Kako podici kvalitet Apple podforuma?

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Kako podici kvalitet Apple podforuma?

Post od iLuka »

meni nije jasno...
to ''podrzavam'', kopiranje tudjih postova pa ono ''+1''...itd... stvarno nema smisla na prvom mestu prema nama koji posecujemo temu o apple proizvodima... od otvaranja teme iphone 6 i 6+, postoji jedva 10ak postova na temu, sve ostalo je poredjenje nekih drugih uredjaja, pisanje nekih ne bitnih stvari van teme itd... pomminjali ste S5 i N5 bar u 7-8 postova... nas to ne zanima...

u najmanju ruku nema smisla prema nama a i takodje ne vidim svrhu mesanja u temu ako nemate apple ili ga ne podnosite, blago receno...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: iPhone 6 Plus

Post od Lobachewsky »

iLuka napisao:meni nije jasno...
to ''podrzavam'', kopiranje tudjih postova pa ono ''+1''...itd... stvarno nema smisla na prvom mestu prema nama koji posecujemo temu o apple proizvodima...
iLuka, za prvi deo se slazem. Apsolutno vazi za ceo forum.
iLuka napisao:od otvaranja teme iphone 6 i 6+, postoji jedva 10ak postova na temu, sve ostalo je poredjenje nekih drugih uredjaja, pisanje nekih ne bitnih stvari van teme itd... pomminjali ste S5 i N5 bar u 7-8 postova... nas to ne zanima...

u najmanju ruku nema smisla prema nama a i takodje ne vidim svrhu mesanja u temu ako nemate apple ili ga ne podnosite, blago receno...
Medjutim ovaj drugi deo je moguc jedino ako se uvede verifikacija za pristup Apple podforumu preko koda sa neke iPhone aplikacije, znaci nikad :roll: Da se ne lazemo.
Koliko god na Apple podforum dolazili Apple fanovi koji bi voleli da se izoluju u neki svoj elitni klub ili kako god, toliko na isti podforum dolaze i "obicni" clanovi koji bi ovaj iPhone uporedili sa Galaxijem, Nexusom ili Lumiom.
Takodje ta diskriminacija ko ima apple i ko nema, ko moze sebi da ga priusti a ko ne moze, na ovom forumu nije pozeljna.

Ako neko smatra da o ovome ipak treba malo dublje prodiskutovati, otvoricemo posebnu temu pa da popricamo.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: iPhone 6 Plus

Post od El Laki »

Ja bih voleo sam da dodam (pa ti obriši posle jer je off) da je neko poređenje npr displeja, kamere, izrade ovog i nekog od drugih modela ok i poželjno baš na ovom mestu kako bi neko ko se dvoumi između npr N4 i Ip6 mogao sam ovde da nađe odgovor, bez da otvara temu u "poređenje modela". Ne treba ići u detalje kao na tom podforumu, ali neka opažanja i komparacije mislim da je čak šta više poželjno pisati upravo u ovoj temi.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: iPhone 6 Plus

Post od Lobachewsky »

El Laki, necu da brisem, ako treba prebacicu sve u novu temu.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6 Plus

Post od iLuka »

NIKOM ne treba da bude zabranjeno da udje i pise, ali poenta je a i nije u redu da se pise ono sto nije u vezi sa temom. Takodje ona dodavanja +1 i slicno... Ne kapiram to.
Ljude koji imaju apple uredjaj ne zanima nesto o samsungu ili LG, testovi, poredjenja itd, logicno je l da, takodje ako neko ima nesto drugo osim apple-a, naravno da moze da se ukljuci i pise ali da je vezano za temu...

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: iPhone 6 Plus

Post od El Laki »

luca napisao: Ljude koji imaju apple uredjaj ne zanima nesto o samsungu ili LG, testovi, poredjenja itd,
Za ovaj deo se ne slažem s tobom. Ne znam zašto bi neko imao nešto protiv ili ne bi voleo da vidi kako se njegov telefon pokazao na nekom testu, poređenju ili da jednostavno čuje mišljenje drugih forumaša o tome šta im se ne sviđa, sviđa ili šta smatraju da je bolje na nekom drugom modelu. Ja sam npr uvek rado čitao takve postove i kad sam imao Samsung i sad kad imam LG. To je neko tvoje mišljenje i to poštujem.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: iPhone 6 Plus

Post od m@c|-|oR »

iLuka, a kako ću ja da prelomim i rešim da kupim iPhone ako ne dođem ovde i ne pročitam razloge za to?
:)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6 Plus

Post od iLuka »

SlaZem se ali ovde jos niko nema ip6 a testovi samo prste na sve strane... I da ima, poredjenje sa radi u temi koja vec postoji, pa neka neko otvori temu i kaci sve zivo sa youtube ili ako je imao prilike uzivo da vidi kao npr ja.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: iPhone 6 Plus

Post od Lobachewsky »

iLuka, nisi procitao sta sam napisao. Slazem se u vezi sa +1, "potpisujem" i slicnim.

Medjutim, kao sto sam vec napisao, sa ovim se ne slazem:
iLuka napisao:Ljude koji imaju apple uredjaj ne zanima nesto o samsungu ili LG, testovi, poredjenja itd
Jer ovo jednostavno nije tacno. Mozda "okorelim" fanovima to zaista smeta, ali kao sto sam vec napisao gore, "obicni" clanovi nisu verni brendu "po svaku cenu" pa bi malo i da prodiskutuju, uporede...
Za sira poredjenja tu je odgovarajuci podforum, ali ne vidim zasto je toliki problem spomenuti kako je nesto odradjeno na drugom uredjaju, radi sticanje objektivnije slike koja je nekima vaznija od pisanja o samom brendu.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Одг: iPhone 6 Plus

Post od bata bogdan »

luca napisao:meni nije jasno...
to ''podrzavam'', kopiranje tudjih postova pa ono ''+1''...itd...
Za takve zajebancije takve odgovore što neko lupeta i kupi broj postova treba da se napravi opcija TANKS ili LIKE...koliko god da je to sad smešno , korisnije je nego čitati o istih pojedinaca iste stvari u zilion tema ...
Admini i moderatori razmislite o toj opciji ...korisna sitnica...
Huawei

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: iPhone 6 Plus

Post od Lobachewsky »

I jos ovo. Svako u glavi ima neku sliku kako bi ovaj podforum trebalo da izgleda, ali bez predloga kako to realizovati ne znaci nista.

Recimo, mnogi iPhone vlasnici bi hteli da se na ovom podforumu pise samo o iPhoneu, ali treba predloziti kako to uraditi a da je izvodljivo - znam da bi neki zaista voleli da postoji ta verifikacija, ali zar to nije malo "sektaski" u Apple smislu?
bata bogdan napisao:treba da se napravi opcija TANKS ili LIKE...koliko god da je to sad smešno , korisnije je nego čitati o istih pojedinaca iste stvari u zilion tema ...
bata bogdan, zbog nekih clanova ovo bi zaista trebalo uvesti sto pre.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: iPhone 6 Plus

Post od El Laki »

Ma ta verifikacija bi onda bila zatražena za Nokijin Windows svet, pa za BlackBerry, onda Samsung, itd. Ne možda verifikacija ali te striktnosti "samo IPhone, Lumia, itd". Mislim da bi to narušilo izgled foruma, nekako bi bilo bezveze. Ograničavaju te šta smeš šta ne da komentarišeš.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: iPhone 6 Plus

Post od Lobachewsky »

El Laki, sekte nisu pozeljne na ovom forumu, sto se pre pomire sa tim duze ce biti srecniji. Pricam generalno, ne prozivam ni jednog clana posebno.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: iPhone 6 Plus

Post od bata bogdan »

Da, i još jedna bitna stvar po meni ...
Molio bih takodje Admine da bi mogli početi i sa BAN-ovanjem... i da se napravi tema Banovani korisnici da se vidi ko je Banovan i zbog čega.
Hvala....
Huawei

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kako podici kvalitet Apple podforuma?

Post od sugarcoated_ass »

bata bogdan napisao: Za takve zajebancije takve odgovore što neko lupeta i kupi broj postova treba da se napravi opcija TANKS ili LIKE...koliko god da je to sad smešno , korisnije je nego čitati o istih pojedinaca iste stvari u zilion tema ...
Admini i moderatori razmislite o toj opciji ...korisna sitnica...
+1

:lol:
Salu na stranu to Thanks dugme zaista mnogo znaci i dosta ce rasteretiti forum. E sad ne znam koliko je to komplikovano ubaciti, ali vec je ranije to predlagano da se ubaci. :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Kako podici kvalitet Apple podforuma?

Post od iLuka »

ja se prvi javljam. ako nekad, a desi se da pisem u hodu i bude necega neprimerenog za forum ili konkretnu temu, obrisite bez najave, shvaticu, nije problem... ako je obrisano verovatno nije ni trebalo da bude tu. prilicno su opusteni admini na ovom forumu.

jednostavno, ljudi nemojte pisati sve u svakoj temi, nemojte biti napadni, nametati svoje misljenje ako vidite da neko drugi u tom trenutku drugacije misli itd... svako ima svoj ugao gledanja i neke kriterijume koji su mu prioritetniji.

ja sam trenutno u mogucnosti da ip6 poredim sa bilo kojim modelom pa nisam to uradio jer ima nas dvojca/trojca koji imamo i favorizujemo apple uredjaje ali ako nekog zanima mogu i da smorim komsiju pa i da snimimo neki kraci video koji bi bio postavljen u temi poredjenje modela, ip6 vs tog i tog... mada ne znam zasto bi jer niko od vas nece kupovati apple.

te ''doskocice'', ''+1'', ''podrzavam'' i slicno, mislim da je jednostavno glupo pisati iz bilo kog razloga a pogotovu, kako je neko naveo, ''povecanjanja broja postova''!?
evo ja dajem svoje nekom kome to znaci, meni nije bitna titula pored imena.

ako nemate apple, pisite u apple temi ali bar da je vezano za te modele.

@baraba okacio slike S5 i G2 ako se ne varam :lol: ?!?!

to za te sekte, ok, rekao sam da se slazem da se pise od strane ljudi koji nemaju apple (malo zvuci prepotentno ali ne znam kako drugacije da pisem), ali kako neki clanovi a znam i konkretno samo necu da navodim, jave se ljudi, prica se o konkretno o apple i to je to... jedan ima samsung ili LG, drugi ne znam sta ali nema apple sigurno.

znaci ipak moze.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Kako podici kvalitet Apple podforuma?

Post od Green »

iLuka, to sto skoro niko sa foruma nece kupiti iP6/6+ ne znaci da treba takvima "zabraniti" pisanje u tom podforumu. Bez obzira na pripadnost nekom drugom OS-u. I sam znas da su redovni clanovi foruma uglavnom entuzijasti, zanimaju ih mobilni brendovi maltene svih bitnih proizvodjaca, pa tako i Apple-a. Na stranu sale, dosetke i pogrdne reci upucene istom. Za to je u velikoj meri kriv sAm Apple.
Ali, zamisli na trenutak da u Apple podforumu pisete samo Layne Staley i ti. Ne bi ti postalo dosadno i nekako bezveze?

Nego, skokni na YT i klikni na Android Authority recimo. Videces da se uveliko bave i Apple uredjajima, porede ih sa Droidima. Da se zovu Apple Authority i da se onda bave i Androidima, bili bi "lincovani" od strane Apple fanatika. Nadam se da shvatas sta sam ovim hteo da kazem... 8)

open-mind
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 172
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 19:32
:: Samsung Galaxy S4

Re: Kako podici kvalitet Apple podforuma?

Post od open-mind »

luca napisao:.

jednostavno, ljudi nemojte pisati sve u svakoj temi, nemojte biti napadni, nametati svoje misljenje ako vidite da neko drugi u tom trenutku drugacije misli itd... svako ima svoj ugao gledanja i neke kriterijume koji su mu prioritetniji.

.
Čudno da pokretač ovakve diskusije ovako nešto piše...

Btw, kako ja shvati, ti bi da svi mogu svugdje pisati, naprdjivati, porediti, smarati, a apple dio foruma da bude maksimalno zaštićen samo za odabrane?!? How yes no...

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Kako podici kvalitet Apple podforuma?

Post od El Laki »

Smatram da je diskusija i komparacije apsolutno ok na ovakvim podforumima vezanim za konkretan model, sve dok se ne ide in-depth što se kaže. Za takva detaljnija i dublja poređenja, sa konkretnom namenom imaju podforum "poređenje modela". E sad, da ne bi bilo "+1", pisanja off, nametanja mišljenja itd potrebna je malo veća ažurnost administracije kako reče Bogdan, pa da se kroz suspenzije, opomene itd ljudi malo discippinuju. Jesam za slobodu pisanja i iznošenja mišljenja, ali na pravim delovima foruma, na pravi način i u pravim manirima. Toliko od mene

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Kako podici kvalitet Apple podforuma?

Post od skar »

ja sam počeo lagano da izostajem sa forums,baš iz razloga što par članova non stop troluju temama i izmišljaaju toplu vodu,pa na kraju mi koji koristimo apple il wp..ispadamo budale...znaci 80% ljudi koje poznajem i koji bukvalno pljuju apple uredjaje nisu ih ni koristili!!!

Odgovori