Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Chained
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 118
Pridružio se: Sre, 24. Jul 2013. 15:34
:: LG G4 Black Leather

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Chained »

uzeo bih tempered glass za g2, pa me zanima ima li neko? voleo bih da mi prekrije što više prednje strane ekrana, a ne da bude ovako nešto jer mi je ružno za videti, a i izgleda kao da bi se skupljala prašina po ivicama stakla
http://wizard.beats.hu/glassm4.jpg
instagram.com/irreversible92

Esseker
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 03:16
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Subotica

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Esseker »

Chained, jeste ruzno za videti,ali se nece skupljati prasina. Meni se za ovih 7 meseci nije skupilo ni malo prasine. Jeste drugi telefon,ali imam isto taj problem sto nije preko celog ekrana.
Galaxy Note 9 SM-G960F/DS 128 GB Ocean Blue

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Apolo »

Nisam nasao adekvatnu temu pa se nadam da nece biti problem sto pitam ovde. Zna li neko gde mogu u Novom Sadu ili Beogradu da kupim poklopac za Lumiu 830 (konkretno treba mi narandzasti)?
Festina lente.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Sale_M »

Kupujemprodajem pa NOKIA oprema i delovi i kucaj lumia 830,ako igde ima,ima na kp.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od artifex »

3G lokal veleprodaja,ima sve i svasta ogroman izbor. Nalaze se u Beogradu u Bul. Zorana Djindjica(blok 29) prekoputa zgrade B92

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od cvoruga »

Apolo vraćaš se na 830 ponovo?

Poklopac košta~15€, preskupo da bi promenio boju telefona, ganjaj fabrički boju koju hoćeš.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Apolo »

artifex, Hvala, provericu.

cvoruga, Da, u temi o L930 mozes procitati zasto. Trenutno mi je to naj Lumija koju sam koristio i do daljnjeg cu se sa njom druziti. Znam, video sam cenu. Razmislicu jos oko poklopca ali cisto da proverim koliko mi treba para. Inace cekam da mi stigne lumika sa belim poklopcem.
Festina lente.

Roy
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sub, 20. Jun 2015. 00:41
:: nokia 3310

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Roy »

Hteo sam vas pitati da li metalne zaštite (mene konkretno aluminijumske interesuju) zaista toliko ometaju signal? Pročitao sam dosta tekstova na tu temu pa mi nije jasno, jer i kućišta mnogih telefona su napravljena od metala, pa kako njima onda ne smeta taj metal

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od bata bogdan »

Da da smeta, probao bas na Note3, kupio zadnji poklopac od baterije, aluminijum, signal katastrofa bio.
Huawei

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Azimuth »

Kao sto sam napisao u temi za S7 Edge, uzeo sam UltimateShield foliju za ceo telefon i testirao je. Verujem da je ovo jedan od najgorih telefona za postavljanje folije. Trebalo mi je citavih 2 sata da je postavim kako treba. Zato se naoruzajte strpljenjem i polagano.

Sve u vezi same firme i ostalih informacija mozete naci na http://www.ultimateshield.co.uk/. Salju ih i za Srbiju, sto mi je totalno cudno.
Folija je poslata 26.08. a meni je stigla 29.08. ujutru. Zaista ekspresno. Postoje folije samo za prednji deo tj displej, za ledja i komplet folije za ceo telefon (displej, ledja i ivice).
U pakovanju mi je stigla folija za displej, i na drugom papiru su folije za ledja, kameru i ivice, kao i detaljno uputstvo za postavljanje folije sa krpicom i plastikom za postavljanje.
Slika Slika
U pitanju je “mokro” postavljanje tj postavljanje sa vodom i tecnosti za pranje sudova.
Potrebno je razmutiti u neku posudu malo vode i par kapi tecnosti za pranje sudova, sampona, tecnog sapuna i ostaviti da pena nestane. Obavezno obrisite povrsinu na kojoj cete ovo raditi, u suprotnom cete se namuciti da uklonite one trunke prasine koje se i ne vide golim okom ali se primecuju ispod folije.
Nakon toga dobro operite ruke i polagano mozemo da krenemo.
Umocite prste u rastvor, i sa tako mokrim rukama polako skinite foliju za displej. Tu stranu koja ce ici na displej namazite celu (ovo je bitno) sa rastvorom, razmazite ga mokrim prstima slobodno. Nakon toga ga postavite na displej i centrirajte. Ja sam plastiku za postavljanje umotao u krpicu iz pakovanja i polagano, nezno, prelazio preko folije od sredine ka svakoj ivici tako da je krpica upijala sav visak tecnosti koji se nalazio ispod folije. Sve vreme mozete centrirati foliju dokle god ne primetite da pocinje da se lepi. Ako i tada bude postajala potreba da je pomerate, ponovo je nakvasite i polako je odlepite jer ce se u suprotnom istegliti i izdeformisati. Kad je folija centrirana i pocela da se lepi, tada mozete i ostatak tecnosti “iscediti” i to je manje vise to. Ako imate zakrivljen displej, neophodno je da folija na tom delu bude maltene potpuno suva i tu je potrebno malo vise vremena provesti kako bi se pravilno zalepila. Blagim i sporim pokretima od coskova ka sredini treba vuci i krzo par minuta ce biti sve ok. Pozeljno kod ovakvog nacina postavljanja folija je da odstoje na telefonu nekih 7-8 sati bez da ga cackate kako se ne bi pomerila.
Kad ste to uradili, istu proceduru ponovite za zadnju foliju i za staklo kamere. Bocne mozete i bez rastvora da postavite. Jos jednom napominjem da foliju mozete i smete dirati samo prstima koji su prethodno nakvaseni u rastvoru, u suprotnom ce ostati otisci ili se folija prosto nece zalepiti na tim mestima.

Sto se tice utisaka. Naravno da nije kao da nema folije, ali konkretno ova folija minimalno deformise sliku tj za nijansu je manje jasna nego bez nje. Sama folija je glatka na displeju i prsti lagano klize preko nje, dok su zadnja i bocne nekako gumirane i prilicno se lepe za dlanove. Koliko je folija prijateljski nastrojena prema futrolama ostaje da vidimo kad mi stigne Speck. Svakako javljam utiske.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od znemanja »

Tebi svaka čast na strpljenju, posle pet minuta ja bih ovo batalio. Danas prepodne sam odneo S7 u TC Ušće kod one zgodne plavuše na prvom spratu, stavila je staklo i neki motomo hard case i sve bilo gotovo za 5 min.

Nego postavi ti neku sliku da vidimo kako to izgleda.


Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od Azimuth »

Isplati se na kraju. Šta znam, generalno sam zadovoljan kako je sve ispalo.
Dodao bih samo da ukoliko ostane koji mehur ispod ili bude zamagljena folija, to nije ništa čudno, samo treba ostaviti i kroz par dana će sve doći na svoje.

Slikaću čim ugrabim priliku, mada se neće ništa videti jer je lepo legla i neprimetna je. Samo ne znam da li će neki silikon ili bolja/jača zaštita podići foliju.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od yocasylver »

Ako nekog interesuje ova futrola za P9 neka se javi na PP

https://www.aliexpress.com/store/produc ... 72527.html

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od sugarcoated_ass »

Aj da oživim temu. :lol:
Danas bio u prolazu kroz NS podhodnik i naleteo kod onog lika što brutalno lepi folije. Uzeo Monsterskin zaštitu za ekran za honor 8 lite. Jeste me koštala 1200 dinara ali je ekstra za ove debilne zakrivljene ekrane. Ide od kraja do kraja i savršeno leže na ekran, čak i po krivinama. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od гари »

To onaj iz pravce pošte, pa u onaj hodnik levo, i malo posle menjačnice? Za svaki slučaj pitam. Tu informaciju valja zapamtiti, i Toša ga je hvalio.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od sugarcoated_ass »

Da, da. Pomerio se sad za jedan lokal niže u veći prostor. :)

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od TosaNS »

@ da da Gari to je taj lik odlično lepi te zaštite na ekrane i jeste nešto skuplji od ostalih mada vredi svaki dinar. Kod njega sam uzeo i futrolu za telefon - Nilkin na preklop gornja i donja površina je od kože dok je sa strane gumirana, fantastična je, pogotovo što na prednjoj strani u gornjem delu ima proreze tako da kad razgovaram telefonom prednja stranica je zatvorena i ne masti se ekran od lica, a sve se lepo čuje ...
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od гари »

Imaću ja njega na umu. 8)

Sent from Mozilla Firefox on Windows PC

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od sugarcoated_ass »

Uzeo malo pre NILLKIN Super Frosted Shield kod istog lika. :)
Deluje ekstra posle silikona od 400 din. [emoji38]

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

marko.jtd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Pet, 15. Avg 2014. 00:48
:: LG L9 II
Lokacija: Topola

Re: Zastitne folije i futrole za touch screen telefone

Post od marko.jtd »

Gde se mogu poruciti ove zastite sa sajta? Interesuje me ova...http://www.nillkin.com/english/proshow. ... 912&page=1

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Odgovori