Nokia firmware upgrade preko USB kabla?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Ljudi sve sam uradio kako treba i kada kliknem START pojavkljuje mi se greska "The chosen product code is different from the one scaned from your phone. Do you want to continue flashing?"
U pitanju je 6630 sa TIMa, jel se to nekome desavalo, da nastavim ili da odustanem? I jos jedno pitanje, sta treba da bude ukljuceno po opcijom Flash Type: Restore user data ili product as manufactured?
HOX Titanium gray

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Samo da javim radosnu vest :lol: Flash uspeo, sada imam 6630 sa V6.03.08 13-12-06, sada imam i srpski! :lol:
Pozdrav
HOX Titanium gray

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Posto nisi napisao sta si uradio kad si naisao na ove dve prepreke na koji ce i drugi naici,da napisem ja...
Sam si napisao da je telefon sa TIM-a,znaci ima softver za Italiju a ti mu zadajes da ga flesuje softverom za Srbiju,i on te samo upozorava da ti se ne poklapaju softveri,da znate vi ostali da je to sasvim normalno sem ako niste kupili Nokiu kod distributera za SiCG namenjenu za Srbiju pa vas,normalno,nece upozoravati!?
Sto se druge stvari tice,odaberite opciju 2,koja bi mislim i trebala da stoji po defaultu,ako se dobro secam,a ako nije onda odaberite:"Product as manufactured"!
Pozdrav 8)

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Ukapirao sam posle sta je to, mada imao sam i neke druge probleme sa drajverima za dku-2 a i Phoenix mi se gasio, a na drugom racunaru mi je sve bilo ok, moguce da sp2 pravi probleme
HOX Titanium gray

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Jos jedno uspesna flesovana tim nokia!
Imao sam nenormalno puno problema,tako da na kraju sam napustio uputstvo i poceo sam da frikombinujem :D Jedino sto sam primetio od poboljsanja jeste da sada brzo izlazi iz tema (ranije mu je trebalo 10-tak sekundi) ostalo je sve manje vise isto,mada cini mi se kao da malo tise cuje zvono.Neka uporedi neko ako ima prilike.

budababa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pet, 21. Apr 2006. 09:46

Post od budababa »

A jel' moze neko od vas da otvori oci nama prosecnim korisnicima, i da da uputstvo kako to da se odradi?

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Sir_Oliver napisao:naravno da je ovo moguce, ekipa sa burek foruma je uspela ovo da odradi...
evo vam link pa se sami uverite....
http://forum.burek.co.yu/index.php/topic,105581.0.html
Ovde imas uzduz i popreko objasnjeno sa svim mogucim kombinacijama pa baci pogled
HOX Titanium gray

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

Jel moze neko da upload-uje Diego na www.turboupload.com plz
sa onog rapidshar-a i megaupload-a ne mogu nikako da skinem... a samo mi to fali za
"operaciju" :)
NOKIA N8

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Ja sam isto uspesno flesovao moju n70 i sada dosta brze radi i kamera daje nesto bolje rezultate...
Diego imas na bureku...

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

hm... pretpostavljam da bi mi taj zahvat ponistio garanciju, e?

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

b_udder, da ponistio bi ako znaju koji si sw imao u njoj tj. sa kojim su ih dobijali,mala je verovatnoca da ce provaliti.

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Pa niko tebe ne tera da ako zeznes telefon kazes da si flesovao :)
Samo odneses u radnju gde si kupio, i kazes da se telefon ugasio :)


Ali cini mi se da garancija kod nas uopste ne vazi za software

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Teso ce ti poverovati kad stavi na box i iscita podatke,verziju ...
Koliko znam samo je na taj SW i daju,kamera ako ti ode to sigurno ne menjaju,samo sw ne spada u mehanicka ostecenja ali i njega nagrizaju virusi i prehlade sto ce te odmah pitati i to ne spada u garanciju,ti si ga s***o kako okrenes a njihova volja ako si simpa pa ti flesnu.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

popste, ne mislim da ce nesto poci naopako pri flesovanju, vec ako u slucaju nekog problema budem morao da ga nosim u servis, lako ce videti da fw nije TIM-ov... 6630 app, ovde gde sam ga ja kupio daju i na softver i na sam telefon ..... (doduse ima onaj deo koji kaze da garancija ne vazi u slucaju padova :D :dry: )..... cak i na bateriju daju mesec dana :) ...

pozdrav...

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa izvalice te u svakom sluchaju ako ga fleshujesh,a i da zeznesh neshto odnesi da ti ga fleshuju za 500din i gotovo...

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Ma nije uopste tesko
Ja sam moj telefon flesovao za 5 minuta, nikakav problem i sve je ispalo super

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Sir_Oliver napisao:naravno da je ovo moguce, ekipa sa burek foruma je uspela ovo da odradi...
evo vam link pa se sami uverite....
http://forum.burek.co.yu/index.php/topic,105581.0.html
b_udder ako hoces da se upustis u tu avanturu pogledaj link sto je postavio Sir_Oliver, neki od nas su uspeli a neki su ubili telefon, to izgleda zavisi od kompa do kompa i od polozaja zvezda i planeta i cene nafte...
HOX Titanium gray

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

a cena nafte neprestano skace :D :D
Ozbiljno,moja preporuka je da ako ne uspete da flesujete fon prateci uputstva data na sajtu i ne pokusavate vise nego da najdete drugi komp i pokusate tamo,ili ako imate prilike,reinstalirate win i s.pack. :wink:

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Phantom Lord napisao:pokusavate vise nego da najdete drugi komp i pokusate tamo,ili ako imate prilike,reinstalirate win i s.pack. :wink:
A zar nije lakse da odneses kod majstora,trazis da ti izbrise komplet sw i ubaci nov full flash za 10e i da te glava ne boli i ne razmisljas sta sve moze naopako da krene i koliko skuplje kasnije moze da kosta.
Zamisli lice majstora kad mu doneses ubijen telefon,iscita ga i vidi sta je u pitanju a onda zamisli svoje lice kad ti zvekne cenu i uklone garanciju na telefon pa se igraj servisera opet i ostani bez garancije.

Moj savet,ako vam telefon radi OK i nemate neku potrebu za ubacivanjem nove verzije SW ne petljajte se.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

6630 app, slazem se: sta nije pokvareno - ne popravljaj :) , medjutim ljudi vole da sami "preuzmu kontrolu" ...... je l sam sastavljas komp, ili odes u radnju i kazes: dajte mi jedan ovakav i sve instalirajte :D ;)

pozdrav...

Zaključana tema