Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od artifex »

Eto ko za baksuz,danas narucim futrolu za telefon i danas mi prvi put ispade... :uhuh: Pao sa neka 2.5 metra visine na plocice,ekran okrenut ka zemlji ja sam mislio da je gotov. Digoh ga kad ono nista,u cosku telefona ogrebotina 1 mm sve ostalo netaknuto :D Bravoo kinezi,cvrst telefon

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od Baraba »

U, dobro si prošao. Stavljaj kondom :D

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od Apolo »

artifex, Naopako, citam sa koje visine pao i cekam rasplet... Bice da su ga lepo upakovali, a i ti si imao srece da je pao pod pravim uglom da tako kazem :)
Festina lente.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od artifex »

Dobro sam prošao bogami :) narucio sam futrola iz hrvatske nigde kod nas nisam mogao da nađem.. Trebalo bi da stigne za 3-4 dana

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od Baraba »

Sada napiši malo o njemu nešto. Kako radi, koju verziju imaš, kamera, baterija, kvalitet razgovora, zvuk uopšte. ..

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od Green »

Da li je sajt Gearbest pouzdan što se poručivanja tiče? Planiram ženi uzeti Redmi Note 3. Ako neko ima neki još bolji u vezi ovog telefona, neka napiše. Zahvaljujem.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od Baraba »

Gearbest jeste jedan pouzdanih i šalju originale, načučivao jesam Xiaomi stvari ali ne i telefone. Pisali smo u Kafiću. Imaš još pouzdanih sajtova, pa uporedi cene, ako imaš kod za Gearbest onda ga iskoristi, ako nemaš da vidim na mailu imam li ja, iskoristi moj. Dobro je što skupljaš poene kupovinom kod njih i sa tim kasnije obaraš cenu sledeće kupovine.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od El Laki »

Ja sam takođe naručivao, relativno brzo stigne paket (čak i kod nas), provereno su originali, ok cena (zavisi kako za šta).

E sad, poslednji paket što sam kod njih poručio (slušalice) su stigle relativno brzo u Srbiju ali su već 2 nedelje na carinjenju. Primetili da često poručujem pa mi evo već drugi paket od 20-30$ carine. Srpska posla.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od Green »

Hvala momci. U međuvremenu sam u inboxu i dobio kod od jednog ljubaznog gospodina, kome se još jednom zahvaljujem. :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od Azimuth »

Uzivaj ;)
Iskoristi ga ako je to ono sto trazis :)
Inace, gearbest i pandawill su provereni sajtovi i zaistabsalju ono sto kupis (original), za ostalo ne grantujem jer nisam nista od njih uzimao.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od artifex »

Da iznesem neke utiske o telefonu posle par dana koriscenja: Da pocnem od dizajna i kvaliteta izrade- ledja i bokovi uredjaja su od aluminijuma dok su gornji i donji krajevi telefona od kvalitetne plastike (obojeni su savrseno da se uklope u boju metala) gde su, verujem, smestene antene. Power dugme i volume dugmici su sa desne strane, urađeni takođe od metala i nikakvog pomeranja/zazora nema. Zbog aluminijuma telefon je klizav, ali nista preterano. Sve u svemu, sjajno su ga dizajnirali i sklopili
Ekran: IPS tehnologija, full HD rezolucije. Sjajan ekran, prikaz boja je prirodan, a uglovi gledanja su sjajni(tesko cete primetiti razlivanje boja kako god gledali u ekran). Može da se podesi toplota ekrana, tako da ako je neko ljubitelj amoled ekrana moze da se igra sa tim. Ja sam ga podesio na zivopisan prikaz boja i sjajno izgleda.

OS: Telefon radi na MIUI verziji 7.1 (lollipop 5.0.2),danas je izasao update na 7.2.3.0 verziju ali necu jos ubacivati to dok ne vidim utiske o radu nakon tog apdejta. Kod mene je verzija 7.1.8.0 i radi vrlo dobro. Kretanje kroz interfejs je glatko bez ikakvog seckanja sa ajfon like animacijama koje su vrlo lepe za oko. Do sad nikakav bag nisam imao, nikakav Fc ili restart. Sve je lepo skockano. Ubacili su dosta dodatnih podešavanja, pre svega korisih, koja nisu prisutna na vanila androidu. Jedna od njih je mogucnost da se podesi vreme automatskog gasenja i paljenja uređaja. I jos dosta toga, da ne nabrajam sve, može se naći sve to na youtubu. Jedina zamerka, mada ne toliko zamerka koliko nelogicnost, jeste mogućnost ulaska u isto podešavanje iz različitih tabova u generalnim podešavanjima. Moze da bude vrlo zbunjujuće, ali sam se ja eto vec navikao na to.

Kamera: Kad je osvetljenje dobro, kamera je sjajna, pravi dobre fotografije sa dobrim detaljima bez šuma. U low light situacijama se muči, ali fotografije ispadaju sasvim solidno. Poseduje dualtone blic i stvarno lepo slike izgledaju kad se hvataju sa upaljenim blicom, vrlo prirodno izgleda. Kamera sasvim zadovoljavajuca, ne verujem da bi iko imao neke prevelike zamerke na nju. Prednja kamera klasika, ne znam sta tu mnogo da pricam.

Baterija: Za sad drzi sjajno, izgura mi između 24-28 sati uz 5-6 SOT-a. Od toga je pola vremena na wifi pola na 4g/3g.Da napomenem da ne koristim fb i messenger, te aplikacije imaju veliku ulogu u potrošnji energije.

Eto neki moj utisak za par dana. Sjajno sklopljen uređaj, MIUI dobar i jos bitnije daje korisna poboljšanja u odnosu na goli android. Za 220-230evra mislim da se ne moze pogresiti kupovinom ovog uređaja.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od Baraba »

Tvoja verzija je od 2 ili 3GB RAM?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od artifex »

U mom slucaju je model od 16gb interne memorije i 2 gb rama. Nisam uzeo 32/3gb zato sto mi je 16gb interne memorije dovoljno,a u mojoj glavi nije isplativo doplatiti 55 evra za 1gb rama vise. :D

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od Baraba »

Da li je dual sim aktivan? Ove kartice su dostupne istovremeno, iako na jednoj ide poziv?

e46glogi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Ned, 04. Okt 2015. 00:18

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od e46glogi »

@baraba, jesu dostupne su obe i u tom slucaju...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od Baraba »

e46glogi, hvala .

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od artifex »

Instalirao sam update 7.2.3.0. Vizuelne promene su promenjena aplikacija za vremensku prognozu, redizajnirana malo da nudi prognozu na svaki sat i jos neke sitnice. Ubacene nove animacije, pri otvaranju aplikacija kao i pri otkljucavanju telefona. Ubacen Mi Mover koji pomaze pri prelasku na drugi xiaomi uređaj. Tu je i naravno dosta poboljsanja ispod haube i peglanje bagova, citavu listu imate na sajtu Xiaomija.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od El Laki »

Da li ima realne razlike u performansama između 16 ili 32gb verzija?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od artifex »

Kad bih imao i 32gb pored mog mogao bih da ti kazem sa sigurnošću. Ovako mogu da ti kazem da 16/2 radi vrlo fluidno da mi jednostavno nije jasno koliko brzi 32/3 može da bude.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Xiaomi Redmi Note 3 (MediaTek)

Post od El Laki »

Pitam zato što npr na G3 nisam primetio neku osetnu razliku, pa da vidim kakva je ovde situacija. Kontam da je softver identičan s tim što bi eto i multitaskingu mogao da pogura koju aplikaciju više.

Odgovori