Elephone kompanija i novosti

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Elephone kompanija i novosti

Post od ljubabvb09 »

Krajem 2006. godine, Elephone je osnovan u najvaznijem azijskom elektronskom centru - Senzenu. U pocetnom periodu, kompanija stavlja veliki naglasak na Sales&Service u oblasti proizvoda mobilne komunikacije u okvirima domaceg trzista. Cilj Elephone-a je da pruzi priliku ljudima sirom sveta da koriste kineske pametne telefone. U kompaniji je zaposleno preko 1000 ljudi, od kojih je i preko 100 inzinjera elektrotehnike. Do danas, postavljeno je 10 linija, koje podjenako mogu posluziti kako za proizvodnju, tako i za istrazivanje.
Nakon nekoliko godina istrazivanja, Elephone je stekao bogato iskustvo u razvoju, proizvodnji i marketingu mobilnih uredjaja. Pored toga, Elephone je oformio poseban tim naucnika koji je uspostavio jedinstveni nacin rada i proizvodnje. To omogucava kompaniji da pruzi potrosacima bolju prodaju, odlicnu uslugu i vece mogucnosti za saradnju sa potencijalnim zvanicnim predstavnicima u razlicitim zemljama.
Danas, Elephone poseduje svoje sopstvene laboratorije sa opremom za proveru kvaliteta kako bi poboljsala kvalitet i stabilnost. Svake godine belezi se rast prodaje. Godisnji volumen prodaje iznosi preko 10 miliona komada u Evropi, Severnoj, Juznoj Americi i Bliskom Istoku.

Veletech and PlayIT Expo je najveci i najvazniji madjarski tehnoloski izlozbeni sou koji se odrzao 25. aprila u Budimpesti http://www.veletech.hu/. Dogadjaj je nastao kao plod saradnje izmedju PlayIt, tradicionalno najveceg gejmerskog sou i Veletech-a, najveceg tehnoloskog sajma u Madjarskoj. Svi najvazniji proizvodjaci racunarskog hardvera , telekomunikacija i potrosacke elektronike su tamo kako bi posetiocima pruzili mogucnost da vide najsavremeniju ponudu u tim oblastima.
Kao i na proteklom sajmu u Hong Kongu, Elephone se predstavio sam svoja tri nova modela, a glavna zvezda bio je naravno P7000. Stand je privukao veliku paznju, upravo zbog zanimljive i odlicne ponude. Inace, Model P7000 je proglasen za the best buy ponudu danasnjice.
Evo i slika:
Slika
Slika
Poslednja izmena od znemanja u Uto, 05. Maj 2015. 22:13, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju "izmeni"

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od Evindzer »

Pocinje Elefonijada! 8) :D :D
Imaju "lejmersko" ime, ali onaj dual OS model bih stvarno rado koristio, da vidim kako su implementirali dva OS-a u jedan telefon, i kako se sve to ponasa pri svakodnevom koriscenju.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Elephone kompanija i novosti

Post od Joxy »

Љубо, пријављујем се добровољно да ти и ја кренемо да увозимо Елефон на наше тржиште, кад већ остали неће. :D

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od toda81 »

Mozete da uvozite za mene, dacu vam procenat ;)
Note IV N9100 dual

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od ljubabvb09 »

Evindzer, i ja bih to voleo da vidim. Verujem da ce u pocetku biti nekih problema kod tih prvih modela, ali opet je bolje kad prvi i sto ranije krenes u tu implementaciju, jer ces biti u prednosti u odnosu na konkurenciju, zar ne? ;) Pretpostavljam da ce korisnici moci da odaberu izmedju tri mogucnosti: da koriste dual OS, samo Win10 ili samo Android.
Joco, spremi 10 soma eura i krecemo :D Onda osnivamo firmu, a niko nece znati da iza nas stoji konzorcijum sa sedistem na Kajmanskim ostrvima na celu sa toda81! On nas kesira, mi njemu peremo lovu, radimo ono sto volimo i svi srecni i zadovoljni :D

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od Joxy »

Договорено. :D
Набаци неке слике са сајма у Хонг Конгу, сигурно си фоткао штандове. ;)

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od ljubabvb09 »

Joco, samo za tvoje oci :D

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Inace, ko je propustio ovaj sajam u aprilu, imace prilike jos jednom ove godine da ga poseti. Naime, od 18-21. oktobra odrzace se jos jedan Global Source Mobile Electronics Fair u Hong Kongu koji stvarno treba videti i doziveti.
Poslednja izmena od ljubabvb09 u Uto, 28. Apr 2015. 16:19, izmenjeno 1 put ukupno.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od Evindzer »

Daj sliku neke zgodne hostese u uskoj i kratkoj haljini, batali slike (t)elefona! :D 8)
Poslednja izmena od Evindzer u Sre, 29. Apr 2015. 00:02, izmenjeno 1 put ukupno.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od Joxy »

ljubabvb09, Хвала пуно. Баш лепо изгледа. Могу да мислим како ти је било, сигурно си уживао. :)
Овај iLuv би очигледно требало да представља неку копију Епла? Свемоћни Кинези, могу да раде баш све, од копирања осталих до прављења потпуно оригиналних ствари. :)

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od ljubabvb09 »

Evindzer, druze veruj mi da nisu bas nesto, tj. sve su mi nekako iste :D
Ljudi, vi ne mozete da zamislite sta je to tamo. Bukvalno, 90% svega sto sam video bilo je novo za mene, tako da skoro i nisam obracao paznju na standove Samsunga, LG-ja itd, jer sam hteo da vidim sto vise tih njihovih brendova i kakva im je ponuda. Nisam imao vremena da vidim sve sto je izlozeno, jer za to treba sigurno 2-3 cela dana, a ja sam vec sutradan ujutru morao da krenem nazad, tako da sam mozda video trecinu.
Iluv je americka kompanija po sistemu sediste nam je u Amerci, ali pravimo proizvode u Kini :D Bave se proizvodnjom dodatne opreme za mobilne uredjaje, pretezno za Apple i Samsung. Kao sto vidite, zakupili su ogroman prostor u hali, jako su ljubazni i po meni, uz ovu Intelovu, jedna od najlepsih prezentacija koje sam video. Imaju dosta zanimljivih stvarcica, pa ako nekog zanima moze da baci pogled i probere nesto za sebe http://www.iluv.com/product_list.asp?page=1

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od ljubabvb09 »

Procurela je informacija o jednom od dva super modela koje ce Elephone lansirati ove godine :D

Elephone Vowney Mobile Features:

OS: Android 5.0
CPU: 64bit MTK6795 Octa Core (ne zna se jos uvek frekvencija)
RAM: 4GB,DDR3
Storage: 32GB support up to 128GB TF card
Sim Card: Dual Micro SIM card
Brand:
GSM: Band 2/3/5/8 (850/900/1800/1900)
WCDMA: Band 1/2/5/8 (850/900/1900/2100)
FDD-LTE: Band 1/3/7/20 (800/1800/2100/2600)
MS mode: WCDMA/GSM/LTE
Shell Material: Plastic
Screen: Capacitive Touchscreen, 2560*1440 High-resolution Screen Coring Gorilla Glass Touch Screen
Size: 5.5 Inch
Visible Angle: 178°
Screen PPI: 534
Resolution: 2560*1440 Full HD IPS LTPS
Navigation: GPS+AGPS Navigator
Daul Camera: Front Camera 8.0M ,Sony IMX230 F2.0 21.0M Pixels High definition Back Camera Auto Forcus
Earphone Interface 3.5mm
FM: Support
Gravity Sensor: Support
Bluetooth: Support
Hand-writing: Support
Light sensor: Support
Proximity sensor: Support
WIFI: 5G WiFi 802.11b/g/n/ac Wi-Fi Direct
Video: Videp Play with formats of MP4/3GP/3G2/RM/RMVB/ASF/FLAC/APE/MOV etc.
Music: MP3/WMA/FLAC/APE/WAV/RA/Ogg/MIDI/3GP etc.
Ebook: UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2…
Battery: 3850mAh
Size: 152*76.5*8.9mm
Weight: 169g
Cena: 299$ (267e) !!!

Elephone Vowney Mobile contain:

1 x Elephone Vowney 2K Screen Mobile
1 x USB cable
1 x Charger
1 x Battery 3850mAh

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od Joxy »

Ови стварно нису нормални ако избаце модел са оваквим спецификацијама по оваквој цени. :D
Ако стварно све буде овако, треба им одати признање.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od ljubabvb09 »

Joco, ovo ce defnitivno biti moj sledeci telefon :D Vec sad sam ga rezervisao :D

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od Joxy »

Који си ти шампион. :D Ако је то стварно тачно, честитам од срца. :)
Када се отприлике у току године очекују ови нови модели, претпостављам у другој половини или пред крај године? Ово им је тренутно најбољи модел ако се не варам, уз онај P7000 који је стварно невероватан и који има бољу израду, чини ми се да је овај од пластике.

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od ljubabvb09 »

Hahahahaha, Joco nisam ga jos uvek stvarno rezervisao, jer su ovo specifikacije prototipa koji je podlozan modifikacijama, ali jesam u mojoj glavi, tj. planiram da ga kupim :D Prvo izlaze modeli G9 i P4000 sad u maju, pa verovatno P8000, a posle njih ova dva cudovista :D Ne znam se jos tacno kada, ali kako Elephone izbacuje po jedan model svakog meseca, moze da se pretpostavi da ce otprilike na leto izaci. Medjutim, ne verujem da ce u vreme godisnjih odmora i letovanja biti premijera, jer ce dosta ljudi potrositi novac na to, tako da je po mojoj nekoj pretpostavci, izvesno tek od septembra.
Jeste, ovaj ce biti plastikaner, ali onaj drugi mozda bude od metala, pa ce ljudi moci da izaberu sta im se vise svidja :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od Evindzer »

Pa dobro, na jesen, do tada ces se izigrati sa svojim sadasnjim telefonom, koji ionako nije star, pa ces lepo moci da se abgrejdujes. 8) :wink:

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od ljubabvb09 »

Bogami, bice to dobar upgrade, jer kad uporedim specifikacije Umi Zero i ove, skoro po svim parametrima je duplo bolji Elephone :D A eto i podatak koliko oni brzo napreduju - Umi Zero je izasao na trziste krajem novembra 2014, gde je bio top model u cenovnog rangu do 200$, a evo da kazemo za samo godinu dana posle ce izaci model koji je skoro duplo bolji,a kostace 70$ dolara vise...

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od toda81 »

Svaka im cast! Poceli su da orave prave zverke od telefona za mnogo manje pare
Note IV N9100 dual

ljubabvb09
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 328
Pridružio se: Uto, 09. Dec 2014. 20:33
:: Umi Zero
Lokacija: Beograd

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od ljubabvb09 »

Nove informacije u vezi Elephone Vowney-a:

Prema nepotvrdjenim informacijama, verzija A imace MTK6795 64-bitni Octa-core procesor i operativni sistem Android 5.0, dok ce verzija B imati Intel Quad-core procesor 2.2Ghz koji ce pokretati dual OS Win10 i Android. Sve ostale karakteristike bice iste u obe verzije. Datum izlaska na trziste 20.jun!


EDIT:

Izasao je zvanicni demo za aplikaciju Ele Flash, verziju koja se instalira na sam telefon. Kasnije ce izaci i verzija za racunar. Dakle, nece biti neophodno da se instalira program na racunar, pa da se povezuje sa telefonom da bi se npr flesovao ili promenio rom telefona, vec ce to moci da se radi direktno preko aplikacije koja je instalirana u telefonu. Kako je u komentaru videa napisano, softver ce zvanicno biti dostupan za nekoliko dana.
https://www.youtube.com/watch?t=38&v=IKpimmTxrPY

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Elephone kompanija i novosti

Post od Joxy »

[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/05/29 ... f5ce22.jpg[/img]
Налетех на ову сличицу на другом форуму. Да ли је могуће да ће бити овакав? :)

Odgovori