Windows Phone 8 aplikacije

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Win mobile - korisne aplikacije

Post od acamatic »

SpeedTest.Net
Aplikacija za Windows Phone
KLIK
Slika

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Win mobile - korisne aplikacije

Post od miodrage »

Ima ih nekoliko, Speedtest.net od OOkla-e kao i neki drugi speedtest, rade solidno.
B92 je odlican, Chess by Post (koji ima i za iPhone, Android i Windows 8 - za komp) zloupotrebljavam.
Meni jos sjajne aplikacije WPCentral, GSMArena blog, windows phone hacker, f1 2013...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Win mobile - korisne aplikacije

Post od antec »

@Miodrage, da li bi mogao da nabrojis aplikacije koje koristis i kazes mi koliko je zauzece ram memorije? Uzecu, nadam se uskoro, l620 pa cisto da znam sta da ocekujem.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Win mobile - korisne aplikacije

Post od miodrage »

Zauzece RAM memorije ne mogu nikako da ti kazem jer ne postoji alat sa kojim bih to mogao na uredjaju da vidim.
Aplikacije koje imam instalirane su:
2013 FIA Formula 1 - info o F1
Accuweather - jel ga treba predstavljati?
Any converter - konverzija raznoraznih jedinica
AppDeals - svaki dan imaju neku aplikaciju na akciji za dz, ili za smesne novce
Archiver - raspakivanje raznih fileova spakovanih Zipom, rarom,...
Assistant WP7 - identicno kao na iOS, samo nazalost sporije radi :(
B92 - sve je jasno
Battery - Live Battery Widget, nije najlepsi i najbolji, ali nastabilnije i najpreciznije radi
Box - upravljanje Box.com nalogom
Cellular Live Tile - prikazuje poneke informacije o mrezi
Chrync - sync Chrome bookmarkova
Chuck Norris Facts - zajebancije na temu legendarnog Chucka Norrisa (daje se na znanje, da je u Vranju izbilo sranje, dosao Chuck Norris pa krenulo tepanje)
Cloudy Box - aplikacija za upravljanje DropBox nalogom
XE Currency - konverter valuta (sat XE.com/ucc)
Flashlight - pravi lampu od blica
GDrive - upravljanje Google Drive nalogom
GSMArena RSS - mislim da je jasno
HERE City Lens - jedna Nokia exkluziv aplikacija, najkrace receno, sluzi da potrazite razne POI u okruzenju
HERE Drive+ Beta - navigacija, mogu samo da kazem da je uradjena fenomenalno
HERE Maps - Mislimd a ne treba trositi reci o fenomenalnim Nokia mapama
Michelin Travel - http://www.viamichelin.com za neupucene
Moj Vip - Vipova aplikacija za proveru racuna i jos kojesta (neki nazovi portal, nije bas nesto uradjen)
My Drugs - aplikacija o lekovima i kada koji uzeti
myAppFree - kao i AppDeals
Nfc Interactor - za rad sa NFC tagovima
Nokia Transport - kod nas ne radi, ali u sustini pomaze planiranje putesestvija od tacke A do B putem javnog prevoza i sl.
Parking.RS - aplikacija sa kodovima za parkiranje u vecini mesta nase zemlje
PDF Reader - sve jasno jel da?
Ringtones - za skidanje Ringtonova na fon
Shift Scheduler - sjajna aplikacija za one koji rade u smenama, imaju nocni rad u opisu svog posla, dobija se Live Tile koji prikazuje sledecih 5 dana kao i raspored rada tokom tih dana, meni za dezurstva znaci prilicno.
Shrink Storage - WP8 su sa Portico update-om dobili jednu vrlo cudnu boljku, da im postepeno nestaje prostora za skladistenje file-ova, a da se nagomilava tzv. Other storage. Ova aplikacija popunjava ceo storage pa ga brise i oslobodi se neki ponekad i ne tako mali prostor. Uglavnom, u novom update-u koji je vec izasao i distribuira se, ovo je sve reseno, ali dok to ne dodje, a ako mi slucajno zatreba...
Skype - ko jos nije cuo za Skype?
Speed Test - merenje brzine konekcije
Speedtest.net - kao i prethodna aplikacija samo je ovo prava verzija od Ookla-e
Viber - mislim da se sve zna
Wake My PC - WOL iliti Wake-on-LAN
WindowsPhoneHacker - blog
WPCentral - jedna od najboljih aplikacija koje imam u telefonu, a vezano za najveci i najbolji windows portal na netu
WhatsApp - mislim da je i tu sve jasno

Uglavnom - nemas sta da brines oko koriscenja Lumie620, radice sve glatko i besprekorno kao na ostalim uredjajima, jedino mozda neces moci sve igre da pokrenes jer su neke izuzetno zahtevne, recimo Asphalt 7, ili tako nesto. Za njih znam pouzdano da im treba i do 350 MB RAM memorije. Ostalo nema sta da brines, sistem sam gasi aplikacije kad mu vise nisu potrebne, a memorija jeste. Naravno, ako imas suludu naviku poput mene da prakticno odmah po izlasku iz aplikacije istu ubijas, onda sa memorijom verujem da nikad neces imati P od problema.
Mislim da mogu na prste jedne ruke da nabrojim koliko puta sam do sada izasao iz neke aplikacija pritiskom na Win taster a ne na back back back... Na iPhonu sam skoro posle svake operacije isao u NC i klikao WeeKillBackground. Sto je sigurno, sigurno je. Pa i na kompu, cim nesto ne koristim, instant ubijam... Ali to sam samo ja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Windows Phone 8 aplikacije

Post od Sale_M »

Da li postoji divx player za win8 sa full podrskom video formata i podrskom za prevode?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od markonato »

Ova fabricka aplikacija za fotografije mi na pocetnom ekranu (u onim kockicama) vrti samo nekih 7- 8 slika, a imam ih barem 100... Nisam nasao nikakvu postavku da sve slike"random"mijenja ?

EDIT: Napravio sam favorite listu i sada automatski rotira samo te slike.

Da li ima neki normalan digitron za skinuti... Probao sam ih par, ali svi su previse komplikovani, sareni i sa reklamama... da li ima neki samo sa osnovnim funkcijama ?
Nokia Lumia 820

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od miodrage »

markonato, pa imas fabricki digitron u telefonu... A ima neki 12codes ili tako nesto... vidi taj...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od Baraba »

Sale_M napisao:Da li postoji divx player za win8 sa full podrskom video formata i podrskom za prevode?
Isto pitanje?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od miodrage »

Mislim da Yxplayer WP8 odgovara trazenomn upitu, ali je problem sto kosta 450 din... Meni licno ovako nesto i ne treba, pa ni ne razmisljam o ovakvoj aplikaciji, ali ako je nekome neophodna, uzece je...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od rotkod »

Dosadio mi android i vraćam se na WP, a sad pitanje... Šta je bolje pazariti... Ativ s ili lumia 820... Jedan sigurno kupujem, ja tipujem na ativ s, ali kod burazera u Švedskoj, nokia pala na 2199Kr... Ne znam ni sam... Jedino što me odbija od samsunga, je to što nema app kao nokia... Npr. nokia drive, što nudi offline mape...

Jeli neko probao na dotične instalaciju xap preko sd card-a?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od miodrage »

rotkod, a sto ne bi pratio oglase, ima L920 za 300€ da se nadje polovan, ili 350-380€ nov. ATIV iako nije los, nikad nece biti top uredjaj jer Nokia sve sto ima upumpava u Lumie, dok je ATIV za Samsung samo sporedan proizvod, oni se baziraju na galakticnom drndroidu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od rotkod »

Kapiram, samo ja volim kupiti novo... :(

Tako da bi me lumia iz Švedske izašla 200€ (820), a ativ s 260€... Lumia 920 košta skoro kao i njena oznaka... :), šalim se, ali dosta je skuplja... Razmišljao sam o lumia 920, ali nakon što nema sd slot i baterija nije za vađenje... Odustao sam, sad čekam ativ s...
Opet, sada kad vidim "ATIVaciju" po Beogradu, možda i ne bude potpuno sporedna proizvod... :?
Možda se sete i njega... Nego, dali ste koristili još nešto za navigaciju, osim here drive...?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od miodrage »

rotkod, pa ja i pricam o novim proizvodima, nova L920 <400€.
Nemanje SD slota je za mene licno +, imam 32 GB i ne razmisljam se, svakako WP8 ima lose uradjen file menadzment sa kartica, to ce po glasinama u potpunosti da bude ispravljeno tek sa 8.1
Nezamenljiva baterija - pa slazem se da bi rezervna bila sjajna stvar, ali ni ovako nije lose.

Sto se tice pitanja ATIV ili L820, ja sam opet za Nokiu, iako je po specifikacijama Samsung bolji, opet kazem, za njih je to sporedan proizvod, i tek je sada dobio drugi update, dok sam ja na Lumiji vec imao nekih 4 komada. Nokia je sto se toga tice daleko daleko azurnija od Samsunga i HTC-a
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od rotkod »

Upravo si sam rekao, jer sve što si naveo tebi odgovara, dok sa druge strane meni ne odgovara...

Opet nešto o čemu ne vredi diskutovati, jer ukusi su različiti, meni je ativ lepši... :)

P.S. Lumia 820 sada košta 2199ŠKr, a ativ s 2479ŠKr + popust od 20%, odluka je pala na ativ...

:roll:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od Baraba »

I ja bih išao na Ativ, kažu da je najlepši WP fon :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od miodrage »

rotkod, bas tako, o ukusima ne vredi raspravljati, kao ni o potrebama.
Srecna kupovina, i zelim ti da uzivas u svom novom uredjaju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od rotkod »

miodrage napisao:rotkod, bas tako, o ukusima ne vredi raspravljati, kao ni o potrebama.
Srecna kupovina, i zelim ti da uzivas u svom novom uredjaju.
Hvala, evo jurim ženi nokia 620, mada ni 520 ništa ne fali...

:)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od miodrage »

Sa druge strane ja ne mogu moju da ubedim da predje na 620 sa 710.... Mis'im sh'a reci :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od rotkod »

Hehehe... Moja žena nije imaa izbora, kupio sam... Samo telefon je bio star jedan dan, ali nisam primetio, a mislim da nije ni momak koji mi ga je prodao, stakalce preko kamere ima jednu pukotinu. Inače nema ni jednu tačkicu...
Zvao sam ovlašteni servis i oni su mi rekli da deo košta cca 1200RSD, sa zamenom, sve skupa 2500RSD.
Videću da možda deo uzmem sam i zamenim, lako je...

Slika

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Windows Phone 8 aplikacije

Post od acamatic »

rotkod, da li ta "pukotina" nesto smeta kamerici,tj al ispadaju lose fotografije.Posto znam da na majkinom telefonu ima pukotina preko stakla kamerice,ali kada se slika sasvim normalno ispada slika.Pa ako je to isto slucaj kod tebe,onda nema potrebe da zuris nesto sa tom kupovinom..

Odgovori