Huawei Ascend P8

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Huawei Ascend P8

Post od antec »

Da budemo realni i jeste tako kako si napisao, sve je skoro kao na s6 osim izrade. Ali uzmi telefon u ruku svakako, možda se iznenadiš. Što se zvuka tiče ja sam koristio samo one njegove slušalice što idu u paketu, ne sumnjam, ali uopšte, da bi bila mnogo bolja priča sa cx300 ili sličnim modelom. Najbolji telefoni do 500 evra su s6, g4, iPhone, ne može havajac sa njima i tu se nema šta dodati.

Nikolica23
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pon, 25. Maj 2015. 10:35
:: lg nexus 5x
:: Htc U11

Re: Huawei Ascend P8

Post od Nikolica23 »

https://www.youtube.com/watch?v=xKBRKkyrvb4
Naleteo na youtube..ne znam da li je bas moguce da je kamera na p8 bolja nego na g4..

dzoniandja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 19. Avg 2015. 11:16
:: 0605811986

Re: Huawei Ascend P8

Post od dzoniandja »

Da li je P8 iz telenora zakljucan ili nije?

Hvala na odgovoru.

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Huawei Ascend P8

Post od drom »

Trebalo bi da je simfree.
Ukoliko nije, javi mi se u inbox, namesticemo da bude :)

Cinderella
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Uto, 03. Jun 2014. 18:39
:: Huawei P8...

Re: Huawei Ascend P8

Post od Cinderella »

Evo mojih nekih zapazanja o p8,nakon nedelju dana upotrebe. Naravno,ovo su prvi utisci. Dizajn,i kvalitet izrade-cista 10,prijatno iznenadjena i odusevljena. Displej odlican-citljiv ma suncu,odlicni uglovi gledanja... mada moram priznati da je meni Super Amoled ipak broj jedan. Meni se EMUI licno jako dopao...Istina postoji mogucnost prezasicenja samsungovim TW koji sam dugo koristila,pa mi je sama promena prijala,ali onako legao mi je lepo. Telefon prosto leti,nema stucanja,lagova... Generalno pravim poredjenje sa S4 koji sam cele.nedelje uporedo koristila dok ga nisam prosledila. Baterija... sasvim zadovoljavajuca. Uz bukvalno maltretiranje traje ceo dan (od 8 ujutro do ponoci bez problema,ako ga ne gnjavim komotno mi traje dva dana. Izguram sot 5-6h,sto odlicno,uzimajuci u obzir da sa s4 je izurati 3,5 maksimum. Reprodukcija muzike i preko slusalica i na samom zvucniku telefona je bolje i glasnije na P8. Bila sam skepticna jako slusalicama koje se dobijaju uz njega,ali su sasvim zadovoljavajuce. Kamera je dobra. Da je sad tu nesto wow...nije,ne oduzima dah,ali je prilicno dobra. Preko dana pravi bas odlicne fotke,ostre,sa puno detalja,u uslovima slabog osvetljenja i bez blica ipak imaju suma. Nocne fotke ne oduzimaju dah,ali.su naspram s4 wow,mnogo jasnije,i sa vise detalja. Blic jako dobar. Ovo pricam sve za auto mod,sa podesavanjima bi slike sigurno ispale jos i bolje. Imam bas par fotki uporedo slikane sa oba modela pa cu ubaciti da procenite.
Jedino,ali bukvalno jedino moje razocaranje je kvalitet video snimka,koji je bolji na s4,nema toliko detalja i ostrine,ali nije ni los. Iskreno mislim da je softverski problem,i nadam se da ce to mozda ispeglati,jer mislim da je problem u kompresiji samog snimka...primera radi snimak 31 sekunde je velicine svega 35MB.
Eto moja neka sadasnja zapazanja. Sve u svemu jako zadovoljna telefonom za sada. Huawei je bas prijatno izenadio.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Huawei Ascend P8

Post od antec »

Svaka čast za toliki sot, kod mene je to bilo tri i po sata eventualno četiri. Ostali utisci su i kod mene bili isti. Uživaj u telefonu :)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Huawei Ascend P8

Post od Dream Weaver »

Cinderella, svaka čast na review-u :)

Da li je glasan na slušalicama kad puštaš muziku? Na Note 4 većinu pesama nisam pojačavao do maximuma (13 ili 14 od 15 podeoka) dok na Mate7 skoro sve pojačavam do maximuma i nedostaje još malo... :unsure:
and justice for all...

Cinderella
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Uto, 03. Jun 2014. 18:39
:: Huawei P8...

Re: Huawei Ascend P8

Post od Cinderella »

Da,prilicno glasan. Mislim poredim ga sad sa S4,od koga je glasniji i na zvucniku,i na sluskama. Ne znam kakav je u poredjenju sa drugima. Mada je HTC u tom segmentu neprikosnoven.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Huawei Ascend P8

Post od kutijagreha »


antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Huawei Ascend P8

Post od antec »

Eh taj marketing :)

Ankoyes
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 17. Sep 2015. 01:36
:: Huawei
:: Samsung

Re: Huawei Ascend P8

Post od Ankoyes »

Pozdrav.
Imam jednu nedoumicu,pa ako moze pomoc.
Namjeravm uzeti P8,trenutno imam Note 3 N9005.
Zanima me jer sam dosta na netu,kakva mu je brzina skidanja slika,kamera za slikanje,objavljivanje vjesti jer imam grupu na FB-u za Formulu 1,pa mi je lakše mobitelom to sve raditi
Hvala :roll:

NnsteNikola
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 06. Okt 2015. 14:59
:: LG G3

Re: Huawei Ascend P8

Post od NnsteNikola »

Zdravo narode,
Imam jedno pitanje: može li se kako na osnovu oznake modela (GRA-L09, GRA-L00...) znati da li se radi o dual ili single sim modelu?
Naime imam ponudu da kupim pomenuti telefon, prodavac je dobio telefon na poklon i ne zna o kojoj se verziji radi, a ne želi da ga raspakuje iz vakuma, pa me zanima mogu li na osnovu neke oznake sa kutije da znam o kojoj verziji je reč.

Hvala!

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei Ascend P8

Post od El Laki »

Mislim da je internacionalna verzija - GRA-L09, sa jednom sim karticom, dok je GRA-UL00 sa dva sim slota.

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Huawei Ascend P8

Post od vlade93 »

Ljudi, cimerka ima P8 i nesto joj ljusti bateriju samo tako. Za 50% baterije napravila 2h sot-a i to sve na wifiu. Udjem tamo u bateriju, whats app prvi potrosac.. Zasto trosi toliko? Nisam jos sreo tako nesto da whats app toliko vuce baterije a da nije windows phone..

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Huawei Ascend P8

Post od acamatic »

Pa zato što je non stop pokrenut, prosto. On se bukvalno ne gasi(nikada ne spava) iako ona izađe iz aplikacije, ona i dalje stoji u pozadini i radi, vuče bateriju.

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: Huawei Ascend P8

Post od vlade93 »

Pa dobro znam to ali sto se to desava sa njim? Kako se ne desava meni to npr? I sta moze da uradi sem da ga deinstalira da bi resila problem?

Cinderella
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 131
Pridružio se: Uto, 03. Jun 2014. 18:39
:: Huawei P8...

Re: Huawei Ascend P8

Post od Cinderella »

Nakon dva meseca uopotrebe P8,i dalje sam odusevljena kao i prvi dan. Mnogi su bili skepticni prema kameri pre svega,ali ona je sasvim dobra-vidno bolja od S4 (cija je 13 mpx kamera i dalje odlicna). Odradila razne uporedne slike,razlika primetna. Dakle za skeptike-kamera prijatno iznenadjenje. U nocnim uslovima bolja od S4.
Za dva meseca koriscenja nije stucnuo,zapeo...nista,a pretrpala sam ga. Baterijom i dalje zadovoljna,nijednom mi se nije desilo da moram da ga stavim punjac pred spavanje,a maksimalno ga koristim. Sto.je nakon S4 osvezenje (ne moram da nosim punjac svuda sa sobom). Izguram oko 5 sot,sto je za moje potrebe super.
Imala san mogucnost da ga zamenim za s5,ali nisam ni razmisljala o tome,kad sam sa P8 i vise nego zadovoljna. :-)
I da,iako je od aluminijuma,ne greje se skoro.uopste,dok.je S4 znao da bude vreo,a plastikaner.

Vlade ja nemam takav problem sa whats up-om,i baterijim.

lajavi krelac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 13. Sep 2015. 16:57
:: nokia lumia 830

Re: Huawei Ascend P8

Post od lajavi krelac »

Danas mi tek tako prestao da radi zvučnik i to samo u toku poziva ? Znači zvuk je normalan kada pustim youtube ili snimljeni audio ali u toku poziva ne čujem nikoga . Ima li neko slično iskustvo sa P8 ? :(

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Huawei Ascend P8

Post od drom »

Moze biti i do softvera, iskljuci i ukljuci telefon pa probaj onda, a ako ne - resetuj na fabricka.
Ako ni to ne pomogne, do hardvera je, i potrebna je popravka.

Sent from my S7 Edge Gold Platinum

dogwood
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Čet, 21. Jan 2016. 13:43
:: lumia 820

Re: Huawei Ascend P8

Post od dogwood »

Da li je moguće ubaciti airplane mode u action center?

Odgovori