Rad WP8

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Rad WP8

Post od sugarcoated_ass »

Ala ste smorili sa sugavim Viberom! :lol: Kao sto sam napisao i na drugoj temi, poruke su mi kasnile i na Androidu, a nisam uspeo ni jedan jedini poziv da obavim zbog kasnjenja zvuka, odzvanjanj i seckanja istog. Ista stvar mi se desavala na vise uredjaja.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Rad WP8

Post od rotkod »

Hajde da malo batalimo viber...

https://www.youtube.com/watch?v=QML1BVi_C8A

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: RE: RAD WP8

Post od miodrage »

SlikaA sada malo o "as items arrive" na GMailu. Naravno da moze da se namesti. Obrisete gmail acc, idete na add, pa onda advanced settings. I onda pratite sta se trazi da se upise. 2 stvari su kljucne: use Exchange active sync i u server upisati m.google.com Meni je tako podeseno odavno i mailovi mi stizu trenutacno

Slika

Sent from my NOKIA Lumia 920 using Forum Fiend v1.0.1.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Rad WP8

Post od Cedogares »

Cvrc, nece da moze vise http://wmpoweruser.com/google-extends-g ... -december/ izgleda da mi je dobra pretpostavka da je sve to posledica tihog ratovanja izmedju googleta i ms..

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Rad WP8

Post od sugarcoated_ass »

Aha... Sta dalje, miodrage?



Slika

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Rad WP8

Post od Cedogares »

Dalje ovako, idi na komp pa udji u gmail pa u podesavanja pa klik na Forwarding and POP/IMAP pa unesi hotmail adresu na koju ce ti prosledjivati gmailove, ne zaboravi da stikliras da ti forvarduje i sacuvaj na dnu strane, e da na hotmail adresu ce ti stici kod koji ce ti traziti ovamo u gmail podesavanjima.. Da podsetim hotmail radi na principu "as items arrive", samo tamo u podesavanjima namestiti, provereno, radi :) Ima leka apoteka..

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Rad WP8

Post od sugarcoated_ass »

Previse komplikovano... Dobro je meni azuriranje i na 2h. :D

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Rad WP8

Post od Cedogares »

Kako voles, a da je komplikovano nije, uopste.. Inace ja sam drzao 2h pa 1h pa vracao na dva :lol: 15 mi nekako bilo precesto da sinkuje, kontao da mi ne vuce previse bateriju a opet poruke znacajno kasnile.. E sad, sta trosi manje bateriju, push/as items arrives ili 15min/1h/2h sync?

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: Rad WP8

Post od rotkod »


Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Rad WP8

Post od Apolo »

Sa Gmail-om u vezi... Kako da sinhronizujem kontakte sa gmail-a na kompjuteru sa telefonom? Na kompjuteru kada saljem mail automatski pronadje nekog kome sam vec slao mail, dok na telefonu kada saljem mail nemam nikog od kontakata...
Festina lente.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Rad WP8

Post od iLuka »

pa otvoris nalog na telefonu, uneses svoje parametre gmail-a i on ce se sinhronizovati sa kompjuterom...

nonickname
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2012. 02:53
:: lumia 625

Re: Rad WP8

Post od nonickname »

gde zavrse fajlovi prebaceni bluetooth-om? prebacivan je video, i ne znam gde da ga trazim

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: Rad WP8

Post od Cedogares »

Prvo bih probao u Music+Videos.. Mada ne znam za sigurno jer blutut prakticno nisam koristio..

EDIT: Ne znam sto sam procitao video kad si napisao fajlovi :oops: inace sad bas probao sa slikom i videom, otislo sve u saved pictures..

nonickname
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2012. 02:53
:: lumia 625

Re: Rad WP8

Post od nonickname »

u pitnju su video snimci, i nisu tamo. malo je problem prebaciti sa mac-a na lumiu, tj. nisam imao vremena da trazim sta i kako i samo sam pustio preko bt.

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: Rad WP8

Post od alphablue597 »

nonickname, ukoliko ih ne nadjes na mestima gde ti je rekao Cedogares, moguce je da nisu snimljeni,tj da su u ' temporary files',ukoliko telefon ne podrzava taj fajl.Otvori podesavanje/provera memorije pa idi na detalje i vidi kolika ti je velicina privremenih datoteka.Zasto ih ne prebacis USB kablom,da li imas memorijsku karticu?Ja imam na racunaru Lubuntu OS i samo prikljucim telefon i odmah mi prikaze ono memorija telefona i sd kartica....

nonickname
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2012. 02:53
:: lumia 625

Re: Rad WP8

Post od nonickname »

otisli su u temporary files.
za mac ima neki novi program za transfer slika, ali za video mora preko widows phone app za mac, koja na prvi pogled funkcionise kao raspali itunes :ohmy: kad sam to video nisam hteo dalje da se udubljujem, tj kad na prvu loptu nije imalo klasicno copy/paste odustao sam. za sad :oops:

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: Rad WP8

Post od alphablue597 »

Da li neko zna hoce li sa dolaskom wp8.1 microsoft unaprediti ovaj office?Pa mislim stvarno,ovo je bruka :x .Kad sam gledao da uzmem wp,pise velika prednost ovih telefona je office,medjutim kad sam ga kupio vidim da je jedno 20x siromasniji opcijama neko quick office,a da ne pricam o kingsoft office?
Isto me interesuje jel zna neko kada ce konacno da se pojavi flipboard za windows phone?

ertz
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 225
Pridružio se: Sre, 16. Feb 2011. 19:18
:: Iphone 4s

Re: Rad WP8

Post od ertz »

Kako da stavim mp3 kao ringtone na lumiji 520 ?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Rad WP8

Post od araphel »

Kada povežeš telefon sa kompom, videćeš u memoriji telefona folder "ringtones". Tu prebaci pesmu, i pojaviće ti se među raspoloživim melodijama.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Rad WP8

Post od sugarcoated_ass »

Ili skini ringtone maker, odseci visak i sam ce ti sacuvati gde treba. :D

Odgovori