Iskustva sa (online) prodavnicama

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
stojands86
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 06. Nov 2011. 18:07

Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od stojands86 »

Pozdrav svima! Primetio sam skoro drasticne razlike u ceni kod ovih i slicnih online prodavnica. Da li neko ima iskustva u kupovini preko ovih sajtova (mobilnionline.com, mobilnishop.com, mobilni-hermes.com isl)? Posto deluje sumnjivo..

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od filip995 »

ja znam provereno da je preko mobilnishop.com bezbedno kupovati jer je moj brat u maju ove godine preko tog sajta kupio Samsung S5620 Monte i nije imao nikakvih problema.

SrpskiZmaj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 08. Apr 2012. 19:08
Lokacija: Srbija

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od SrpskiZmaj »

Hoću da uzmem beli Galaxy Note, i već duže vreme se raspitujem o radnjama, garancijama i sličnom...

Što se tiče ove radnje, koliko sam čuo, oni su jedni od retkih koji prodaju telefone koji su fabrički sim free i kod kojih na kutiji nije slomljen onaj pečat "Do not accept if seal is broken"...

Pod uslovom da je njihova priča tačna i dalje me muči garancija i da li je u okviru nje obuhvaćen hardver, kao i to da u servisu nisu neki pajseri koji će još više da zeznu fon, ako im ga jednog dana, NE DAO BOG, moram da nosim na popravku...

Znam da u Srbiji u 9/10 slučajeva važi "Warranty void when bought", zato mi je ovo najveća dilema između ove radnje ili da nađem fon za 100e manje na kupujemprodajem.com (iskreno rečeno, ima i tamo extra fonova verovatno prošvercovanih i skinutim sa mreže koji su u full pakovanju, sve sa zalepljenim original folijama)

Molim Vas pomozite i napišite bilo kakva iskustva vezana ma mobilnishop i njihov servis u BG - Vudu servis (Balkanska br. 35-39. I sprat) :lol: :lol: :lol:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

Par ljudi iz moje okoline je narucivalo telefone preko njih. Apsolutno sve je bilo u redu. Mozes uzeti telefon sa godinu dana garancije ili sa dve godine ako platis malo vise. Imaju svoje servise u nekoliko gradova pa mozes dogovoriti i da telefon preuzmes u servisu, gde ga odmah mozes otvoriti, ispregledati i reklamirati na licu mesta ako nesto nije u redu. U svakom slucaju, nisam cuo za bilo kakav problem oko saradnje sa njima. :)

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od pelleruma »

Ja sam kupio od njih ovaj telefon,sa kojeg pisem(LG 2x),i sve je za sada,nakon skoro 6 meseci,ok.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

makiand
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 24. Jul 2012. 21:16
:: htc desire
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od makiand »

Da li je neko kupovao telefone preko mobilni-shop.com ?
Googlovao sam i nasao taj sajt i cene su super, ali ne znam nikog ko je kupovao preko njih. Nadam se da su OK... :|

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

Koliko vidim cene su slicne kao na mobilnishop.com, ali za ove ti mogu reci da su sigurno OK dok za ovaj shop sa crticom nemam pojma. :D

marioz1990
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 28
Pridružio se: Sre, 21. Nov 2012. 09:43
:: nokia 5228

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od marioz1990 »

Interesuje me da li je neko kupovao ovde kupitel.com i kakvi su utisci? Hvala

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od tomas.hokenberi »

marioz1990, meni taj sajt deluje kao teska prevara. Kinesku kopiju Galaxy S telefona uvaljuju kao original Galaxy S "sa 2 MPix kamerom".

Zaobici u sirokom luku.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Nikola031 »

tomas.hokenberi, ovaj Galaxy S WiFi 4.2 zaista postoji, evo link:
http://www.samsung.com/global/microsite ... _spec.html
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od iamivan »

Taj Galaxy S Wi-Fi je media plejer, nije telefon. :)

sarmosaurus
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 25. Nov 2012. 20:06
:: ...

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sarmosaurus »

Znaci telefoni se dobijaju sa mobilnishop.com neotpakovani sa nalepnicom do not accept if seal is broken ? Jer kad vidim u oglasima da pise da su neotpakovani a slikaju kutiju iznutra padne mi mrak na oči :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od iLuka »

ja sam danas kupio sa mobilnishop.com i sve je u redu.

telefon je original, ono sto sam i trazio, placa se pouzecem tek kad otvoris paket itd...

ovo mi je druga kupovina preko njih i sve je ok. jeste maaalo skuplje nego negde na crno ali imaju sve zivo od modela...

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od dule88 »

Da li je neko u skorije vreme kupovao neke smart telefone u manjim radnjama,koje ne daju fiskalne racune i koliko su zadovoljni sa telefonima?Npr radnje su:Hram,Simfonija(za koju je dok im je radio sajt,pisalo da su ovlasceni distributeri),Logic shop(za koji nigde u Balkanskoj nema reklame,table!Tu je i Telekoplus.Cene su za bolje modele slicne,jedino su jace cene u Logic shopu,za npr S3 dok su u prve dve radnje 430 eura.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od fannY »

dule88, ne znam za ove radnje koje si nabrojao,ali sam uzeo OneX u MobTrendu i nikakvih problema nisam imao.Ne mogu da se setim dal sam dobio fiskalni,al trebao bi da dobijes zbog tih famoznih 6 meseci garancije.

Lela
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Sre, 19. Jan 2011. 18:45
:: HTC Desire X

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Lela »

ja sam uzela HTC Desire X u radnjici u TC Piramida, zaboravih sad kako se zove, telefon je iz Telenor paketa bio, imam fiskalni racun i garanciju Telenora.

telefon radi savrseno.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od iLuka »

nema veze da li je manja ili veca radnja tj ''zvanicni uvoznik...'' vecina njih (zvanicnih) uzima telefone od dobavljaca koji rade sa malim radnjama... provereno :wink:

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od cvoruga »

dule88 napisao:Logic shop(za koji nigde u Balkanskoj nema reklame,table!
Nisi u pravu :uhuh: , ima i tabla i reklama, radnja nije mala uopšte, čak naprotiv,
ja sam se začudio koliko je lokal veliki i koliko dodatne opreme imaju izloženo :ohmy: .
Dobio sam najnormalnije fiskalni račun i 2 godine garancije, tako da ni za to nisi u pravu ;) .

dule88
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 318
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2011. 19:03
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od dule88 »

Lela pusti mi u pp njihov broj,ako mozes,da vidim sta imaju od modela.
Luca moguce,jer ovi u malim radnjama imaju neraspakovane telefone,u originalnim kutijama,bar S2 i S3,samo su iz drugih zemalja.e sada,da li svi takvi telefoni bez problema rade kod nas,ne znam,to me plasi.I to sto ne daju fiskalni,vec samo papir koji je kao neka garancija na 12 meseci ali su bolji modeli bar 200 eura jeftiniji nego kod ovih sa fiskalnim ili kod nasih operatera.Racunam,da ako imaju telefone u originalnim kutijama,ne otvorenim,da nisu nista manje kvalitetniji nego u skupim radnjama.
A za Logic shop sam u pravu,oci imam,u Balkanskoj sam ih 2 puta trazio i nijednu tablu reklame nisam video.a kod njih je S3 kako im pise na sajtu 56000 ili vise,a u ovim koje sam naveo prve dve je 430 eura.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od miodrage »

Zenina Lumija710 uzeta u Mobtrendu, dobio sam fiskalni racun uz nju, 6 meseci garancije na uredjaj i godinu dana na softver :ohmy: :blinky: :o :? :|

Sto se Telekoplusa tice, mogu da kazem da su po meni prevaranti, jer su medju prvima na svom sajtu objavili da imaju Lumiu920 - odjurio tamo kao bez duse (srecom nisu mi daleko), da bi me zenska koja tamo radi gledala belo, i rekla da oni nemaju telefone, nego rade po narudzbi, ako narucim za 1-2 dana dobijam telefon. Na moju opasku, pa dobro sta ako mi se ne svidi i necu da ga kupim, ona je mrtva 'ladna rekla, ako ga narucite morate da ga kupite, na sta sam ja ostao :shock: :wacko: :blinky: :blinky: :shock: :o a kad sam se sabrao malo :D :lol: :lol: :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori