Aplikacija People (Imenik)

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Aplikacija People (Imenik)

Post od Ally »

Ovako zanima me da li postoji nacin da se u kontaktima tj. u sistemskoj "aplikaciji" People totalno ugasi sinhronizacija slika. Naprimer dosta slika skine sa skype, facebook, twitter ili gde vec ko je povezao broj sa socijalnom mrezom . Mene te slike jako nerviraju pa me zanima da li postoji nacin da se to totalno ugasi ?


Nisam bas najsigurniji bio gde da otovrim ovu temu tako da ako sam pogresio nekad Admin premesti!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Aplikacija People tj Imenik

Post od Apolo »

Mislim da je to vezano za nalog sa kojim sinhronizujes kontakte. Npr. meni su svi kontakti na gmail, i kada sinhronizujem on mi povuce slike kontakata koji iste imaju na gmail nalogu. Za ostale naloge poput fb, skype i slicno mislim da moras videti u samim podesavanjima aplikacija ili da ih obrises.
Festina lente.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Aplikacija People (Imenik)

Post od Ally »

Apolo, Dakle da li postoji mogucnost da se sklone sve slike ?

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Aplikacija People (Imenik)

Post od Coni »

Čudi me da ti smeta takva stvar...

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Aplikacija People (Imenik)

Post od Apolo »

Ally, iskreno nisam siguran da moze jer to prosto tako funkcionise. Pokusaj da izgooglas malo, mozda postoji neka caka ali ne da je ja znam.
Festina lente.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Aplikacija People (Imenik)

Post od Ally »

Coni, Mozda se i naviknem ali mi jako smeta ne samo ovde na WP-u nego i na Androidu mi je smetalo doduse nekako sam na androidu skolnio to . Mislim da android cak i ne prilepljuje slike odma,samo ako stavis da se prikazuju skype kontakti ili whatsapp . Jednostavno ne volim da mi stoje slike u imeniku plus da mi izlazi slika kad me neko zove. Valjda zato sto su mi se zgadile sve socijalne mreze i ne volim nikakve licne informacije da delim da svako moze da vidi niti ja da imam tudje slike u svom imeniku jednostavno ne volim takav imenik . Da li mozda postoji neka alternativna aplikacija koja bi dala klasican imenik ?

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Aplikacija People (Imenik)

Post od Evindzer »

Sačekaćemo da naš WP guru vidi ovu temu, pa da ti odgovori, možda će on znati više od nas, običnih smrtnika. :D
Meni se kod WP-a baš sviđa ta opcija sinhronizacije slika sa svih naloga. A i volim da vidim sliku pozivaoca.
Iskreno, ne vidim način da ukloniš slike kontakata sa FB-a i sličnih socijalnih za*ebancija, a za striktno telefonske kontakte možeš, ali to znaš i sam.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Aplikacija People (Imenik)

Post od Apolo »

Ally, Meni je Android odmah povlacio slike sa Vibera npr. Na kraju gledma sliku od te osobe a znam da je ja nisam stavio vec bog te pita da li je sa fb, vibera, ili ko zna koje aplikacije.
Festina lente.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Aplikacija People (Imenik)

Post od Azimuth »

Android ti je davao mogucnost da biras koju sliku ces sliku staviti tj sa kod naloga da vuce sliku prilikom promene. Al dobro, srecom nemas vise android pa nemas ni takvih muka ;)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Aplikacija People (Imenik)

Post od miodrage »

Nema mogucnosti syncovanja naloga bez slika. Video ja ovo odavno, pa sam trazio malo na tu temu, ali resenja nema. Jedino za kontakte sa brojevima je moguce da nemaju sliku, bez ikakvog synca sa bilo kojom soc. mrezom (Messengeri su izuzeti)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Aplikacija People (Imenik)

Post od Evindzer »

miodrage, kad sam napisao ono "nas WP guru", kako si znao da mislim na tebe? :P :lol: :lol: :lol:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Aplikacija People (Imenik)

Post od sugarcoated_ass »

Jedini nacin je ukloniti slike koje su postavljene preko gmail-a ili kog vec synca za kontakte i NE SINHRONIZOVATI TEL. SA BILO KOJOM MREZOM, A NAROCITO NE SA FB! :D
I naravno, factory reset telefona pre svega da ne bi ponovo syncovao vec postojece slike sa kontaktima na cloudu. ;)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Aplikacija People (Imenik)

Post od Evindzer »

Ali, to i jeste čar aplikacije - svi živi mogući kontakti na jednom mestu. A "Vot's Nju" mi je vrlo simatičan dodatak, češće otvaram to nego regularni FB. ;)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Aplikacija People (Imenik)

Post od miodrage »

Evindzer, pre par meseci, kad sam "popio bananu" na forumu, odmah sam se registéovao pod tim nadimkom, pa je Misko bio vrlo zlocest.

Payhound, netacno. Ako si jednom syncovao kontakte sa nekom mrezom, slike ostaju syncovane na hotmail nalogu. Jedino ici pesice i uklanjati svaku ponaosob.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Aplikacija People (Imenik)

Post od sugarcoated_ass »

Pa to sam i napisao....
psyhound napisao:Jedini nacin je ukloniti slike koje su postavljene preko gmail-a ili kog vec synca za kontakte[...]
Istu si stvar napisao samo drugacije formirano. :P

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Aplikacija People (Imenik)

Post od Evindzer »

miodrage, ma naravno da sam mislio na tebe, samo se zezam. :wink:

Odgovori