BlackBerry Q10

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: BlackBerry Q10

Post od neogeo »

To samo kod tebe postoji i nigde vise :)
Proprati malo strane forume pa ces videti o cemu govorim.
Iacta Alea Est

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

Ma kontam ja tebe i ima logike sto pricas. Ja sam jednom u zivotu uradio zvanicni update i nisam se usrecio. Posle toga samo leak ide, ali stizu i notifikacije o update-u. Koji klinac...

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: BlackBerry Q10

Post od hibiskus »

Nema nikakve razlike u leaku i OTA kad instaliras zato sto kad stavis leak ti samo instaliras sistempske palikacije odredjene verzije npr BBM 2.0 pa kad izadje OTA update sa BBM 2.1 on ti samo kaze da imas update veliki 5 mb, zato sto ti je ostalo sve isto kao ota.
Ja na z10 zadnji blitz stavio i cekam da izadje najnoviji leak u blitz varijanti, ali ne izlazi nikako zato sto se nije pojavio core OS jos uvek, nego samo autoloader moze

mihan174
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2014. 21:17
:: lg optimus hub

Re: BlackBerry Q10

Post od mihan174 »

Hajde da pitam konkretno za aplikacije koje svakodnevno koristim, rade li: blic, one drive, tapatalk, viber, sofa score, skype, instagram, fb, mTorrent, messenger, wiki, scribd, prevodilac, parking manijak. To su recimo neke koje svakodnevno koristim i ukoliko ne rade kako valja nema smisla ni da ga razmatram za kupovinu. A ovo su takođe app koje koristi većina ljudi, pa računam da mi mozete dati precizan odgovor. I još, ako nije problem da zamolim nekog vlasnika q10 da proba da li rade i aplikacije FrameDesign, Profiles i Wolfram Alpha koje koristim takođe svakodnevno za fax, ali nisu mediju onim standardnim. Ako bi šljakalo sve navedeno kako valja onda bi ovo definitivno mogao biti moj sledeći telefon. Naravno, koristim jos dosta aplikacija pored ovih, ali u znatno manjoj meri, tako da ako bi ove radile kako treba bio bih potpuno zadovoljan. Hvala

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

TT, Viber, Skype, FB, Messenger- te koristim i da, rade(: Takodje Blic mislim da radi i instagram (po prici drugih). Za ostale sacekaj jos necije misljenje(:

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Re: BlackBerry Q10

Post od Banega »

matorix napisao:, ali da ti nece stizati stalno notifikacije kao sto je slucaj sa Androidom zato sto je to valjda na Androidu povezano sa Google Play nalogom i te neke madjije.

P.S. http://apk4blackberry.com/FlashScore-Livescore.html
hvala na odovoru, ono notifikacije mi u principu toliko i ne trebaju, ako se podrazumeva na obavestenja o utamicama koje stavim pod moj izbor, i to me onda obavesti kad padne gol i ili se utakmica zavrsi.. Ali ako ti nije frka da ubacis ovaj apk i instaliras, i udjes u live neki mec i vidi samo dal se rezultati menjaju u realnom vremenu, tipa poena u tenisu ili basketu. e to je bitno :D . Hvala u svakom slucaju :)

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

Banega, to ces morati da zamolis nekog drugog jer trenutno nisam u prilici da skidam nista sa neta zbog nedostatka istog.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: BlackBerry Q10

Post od knezevic76 »

kako se baterija pokazala na ovom mališi?

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: BlackBerry Q10

Post od Adams »

Cale mi je izgleda uradio neki OTA update, iako nas ubedjuje da nije nista radio. Sada mu se izgubila opcija da mu se ton kada ga neko zove postepeno povecava, a i sam ton je znatno tisi nego ranije. Zna li neko kako izmeniti to, pokusao sam svuda redom po podesavanjima ali nista ne mogu da nadjem? :/
Nokia Lumia 1520

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: BlackBerry Q10

Post od knezevic76 »

na taj problem sa tonom se svi korisnici žale posle updatea, ali zvanično BB radi na tome

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

Na kom je sada OS-u ?

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: BlackBerry Q10

Post od Adams »

matorix, e jbg, otisao mi cale kuci, a zaboravio sam tacno koja je verzija. Znam samo da se ikonice bas bas razlikuju od varijante koja je bila ranije.
Nokia Lumia 1520

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

Pa da, presao je sa 10.2 na 10.3(: Sto kaze knezevic76, dosta njih se zali na taj problem sa tisim zvukom posle apdejta, znaci nije jedinstvem slucaj. Iskreno, nikada nisam obracao paznju na to, pa i ne znam razliku u jacini izmedju stare i nove verzije OS-a. Ovo za postepeno pojacavanje ne postoji. Stavi mu neku "prodorniju" melodiju i pojacaj do kraja. Ne znam sta bi drugo mogao. Meni se "Zen spirit" cuje sasvim oke i to na nekih 80-ak posto (:

MarkoDj
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 01. Mar 2015. 01:16
:: LG G2

Re: BlackBerry Q10

Post od MarkoDj »

Je l bi mogao neko onako malo detaljnije da mi kaze sta bi npr. bilo to sto bi mi nedostajalo sa androida? I da li, mada pretpostavljam da da ali za svaki slucaj, podrzava pdf., word, excel i slicno i isto tako ima li onu aplikaciju da slikas kamerom pa da u onom programu "cammscanner" skeniras to npr.? Jer shvatio sam sta mi otprilike treba na telefonu, tako nema svrhe da upucam silne pare na neki "flagship".. i kakvo je vase iskustvo vezano za bateriju? Ako otrpilike neko zna po kojoj ceni se moze nabaviti? Jer kupio bih ga kao eksperiment, pa ako mi se ne svidi da ga prodam i ostanem na androidu, zato bih i voleo da cujem malo detaljnija iskustva korisnika.
Pozdrav

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

Ispisi ti sta je to za sta si "shvatio da ti treba na telefonu", pa cemo videti(: I da, pdf. i ostalo sto si naveo podrzava(: Imas polovne za oko 150e, nove za oko 200(:

MarkoDj
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 01. Mar 2015. 01:16
:: LG G2

Re: BlackBerry Q10

Post od MarkoDj »

Pa recimo ovako.. ne koristim instagram, niti sam selfi manijak. Mada volim nekad da uslikam neki dobar trenutak ili kadar. Filmove na fonu ne gledam, igrice igram slabo. Ali bitno mi je da imam Box, B92, Blic manje-vise, onaj camscanner, livescore, viber, whatsapp, teamviewer, shazam, skype, fb jer hocu mozda nekad da postujem nesto ili da odgovorim ili saljem poruke, youtube i da moze direkt da se sheruje na fb, tripadvisor, da moze da cita zip fajlove, da ima neku kvalitetnu navigaciju. I naravno da sve to apsolutno tecno radi, jer mislim da ovo nisu zahtevne aplikacije tako da tu neku fluidnost podrazumevam. I jos kad bi imala neka aplikacija da se blic koristi kao baterijska lampa(znam da zvuci smesno, ali u 1000 situacija mi je to bas znacilo). :D
Eto to bi bilo ono sto koristim svakodnevno na telefonu. Zaista bi mi znacilo da dobijem odgovore za ove neke stvari.

MarkoDj
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 01. Mar 2015. 01:16
:: LG G2

Re: BlackBerry Q10

Post od MarkoDj »

I jos jedna stvar isto veoma znacajna, da baterija moze da izgura jedan ceo dan uz normalno koriscenje(pod normalnim podrazumevam surfovanje, pozive, poruke, whatsapp, viber, citanje vesti, gps ne po ceo dan ali kad zatreba.) Kameru i onako ne koristim svakodnevno tako da ona ne bi trosila previse bateriju u mom slucaju.

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

Recimo da bi sve navedeno otprilike radilo. Za ovaj camscanner prvi put cujem, iskreno, ali ostalo ne bi bilo problema(: I ide Flashlight uz novi sistem. Imas i zasebnu app, ali sta ce ti kad je ova stock odlicna(: Sto se baterije sad tice, to je individualno. Koliko surfa, neta, vesti, gpsa i ostaloga... Tu ti ne mogu dati odgovor bas(:

MarkoDj
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 45
Pridružio se: Ned, 01. Mar 2015. 01:16
:: LG G2

Re: BlackBerry Q10

Post od MarkoDj »

Hvala za odgovor.. :wink:
Mada kad vidim da mu je cena 200e, ipak prestajem da razmisljam o ovom telefonu jer po nekom mom misljenju, on ne vredi vise od stotinak evra. Maksimum bih platio 120. Jer trenutno imam LG g2, koji sad kosta negde oko 240e, a realno smesno je porediti ta dva modela dok im je cena maltene ista.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: BlackBerry Q10

Post od Adams »

Ej ljudi, cale opet ima problem sa Q10. Kada mu se ugasi telefon, ili ga restartuje, posle paljenja mu se izbrisu sve poruke do 28. februara. Trazio sam po netu i uglavnom je problem da se vracaju izbrisani smsovi, a ovde se brisu... Ima li neka fora sto brise bas do 28. 02.
Nokia Lumia 1520

Odgovori