iPhone, za i protiv

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori

iPhone, za ili protiv

za
48
55%
protiv
40
45%
 
Ukupno glasova: 88

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: iPhone, za i protiv

Post od Behemoth »

Ne ide mi u glavu da li zaista misle da su ljudi toliki idioti,pa da razliku u memoriji placaju 100/200e vise.
Poslednja izmena od Behemoth u Čet, 07. Feb 2013. 11:42, izmenjeno 1 put ukupno.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone, za i protiv

Post od iLuka »

ja znam i za 1150eur u Becu... pusti ti to, nego je l zna neko gde ima da se kupi dobar sir :lol:

cene su sada maaalo povoljnije, novi su oko 550eur ali i to je stvarno mnogo... inace, telefon je stvrno odlican, sada jos plus kada je izasao JB za njega... komsija ga kupio, stvarno je vrh...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: iPhone, za i protiv

Post od toda81 »

Stvarno su smesne ove cene sa razlicitom memorijom. To mu dodje kao da je 16gb 100e. To nije normalno! Nadju oni uvek nacin kako da oderu ljude, a namerno zato nisu ubacili slot za memorijske kartice sto je cist bezobrazluk
Note IV N9100 dual

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Re: iPhone, za i protiv

Post od xerosoft »

Interesuje me sta znaci ohne simlock,drugar hoce u austriju da ide i ima tamo da kupi iphone ali pise to ohne simlock.zna li ko sta to tacno znaci dali ce moci da koristi taj iphone na sve kartice
Iphone 4s white clear install

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: iPhone, za i protiv

Post od janka_88 »

To znači da nema simlock i samim tim je to sim free model koji može koristiti na svim mrežama bez ikakvog otključavanja...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: iPhone, za i protiv

Post od acamatic »

Kao sto janka_88, rece znaci uredjaj je sim-free.Ali da bi drugar bio siguran da je tako,neka ubaci svoju karticu ako sljaka onda je to to.. :wink:

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: iPhone, za i protiv

Post od Behemoth »

Evo danas sam imao prilike da se igram sa peticom i uporedim sa mojim S2.
Rade priblizno isto,ali se u realnom vremenu to ne primeti.Ne rade mu mape,hteo je da nadje neku ulicu i nije uspeo,na sta sam mu se nasmejao za toliko para da ne rade :lol:
Ekrani,zavisi kome se sta svidja,ja sam navikao na SAMOLED pa mi je cudan taj na I5,ali daleko od loseg.Osecaj u ruci,pa onako,nista posebno,4,4S ostavljaju mnogo bolji utisak.Ovom se ne ljusti farba,bar za sada.Multitasking je na adroidu neuporedivo bolji,zvuk nisam isprobavao.Uglavnom nisam nesto odusevljen,ali daleko da je los uredjaj,samo jednostavno ne vredi toliko para.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone, za i protiv

Post od miodrage »

Behemoth, pa te mape su najveci fail iOS6. Ali radi se na tome, konstantno se upgrade-uju... jedino sto ce Srbija stici na red negde kad bude aktuelan iOS19 :D
Sto se ekrana tice, meni AMOLED jednostavno zari i pali direkt u oci... ne svidja mi se ta prezasicenost, ali daleko od toga da je lose, tu se slazemo.
I pitanje glasi - za koliko si ga ti para gledao, posto ja sada mogu da ga nabavim SIMFree za 500€, a ako se jako potrudim, mozda ga spustim jos malo :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: iPhone, za i protiv

Post od Behemoth »

Drugarov je telefon,on je kupio u Svajcarskoj u Apple store-u.Oko 550e kad se preracuna,jer je placen u francima.
On je klasican fanboy,samo da se vidi da ima Iphone,koristi ga za sms i pozive.Bio je zestok Jabukomrzac,sad se kune u njih i ljude koji nemaju Iphone smatra nizom vrstom.Ali se smorio kad je video da mu telefon ne radi nista bolje nego vec vremesni S2,samo sto je ostrascen pa stalno govori ma kakav Samsung,Iphone je Iphone.
A drugi ortak ima Galaxy Note,jedva sam ga nagovorio da mu napravim nalog na Play Store,i opet ne skida nista od aplikacija.Telefon prazan kao njegova glava.Kaze to ga ne interesuje,reko pa sto nisi uzeo 3310 onda.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone, za i protiv

Post od iLuka »

@miodrage - je l istina da je u madjarskoj vec oko 380eur sim free? :blinky:
to sam skoro cuo, kao pada mu cena strasno...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone, za i protiv

Post od miodrage »

420 je kad se preracuna sve, i kad se vrati porez. To je zadnja vest koju imam. Iskreno malo sam napustio iOS vode u korist WP sveta :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone, za i protiv

Post od fannY »

luca, ali to ti se ne isplati,jer moras da ides opet u prodavnicu po tih dvatesetak procenata...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone, za i protiv

Post od miodrage »

Ne mora, ako mu je 20% dovoljno, moze na granici, 15-17% moze i ovde u Raiffeisen banci, jedino ako hoce da pokusa svih 25%, onda mora da ide nazad.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone, za i protiv

Post od Baraba »

Hoće li neko da idemo u Mađarsku? :roll:

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: iPhone, za i protiv

Post od Chobby88 »

Ja idem kamionom non stop preko Madjarske,bar 2-3 puta mesecno,pa ako nekom iz NS treba sta da se donese mozemo se dogovoriti,samo sto ja ne znam gde su te radnje pa bi mi trebala adresa samo.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone, za i protiv

Post od Baraba »

Možda u Media Markt? I u kom gradu ih ima? :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone, za i protiv

Post od iLuka »

ja bih poleteo sada, ali imam malu bebu pa ne mrdam nigde, jbga.... dobar je povod za sverc-komerc :wink:
cuo sam ja to odavno (pre par dana) ali nemam mogucnosti ni za sta trenutno... :wink:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone, za i protiv

Post od Baraba »

Ja nemam bebu, povedite mene :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone, za i protiv

Post od miodrage »

Ja cesto prelazim, a zena jos cesce. MediaMarkt ima u Segedinu u TC Arkad, ali su njima jace cene. Najbolja kupovina je preko edigital.hu, pa se tamo na licu mesta napravi povracaj AFA-e (PDV), i onda na granici odradi papirologija. Potom se ima rok od 90 dana da se vratite po svoje novce :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone, za i protiv

Post od iLuka »

pa koliko se to ovi nasi lopovi ugradjuju, majku ti :o
kod nas je jos uvek preko 550eur nov! ...ccc :dry:

Odgovori