Analiza kvara - Huawei g300 full brick

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Analiza kvara - Huawei g300 full brick

Post od Igoritza »

Pozdrav. Treba mi pomoc.

Dobio sam od prijatelja koji nema vise zivaca sa servisima, telefon Huawei G300 koji nece da se upali, dakle full brick.

ne gori LED na punjacu
ne pali se u bootloader
ne konektuje se na ADB (mada mislim da je development iskljucen, a mislim da ni ne pali ploca komplet)

dakle totalni brick :)

e sad, sta je slucaj:

on je kupljen pre 2 meseca u VIP-u, i vip je vratio telefon sa garancije uz napomenu: "ostecen je fizicki, ne pali se iako je na punjacu".

indikator vlage na bateriji je rozikast, sto po mom iskustvu ne mora nista da znaci jer mi ga evo pored tastature Desire sa svim komplet krvavo crvenim indikatorima a da NIKAD nije video vodu, od dana kupovine.

nazalost nemam multimetar da proverim plocu u ovom trenutku (crko stari multimetar), ali sto se tice potencijalne vlage, nema korozije na konektorima koliko mogu da vidim, a recimo da znam iz iskustva.


otvorio sam ga, pregledao, i sve izgleda sasvim uredno, te mi jedino napamet pada da je u pitanju los BGA Matrix solder na procesoru ploce. da je eMMC u pitanju, bar bi usao u Bootloader, tako da mi je jos jedino procesor ostao


molim vas da mi odgovorite na pitanje ko ima iskustva sa servisiranjem:

1. da li je moguce da je vlaga zaista zardjala konektore, i da li ce da mi pomogne izopropil alkohol ciscenje svega zivog sa cetkicom za zube, i susenje .. ?

2. da li, sobzirom da je Quallcom snabdevac procesorskog chipa, zaista u pitanju jeste BGA Matrix vrsta spoja ?

3. da li je neko nekad iskusio full brick Huawei G300 modela ?



U slucaju da ne uspem nista sam, da li bi ste mi preporucili servis gde mogu da odnesem na analizu, sobzirom da sam primetio da je veoma puno majstora "ispalo iz igre" pojavom smartphone-a gde ljudi ne znaju brdo stvari a pretstavljaju se kao majstori ... dakle, platio bih dijagnostiku telefona, da odem kod nekog ko ZNA sta bi moglo da bude problem sa telefonom.

ako neko ima neki predlog, ili ideju, neka kaze :) hvala svima u napred.
There is no knowledge that is not power

cyber_vrbas
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 223
Pridružio se: Ned, 20. Sep 2009. 16:36

Re: Analiza kvara - Huawei g300 full brick

Post od cyber_vrbas »

0.1 - Niste napisali ni pod jednom tackom, kako je telefon dosao u takvo stanje !
0.2 - Indikator pokazuje prisutnost vlage (ne mora telefon biti smocen u vodu da bi indikator pocrveneo), moze biti od vlazne kose, i jos milion drugih stvari.

E sada odgovori :

1. DA, izopropil alkohol mu nece nista pomoci bez adekvatnog uredjaja ( ultrazvucne kadice)
2. BGA Matrix mi je totalno nepoznata definicija ?
2.1 Ako ste mislili na BGA raster, odnosno na BGA tehnologiju onda budite ubedjeni da su procesori i svi ostali cipovi, drugih namena od 2007 godine ugradjene u mobilnim uredjajima, bas BGA. SMD je u takvim "pakovanjima" vec postala "misaona imenica".
2.2 Ne shvatam poentu pitanja, da vi Vam mogao dati valjan odgovor (pod tackom 2)
3. Jesam/jesmo i to nije nikakav problem. Problem je sa terminom "brick". Termin "brick", ako se odnosi na softversko "ubijanje" telefona brisanjem BOOT zone, i kasnijom nemogucnoscu ostvarenja bilo kakve komunikacije sa racunarom, onda je to 100% resiv proble.
Ako termin "brick" koriscen u slucaju "telefon pao i razbio se u param parcad", ali nema vidljivih ostecenja, onda je prica sadvim drugacija.

P.S. Majstori nisu ispali iz igre, vec su na "trzistu" ostali i ostaju samo oni koji vrede, ulazu u opremu i rade valjano ovaj posao.

pozz.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Analiza kvara - Huawei g300 full brick

Post od drgrga »

1. Ne moze se znati dok se ne ispregleda pod mikroskopom - ako je sticker crven nije sam pocrveneo GARANTUJEM ali je isto moguce da pocrveni od recimo znojavih ruku ili obicne kondenzacije a da telefon radi normalno.......

2. 99% moguce,vrlo poznat problem,u tom slucaju koliko ja znam nece pomoci "preduvavanje" CPU-a,niti znam ikoga ko je uspeo da zameni taj procesor,nego je resenje cela druga ploca......

3.Kompletno brikovan morao bi da upali,krene i stane.....dakle morao bi da zavibrira.....

4.Mora se shvatiti da je uBGA tehnologija jako komplikovana,i da nisu majstori krivi,vec proizvodjaci koji mnogo toga upakuju u jednu celinu i da su hardwerske popravke kod novijih telefona svedene na minimum....(mikrofone i kamere su poceli da integrisu u mat.plocu,samo cekamo jos da zvucnike zalepe za sve i tu je kraj....).

pozdrav ako sam ista pomogao...

edit.......evo kolega u isto vreme :)

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Re: Analiza kvara - Huawei g300 full brick

Post od Igoritza »

Cyber vrbas:

telefon sam napisao da nije imao kontakta sa vlagom, kao i da nije fizicki ostecen u smislu pada, sutiranja, lomljenja i slicno. Najveca frustracija mog prijatelja koji se resio telefona je bila ta sto je telefon ugasio sam od sebe, a VIP nije hteo da prizna reklamaciju jer na zadnjoj masci stoje ogrebotine koje svi mi bez kesica i futroli imamo.

sto se odgovra tice, hvala. BGA Matrix je naziv za tehniku stavljanja "loptica" lema umesto pinova i da se na taj nacin procesor fiksira za plocu. Izvinjavam se ako sam iskoristio pogresan izraz, tako je naveden na stranim forumima i temama koje pokrivaju tu tehniku. pitao sam iz razloga sto mi je lane jedan majstor rekao da pored BGA, Samsung recimo koristi drugaciju vrstu "surface mount" tehnologije, a vidim sad na netu da ih ima preko 20 vrsta, gde je BGA jedan od opstije prihvacenih. ponadao sam se da slucajno na ovom telefonu nije neka jednostavnija metoda povezivanja koja ne zahteva reflow.

A kad rekoh brick-ovan, isto je u pitanju bio nesporazum oko termina :) Brick - kada telefon nema drugu funkciju osim da emulira ciglu. tako je i nastao, a recimo Desire S koji ima u 50% slucajeva falican eMMC i koji se spali jako brzo, se isto vodi kao "bricked" iako je u pitanju hardverski failure.


elem, pokusao sam sve sto znam, osim rerne jer neam hot air blower, i nisam jos izmerio da li kroz plocu uopste prolazi struja. bi li ste mi preporucili servis koji ce da izvrsi dijagnostiku uz napomenu da sam blize banovom brdu i okolnim lokacijama .. ? hvala u napred, i hvala na oggovorima! :)
There is no knowledge that is not power

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Analiza kvara - Huawei g300 full brick

Post od drgrga »

Igoritza,

skkeptik,T.C.Vidikovac drugi sprat bese cini mi se,ali mi se cini da tom telefonu leka nece biti,daj Boze da gresim

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Re: Analiza kvara - Huawei g300 full brick

Post od Igoritza »

Skeptik mi je poznanik, haha, njega naterati da uopste preuzme telefon bez ociglednog simptoma, je umece :D

Nije mrtav, nadam se jer sam svojim ocima video tuce uredjaja koji posle reflow-a bar pokazu simptome zivota, ili posle deoksidacije prorade. samo sto ti rece u prethodnom postu, proces izvodjenja takve popravke je sve tezi i tezi. Licno sam autor popravke graficke karte koja je dozivela "rernizaciju" na 200 stepeni i radila posle toga jos 4 meseca.
There is no knowledge that is not power

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Analiza kvara - Huawei g300 full brick

Post od drgrga »

Igoritza,

Ne znam onda sto trazis servisera.....nece ti biti tesko da otvoris telefon,konstatujes kvar,popravis.....ili eventualno odustanes.......

Jedna stvar koju najvise mrzim i nikada je nisam radio je da "podgrejem" telefon da radi mesec dana da bi ga taj neko uvalio drugome....ili ako ga ne proda opet donese i moli da ga ponovo "preduvam"....."rerna" varijanta sto se tice grafickih karti i chipseta na PC plocama igra ulogu(na kratko).....ali na telefonima sa mikroBGA CPU NIKAKO !

Sve najbolje ti zelim,Pozdrav,

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Re: Analiza kvara - Huawei g300 full brick

Post od Igoritza »

Evo razvoja situacije :)

Uzeo sam alatke, telefon je zaista fabricki los u smislu da je procesor lose legao.

u medjuvremenu O srece moje, covek mi za 3000 dinara proda jos jedan G300 sa slomljenim Digitizer-om + LCD-om danas!

Iz radoznalosti plocu ovog prvog odnesem kod jednog prijatelja koji je TV majstor, sada kad sam siguran u popravku jer imam rezervnu. Udarimo po procesoru vrelinu iz duvaljke (njegove reci) odnosno heat gun-a. vratim plocu kuci, i ubacim je u telefon i - boot loop. u smislu da je reflow pomogao, ali ne dovoljno. Cim krene bilo kakva struja kroz procesor on se gasi pali.

evo na pola sam sastavljanja "jedan od dva", pa cu da javim kako je proslo i slike da okacim. Mislim moralo bi da radi jer se ovaj razbijeni boot-uje i bez ekrana, a sa ovog falicnog prvog cu da skinem samo ekran i digitizer.

Hvala vam na pomoci drgrga i Cyber_Vrbas.
There is no knowledge that is not power

trta mrta
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 01. Jun 2013. 18:27
:: ei nis

Re: Analiza kvara - Huawei g300 full brick

Post od trta mrta »

Prijatelju, ništa ne javljaš šta si napravio sa tim Huaweijem. Daj, javi nam se :D

Maja24
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 05. Avg 2013. 22:49
:: huawei

Re: Analiza kvara - Huawei g300 full brick

Post od Maja24 »

Kako vidim ovde se mnogi u svasta razumeju...pa se nadam da ce neko resiti i moj problem...
Imam Huawei G300 oko pola godine. Gasi se sam od sebe.. Fleshovan mu je software dva puta, proban rad sa drugom baterijom, ali nista nije urodilo plodom... :( Nazalost, do kvara je doslo fizicim ostcenjem (telefon je leteo sa krova kola, pa je tom prilikom pukao i display).. :cry:
Da li neko moze da resi moj problem?! Zahvaljum se unapred svakoj dobroj nameri... :)
P.S. ako je potrebno jos nekih detalja, tu sam..

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Analiza kvara - Huawei g300 full brick

Post od toda81 »

Najbolje i najsigurnije resenje je da se tel proda
Note IV N9100 dual

Odgovori