Sony Xperia V

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia V

Post od Sale_M »

Ne bi rekao da je kinez,softver izgleda sasvim normalno osim sto nemas opciju da dodas Google nalog i nemas Play prodavnicu...jako cudno. :dry:
Zovi ove iz Logica,i reci im kakav je problem.
Ovo je bas bas cudno. :|
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

kss
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 06. Jul 2013. 23:47
:: Sony Xperia V
:: Motorola Defy

Re: Sony Xperia V

Post od kss »

Ni ja nikad nisam video Android telefon bez Googlea :o. Zvao bih odmah radnju nego sam tacno potrefio subotu >15h i nedelju, a ja nestrpljiv da nadjem bar neko resenje. Nadam se da ce moci da mi pomognu. Inace mi se telefon nevidjeno svidja...

Butters
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Čet, 20. Mar 2008. 06:36

Re: Sony Xperia V

Post od Butters »

Ja nisam imao problema sa tim, odmah sam se ulogovao na Google. Jesi probao hard reset, pa sve ponovo?
Inače danas sam potopio telefon u dečji bazen, malo snimao i bilo je sve ok.
https://www.dropbox.com/sc/8axn12wl0dvy27g/dSnisZJtIF

Evo još koja slika
https://www.dropbox.com/sc/xcuqttezti6i0ie/U5b4mr3w-k
https://www.dropbox.com/sc/3ls8ne4cl2hucsd/a2R7hlp6fm
https://www.dropbox.com/sc/szwhrz8clzztyqv/vcuUaoKRuN

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Post od nidzo80 »

@kss fale ti google apps, to je uobičajeno na nekim custom romovima ali na zvaničnom ne. Xperia V je odavno dobio nadogradnju na Jelly Bean 4.1.2 i čudno je da kada ga prikačiš na PC Companion ne javlja da ima nadogradnja za tvoj uređaj. Reklamiraj ti njega i traži novi uređaj. Ko zna ko je to i kako "sređivao" za prodaju. Android bez google aplikacija nije android.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia V

Post od iLuka »

da, mora da ti da odmah 4.1.2 koji je vec zvanicno izasao... idi ti zameni telefon u radnji pa nek oni budze sta treba a ti trazi nov aparat.
ako ne daju - lepo zapreti inspekcijom jer si uredno platio NOV i ISPRAVAN aparat i gotovo.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Sony Xperia V

Post od acamatic »

Butters, slike su odlicne,a i video konacno da je neko izbacio i na nasem forumu test u bazenu..
:wink: :D

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia V

Post od Sale_M »

Butters, odlicne su slike sa V modela,ova treca pogotovo. :)
Jesi slikao preko automoda ili normalna podesavanja?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Butters
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Čet, 20. Mar 2008. 06:36

Re: Sony Xperia V

Post od Butters »

Prva slika je auto sa stock apkikacijom kamere, macro mod na 9mpx wide. Druge dve su u punoj rezoluciji, 12,8mpx sa camera zoom aplikacijom.
Inače, ne znam da li sam slep ali u normal podešavanjima kamere, ne vidim nigde macro mod, ima ga samo za superauto mod pa ga sam prepoznaje.
Burazer moj je uzeo Xperia T i upoređivao sam dimenzije i tu su negde. T ima širi ekran samo i majo je teži, i za moj ukus malo bolje leži u ruci, solidniji je i ima dugme za kameru. Nisam upoređivao kameru niti bilo šta drugo.

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Post od nidzo80 »

Podesiš na Touch focus i gdje staviš prst tu će da fokusira pa i na predmete koji se nalaze na maloj udaljenosti. Tako dobijaš macro mod.

kss
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 06. Jul 2013. 23:47
:: Sony Xperia V
:: Motorola Defy

Re: Sony Xperia V

Post od kss »

Elem, bio danas u radnji, poslali me u servis, tamo flashovali firmware nekom normalnom ne-kineskom verzijom, dobio JB update i sve Google aplikacije su tu, Google account radi :)

Medjutim, sada je iskrsao novi problem - kamera nece uopste da se aktivira: ispise samo Error: Camera not available :( Probao sam da downloadujem i neku drugu aplikaciju koja koristi kameru i isto tako se ponasa. Nece ni prednja, Skype je ne prepoznaje... Sta je sad pa to, bas nemam srece??? Pre updatea na JB je radila ok...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Sony Xperia V

Post od Sale_M »

kss, ja ti lepo preporucujem da ti trazis od njih novi aparat.Tek si kupio fon a vec toliko problema imas.Taj tvoj model definitivno ima neku fabricku gresku :dry:
Trazi nov telefon od Logica.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Sony Xperia V

Post od janka_88 »

kss, mom bratu se tako nešto sa kamerom počelo dešavati na drugom telefonu i u servisu su utvrdili da je neka greška na ploči u bez pogovora je zamijenjena i sve funkcioniše... Normalno radila i samo odjednom ne može se povezati na kameru...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia V

Post od iLuka »

zameni aparat, po svaku cenu trazi nov i kraj :)

kss
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 06. Jul 2013. 23:47
:: Sony Xperia V
:: Motorola Defy

Re: Sony Xperia V

Post od kss »

Uzeli ga u servis, nisu uspeli da osposobe kameru, ali su zato uspeli da mu vrate kineski softver bez Googlea :uhuh:. Odneo opet u radnju odakle su ga poslali u drugi servis, u kojem valjda znaju vise. Istih aparata tamo vise nemaju da bih trazio zamenu, a posto sumnjam da ce u drugom servisu nesto uspeti verovatno ce mi vratiti novac. I onda sam opet na nuli, samo sam izgubio 3 dana zivota nervirajuci se oko gluposti...

Nego, razmisljam mozda da uzmem onda Acro S model - vrlo slican, takodje je vodootporan, cini mi se malo bolja kamera, doduse nema LTE i trenutno je nesto skuplji. Sta mislite o njemu u odnosu na Xperiu V?

Bandicoot
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2012. 12:21
:: S6 edge plus
:: S9 plus
Lokacija: Topola

Re: Sony Xperia V

Post od Bandicoot »

kss, Acro S ima slabiji chipset u odnosu na xperiu V, sve ostalo je manje-vise isto.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia V

Post od iLuka »

acro s je stariji hardver, najlepsi je od tih starijih modela ali je i malo zastareo... nema vise ni po oglasima tako da ako ces menjati kasnije :uhuh: :uhuh: :uhuh:

kss
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 06. Jul 2013. 23:47
:: Sony Xperia V
:: Motorola Defy

Re: Sony Xperia V

Post od kss »

Da, u pravu si, V ima skoro duplo brzi procesor, a uz to je Acro S i dalje skuplji. Na GSMarena testu je izgledalo kao da S ima dosta bolju kameru (iako je 12MPx), mada na drugim sajtovima deluje da su tu negde. U prvi mah mi se ucinilo zanimljivo i to sto Acro S ima i HDMI izlaz, ali sad vidim da V ima MHL izlaz.

Btw, zanima me da li je iko probao taj MHL na Xperiji, tj. da spoji telefon na TV preko microUSB izlaza i specijalnog adaptera? Ne znam da li to moze i na bilo koji stariji HDMI TV ili on mora posebno da podrzava MHL?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Sony Xperia V

Post od iLuka »

mislim da je svejedno koji je TV i kakav je ulaz sve dok imas odgovarajuce kablice i adaptere :)

kss
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sub, 06. Jul 2013. 23:47
:: Sony Xperia V
:: Motorola Defy

Re: Sony Xperia V

Post od kss »

Evo ja sa updateom - treci pokusaj servisa je bio "zamalo". Sve je radilo, osim ovaj put prednje kamere. Na licu mesta smo probali jos jedan OTA update softwarea nakon cega je ponovo prestala da radi i zadnja kamera :( Vratili su mi pare, otisao sam u drugu radnju, uzeo nov telefon i sve radi savrseno iz cuga :) Samo sam utrosio nedelju dana zivota...

Astrotrain
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Uto, 06. Nov 2007. 05:11
:: Galaxy S5 Duos
Lokacija: Beograd, Vračar

Re: Sony Xperia V

Post od Astrotrain »

Da li je iko uspeo bilo gde u Beogradu da nađe crnu verziju ovog modela? Ne mogu da verujem da gde god sam pitao, a pitao sam na jedno 5-6 mesta, svi u ponudi imaju samo belu!? Zar je to toliki problem nabaviti? :?

Odgovori