MMC kartica blokira?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

MMC kartica blokira?

Post od srdjoraj »

Promenio sam softver na telefonu i odjednom mi prijavljuje zakljucanu MMC. Ubacio sam je u citac kartica i komp odma blokira. Sa drugim karticama funkcionise. Cuo sam od servisera da postoje neke sifre za otkljucavanje kartice ali ih on ne zna. Molim pomoc!
Ako vam nesto nije jasno u ovom objasnjenju (ja da ne znam o cemu se radi ne bih skontao citajuci ovo) samo pitajte!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Uh, bojim se da nije crkla kartica. :( Ko ti je radio zamenu softvera, ili firmvera? Koji telefon je u pitanju? Opiši šta se tačno desilo.

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Da, verovatno je trsla kartica. :(
Koje je marke MMC :?:
Koja verzija software-a na kom telefonu :?:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Možda se neko previše igrao sa telefonom i zaključao ti karticu... :( Pitaj osobe kod kojih je bio telefon da nisu petljale sa karticom?

P.S. Ja iskreno strahujem da je MMC crkla... :?
U susret novim izazovima...

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Post od srdjoraj »

U pitanju je nokia 6600 a stavljena je verzija softvera 5.27 a mmc kartica je standardna nokiina. A hvala bogu svako ti kucka po telefonu kada ga tek kupis a ni ne pitaju gde ulaze. Sad sam prebacio fon na srpski pa ce valjda u buduce da citaju upozorenja. A nova kartica mi se bas i ne kupuje. Dosta je sto sam platio i telefon. Hvala vam puno na pomoci!!!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Nisi baš bio najjasniji, šta bi sa karticom, neko je zaključao, crkla, šta se desilo? :?: 8O :?

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Post od srdjoraj »

Miskoni napisao:Nisi baš bio najjasniji, šta bi sa karticom, neko je zaključao, crkla, šta se desilo? :?: 8O :?
Jednostavno sad kad upalim telefon obavezno trazi da se ukuca sifra za memorijsku karticu i ne mogu nista u nju da upisujem i da vidim sta se na njoj nalazi. Daje da je mem.kart. zakljucana. A to mi prijavljuje otkako sam ubacio novi softver. Bio sam stavio dosta krekovanih programa pa mi se tel.zakucao. Nisam vise mogao da pisem slova vec samo brojeve i nisam mogao da ulazim u neka podesavanja. A ni GPRS i MMS mi nisu radili... I ko zna sta vec. Pa reko da li neko od vas moze da mi pomogne????
I otkuda vi toliko znate o telefonima?? Ja se bas trudim da saznam tako neke stvari ali mi nikako ne polazi za rukom. I gde mogu da nabavim SymbianOS (da ne otvaram novu temu) i da li moze da se ubaci o telefon preko IC ili Btt?

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

6600 ima symbian po default-u, ako za njega pitash i mora da se ubaci preko kabla. :wink:
Moguce je da si nabasao na neki virus. :(
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Zaboravi Symbian, on ne može da se menja (koliko ja znam), nalazi se u rom-u (osim ako braća Rusi nešto ne izmisle :wink: ). Iskreno, to da se kartica zaključala posle flešovanja totalno mi je nebulozno. 8O Osim ako ti nisu ubacili softver u kome je već neka kartica bila zaključana, pa je sad i tvoja nasledila isto. Jesi li ti išao ponovo u taj servis da reklamiraš njihov "uspešan" posao?

Ako hoćeš, možeš da probaš da "zbrišeš" telefon sa *#7370#, šifra ti je 12345, ako i to nisu promenili sa flešovanjem. Izgubićeš sve podatke, ali možda će tom prilikom i šifra za mmc nestati.

Interesantno je što sam probao da stavim šifru na moju karticu, i svejedno sam mogao da joj pristupam bez problema. Hm... :?:

Svakako prvo probaj da formatizuješ karticu: Menu > Extras > Memory > Options > Format mem. card > Yes

Ako imaš bitne podatke na mobu, reći ću samo - joj :? :lol:

I, postoji samo jedan virus za symbian - Cabir, koji je bezazlen, u najgorem slučaju će se brže trošiti baterija i malo kočiti telefon, zato što on pokušava da se prebaci dalje preko BT-a.

Javi šta si uradio! :wink:

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Osim ako ti nisu ubacili softver u kome je već neka kartica bila zaključana, pa je sad i tvoja nasledila isto
To je se ne moze desiti, jer soft ne pamti kod kartice, niti moze da se prenese da drugu... Ima korisnika koji koriste vise kartica, gde su neke zakljucane... A to se ne prenosi na druge kartice...

Sifru za formatiranje telefona ne mogu da izmene fleshovanjem, svakako treba da to proba... Ili da formatira MMC, to bih prvo uradio... :wink:
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Post od srdjoraj »

E ovako!!!
Obratio sam se servisu i ne mogu nista da urade. Sem da mi prodaju novu karticu od 32 mb za 25eura. Telefon su flesovali. Koliko se secam dok mi je telefon bio ispravan (a secam se hvala bogu) kartica mi je nudila opciju formatiranja (mada nikad nisam probao da je formatiram) a posle ubacivanja novog softvera vise nije nudila tu opciju vec samo:otkljucaj, pomoc i izlaz.
Nista drugo mi nije preostalo nego da karticu stavim pod cekic i kupim novu karticu marke transcend od 128mb za 1800 din. I mogu reci da mi telefon mnogo brze radi sa karticom od 128mb nego sa 32mb. Hvala vam na trudu!!!
Jedino još ja imam dial-up modem!

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Uh.... Bas tuzno...Ali si resio problem...

Zao mii je sad te stare kartice... :cry: mozda je i mogla da se namesti... :cry:
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

U pravu si, originalne MMC kartice su odlichne, shteta :(
Dobro, barem sad bolje (brze) radi fon. :D

[LOCK]
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Post od srdjoraj »

E to mi je za nauk!!! Na greskama se uci! Nema vise krekovanih programa, probne verzije su zakon. Mada sam ubacio philips camcoder pro i vise nista ne ubacujem. Ali mi se svidja i opcija da imas mp3 plejer. Nije lode kad imas malo vecu karticu. Jel postoji neka fora preko nekog programa da mi telefon zvoni mp3?? A i ja opet puno hocu da cackam telefon :?
Ostavite me u neznanju, ONO JE BLAZENO!!!
Jedino još ja imam dial-up modem!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Eto, dešava se to kad u nekim servisima rade priučeni ljudi. Mogao bi nam napišeš ko je u pitanju, da se još neko ne opeče kao ti.

A ono što sam rekao da je kartica "nasledila" šifru, mislio sam da su ti prebacili ili nečiji backup, ili, ako postoji takva mogućnost, da su skinuli taj softver sa nekog telefona zajedno sa podešavanjima, pa su to onda tebi ubacili, i eto belaja.

U svakom slučaju, dobro će ti doći tih 128MB a i cena je super. :wink: :P

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Svakako, to se ne moze destiti zbog toga sto si nesto ubacivao u telefon...
Slobodno ubacuj, moze samo telefon da ti rikne, a kartica ne... :twisted:
Salim se, ali svakako, ako ti i rikne fon, to se redjuje, ali ovog puta u nekom boljem servisu... :wink:

Manjevise, rekao sam vec da ne moze da se desi da su ti ubacili neciji iscitani software, pa ti se onda kartica zakljucala, ali moze se desiti mnogo sta drugo... A mozda i kod tebe... A mozda je i fabricki felericna, sta znas... :|
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Mislim da sam shvatio šta se desilo Srdjoraju sa MMC karticom. Stavljena je šifra na karticu pre flešovanja, i tada je upisana negde na C disk (flash memorija telefona). Telefon sam neće tražiti šifru jer je on zna, ali kad se kartica ubaci u drugi mob ili u čitač, e tu nastaju problemi, odnosno, kartica neće moći da se koristi bez odgovarajuće šifre, u slučaju kompa - nikako, bez nekog programa koji će je otključati. U help-u telefona lepo i piše: "...password is requested when the card is inserted in another device." Posle flešovanja i formatizovanja telefona, ta šifra je izbrisana (kao i sve ostalo), a Srdjoraj je naravno ne zna, i tu leži trik. Dakle, kartica je ispravna i zaključana, momci u servisu nisu krivi, otkud su mogli da znaju. Pa Srdjo iz Raja, ako nisi stavio karticu "pod čekić", i nemoj, možda ćemo naći način da je otključamo! 8) :wink: :mrgreen:

Odgovori