“Neuspeli” iPhone 5C prodavaniji od većine telefona

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

“Neuspeli” iPhone 5C prodavaniji od većine telefona

Post od Baraba »

“Neuspeli” iPhone 5C prodavaniji od većine telefona

Na osnovu čestih vesti o “neuspehu” Apple iPhone 5C telefona, mnogi bi pomislili da se ovaj telefon prodaje loše. Zapravo, ovaj telefon je prodat u više primeraka od svakog BlackBerry, Windows Phone telefona i svakog vodećeg Android telefona, uključujući i Galaxy S4 u poslednjem kvartalu prošle godine. Podaci sa više strana koje je sakupio bloger J. M. Manes govore da je prodato 12,8 miliona iPhone 5C telefona od ukupno 51 milion prodatih Apple telefona u poslednjem kvartalu prošle godine. Od ovog broja, prodato je još 6,4 miliona iPhone 4S i 31,9 miliona iPhone 5S modela. Poređenja radi, u istom periodu prodato je ukupno 8,2 miliona Nokia Windows Phone telefona, pa se lako može zaključiti da je iPhone 5C prodat u više primeraka nego svi Windows Phone telefoni, obzirom da Nokia prodaje 9 od 10 telefona sa Microsoft operativnim sistemom. Ukupna prodaja BlackBerry telefona je iznosila 6 miliona u ovom periodu, a iPhone 5C prodao se i u više primeraka u ovom periodu od vodećeg modela kompanije Samsung, Galaxy S4 telefona, koji je prodat u 9 miliona primeraka u zimskom tromesečju.


http://mobile.benchmark.rs/mobile_vesti ... e_telefona

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: “Neuspeli” iPhone 5C prodavaniji od većine telefona

Post od mrkixxx »

Na aerodromu u rimu sam video 5c i bas mi se dopao. Bas je kompaktan i elegantan.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: “Neuspeli” iPhone 5C prodavaniji od većine telefona

Post od iLuka »

Ako su sa ovim modelom pridobili kinesko trsizte onda nema sumnje da je prodaja visoka. Iz licnog iskustva znam kakav je i opet bih ga uzeo a verovatno i hocu obzirom da je 5s i dalje preko 500 a ne kuva rucak :)

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: “Neuspeli” iPhone 5C prodavaniji od većine telefona

Post od fannY »

Bolje sacekaj da padne cena 5s. :)

Cedogares
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 245
Pridružio se: Čet, 06. Jun 2013. 20:07
:: Samsung Ativ S

Re: “Neuspeli” iPhone 5C prodavaniji od većine telefona

Post od Cedogares »

Ne pratim narocito ios pa znam dal je uspesan il ne, pitanje sta je uspeh iz ugla Apple-a..

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: “Neuspeli” iPhone 5C prodavaniji od većine telefona

Post od Baraba »

5c odlicno izgleda uzivo. Meni se svidja. Ali, sramota nositi jeftiniji iphone jbg. Cak se razmisljam da prodam ovu ciglu S4 i da uzmem 5c, kreno sam da cekam dolazak iphone kod operatera.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: “Neuspeli” iPhone 5C prodavaniji od većine telefona

Post od Martin Mystere »

Budimo realni, kad je Apple u pitanju to koliko je nesto prodato apsolutno nema veze da li je uspesno ili neuspesno. Ima toliko ljudi koji bi kupili iBilosta, pa jos ako je cena prihvatljivija - onda tu nema dileme...

Da se razumemo, ja prvo 5c uopste ne smatram neuspesnim modelom, jer je isti samo losiji od 5s ali to ne znaci da je i los, ali cak i da kojim slucajem Apple napravi i nesto stvarno, ali bas stvarno lose (ne ocekujem to), to apsolutno nema veze sa uspehom po pitanju prodaje jer bi se to uz adekvatno nizu cenu (koja bi sa mog stanovista opet bila previsoka) apsolutno sam ubedjen u to prodalo takodje u rekordnom broju primeraka... Na kraju krajeva - ipak je to iSomething...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: “Neuspeli” iPhone 5C prodavaniji od većine telefona

Post od 1808 »

Baraba napisao:...pa se lako može zaključiti da je iPhone 5C prodat u više primeraka nego svi Windows Phone telefoni,...
To i nije bilo teško ostvariti...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: “Neuspeli” iPhone 5C prodavaniji od većine telefona

Post od miodrage »

U jak podatak, drze samo 4x veci deo trzista od WP, i onda su ostvarili uspeh... Cudna mi kupusa.
KAko ja pak citam, na raznim trzistima, WP prestize iPhone po prodaji (Italija, Finska, Brazil, Argentina, Indija, Rusija...)
Bice ipak najzanimljivije sa Kinom... To trziste ko osvoji, taj je sebe obezbedio :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: “Neuspeli” iPhone 5C prodavaniji od većine telefona

Post od Baraba »


Odgovori