Light office viewer

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
UrosHCS
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 02. Jul 2014. 20:00
:: LG L70

Light office viewer

Post od UrosHCS »

Flešovao sam CM 12.1 koji nema aplikaciju za čitanje dokumenata - doc, docx, ppt, pdf itd. Treba mi neka lightweight aplikacija koja samo čita dokumenta. Pošto baš i nema neke koja se ističe rešio sam da pitam ovde za savet. Dakle trebaju mi samo osnovne stvari. Da čita sve iz office-a i pdf, da ima zoom, search i tako. Ne smetaju mi ni dodatne opcije ali samo da aplikacija ne trazi mnogo resursa jer mi je slabašan telefon LG L70.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Light office viewer

Post od El Laki »

Svojevremeno sam na Huawei G300 koristio WPS (tada Kingsoft office). Radio jako lepo. Ne vidim zašto bi pravio probleme na L70.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Light office viewer

Post od znemanja »

Preporuka i od mene za WPS, takođe nije loš ni Hancom Office Viewer
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

UrosHCS
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 02. Jul 2014. 20:00
:: LG L70

Re: Light office viewer

Post od UrosHCS »

Hteo sam WPS ali bih voleo nešto što zauzima manje memorije. I ne treba mi editor. Hancom deluje ok, samo ocena mu je ispod 4. Ali probacuprobaću ga ako ne bude drugih predloga.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Light office viewer

Post od znemanja »

Ako je prioritet da zauzima što manje memorije, onda pogledaj i Docs To Go free office suite, mislim je app veličine ispod 8MB.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Light office viewer

Post od El Laki »

Ako samo želiš da otvara fajlove, ne obraćaj previše pažnju na ocenu jer će svaki bez problema otvarati sadržaj. Problemi nastaju kod editovanja, upload na cloud, licenci, reklama, itd a to ti je sve nebitno.

UrosHCS
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 02. Jul 2014. 20:00
:: LG L70

Re: Light office viewer

Post od UrosHCS »

Da, prioritet je da što manje zauzima. Prioritet je i da nemam reklamu dok je otvoren dokument. Da ne dužim priču - ni jedan od ponuđenih appova mi ne odgovara, a ni nekoliko appova koje sam instalirao sa plej stora. Pade mi na pamet da potražim apk od neke stock aplikacije koja neće imati reklame. Ne znam da li to može da se nađe... Ako ne nađem ništa što mi odgovara, instaliraću wps.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Light office viewer

Post od znemanja »

Onda Docs To Go, mislim da nećeš naći app koja zauzima manje memorije, svega 8 MB, WPS zautima oko 50 MB.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

UrosHCS
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 02. Jul 2014. 20:00
:: LG L70

Re: Light office viewer

Post od UrosHCS »

Kao što rekoh, ne odgovaraju mi ponuđene aplikacije. Docs to go ima reklamu dok je otvoren dokument.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Light office viewer

Post od El Laki »

Mnogo tražiš druže. Moraš praviti kompromise kada imaš slab telefon.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Light office viewer

Post od znemanja »

A da root-uješ telefon i instaliras Adaway koji uklanja reklame iz svih app, pa sami time i iz Office app.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

UrosHCS
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Sre, 02. Jul 2014. 20:00
:: LG L70

Re: Light office viewer

Post od UrosHCS »

znemanja, Rootovan mi je telefon ali nisam znao za tu aplikaciju. Hvala.
El Laki napisao:Mnogo tražiš druže. Moraš praviti kompromise kada imaš slab telefon.
Samo se interesujem da li postoji neko rešenje. Našao sam 2 thinkfree apk-a, oba uspešno instalirao, radili su ali je pregledavanje dokumenata seckalo pa sam ih izbrisao. Oba su naravno bez reklama i prilično mala. Odlučio sam se za WPS.
Poslednja izmena od Ninolina u Sre, 29. Jul 2015. 17:13, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da citiraš post koji se nalazi odmah iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš. Nemoj da pišeš postove jedan za drugim. Koristi opciju Izmeni.

Odgovori