Molba za pomoc

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
mirjanamatic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 16. Maj 2013. 12:50
:: samsung

Molba za pomoc

Post od mirjanamatic »

Molim vas ya pomoc.Imam Samsung galaxy Y duos GT-S6102,android 2.3.6.Na njemu su mi instalirali Black list pro koji blokira nezeljene poruke i pozive.E sad to sa porukama odradjuje vrh ,nemam pojma ni da stigne ,znaci nikakva obavest od brojeva koje sam stavila na Black list.Ali problem je kod poziva.Naime skriveni pozivi i pozivi od brojeva koje sam stavila u listu ipak obaveste na kratko i onda tel prekida vezu.A meni treba znaci totalna blokada da kada me neko zove sa liste da mu tel prijavljuje zauzece ili da ga obavestava da sam nedostupna.Molim vas ako iko zna sta bi mogla da uradim jer bas se nerviram xbog ovog problema.
Bilo kakva pomoc,savet je dobrodosla.

Unapred Zahvalna

mirjanamatic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 16. Maj 2013. 12:50
:: samsung

Re: Molba za pomoc

Post od mirjanamatic »

Ima li iko neku ideju :smutny:
Jako bi bila zahvalna za pomoc

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Molba za pomoc

Post od tomas.hokenberi »

mirjanamatic, nema mogucnosti da nekog telefon "obavesti da si nedostupna". Sve sto telefon moze da uradi jeste da odbije poziv ili da ignorise poziv. Tacnije moze da odbije poziv uz SMS poruku tipa "nisam u mogucnosti da se javim" ili slicno, ali verujem da nisi mislila na to.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mirjanamatic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 16. Maj 2013. 12:50
:: samsung

Re: Molba za pomoc

Post od mirjanamatic »

A da li moze neka opcija da daje ton zauzeca za odredjene brojeve ili tako nesto?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Одг: Molba za pomoc

Post od tomas.hokenberi »

Ne. Telefon nema načina da kontroliše "tonove zauzeća" pošto ih generiše centrala. Telefon može samo da odbije poziv posle čega će pozivalac dobiti "ton zauzeća" ali će znati da je poziv odbijen pošto će prethodno čuti "ton zvonjave".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mirjanamatic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 16. Maj 2013. 12:50
:: samsung

Re: Molba za pomoc

Post od mirjanamatic »

Znaci nema resenja.Prosto neverovatno da u eri ovako napredne tehnologije i aplikacija ne postoji nesto za ovaj problem.Uh :unsure:

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Molba za pomoc

Post od Chobby88 »

Postoji.
Prijavis uzmemiravanje ili promenis broj.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Molba za pomoc

Post od tomas.hokenberi »

mirjanamatic, to nema veze sa naprednoscu tehnologije vec sa nacinom kako funkcionise mobilna telefonija. Moze tehnologija biti i deset puta naprednija ti neces moci da "upravljas radom" telefonske centrale. Kada te neko pozove desava se sledece: - Telefon pozivaoca preko lokalne bazne stanice se obraca centrali. "Centrala" pronalazi na koju je baznu stanicu povezan tvoj telefon i da li je zauzet. Ako je zauzet javlja pozivacu da je zauzet, ako nije on dobija "signal zvonjave", a tvoj telefon dobija informaciju o pozivu. Tek tada moze da reaguje softver telefona.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mirjanamatic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 16. Maj 2013. 12:50
:: samsung

Re: Molba za pomoc

Post od mirjanamatic »

Da ali prosto mi je neverovatno da ne postoji bilo kakva opcija zauzeca ili jednostavnog ignorisanja poziva sa odabranih brojeva.Za sms funkcionise perfektno,jednostavno za odabrane brojeve apsolutna blokada sms bez bilo kakve obavesti.Cudi me da to ne postoji i za pozive.Uh :uhuh:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Molba za pomoc

Post od tomas.hokenberi »

mirjanamatic, bojim se da ne shvatas kako "SMS blokada" funkcionise. Svaki SMS sa "crne liste" koji se isporuci tvom telefonu se samo automatski obrise, a aplikacija kontrolise notifikaciju. Daklem SMS-ovi stizu do tvog telefona, samo su promptno obrisani i notifikacija TEBI blokirana. Onaj ko ti je SMS poslao savrseno moze da zna da je SMS stigao do tvog telefona. Jedino nema pojma da ga ti automatski brises.

Signal zauzeca ne generise telefon vec CENTRALA. Ako ti telefon nije zauzet centrala ce pozivaocu dati "ton zvonjave". E sad ako samo zelis da nista ne cujes ti na telefonu kod poziva, tu je problem sto telefon prvo dobije informaciju da te neko zove, a treba mu neko vreme da utvrdi ID pozivaoca i da ga uporedi sa crnom listom. Tek tada aplikacija odbija poziv i prekida zvonjavu.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mirjanamatic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 16. Maj 2013. 12:50
:: samsung

Re: Molba za pomoc

Post od mirjanamatic »

A kako funkcionise profil letenja ili takozvane bele liste?Ja i dalje ne mogu da verujem da se ne moze namestiti totalna blokada za odredjene brojeve ili grupe ili skrivene pozive.Jednostavno mi to nelogicna mada stvarno postujem to sto mi ti objasnjavas i hvala ti na tome.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Одг: Molba za pomoc

Post od tomas.hokenberi »

Ne shvatam šta ti je nelogično. Ti možeš instalirati softver koji će ignorisati poruke i pozive sa crne liste i to je sve. Zavisno od OS-a i softvera za blokiranje ti ces biti manje ili više svesna da te je neko sa crne liste zvao ili slao sms. Medjutim to se dve dešava na tvom aparatu. Sve što se dešava u samoj centrali je potpuno van tvoje kontrole.

Profil letenja potpuno isključuje telefonske funkcije i tada tvoj telefon uopšte nije povezan na GSM mrežu i nedostupna si svima. Efektivno u profilu letenja trlefon više telefon već samo pda.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mirjanamatic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 16. Maj 2013. 12:50
:: samsung

Re: Molba za pomoc

Post od mirjanamatic »

A sta mislite o ovome.Zna li neko nesto vise kako ovo funkcionise.Preuzeto sa Sveta kompjutera!

Ukoliko vas uznemiravaju sa nepoznatog broja i ne znate kako da se odbranite, rešenje postoji. Ne treba vam nikakva aplikacija sa Google Play koja će vam trošiti bateriju i usporavati telefon.1. Ulogujte se vašim korisničkim imenom i šifrom na vaš Gmail nalog2. U gornjem levom uglu između Gmail i Compose nalazi se Mail, kliknite na strelicu ispod i izaberite Contacts3. Kliknite New kontact da vam se otvore prazna polja za pravljenje novog kontakta4. Kliknite na Phone i ukucajte tekst koji vam se javlja kad vas neko zove sa nepoznatog broja (imam podešen srpski jezik, kod mene se pojavi Privatan broj, ukucajte tačno ono što vam se prikazuje, poštujući pismo i mala i velika slova)5. Kliknite na Add da dodate kontakt i sinhronizujte kontakte sa vašim telefonom.Ne unosite nikakve druge podatke u ovaj kontakt.6. Uđite u vaš Dialer (kod mene je to aplikacija Telefon na CM7), prebacite se na tab Kontakti, tu mora da bude kontakt Privatan broj. Izaberite dodirom prsta, treba da vam ponudi pozivanje i slanje poruke.7. Kliknite na Menu taster telefona i izaberite Opcije. Štiklirajte Incoming calls/Dolazni pozivi, tako da poziv odlazi u govornu poštu.Ako pokušate da sa skrivenim ID pozovete ovako podešen android telefon na 064/065 mreži, dobijate sledeću poruku:"Telekom Srbija, besplatno obaveštenje, izabrali ste nepostojeći broj".

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Molba za pomoc

Post od toda81 »

Ovo je bas dobra fora
Note IV N9100 dual

mirjanamatic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 16. Maj 2013. 12:50
:: samsung

Re: Molba za pomoc

Post od mirjanamatic »


tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Molba za pomoc

Post od tomas.hokenberi »

mirjanamatic, ova druga aplikacija je poput svake druge "black list" aplikacije. Sto se tice
Ako pokušate da sa skrivenim ID pozovete ovako podešen android telefon na 064/065 mreži, dobijate sledeću poruku:"Telekom Srbija, besplatno obaveštenje, izabrali ste nepostojeći broj
. Da li si sigurna da ce se to desiti ako se poziv preusmeri na govornu postu? Zar ne bi bilo jednostavnije da se preusmeri na proizvojljan nepostojeci broj?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mirjanamatic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 16. Maj 2013. 12:50
:: samsung

Re: Molba za pomoc

Post od mirjanamatic »

Pa ne znam sad sam pokusavala i vidim da tel jednom zazvoni pa se onda javi govorna posta da je poziv preusmeren pa tek onda kaze da je broj nepostojeci ili nedostupan zavisno sta postavim u opciji prosledjivanja.Ma mora da moze ovo,vidim da su neki uspeli da im odmah javlja da su nedostupni, osecam da sam blizu nekog resenja,mada me sve ovo nervira

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Re: Molba za pomoc

Post od drgrga »

mirjanamatic

Zaista me zanima(ili ne zanima) kakvih ti problema imas da neko tebe toliko uznemirava da ti bas treba nesto ovako ? Ako zelis kompletan listing ko je zvao,kako da ih otkacis....odakle su i sve ostalo,............. mozes mi se obratiti na pm...........samo molim te ne trazi free resenja,to sto ti hoces vec spada u ozbiljne stvari koje kostaju XXX eur.

Srdacan pozdrav,
Poslednja izmena od drgrga u Uto, 04. Jun 2013. 12:00, izmenjeno 1 put ukupno.

mirjanamatic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 16. Maj 2013. 12:50
:: samsung

Re: Molba za pomoc

Post od mirjanamatic »

Ma nije toliko ozbiljno, ima par brojeva a mislim da je sve to jedna osoba koji me konstantno cima i salje ruzne poruke.SMS sam vec blokirala a htela bi da i kada me zove ne dobijam nikakva obavestenja.Eto samo to.Snacicu se

Odgovori