mm-qcamera-deamon i Google

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

mm-qcamera-deamon i Google

Post od jedandecak »

Tražim po netu kako da rešim ovaj problem verujem da skoro svi znaju o čemu pričam. ( ukljuci se pomenuti proces koji crpi bateriju i ne moze da se ukljuci kamera a tel se pri tom greje kao lud) Svuda sam nasao da neka aplikacija pravi problem koja ima pristup kameri (viber,skype,messenger,instagram) da je nakon pojave procesa potreban restart telefona ili u krajnjem slučaju i brisanje aplikacije.?! PAZITE "BRISANJE"
Besan sam na Google i Android nazovi programere? koji taj problem ne rešavaju već sigurno 2 godine. Dešavalo mi se na kit kat i lollipop isto. Sve što sam nasao na stranim sajtovima jeste da su ljudi besni i ogorčeni. Odgovor je uvek isti od strane google podrške da se radi na ispravkama te greške. Imao sam i Nexus 5 pre S5 i to mi se dešavalo i na njemu. Znaci Nexus čist android ima dečije probleme sa telefonima kako onda da nema samsung? Meni je recimo to veliki problem ako je rešenje da obrišem aplikacije zbog kojih i koristim Android. Onda šta će mi isti. Preći ću na iOS. Koji sam svojski izbegavao od kako sam se otarasio Iphone 4s. Za prvi maj sam trebao da krenem na put ostavio telefon u 2h preko noći sa 100% napunjenom baterijom u 6 ujutru imam šta da vidim baterija ni za hitan poziv nije ostala.
Pitam vas sada jel je našao neko mozda ili načuo da li postoji rešenje problema ili će ga biti uskoro? Ili su ovi koji gotive Apple ipak u pravu sto se stabilnosti sistema tiče i da je svetlosnu godinu ispred Qrdroida.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od Coni »

Mislim da su na Viber-u ispravili to. Ali da je sramota - sramota. P. S. Ne dao Bog da summonuješ Miodrage-a....

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od vojkan85 »

A da probas neki app koji zamrzava app? Jel ti root-ovan uredjaj?

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od jedandecak »

Nije root-ovan, Galaxy s5 je star mozda pola godine nov kupljen i zbog Knox-a ga nisam rootovao a i osiguran je, tako da nemam potrebe za tim s'obzirom da mi sve aplikaije koje ja koristim rade na ne-rootovanom. Tako da mi to nije resenje problema, iz razloga sto gubim neke druge stvari.
ali svakako me interesuje kakva je to app koja "zamrzava"?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od Azimuth »

Bila je neka aplikacija kojom si mogao da menjas te "dozvole" odredjenih aplikacija. Secam se da sam ja uskracivao pristup nekim stvarima na telefonu na taj nacin.
Spomenuo sam je u "najkorisnijim aplikacijama", al da me ubijes ne mogu da se setim kako se zove. Prelistaj ako te ne mrzi, a javljam ako se u medjuvremenu setim naziva.

Sto se camera deamon-a tice, taj problem se ne javlja na svim telefonima. Na S5 koji sam koristio 7-8 meseci nikada se nije upalio, sa druge strane ovde na forumu ima ljudi koji muku muce sa tim problemom. Kao privremeno resenje, skini i instaliraj stariju verziju vibera. Najcesce je on pravio taj problem.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od acamatic »

Kao što reče azimuth, sve aplikacije koje prave taj problem obriši i instaliraj nižu verziju od trenutne na marketu i tvoj problem bi trebao da se reši..

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od jedandecak »

Azimuth napisao:Bila je neka aplikacija kojom si mogao da menjas te "dozvole" odredjenih aplikacija. Secam se da sam ja uskracivao pristup nekim stvarima na telefonu na taj nacin.
Spomenuo sam je u "najkorisnijim aplikacijama", al da me ubijes ne mogu da se setim kako se zove. Prelistaj ako te ne mrzi, a javljam ako se u medjuvremenu setim naziva.

Sto se camera deamon-a tice, taj problem se ne javlja na svim telefonima. Na S5 koji sam koristio 7-8 meseci nikada se nije upalio, sa druge strane ovde na forumu ima ljudi koji muku muce sa tim problemom. Kao privremeno resenje, skini i instaliraj stariju verziju vibera. Najcesce je on pravio taj problem.

Pokusao sam dva dana bez njega i onda je pravio instagram problem, pa i bez njega, onda se problem javio sa skype ili messenger nisam hteo vise da ispitujem mrzelo me, a i ne mogu da budem bez tih programa. Znaci uzas zivi eto ti si sljakao S5 i nisi imao problema ja konkretno sa njim sam poludeo. na Nexusu dok nisam provalio sta je 2 puta sam radio hard reset, da se nije polomio slucajno ja bih ga namerno. Tek sam sada sa Samsungom naleteo i otkrio sta je problem i da nije do telefona nego do sistema.
acamatic napisao:Kao što reče azimuth, sve aplikacije koje prave taj problem obriši i instaliraj nižu verziju od trenutne na marketu i tvoj problem bi trebao da se reši..
Ok probacu pa javljam ali je bas bezveze da za telefon dam tolike pare i da ne mogu da ga ostavim sat vremena samog a da ne proveravam da se slucajno nije pregrejao. Znaci od extra hardvera softver je napravio tempiranu bombu, samo cekam da pukne.
Poslednja izmena od znemanja u Pet, 22. Maj 2015. 22:39, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju "izmeni"

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od Coni »

Azimuth napisao:Bila je neka aplikacija kojom si mogao da menjas te "dozvole" odredjenih aplikacija. Secam se da sam ja uskracivao pristup nekim stvarima na telefonu na taj nacin.
Spomenuo sam je u "najkorisnijim aplikacijama", al da me ubijes ne mogu da se setim kako se zove. Prelistaj ako te ne mrzi, a javljam ako se u medjuvremenu setim naziva.

Sto se camera deamon-a tice, taj problem se ne javlja na svim telefonima. Na S5 koji sam koristio 7-8 meseci nikada se nije upalio, sa druge strane ovde na forumu ima ljudi koji muku muce sa tim problemom. Kao privremeno resenje, skini i instaliraj stariju verziju vibera. Najcesce je on pravio taj problem.
"App ops" se zove ali je potreban root.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od Azimuth »

Pa moze da rutuje S5 a da ne okine Knox. Ima linkove sa procedurom u temi o S5. ja probao i proverio, sve je kako i pise :)

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od vojkan85 »

Mozes da probas i sa greenify da ih stavis u hibernaciju pa da ispratis stanje, a imas i wakelock detector, mozes i na ne root-ovan uredjaj samo isprati uputstvo kako, pa vidi koji ti procesi jedu bateriju.

Azimuth, Pretece me, upravo sam hteo to da mu kazem ;)
Poslednja izmena od znemanja u Pet, 22. Maj 2015. 22:40, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Ne piši post za postom, koristi opciju "izmeni"

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od jedandecak »

Azimuth napisao:Pa moze da rutuje S5 a da ne okine Knox. Ima linkove sa procedurom u temi o S5. ja probao i proverio, sve je kako i pise :)
Može? ?? Nisam imao pojma iskreno da može root bez okidanja knox. Ako imaš li link. Bitno mi je da ne diram knox jer ne znam da li bih poništio osiguranje za mobilni.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od Azimuth »

jedandecak, imas u temi o S5 sve detaljno napisano. Prelistaj je, nije nista komplikovano :wink:

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od vojkan85 »

A jako je korisno :). A onda freedom :D.
Vaša poruka sadrži 40 karaktera. Minimalni broj karaktera koji morate uneti je 60.

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od jedandecak »

Da dam odgovor samom sebi :) a ujedno i vama, koga interesuje.

Nazalost nije u viberu, viber zna da bude okidac toga, ali i druge apk koje koriste kameru i imaju pristup istoj. Skype, instagram...
Problem se javlja kod uredjaja koji koriste qualcomm SoC ( nexus 5, s5...). Na toj relaciji Android OS - qualcomm postoji problem koji kako vidim ni Samsung ne moze (nije da nece) da resi. Od 4.4.2 verzije skocio sam na 5.0 jer sam procitao da se na njoj ne javlja problem ali... ne lezi vraze Android nije resio nista. Vratio sam fon na 4.4.2 jer mi je lepsa tamnija pozadina od one plave lollipopove. Problem se ponovo naravno javlja s vremena na vreme,postovao sam i ovde i trazio odgovor. I na nekim stranim sajtovima svi kazu (viber, skype itd) medjutim igrom slucaja sam naleteo ne mogu da se setim tacno gde i na kom sajtu. Programer koji se predstavio kao developer za android apk objasnjava situaciju. Na fb sam nasao tekst koji je covek izbacio kako se zali samsung podrsci, ali ovi kao konji osim hard reseta ne znaju da ga posavetuju nista drugo. Dakle treba se zaliti qualcomm-u, ne samsungu, lg-u ili nekom trecem. Naravno od toga nema nista, jer bi takav proces znacio povracaj svih telefona sa odredjenim qualcomm chipovima. Google pokusava da ispravi stvar preko koda ali bezuspesno. Moracemo da vodimo racuna o tome dosta jbga.
Kada sam izbrisao viber instagram mi je pravio problem. Pa cak i Go launcher. Tako da drzim svaku verziju apk u poslednjem update-u, problem mi se nije pojavio vec 10 dana sve do juce. Tako da nema pravila za taj viber.

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od vojkan85 »

jedandecak, Bas njih briga da se mlate oko toga. Samsung i tehnicka podrska :uhuh: :uhuh: :uhuh:

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od jedandecak »

Ma nije do Samsunga vec do qualcomma a ovi prvi nisu ludi da povlace sve uređaje i menjaju drugim, google kao pokusava da popravi stvar i sve se vrti u krug, sta vise reci kada je nexus 5 podlozan tom problemu.

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od vojkan85 »

jedandecak napisao:
"Na fb sam nasao tekst koji je covek izbacio kako se zali samsung podrsci, ali ovi kao konji osim hard reseta ne znaju da ga posavetuju nista drugo."
Mislio sam da ovaj deo. Procitao sam text, i vidim da je do qualcomm-a.

jedandecak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Uto, 14. Avg 2012. 02:10
:: Samsung Galaxy S5
:: Z2,N4,N5,N9, F117a

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od jedandecak »

Ma ok samo konstatujem i ja da ne ispadne da svaljujem svu krovicu na sljamsung mada bih voleo da cujem da postoji neka grupna tuzba ;)

vojkan85
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1943
Pridružio se: Sre, 14. Nov 2012. 22:52
:: Samsung Galaxy S8
:: Huawei Honor 8 Lite
Lokacija: Beograd

Re: mm-qcamera-deamon i Google

Post od vojkan85 »

jedandecak, Dace Bog da postoji :D. Zaboravih da stavim smajli na kraju, pa je mozda ispalo malo grubo. Nije mi to bila namera ;).

Odgovori