Huawei MediaPad X1 / X2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od kvaka33 »

Vala vreme je bilo
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Stigao x2, upravo ga podigao u pošti. Pa cemo da vidimo da li i x2 ima problem sa kontaktima kao p8max, to jest kontakt app sa viberom i whatsapp.
Javljam prve utiske ;)
Huawei

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od kvaka33 »

Sjajno,sada konacno realno predstavljanje telefona [emoji1]
Nemoj da preterujes sa hvaljenjem napisi i mane
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od drom »

Opa, znaci stigla bombonjera, cestitke komso.

Ti si realan, siguran sam da ces pomenuti i mane i vrline, cekamo utiske...

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Ma nek radi samo kao x1, i ja cu biti prezadovoljan, al videcemo sve još...
Huawei

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od kvaka33 »

Realan je kao Miodrage kad prica o WP [emoji23]
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Evindzer »

Bato, čestitke i od mene, unapred se radujem nekom podužem opisu tvog novog miljenika. ;)
Kvaka, hehe. :D
Biće ovako realan: vrline - sve; mane - što nije ranije stigao. ;) :D

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od kvaka33 »

Daj ovde slike u temi modela
Daj da vidimo i iz ruke x2
Taman posto ga konfigurises,da cujemo ima li problema kao Drom sa p8 max
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Cek samo da sve instaliram ,pa se javljam ovde ,lagano samo...
Sad ga ovako njakam dok prebacujen sve ,i dosta izmena ima u odnosu na x1 u podesavanjima,fino i leoo izgleda sve.
Huawei

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Ako samo da javim, instalirao upravo telegram, i nemam problem sa kontaktima kao što je dom imao na p8max,videcu sad kako je sa WhatsApp i viber, pa javljam
Huawei

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od kvaka33 »

Ok,cekamo[emoji42] [emoji1]
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Definitivno nemam problem kao drom sa p8max, WhatsApp, viber, telegram kontakti su tu i nema da nestanu kontakti.
Huawei

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od kvaka33 »

Cudno,isto sve a njega zeza
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Ne znam kako i što je to tako kod njega, ali ja sam preko app super Backup pro vratio Kontakte, pozive, sms itd itd... Mozda je zbog toga kod mene sve ok a možda i nije zbog toga...
Huawei

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Dream Weaver »

Meni na Mate7 isto sve kako treba sa kontaktima, viber i whatsapp rade ok...
and justice for all...

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Kratak utisak prvi.
Samo cu ovako da napišem, wooowwww, lep na oko, izrada čini mi se jos bolja, pogotovo okvir telefona i naravno Power dugme i vol up i down i su dosta bolje određeni.
Pakovanje me oduševila, jako kulturno i lepo uređeno, fon je stigao bez slušalica, nema ih u pakovanju :), prijatno sam iznenađen da je folija za zaštitu ekrana već stavljena fabrički, nije ona obična da neko sad napiše pa svaki fon tako bude.
Fon je bukvalno nasminkan mnogo boljim opcijama u odnosu na x1,i sve nekako deluje na oko lepše i još jednostavnije, inače je u pitanju emui 3.0.
Sam rad telefona je dosta bolji od x1,mada je i x1 odličan.
Jedina mana za sada ili ja to ne znam da nađem sada, je što nema kao x1 tap to awake...
Toliko za sada, u narednih par dana biće detaljan Review, ako nekog nešto zanima, neka pita.
Huawei

andriod
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 298
Pridružio se: Sub, 31. Avg 2013. 11:36
:: i9300
:: P970 Optimus black

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od andriod »

Cestitke na apgrejdu
Operator

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od Roda92 »

Cestitam, da te sluzi kao X1 i bolje. :D Kad budes imao prilike neku sliku okaci.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

Hvala svima ;)
Za vikend cu da napišem detaljan Review i poređenje sa x1, a pošto x1 ostaje u kući to jest dobija novog vlasnika :) biće i uporednih slika x1 vs x2
Huawei

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 / X2

Post od bata bogdan »

E ovako, utisci su se slegli, i to vrlo pozitivno posle tri dana korišćenja x2.


Kao prvo da krenemo od izgleda i izrade. Sama izrada mi se cini da je za nijansu bolja nego na x1, a pogotovo ovih telefona, je bas nekako elegantnije odrađeno. Gold boja stvarno odaje utisak premium modela. Za divno čudo, nekako je x2 teži za 10g od x1 [emoji14]
Displej, poredio sam ga naravno sa x1, i definitivno je bolje osvetljen i prirodnije boje daje, pogotovo kad se uporedi bela i crna. Odziv je fenomenalan kao i na x1.
X2 je vizuelno u opcijama jako lepo nasminkan i sve jako lepo izgleda, jednostavniji je sve i jasnije, mada i na x1 je to bilo sve na svom mestu. Dosta stvari je ulepsao EMUI 3.0.5 i dodato mnoštvo opcija. Najveći minus za x2, nema opcija Double Tap to Awake, šteta, a navikao sam na nju na x1, sad ko lud udaram po x2 iz navike ne bi li se otkljucao, ali aj da zanemarimo i to jer opet ko sto rekoh ima dodatnih korisnih opcija na x2.
Sam rad x2 je mnogo poboljšan u odnosu na x1,da se razumemo i x1 mi je bio odličan, ovo je sad sve samo još brže. Poredio sam otvaranje istih aplikacija na x1 i x2,dosta brže je x2 otvarao svaku app.
Uređaj dolazi sa 3gb/32gb, i stvarno je osetno bolji rad u odnosu na x1 2gb/16gb.
Mučio sam x2, otvaranjem gomilu aplikacija, ni jednog momenta nije stručno ili zakačio, sve se momentalno otvara, i uvek je bilo slobodno od 1,7gb do 1,9gb,idealno.
Kamera, koliko sam primetio slikanjem po stanu, da je sam blic nešto jači nego na x1,to jest, meni bar deluje tako da daje još prirodnije slike. Opcije što se tiče kamere, ima ih dosta i to je stvarno lepo odrađeno, može čovek da se igra bas bas. Nego što se tiče slika, danas cu da okačio slike x1 vs x2, iste slike cu ispucam, pa sami prosudite. Meni to nešto toliko i ne znači ništa, bio sam zadovoljan kamerom i sa x1, tako da cu i sa x2 kamerom biti zadovoljan.
Za sada, iskreno, nisam našao ni jednu neku manu osim Double tap za otkljucavanje telefona. Stvarno radi sve perfektno, i sve je vizuelno lepo uklonjena od izgleda, izrade pa i samih opcija koje su vrlo jednostavne.
Što se tiče baterije, vidim ja da ce to samo još bolje da bude nego na x1,nekako je fon rasterecen, još bolje optimizovan nego x1,a videli ste i sami trajanje baterije na x1,ovo će da bude šou sa baterijom.
Zvuk, uhhh ne znam sta su radili, ali ovo je bruka kako se čuje zvučnik kad se pusti muzika, poredio istu pesmu na x1 i x2,ovo na x2 je bas dobro doterano zvuk koji da ima i jak bas i čistiji zvuk. Zvuk tokom razgovora je odličan i čist i jasan. Probao i slušalice od Samsung sto imam, takođe se bolje čuje u odnosu na x1,uz više opcija podešavanja.
Pozitivna stvar je što x2 ima još bolji signal od x1 i što se tiče signala mobilne mreže, mobilnog interneta i WiFi.
Opšti utisak, stvarno se nisam zeznuo ni ni jednog secunda što sam uzeo x2,opravdao moja očekivanja, definitivno. Za 357e sam dobio odličan XXL Phablet sa više i nego odličnim specifikacijama, i koji može da parira vodećim modelima bez ikakvih problema, ne preterujem uopšte, već jeste tako.
X2 je došao sa još manje u sebi instalirati aplikacija to jes kako se ovde kaže bloat.
I vrlo bitna stvar, da napomenem, pošto se pokrenula priča da navodno aplikacija Kontakti od Huawei, brljavi i da ne sarađuje kako treba sa Viber i WhatsApp, i to sve navodno zbog Lolipop, definitivno to nije problem na x2,ni sekunde mi se nisu kontakti izgubili ni u viber u ni u WhatsApp ni u telegram, sve uredno radi. Notifikacije, niti kasne niti ima propusta, a treba to i podesiti u opcijama, ko je koristio Huawei zna da njemu bitne aplikacije za Notifikacije mora da zaštiti, da bi dobijao obaveštenja, kad je telefon zaključan,ko to ne podesi kako treba neće ni dobiti obaveštenja.
Za ljubitelje velikih dimenzija telefona, svaka preporuka za x2,za taj novac nigde nećete dobiti toliku dijagonalu , toliku bateriju i takve specifikacije.
To bi bilo to što se tiče x2,znam i da će biti sad onih pljuvaca za kinezi i Huawei, i koji će da pomisle vidi što hvalim Huawei, pa da nema ni jednu grešku, da je to nemoguće, e pa moguće je, ja i ako nađem neki Bug,odmah javljam ovde.
Pozdrav svima i ako nekog još nešto konkretno zanima, neka pita rado cu da odgovorim ;)
Huawei

Odgovori