WP 8.1 - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od iLuka »

Ajd iskopiraj onda i ono sto sam ja postavio u vesti i desavanja da ne dupliramo temu. :oops:

edit:
iLuka, stavljen je taj link sa GSM arene. ;)
IDzO

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

Propustili na gsmarena da navedu odvojene volume controls, koliko vidim. Sve u svemu, lep broj poboljšanja. Ja se u principu radujem tom razdvajanju volume controls i ovim prečicama u notification centru. Ostalo je dobrodoplo, ali meni lično nije obavezno. Ok, one pozadine, da se igram malo. Da namestim istu sliku na telefonu i tabletu, pa da imam kompletan ugođaj :)

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Meni najznacajnije i jedino sto je falilo do sada je swype tastatura,konacno :) .I ostala poboljsanja su dobra.Video sam da treba u sledecem apdejtu da ubace novi office,to ce biti odlicno!

Motoman
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 522
Pridružio se: Ned, 11. Jan 2009. 05:46

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Motoman »

Po meni najvece iznenadjenje je novi lock screen a samo ne znam zasto su unazadili toliko Photos aplikaciju, na wp8 je mnogo lepsa. I nadam se da Preview for Developers verzija nece imati puno bagova, da cemo i mi smrtnici moci da je koristimo kao daily driver :)

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od IDzO »

araphel napisao:Ja se u principu radujem tom razdvajanju volume controls...
Jel mu to dođe da više nije generalni zvuk za sve nego je sve razdvojeno?

Da li se zna da li se može poslati više fajlova (npr.: slike) u jednom mejlu?
Da li su malo doterali tastaturu tj. da ne nemora prstom svlačiti kursor nego gde se klikne odmah se kursor pojavljuje (praktilnije mi je to odrađeno na androidu nego na WP 8)?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od iLuka »

Cool :wink:
svidjaju mi se promene, zivnuli su malo, kopiraju apple ali meni je to odlicno :)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od 1808 »

IDzO napisao:...praktilnije mi je to odrađeno na androidu nego na WP 8
Samo im se ti zameraj sa ovakvim zapažanjima, pa posle gledaj kako ćeš. A već si napravio težak prekršaj kad si WP zamenio sa Android uređajem. :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

IDzO napisao: Da li se zna da li se može poslati više fajlova (npr.: slike) u jednom mejlu?
Da li su malo doterali tastaturu tj. da ne nemora prstom svlačiti kursor nego gde se klikne odmah se kursor pojavljuje (praktilnije mi je to odrađeno na androidu nego na WP 8)?
Ne kontam... Postoji vec slanje vise fajlova putem mejla. Redovno to radim posto saljem dosta slika. Kursor funkcionise identicno kao na androidu tako da i za to ne kontam za sta pitas. Mozda je bilo drugacije ranije posto sam ja krenuo odmah od Black pa ne znam kako je bilo na prethodnim verzijama.

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Nokia here drive+ ce biti besplatna za sve na wp8.1 :) jeeee

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od bandiof »

a da li neko zna kada ce otprilike stici update na 8.1 , ja nisam nigde primetio da su naveli?

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

bandiof, developer preview bi trebalo 10.aprila,a 2-3 meseca kasnije stize zvanicno za sve

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Deksi »

Uz ono sto su najavili da ce dodati nebi bilo lose da ubace i male pravougaone plocice, remider za pozive i sms, poboljsani IE.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

U IE su umontirana neka poboljšanja, ne znam tačno šta. Ovo za remindere nisam siguran da sam shvatio, a što se tiče male pravougaone pločice (kao dve najmanje spojene zajedno), tu se i ja slažem, ali mislim da to nećemo videti. Mada, i izbor više pločica na ekranu je meni za sada sasvim dovoljan.

rotkod
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 22. Jan 2010. 20:45
:: Lumia 920
:: Asus NX90
Lokacija: BGD

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od rotkod »

Lepo izgleda, a sad još samo dočekati...

Slika

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Deksi »

araphel, remider ili podsetnik za propustene pozive ili poruke. Radis neki bucan posao ili iz bilo kog razloga necujes poziv i podsetnik da te obavesti na odredjeno vreme (minut, dva na koliko podesis) o propustenom dogadjaju.
Nebi bilo lose da i za nase govorno podrucje ubace izgovaranje imena pozivaoca ili bar da se moze podesiti drugacija melodija za pozivaoce koji nisu u imeniku.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od miodrage »

Deksi, pa ti mozes za ceo imenik da podesis jednu melodiju, a za sve ostale drugu (jedino sto je to Sizifov posao jer moras rucno). Uglavnom, ja sam za 30-ak ljudi sa kojima najcesce komuniciram stavio posebne tonove za zvono i poruku, a za ostale me bas briga :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od Deksi »

miodrage, da upravu si, mogu bar za one koji me cesce zovu.
Ovo mi je korisno jer prodajem neke stvari na internetu pa bih unapred da znam odakle je poziv. Ako je neko od mojih moze i da ceka, ako je kupac bogami mora da se ispostuje.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od araphel »

Aha, Deksikom, na to si mislio! Nije mi bilo jasno, jer ja to nikad ne bih ni koristio...uopšte mi nije palo na pamet da bi nekom trebalo tako nešto. Ja vidim na glance screen-u da li imam nešto i to je to. Šta ne stoji tamo, nije ni bitno, i može da sačeka dok ne uključim ekran. Ali slažem se da bi nekom to moglo biti korisno.

Malo mi je smor što za notification centar nisu smislili nešto bar malo ogirinalnije od pull down fiokice, ali valjda i nema šta da se smisli toliko novo. Sad svi OS liče solidno jedan na drugi u smislu "homescreen plus pull down fiokica", ali dobro, nežu umreti zbog toga. Ja sam se više nadao nečemu kao što je charms menu na windows 8.1/RT.

Sve u svemu, jedva čekam da na moj 925 metnem više live tiles, i da se konačno ratosiljam posebne aplikacije za detalje o bateriji. Ok, i da skinem prečice za BT, wifi i ostalo sa ekrana. To me je i na Androidu nerviralo dok je morao da bude widget na ekranu, pre nego što su ga ćušnuli u notification tray.

alphablue597
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 429
Pridružio se: Sre, 15. Feb 2012. 13:38
:: Nokia Lumia 520
Lokacija: Nis

Re: WP 8.1 - generalna diskusija

Post od alphablue597 »

Jos jedna odlicna stvar:windows phone 8.1 ce biti besplatan za telefone i tablete(isto kao android), i onda ce vise proizvodjaca da ga ugradjuju u svoje uredjaje;to znaci vise uredjaja sa wp8.1 a samim tim i vise korisnika,pa ce sigurno konacno na ovu platformu doci i zvanicne aplikacije poput flipboard,pocket,google chrome,gmail,itd....

Odgovori