
ovo sam ja isto primetila kod J modela, cini mi se, bas bas treba da se pritisne i jos da se saceka :blinky:

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Sony Xperia P

Post od vla-do »

Zna li neko šta o senzorima na Acro s modelu? Tačnije, kako se na njemu ponašaju?

Ono što sam ja čitao je da ti senzori najbolje rade kad se prstom prevuče preko njih. Jedino nisam zapamtio kako, od gore na dole ili obrnuto?
Može li neko da potvrdi ovo ko ima neki od tih telefona. :-)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia P

Post od iLuka »

ja sam imao xperia S i stvarno sam se nervirao oko tog senzora, pogotovu skroz levog, mislim da je taj za ''back''... mnogo je lose uradjeno inace telefon je stvarno xtra... kamera, baterija, jacina zvukova, konekcije itd... stvarno je ok...

Sola nema te senzore pa sam mislio da je zbog toga bolji izbor umesto modela P... budite malo pazljiviji sa RAM-om i priviknite se na malo manji ekran i to je to... :wink:

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Sony Xperia P

Post od iKe »

deksicom napisao:Uh ta prica ako se doda jos toliko i toliko pa jos toliko i tu nema kraja nego ja gledam i dimenzije telefona kolike su. Da moze stati u dzep i da se moze nesmetano voziti bicikla i normalno kleknuti a da se telefon ne osteti itd. Mozda bi mi i xperia u zavrsila poso, ekran ko ekran i sa njime bih bio zadovoljan ali kog zmija ujede i guje se plasi. E72 i njegov "memory full" :x :angry: :x mi je preko glave a ovde je ram lepih 1 gb.
Citam i na b92 da sony sprema za narednu godinu novu extra seriju telefona pa se nadam da ce ovom pasti cena na oko 200 eu. i da rasprodam n79 i e72 za 150 eu. dodam jos 50 i kupim xperiu p. To su mi planovi, sutra cu najverovatnije pustiti u prodaju n79.
Ali kako da prezalim symbian i gigabajte i gigabajte aplikacija i tema uhhh Slika

Ah da evo vesti sa b92. Android: Šta Sony sprema za 2013?
Imam i ja u kući jednu Xperia-u S, ali meni se lično više sviđa P. Što se tiče senzora, jesu malo nezgodni i traže period privikavanja, ali mislim da to ne mora da bude razlog za neuzimanje telefona. Baterija može da bude problem, kao i memorija telefona, ali opet navikneš se da puniš telefon svako veče i da ne stavljaš filmove na mobilni i rešeni svi problemi.

A što se tiče aplikacija i tema, imaćeš ih ovde i na desetine gigabajta, nije problem.

Za ove vesti oko novih modela, mislim da su malo pomešali. Taj model sa sa 3 giga rama i 128 giga memorije treba da se pojavi za godinu dana, a Yuga i Odin na početku godine, ali oni nemaju OLED, već običan 5 inča Full HD displej i 2 Gb rama, S4 procesor sa četiri jezgra. Evo i nekih slika sa GsmArene, odnosno sa MR (Eldar), koji bi danas trebalo da izbaci i test prototipa :
Slika,
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Odgovori