Moto G (2014)

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Re: Moto G (2014)

Post od djoxie »

Bice da je u tome problem :) odlican telefon, skoro pa kao nexus, obzirom da redovno dobija sve lollipop nadogradnje
::luv phonez::

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Moto G (2014)

Post od Fox »

Imao sam prilike da koristim Moto G neke tri nedelje, i to prvu verziju Moto G 4G (sa Micro SD slotom), i mora da priznam da je imajuci u vidu da je za, uredjaj koji je kupljen za nekih 160e, neverovatno dobra kupovina.
Izrada, softwer, ekran, zvuk na slusalicama, sve je kao na nekim modelima, pa i bolje, koji kostaju debelo preko 200e.
Jedina zamerka moze da bude kamera koja jeste malo losija, ali imajuci u vidu sve ostalo, za te novce (u svetu Android uredjaja), fenomenalna kupovina.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Re: Moto G (2014)

Post od djoxie »

moto g2 je otisla jos jedan stepenik vise, kamere su mnogo bolje (8 i 2MP naspram 5 i 1.3MP, plus veoma jak led blic), 2 frontalna stereo zvucnika, izrada ista, gorilla glass 3, solidna baterija, sve sami plusevi. a cena 180e
::luv phonez::

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Moto G (2014)

Post od Fox »

djoxie, ali zato i losiji ekran (ne samo po pitanju PPI), kao i daleko kompaktnije dimenzije prvog modela.
A zvucnici koje pominjes se i nisu bas nesto pokazali.
U svakom slucaju ja bih licno pre isao na kupovinu starijeg modela.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Re: Moto G (2014)

Post od djoxie »

zavisi sta kome odgovara, meni je 2013ica premala, stvar navike.
::luv phonez::

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: Moto G (2014)

Post od kopitaneskita »

meni je ustvari najveća mana moto g modela to što je čisti andoid, bez nekog unique motorola interfejsa. nexus 5 koji imam, pa lolliop interfejs na njemu je odvratan, kao da je za decu pravljen.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Moto G (2014)

Post od Coni »

Meni je to najveća prednost [emoji13]

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: Moto G (2014)

Post od kopitaneskita »

da si koristio nexus 5 sa lollipopom znao bi o čemu pričam... ono je smejurija od interfejs dizajna.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Moto G (2014)

Post od Coni »

Šta znam, meni je ok lolipop. Ali razumem da se mnogima ne sviđa, vuče na neku neozbiljnost.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Re: Moto G (2014)

Post od djoxie »

meni se isto dopada ta neka jednostavnost i minimalizam, a opet imas sve funkcije koje su do skora bile sarene kao cirkus. svakom svoje. i lollipop na nexusu i motoroli mozes da nasminkas i podesis da izgledaju kao na kitkatu ili jellybeanu, nista lakse od toga, u tome je njegova prednost
::luv phonez::

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Moto G (2014)

Post od staff »

Jel koristi neko ovaj telefon? Kakva su iskustva? Zna li neko koliko traje podrska?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Moto G (2014)

Post od artifex »

Staff,koristim ja,skoro presao na njega sa nexus petice. Da li te nesto konkretno zanima ?

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Moto G (2014)

Post od staff »

Razmisljam o kupovini ali me malo plasi to sto je ram samo 1gb. Da li je za tvoje potrebe to dovoljno? Ja bih svakodnevno koristio fb, viber, wa, skype, messenger, tapatalk, nekoliko radio stanica i nekoliko novina i par jednostavnih igrica. Nisam preterano zahtevan korisnik. Sto se podrske tice mislio sam na zvanicnu, koliko dugo traje? Godinu? Dve?

P.s. Da li imas nekih problema sa telefonom npr. zvuk u slusalici slab, lose hvata wifi, poklopac krcka...
Jos nesto, koliko sati je potrebno da se napuni baterija?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Moto G (2014)

Post od artifex »

Imam 85 aplikacija instalirano i ne desava mi se nikakvo seckanje ili zakucavanje. Sistem dobro regulise potrosnju RAM-a.Igrice ne igram,za to ti nista ne mogu reci.Sto se podrske tice,bice bar 2 godine. Zvuk u slusalici je MNOGO glasniji nego na n5 i nema nikakvog suma,sagovornika cujem sjajno kao i on mene. Cak i signal hvata bolje,kako 2G-3G tako i WiFi. Sto se izrade tice,bas sam se zacudio koliko je telefon u stvari dobro sklopljen. Soft plastika na poledjini,oblik telefona lepo leze u saku.Jedino sto su mogli bolje da urade je power i volume dugme,ali to je sitnica.Za bateriju bih rekao da se puni oko 2 sata. Odmah cu reci ,prijatno sam bio iznenadjen da baterija na ovom telefonu drzi duze nego na nexus 5. Meni kao zahtevnom korisniku izgura od 8-12 sa svime popaljenim uz 4-5 sati upaljenosti ekrana.Zvucnici su super,poprililcno glasni.

staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: Moto G (2014)

Post od staff »

Hvala druze, bas si pomogao. Samo jos jedno pitanje. Kakav je ekran? Osetljivost i vidljivost na suncu.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Moto G (2014)

Post od artifex »

Ekran je vrlo dobar,nema distorzije pri promeni uglova gledanja. Svidja mi se kako je motorola namestila gamma podesavanja,crna je crna i bela je bela. Imam osecaj kao da je amoled ekrana,sto se prikaza boja tice. Odziv je super,tu nema sta da brines. Automatsko osvetljenje je vrlo dobro regulisano i na direktnom suncu su sve informacije vidljive bez ikakvog mucenja.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Moto G (2014)

Post od m@c|-|oR »

Za ovakve postove treba uvesti ono "hvala" dugme.
:D
Hvala ti artifex, i ja razmatram ovaj telefon.

Sad, kad si već tu, spreman da pomogneš, u poređenju sa N5 kakav je prelaz? Šta ti nedostaje? Šta ti smeta?
Možeš li da ih makar kako uporediš (jesu dva različita tržišna segmenta, ali ipak...)?
Ipak bi N5 trebalo da bude superiorniji, pa me zanima tvoje mišljenje.

A ovo za dugmiće, video sam da su ih kritikovali po netu zbog toga.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Moto G (2014)

Post od artifex »

Onako najiskrenije-da sam znao da je Moto G ovako dobar,n5 ne bih ni uzimao. Kamere su vrlo slicne,ali je na n5 za nijansu bolja. Sistem je isti(5.0.2),ali su na n5 neke animacije fluidnije.Nista previse primetno,jedino kad bi ih stavio jedan pored drugog bi video to. Ali opet kazem,vrlo dobro ispeglano. A sad sta mi nedostaje,sta znam. Ekran iako je 720p nije nista losiji u odnosu na n5,cak je i bolji u prikazu boja sto sam i naveo gore. One osnovne telefonske funkcije su bolje kod motorole,kod n5 se vidi da je tu ustedjeno. Bolji signal,glasnija slusalica i osetljiviji i cistiji mic. Zvucnik necu ni da uporedjujem,Moto G ga kida tu(nije kao M8 naravno ali vrlo dobro radi posao),poprilicno glasniji i od G2 koji ima stereo na dnu uredjaja. Telefon stvarno lezi lepo u ruci,nemam osecaj jeftinoce kad ga drzim. Drug mi nije verovao da je ovo Moto G,a ne Moto X kao sto je on mislio. Uglavnom,ovaj uredjaj mi radi sve sto mi je radio i nexus 5 bez ikakvih problema.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Moto G (2014)

Post od Baraba »

Nema G2 stereo, samo se na jednu stranu čuje, druga je fora, kao kod iphone 4s... G2 je očajno tih ako se nije rutno, pa pojačao. Moram da te pitam, kako si se odlučio za ovaj model, a ne neki drugi?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Moto G (2014)

Post od m@c|-|oR »

Baraba,
GSM Arena napisao:Loudspeaker Yes, with stereo speakers
Zvučnici jesu stereo, ali kao što kažeš zvuk nije nešto (tako kažu svi na netu koji su ga testirali). Mogući uzrok za to je IP zaštita.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori