Motorola Moto G

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Motorola Moto G

Post od Tacty »

http://www.gsmarena.com/motorola_moto_g ... s-7175.php


najavljen je kao game changer model, što verovatno i jeste...ozbiljno će uzdrmati poimanje "jeftinog telefona", i nadam se da će bar malo ugroziti ovu dominaciju raznoraznih kao boljih kineza od 200-300 evra...a ako bude dobro prihvaćen mislim da će polako postati besmisleno davati 500-600 evra za android telefon...ili za bilo koji telefon
Poslednja izmena od Tacty u Pet, 15. Nov 2013. 12:42, izmenjeno 1 put ukupno.

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: Motorola Moto G

Post od open-mind »

I meni se opasno svidja ovaj koncept...za odprilike 2 stoje eura, dobar telefon za kojo ce te bolit k...ono nosis ga opusteno bez da ga pazis ko malo dijete jer si izvalio 5-6 stoja...

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Motorola Moto G

Post od Tacty »

pa to ti kažem :roll:

a da ne pričamo da taj od 500-600 vrtoglavo gubi cenu...ovako umesto jednog napucanog cela familija dobije vrlo dobar telefon...kad pogledaš, tri komada motorole g umesto jednog iphonea...već se najavljuje po evropi 170 evra verzija sa 8gb a 200 sa 16gb...

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Motorola Moto G

Post od Cooomi »

Vidi se da Google ulaže u Motorolu, ipak nije uložio 13 milijardi dolara da bi bila tek tamo neka 5-6 kompanija u smartphone trci.. Ne bi me čudilo ni da Nexus 6 bude proizvodila bas ta Motorola.. Pametan korak, sada se samo puca na broj jezgara, gigahercima, ramu itd, a niko da se malo ozbiljnije pozabavi sa softverom.. eventualno Samsung nešto pokušava sa S aplikacijama, a to je ona stara priča da želi u budućnosti da napravi svoj ekosistem pa da ne zavisi vise od Google-a.. Sviđa mi se telefon, i samim tim što posedujem Motorolu i zadovoljan sam kako radi i izradom, samo što malo zezaju oko bootloadera na nekim modelima..

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Motorola Moto G

Post od fannY »

Suvise podseca na HTC... :disgust:

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Motorola Moto G

Post od Tacty »

na koji htc?

a što se tiče bootloadera, za ovaj kažu da stiže sa otključanim bootloaderom tako da tu ne bi trebalo da bude problema...

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Motorola Moto G

Post od fannY »


georg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Čet, 07. Nov 2013. 09:18
:: ::::

Re: Motorola Moto G

Post od georg »

Jel se zna da li ce i kad stici u srbiju? Na gsmareni stoji cena od 130€, bas me interesuje gde to ima da se kupi po toj ceni?!

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Motorola Moto G

Post od Tacty »

njegova cena u americi je za model od 8gb 180 dolara, to ti je ta računica...

georg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Čet, 07. Nov 2013. 09:18
:: ::::

Re: Motorola Moto G

Post od georg »

Ok, a da li ce kod nas biti drasticno veca cena, s obzirom da je taj isti model od 8GB u Velikoj Britaniji 130 funti.

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Motorola Moto G

Post od Tacty »

već sam valjda napisao, u nemackoj ga najavljuju po cenama od 170 i 200 evra za verzije od 8 i 16gb...cene kod nas je teško reći, verovatno će na početku svi gledati da malo koriste gužvu nov telefon itd. pa da malo zacepe s cenom, ali to bi trebalo da se stabilizuje nakon izvesnog vremena...tek je počeo da se prodaje, videćemo...to pričam za cene na oglasima, a po radnjama ko zna, oni generalno imaju naduvane cene...bitno je i da li će ga biti kod operatera, i to utiče na cenu...

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Motorola Moto G

Post od Tacty »

motorola i ostali se čude zašto apple tako dobro prolazi...njima kao i da nije stalo do prodaje....apple svaki novi model naruči bar 5 miliona i onda zatrpaju radnje...ovaj model kao da su napravili par hiljada komada i onda ga daju na kašičicu...što je najgore, svuda po evropi na kvarno nude samo model od 8gb, 16gb nema skoro nigde...ne znam šta uopšte očekuju sa takvom kilavom ponudom...

luq
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 13. Dec 2013. 21:23
:: GALAXY Pocket Neo
:: Nokia 1680

Re: Motorola Moto G

Post od luq »

Nažalost, ne dolazi u Srbiju. Bar ne za sada: https://forums.motorola.com/posts/2fe0f040f9

vlakikg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 14. Jun 2013. 18:41
:: samsung s5230

Re: Motorola Moto G

Post od vlakikg »

mozete li mi reki kad stize kod nas i cenu(znam da see ne zna al ipak da pitam)

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Re: Motorola Moto G

Post od Tacty »

pa već ih neki prodaju na oglasima, 260 evra ( ili sam negde video i za 240, ali tu je negde) za model od 8gb...izgleda da model od 16gb još nije ni pušten u prodaju...kilavo sve to ide...

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola Moto G

Post od bobpp »

Mene je takodje zainteresovao na prvi pogled ovaj model,kao solidna a povoljna spravica za opusteno nosenje.Medjutim,na drugi pogled racunica mi se ne uklapa.Sa trenutnom cenom (oko 200e za 16gb dual,ostali nesto manje) + sto nema punjac, slusalice i te sitnice (dodaj ~20e) ne uspevam da vidim sta dobijam u odnosu na bilo koji drugi model od gomile u slicnom iznosu koji donose bolju kameru,NFC,mem. karticu,LTE...

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Motorola Moto G

Post od Coni »

Da, ali verzija od 8 gb single sim za 150 evra sa oglasa nije losa kombinacija...

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola Moto G

Post od bobpp »

Ok,to je tacno,cak i dual je desetak E skupla ali je ova variajnta od 16 ipak zanimljivija.Mada,nesto mi velika razlika 50E ali je mozda i do trgovaca...Inace,koliko slobodno ostane od tih 8?

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Motorola Moto G

Post od kenzoki »

Verovatno 5gb, a vrlo moguće ni toliko. Zavisi od ličnih potreba, meni je i 16 neproširive malo, a još mora 1 gb da ostane slobodan zbog stabilnosti sistema...

bobpp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Čet, 23. Dec 2004. 04:21
Lokacija: Novi Sad

Re: Motorola Moto G

Post od bobpp »

Nasao sam,negde oko 5,5 gb ostane...Sta znam,cini mi se da neki stariji modeli pruzaju vise za iste pare.Ili nesto previdjam?

Odgovori