Nokia Lumia 625

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Nokia Lumia 625

Post od Ensiferum »

"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 625

Post od iLuka »

sta je jos predstavljeno? pocelo je u 10h po nasem vremenu, je l'?!

ovo ce biti xtra low-budget phone, sto bi rekao jedan nas kolega - '' ubica androida''! 8)

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 625

Post od ~Arkan~ »

uhuhuhuhhh,doooooobar,ali ipak wp8,ne može on još da primiriše androidu. :wink:

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 625

Post od Adams »

Ja sam uveren da ista osoba radi planiranja i ranije za symbian i sad za WP.
Glavni telefon 1020 ima 4.5 inca, ovaj za sire narodne mase 4.7. Iako nema veze, mene ovo podseca kako su ranije ubijali od price kako za N8 i E7 koji su bili glavni modeli nije potrebno vise od 630 mhz za procesor jer to je, jel te, sasvim dovoljno.
A kasnije su se pojavili jeftiniji telefoni sa 1ghz procesorom i vise. A s obzirom da sam imao i N8 i sada 808PW znam koliko znaci duplo jaci procesor i ram.
Elem, mislim da ce ovaj telefon imati uspeha ako cena ostane ispod 300 evra, mada ja bih bas voleo da izbace 5.5+ phablet sa jakim specifikacijama. :)
Nokia Lumia 1520

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 625

Post od Deksi »

I ja kazem da je dobar i taman za pred novu godinu ako da bog da se podnovim ovim telefonom.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia Lumia 625

Post od toda81 »

Steta sto nema malo vecu rezoluciju ekrana posto ima poprilican br "
Note IV N9100 dual

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 625

Post od loki13 »

Kao da je nokia nasla povoljno ekrane sa dijagonalom od 4.7 inca sa slabom rezolucijom i 5mpx kamere na rasrodaji i pokupovala citavu zaliu i sad ih plako trosi na mid-level aparate, sto nije toliko lose.
Kod ovog aparata kao da je primenjena logika kao kod lg L9,da je najbitnija stvar sto veci ekran a ostale specifikacije da budu pristojne, moguce da je to odlicna formula za uspeh. Garantujem da ce ovaj aparat generisati lepu prodaju preko operatera.
D500&E71

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia Lumia 625

Post od Fox »

loki13 napisao:Kod ovog aparata kao da je primenjena logika kao kod lg L9,da je najbitnija stvar sto veci ekran a ostale specifikacije da budu pristojne, moguce da je to odlicna formula za uspeh. Garantujem da ce ovaj aparat generisati lepu prodaju preko operatera.
+1
Ali ova rezolucija na ekranu od 4,7"... :wacko:
Ovaj model je daleko od Ativ S-a koji se moze sada nabaviti za manje od 300e i koji je mnogo bolji telefon.

Ono sto je interesantno je da sada Nokia u sve WIN modele ubacuju kameru sa AF,sto kod S^3 modela svesno nije bio slucaj.
Suvise providno... :dry:
Mislim da su ipak od svih Nokia WIN modela najinteresantniji 720 i 920(925).
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 625

Post od miodrage »

Cisto da se zna, zvanicna cena ovog modela je 220€, jedino ne znam da li je to sa ili bez pripadajucih poreza?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia Lumia 625

Post od Fox »

miodrage,uvek je ta cena koja se najavi "before taxes". :wink:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Nokia Lumia 625

Post od Adams »

Da, i ja sam procitao da je to cena bez ostalih dadzbina. Ali lepo se neko setio, ta cena ce se skoro izjednaciti sa Ativ S koji je svakako bolji uredjaj ali ce prodaja zavisiti dosta i od marketinga u koji Nokia ulaze mnogo vise dok Samsung cisto eto da se kaze da imaju windows phone telefon.
Nokia Lumia 1520

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia Lumia 625

Post od Fox »

Adams,Ativ S je odlican telefon,vec je krenuo da dobija GDR2,a za ovaj model je 'zver'. Nisam dublje zalazio pa ne znam da li i u kojoj meri postoji razlika kod samog koriscenja WIN-a,odnosno da li Nokia favirizuje svoje modele nekim aplik. koje su ekskluzivne za njihove modele ili ne.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

nislija018
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 04. Sep 2013. 14:47
:: iphone 6s
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 625

Post od nislija018 »

Ovaj telefon uzimam ,cim se pojavi kod nasih Operatera...ili u radnjama Gigtrona ,Comtrade... Msm da mu cena nece biti veca od 28000 29000dinara.. Uzimam ga ,i onako mi istice ugovor sad decembra i taman da se obnovim za sledecu godinu :) Telefon vredi svaku paru ,i plus ima LTE konekciju ,koja kod nas nadam se ce zaziveti uskoro... I oduvek sam bio miljenk Nokia ,a Android mi se smucio i jako je dosadan i ruzan sistem...pun bagova fleseva itd... Tako da N. Lumia 625 ce se naci u mom dzepu za 3 meseca :D Brz je maximalno ,ram memorija nije toliki problem i nema potrebe sekirati se oko toga ,zato sto samo 0.05% app. ne podrzava manje od 1gb ram memorije ,dok ostalih 99.95% radi bez problema. A tih 0.5% su igrice ,a ako ste ludi za igricama ,nemoj te kupovati ovaj telefon . Po brzini moze da se poredi i sa S4 i S3, zato sto je sistem tako dobro optimizovan da mu ne treba stavljati ni na jedan od Lumia telefone vise od 1gb rama...kao sto to nije slucaj kod Androida kome je potrebno po 2gb rama. Slozicete se samnom,telefon vredi svaku paru ....
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati !!!

OdličanJeMemo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Uto, 29. Maj 2012. 21:34
:: S3 Neo duos
Lokacija: Banjaluka

Re: Nokia Lumia 625

Post od OdličanJeMemo »

Ja imam istu rezoluciju na 5" pa to u praksi nije loše kao što je na papiru. Veliki ekran se drži malo dalje od očiju pa se pikseli ne vide.

Meni se ove lumije baš sviđaju, da hoće izbaciti jednu dual-SIM, da je malo čačnem.

rock985
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 25. Jun 2013. 19:08
:: Nokia n8
:: lumia 620

Re: Nokia Lumia 625

Post od rock985 »

Mislim da je velika greska sto nema 1gb rama. Jel se ipak vidi razlika u radu. Ne verujem da je cena rama toliko velika vec politika kompanije i odvajanje modela jer bi bio bolji od recimo l820

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 625

Post od miodrage »

rock985, razlika u RAMu se ne oseti, osim kod zahtevnih aplikacija (citaj: igre) koje ce ili lose da rade, ili nece da rade, ili nece ni da se instaliraju. Uglavnom, 90% tih zahtevnijih igara ima i "lite" varijantu upravo za uredjaje sa 512 MB RAM.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rock985
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 25. Jun 2013. 19:08
:: Nokia n8
:: lumia 620

Re: Nokia Lumia 625

Post od rock985 »

Pa da- Asphalt 7 zna da mi se zakoci na l620 ali radi bar. Ali ih ne bi kostalo puno da su stavili 1gb rama :-)

nislija018
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 04. Sep 2013. 14:47
:: iphone 6s
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 625

Post od nislija018 »

rock985 : Pa nebi kostalo puno ,ali bi podigo cenu telefona bar za 50evra....a nama Srbima tih 50 evra na cenu telefona od oko 220 evra znaci dosta brate...Ipak ja sam ljubitelj Nokie ,volim Lumiu taj L620 sluzice ti i vise nego super ,a za igre pa sto te briga...nisu ti one priritet. Bar se nadam :)
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati !!!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 625

Post od miodrage »

Da su mu ubacili 1 GB RAMa, ubili bi L720. Malo su lose pozicionirali taj najslabiji segment, ali sad nije to do nas...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

nislija018
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 04. Sep 2013. 14:47
:: iphone 6s
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 625

Post od nislija018 »

Nema potrebe praviti toliki bauk oko te ram memorije...iz razloga koji sledi !!! citaj ovde . Znam da su stariji momci koji koriste Lumia modele vecinom znali ovo ,ali eto za one koji se cimaju oko te ram memorije,da nema potrebe vise da se cimaju :)
I jos nesto ,nasmejao me komentar jednog lika ispod texta koji stoji u linku koji sam naveo glasi " Pa normalno, nije to Google i Android, vec ozbiljna kompanija." lik je car :D thumb up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati !!!

Odgovori