Samsung Galaxy Note

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: Samsung Galaxy Note

Post od talicni »

Poštovanje svima,

Hteo bih zamoliti da mi neko da link sa tutorijalom kako da uradim root na drugarovom N7000, i šta je potrebno da se skine od programa. Hvala puno.

Build number zadnjih pet oznaka su XXLT5 a verzija androida je 4.1.2

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Samsung Galaxy Note

Post od fannY »

talicni, imas sticky temu, samo prati uputstva i to je to. Meni je uspelo. :)

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: Samsung Galaxy Note

Post od talicni »

fannY, Našao sam samo flešovanje sa Odinom u Samsung grupi. Daj mi link do to teme molim te da vidim šta i kako treba. Našao sam nekoliko tutorijala na YT, ali ne znam da li je to ok pa se ne usudjujem da uradim.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Samsung Galaxy Note

Post od toda81 »

Ti tutorijali na youtube su odlicni i u najvecem br slucajeva imas isood svakog od njih linkove do fajlova koji su potrebni za root. Samo gledas koja je verzija androida kod tebe i za to trazis root
Note IV N9100 dual

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: Samsung Galaxy Note

Post od talicni »

Uradio sam root i hvala na pomoći i savetima. Zamolio bih vas za još malo pomoći. Tražio sam kako da instaliram recovery ali nisam našao. To mi treba ako nešto podje po zlu da vratim telefon u normalu, ako se ne varam pošto bi hteo da ubacim custom rom.

- Pretpostavljam da prvo treba da instaliram recovery pre nego krenem bilo šta da radim. Tražio sam i ne znam koji je dobar za Note 1.
- Da li mi treba cynogen mod da bih instalirao custom rom?
- Da li treba da otključam bootloader da bih instalirao custom rom?

Ne želim da bilo ko pomisli kako čekam na gotovo, veslao sam po netu i došao do ovoga članka. Da li je ovo ok pošto vidim da je Note 1 podržan u verziji 10 CM? Ja bih ovo instalirao kod mene pošto kako piše program sam otključava bootloader, instalira recovery i custom rom. Posle ako mi se ne dopada, mogu da instaliram drugi custom rom.

http://www.pametnitelefoni.rs/saveti/te ... 29782.html

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Samsung Galaxy Note

Post od Zile995 »

Mozes preko cm installera da flesujes cm10.2 na n7000.

Odavde http://beta.download.cyanogenmod.org/install skidas installer za komp, prati uputstvo..
lako je.

Radi na Windows Visti i na svakoj novijoj verziji windowsa.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: Samsung Galaxy Note

Post od talicni »

Ja imam XP, i ako ne bude moglo na njemu da se odradi, otici cu do prijatelja pa cu kod njega probati.

Nakon skoro pola sata čitanja komentara onih koji su instalirali CM, shvatam da to nije baš tako slatko. Mnogi imaju problema sa kamerom, wifi, brza potrošnja baterije, blokiranje tastature....Našao sam podatak na xda u jednom postu da N7000 ima otključan bootloader. Da li je to tačno?

talicni
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 163
Pridružio se: Pet, 28. Mar 2008. 02:17

Re: Samsung Galaxy Note

Post od talicni »

Kupio sam Note N7005, to je lte verzija. Našao sam gomilu tutorijala na YT kako instalirati lolipop rom ali su svi za N7000. Može li se sve isto upotrebiti i na N7005?

majkon80
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1988
Pridružio se: Pet, 03. Okt 2008. 07:25
:: ..
:: ..

Re: Samsung Galaxy Note

Post od majkon80 »

Evo ovde pogledaj ima nekoliko,samo dobro citaj i polako,prvo root,pa recovery odgovarajuci pa onda rom

http://forum.xda-developers.com/galaxy- ... evelopment

Odgovori