Samsung Ativ S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Samsung Ativ S

Post od miodrage »

Ja sam skinuo template, postavio ga na ekranu u razmeru 1:1, i samo prislonio lagano karticu na ekran, oznacio tacke, spojio linijama, uzeo makaze u ruku i savrsen rezultat. Sad imam uvek uz sebe jednu micro-SIM, koju prislonim uz obicnu karticu i sa 5 poteza makazama imam novu micro-SIM. Ovo vazi samo za kartice sa malim cipom, za one sa velikim - obavezna je menjaza, nijednom nisam uspeo da ne ostetim cip, i sa time se ne treba igrati.
Sto se nano-SIM kartica tice, na isti nacin mogu da je napravim od kartice sa malim cipom.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

eugen
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 12. Dec 2013. 11:25
:: samsung ativ s

Re: Samsung Ativ S

Post od eugen »

imao bih pitanje tj molim za pomoć....možda je ova tema bila i spominjana ali ja je nisam pronašao i nisam rešio problem. Naime prešao sam sa Telenora na Mts i ne mogu da podesim mms na Mts-u... pokušao sam sam,pokušao je neki dasa u Mtsu,zvao tamo,ovamo i ništa....značila bi mi pomoć.... :oops:

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: Samsung Ativ S

Post od NijeZauzetoIme »

Da li neko od Ativ korisnika zna nesto u vezi sledeceg pitanja: Da li je moguce da baterija duze drzi ako ga drzite na 3g? Pod ovim mislim na paljenje data konekcije po potrebi nego na prefered cinnection da li 2g ili 3g.. Do sada sam praktikovao da stavljam na 2g kad zelim da ukljucim data protok, a sa drugarom sam diskutovao o tome, pa sad hocu da testiram.. Inace moj Ativ je izdrzao oko 4 sata neprestalnog igranja Minion Rusha, do upozorenja na 10% baterije..
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Samsung Ativ S

Post od miodrage »

3g vise trosi bateriju, tako da ako ga ogranicis na 2g, baterija ce svakako da traje duze.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: Samsung Ativ S

Post od NijeZauzetoIme »

Mislim da se nisam dobro izrazio.. Po gsm areni, standby time na 3g je veci od 2g, a data protok palim samo po potrebi, relativno retko.. Pa sam razmisljao, da li je moguce ako ostavim na 3g i tako retko koristim data prototk da ce duze da drzi.. Anyway, testiramo pa cemo da vidimo..
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: Samsung Ativ S

Post od NijeZauzetoIme »

Da li je beko primetio da video sniman kamerom ima sinhronizovan zvuk sa slikom?? Veceras sam prebacivao neke snimke na komp i provalio to.. Mozda mi je i do kompa, mada ne verujem.. Takodje, greje se fon bilo sta da ga malo optereti.. Ne znam da li je tako bilo dok je bio na 8.0 izdrzao sam pola dana da ne updejtujem kad je stigao kod mene..

EDIT:
Neko.. Nije mi sinhronizovan zvuk sa slikom na video zapisima..
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

NijeZauzetoIme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 21:23
:: Pocophone F1

Re: Samsung Ativ S

Post od NijeZauzetoIme »

Ljudi treba mi mala pomoc.. Mamin Ativ nece da prepozna obican mp3 koji stoji u Ringtones folderu da bi ga postavila kao ringtone. Radio restart, brisao pa stavljao opet preko racunara, nece..
Huawei Nexus 6p - Xiaomi Mi Note 3 - Pocophone F1

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Samsung Ativ S

Post od araphel »

Može da bude sledeće: WP neće da prepozna takve MP3 fajlove ako su na samom telefonu prebačeni iz nekog drugog foldera u folder Ringtones. Ja sam tako na primer sa jednog na drugi telefon slao preko BT, onda kroz fajl menadžer prebacim u Ringtones, i ništa. Jedino rešenje da se sa kompa doda u telefon na tu lokaciju, odnosno u Ringtones folder. nemam pojma zašto je to tako, ali tako je, barem na mojim Lumiama i na ženinom Ativ S.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Samsung Ativ S

Post od Coni »

Potvrdjujem.

BeliTigar
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 14. Okt 2013. 19:55
:: Samsung Ativ S
:: Nokia E7

Re: Samsung Ativ S

Post od BeliTigar »

Upravo instaliram 8.1 update 1 , posto su ga pustili zvanicno , bio mi je telefon na DBT regionu , promenio sam na ATO i vec druga instalacija je u toku , u narednih nekoliko dana da li je sve leglo kako treb a da napomenem u ovom trenutku se i dalje instalira posto traje nesto manje od sat vremena druga instalacija .

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Samsung Ativ S

Post od Joxy »


Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Ativ S

Post od Apolo »

Drustvo, svidja mi se jako ovaj telefon ali sam malo skeptican kako radi WP na njemu posto sam dosad samo imao Lumiju 520 koja se pokazala odlicno. Dakle kako se ponasa WP na njemu, da li se moze nadograditi 8.1 i kako mu radi navigacija?
Festina lente.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Samsung Ativ S

Post od Azimuth »

Koliko znam, 8.1 je krenuo za njega ima mesec dana, da li su ga svi dobili to vec ne znam. Navigacija valjda HERE radi kao i na svakom drugom WP-u i Androidu. Odes na sajt i skines ako vec nema na marketu.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Samsung Ativ S

Post od Coni »

Azimuth napisao:Odes na sajt i skines ako vec nema na marketu.
Nema toga :)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Ativ S

Post od Apolo »

Da li je iko imao problem sa ovim telefonom da mu se povremeno izgubi signal sto onda zahteva restart telefona?
Festina lente.

miki72off
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Pon, 24. Jun 2013. 19:48
:: lumia 630

Re: Samsung Ativ S

Post od miki72off »

Pozdrav. Razmišljam se da pređem sa lumie 630 na ativ, pa me zanima da li ima nekog ko je koristio oba uređaja, kakvi su utisci, da li bi to bio napredak ili nazadovanje :) ? Interesuje me i da li ima nekog ko koristi ativ da mi kaže, da li za ativ postoji i radi app "gestures beta"?
Još pre kupovine 630-ojke, koju sam uzeo zbog povoljne cene u telenoru, sam hteo ativ, sad gledam da ga zamenim sa 925-icom, ali sam ipak zbog manje cene bliži ativ - u? Još se lomim i razmišljam da li bi mi ti prelazi bila korak napred ili nazad?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Samsung Ativ S

Post od miodrage »

Licno, mislim da bi to bilo 2 koraka nazad, ali to sam samo ja. Nokia, odnosno sada Microsoft, najvecu paznju posvecuje Lumia seriji, sve drugo je manje bitno. Sto se tice samog ATIV uredjaja, njemu podrska mislim samo sto nije prestala, i iskreno, vrlo sam skeptican hoce li dobiti jos neki update. 8.1.1 koliko znam jos visi u vazduhu, a win10 sam gotovo potpuno ubedjen da nece dobiti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iceman345
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 27. Feb 2015. 11:36
:: Samsung Ativ S

Re: Samsung Ativ S

Post od iceman345 »

Pozdrav ljudi, interesuje me da li ce sve verzije ativa dobiti azuriranje sa 8.0 na 8.1?
Zanima me to posto mi jos ne stize azuriranje, a vidim da je vecina dobila 8.1.
csc code mi je DTM, mogu da ga promenim na MAX i TNL, ali koliko sam nasao na netu nijedan od njih nije dobio azuriranje jos uvek....

Odgovori