Samsung Galaxy S IV (I9500 / I9505 / I9506)

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
xxdulexx
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 774
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 19:30

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od xxdulexx »

Kamencic, nisam ja bas siguran da je S3 doneo toliko toga u odnoau na S2. Doneo je taman toliko koliko je S4 doneo u odnosu na S3, mozda je cak i S4 doneo malo vise.
m@c|-|oR, ziveli smo mi dobro i bez telefona u boji, pa se opet niko nije bunio kada su se oni pojavili, sto onda ne bi iskoristili NFC, dobar potencijal tu lezi.
• Novi Sad • Samsung Galaxy S5 •

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od mrkixxx »

uporedjivao sam brdo kamera na top modelima. s3 je def.najbolja.
to pokazuju i mnogi testovi koje mozete naci na netu.

nadam se da ovaj s4 pored svih napucanih stvari kida sa kamerom u odnosu na s3.

dizajn sony Z i htc One je po meni bolji tj lepsi, ali mislim da ce s4 da ih potrsi u svakom uporednom testu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od miodrage »

I kao i uvek, njuz.net objasnio:

Kod: Obeleži sve

http://www.njuz.net/samsungovi-inzenjeri-se-nadaju-da-ce-do-2015-biti-pronadena-svrha-novih-opcija-na-galaxy-s4/
Nisam pratio, ne zanima me nista u vezi novog flagshipa juznokorejske kompanije, ali nisam izdrzao da clanak ne podelim sa kolektivom :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od iLuka »

Sto rece jedan pesnik, "pricas ali nemas kome..." Ja stvarno ne vidim potrebu da smartphone ima jacu masinu od kucnih racunara... Stvarno treba imati granicu sto su i u Samsungu priznali u prethodnom postu dragog nam clana :)

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od iKe »

Luca, znaš da je njuz sajt zabavnog karaktera? A što se tiče miodrage-a, kladim se da zna bolje karakteristike ovog telefona od mene.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od iLuka »

Nisam znao. Ali stvarno je prenapucan hardver. Ok, tehnologija ide napred pa ko voli nek izvoli :)

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Samsung Galaxy S IV

Post od pelleruma »

Pa mislim da svi volimo.Samo covek je cudno bice-citao sam masu komentara tipa kako da u sto manje poteza ucinim nesto-pozovem,udjem/izadjem,slikam...i kad covek napravi da ne moras ni jedan jedini dodir da bi okrenuo stranu,zaustavio/pokrenuo film,....karakterise se kao nebitno?!?To mi lici na ono sto kazemo za devojku koja bi da nesto radi,ali da joj se nesto ne desi.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Baraba »


Kamencic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:32
:: Nokia 5800
Lokacija: Obrenovac

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Kamencic »

Ovaj hardver nije za Android! I nikad nece moci da ga iskoriste u potpunosti. Svi lagovi izazvani su softverom. Npr. lag pri ulasku u ''Dial'' koji je neko naveo. Jedino gde ovaj hardver moze da se pokaze je benchmark, ili kada izadje neka mnogo zahtevna igrica u buducnosti, i to je sve, eventualno koji mikrosekund u otvaranju aplikacija.

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Chobby88 »

Kako onda drugi telefoni nemaju taj lag?
Nemoj pricati napamet ako ne znas.
Problem je vezan samo za Samsung,e sad zasto nece da rese to treba njih pitati.

Kamencic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:32
:: Nokia 5800
Lokacija: Obrenovac

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Kamencic »

Chobby88, Dakle po tebi je to do hardvera? Android nije isti na Samsungu, na Sonyu.... Ne, nije do hardvera.

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Chobby88 »

Koliko sam ja citao i skontao problem je u exynos chipu a Samsung ne da source developerima da srede problem.
Android je isti,ali svaki proizvodjac ima svoj UI koji dodatno davi OS.
Probaj na nexusu da udjes u dialer pa javi.
U pitanju je milisekunda. . .

Kamencic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:32
:: Nokia 5800
Lokacija: Obrenovac

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Kamencic »

Chobby88, Pa ne bih rekao da octa-core procesor ima problem u otvaranju dial-a.
Da mislio sam na UI, samo se nisam lepo izrazio.
Nemam Nexus pa ne mogu, ali verujem da nema laga.

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Chobby88 »

Nema to veze sa brojem jezgara i frekvencijom procesora,nesto drugo je u pitanju,nisam strucan da ti bas lepo objasnim,prenosim ono sto sam cuo.

xxdulexx
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 774
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 19:30

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od xxdulexx »

Evo ulazim sada u dialer na mom S2 i ne znam o cemu vi pricate. xD Mada stoji mi u podesavanjima tamo kod teveloper optionsa za Animarion off.
• Novi Sad • Samsung Galaxy S5 •

Kamencic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Uto, 26. Feb 2013. 16:32
:: Nokia 5800
Lokacija: Obrenovac

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Kamencic »

Chobby88, Ne nisam mislio tacno na to koji je procesor, vec mi je logicno da jak procesor ne treba da ima problema s tim, pa zato mislim da je do softvera.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od acamatic »

Ajde da i ja izbacim neko svoje misljenje sto se tice samog telefona.
Prvo idemo izgled, stvarno nisam mogao da verujem da su opet napravili sapun od telefona(ja se stvarno izvinjavam korisnicima s3,ali to je istina..).Dobro ajde da se vodimo tim,ono sto je dobro ne treba menjati,pa neka izgled ostane.Sto se tice unutrasnjeg dela(srca) sve je to lepo na papiru,ali meni stvarno nije jasno kako ce "obican korisnik" moci sve ono da upotrebi,al dobro..Sve u svemu prvi utisak mi nije los,ono nista nije ostavilo nesto kao "vauuuu" :o na mene...
Dosta me bocka,ova kamerica od 13mpx, da li je to nesto sada ozbiljno ili je i dalje svetlosnu godinu iza Nokijine tehnike.. 8)

P.S. zapoceli smo pricu u vezi laga na ulazu u "dial" e posto stvarno nisam strucan za to,kako je moguce pored takvog hardvera da mu se to desava??? Ili je tu nesto samsung ucinio kako je rekao Chobby88 da namerno nece da srede problem,ali mi i dalje nije jasno zasto namerno,kada im samo ide na stetu??

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od Ninolina »

Mozda moje žensko oko vidi nesto sto vama promiče ali ja svakako vidim razliku u dizajnu u odnosu na S3 i promene mi se bas dopadaju. :-) Kao sto je neko vec napisao, napredak pa S3 na S4 je kao i sa S2 na S3. :-) Iako imam S3 ovo ce definitivno biti moj sledeci telefon...:-) Svakako cekam da se prvo pokaže i u svakodnevnom koriscenju ali za mene je ovo sto sam videla dovoljan razlog za update pa S3...:-) Posebno mi se svidja mi se sto su povećali ekran a ostavili dimenzije telefona. I sve ostalo sto su dodali i poboljšali - dopada mi se...:-) Moj sledeci izbor definitivno...:-)

p.s. show im je stvarno bio grozan. A toliko su ga najavljivali...:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od iKe »

Ninolina, slažem se sa svim što si rekla. I meni sada kada su se slegli utisci deluje dosta bolje od 3, a i uglavnom je poboljšano sve što je moglo da se poboljša. S tim što verovatno neće biti moj sledeći telefon, mada ulazi u neki širi izbor. Inače niko ne komentariše Samsungovo očigledno udaljavanje od Google-a i Androida?
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy S IV

Post od lesa0208 »

Ja jedino sto vidim od ove cetvorke jeste da samsung pokusava da se osamostali i da pokrene svoj OS zato su toliko i ulozili u softver, jeste baza i dalje Android ali sa S ovim i S onim, android meni gubi poentu na njemu... Sto se tice dizajna meni se dopada vise nego S3 i svidja mi se stoni zaobljen kao S3.

Odgovori