Xiaomi Redmi Note 2

Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Xiaomi Redmi Note 2

Post od Mr. Jingles »

Prošli vikend ženi riknuo ekran na Lumia 1320 i da se ne bih smarao oko popravke, a pritom je i kukala za Andoridom kupih joj telefon iz naslova.

NETWORK Technology
GSM / HSPA / LTE
BODY Dimensions 152 x 76 x 8.3 mm (5.98 x 2.99 x 0.33 in)
Weight 160 g (5.64 oz)
SIM Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)
DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 5.5 inches (~72.2% screen-to-body ratio)
Resolution 1080 x 1920 pixels (~401 ppi pixel density)
Multitouch Yes - MIUI 7.0
PLATFORM OS Android OS, v5.0 (Lollipop)
Chipset Mediatek MT6795 Helio X10
CPU Octa-core 2.0 GHz Cortex-A53
Octa-core 2.2 GHz Cortex-A53
GPU PowerVR G6200
MEMORY Card slot microSD
Internal 16 GB, 2 GB RAM - 2 GHz model
CAMERA Primary 13 MP, 4128 x 3096 pixels, phase detection autofocus, LED flash, check quality
Features Geo-tagging, touch focus, face/smile detection, HDR, panorama
Video 1080p@30fps, check quality
Secondary 5 MP, 720p
SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot
Bluetooth v4.0, A2DP, LE
GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, Beidou
Infrared port Yes
Radio FM radio
USB microUSB v2.0, USB On-The-Go
FEATURES Sensors Accelerometer, gyro, proximity, compass
BATTERY Li-Po 3060 mAh battery
Stand-by Up to 144 h (3G)
Talk time Up to 11 h 30 min (3G)
Music play Up to 46 h


E sad, ono što je bitna razlika - njen je Global Rom, koji je u potpunosti prilagođen van-azijskim zemljama, dok je moj Redmi 2 China Rom i još uvek postoje gluposti kojih se ne mogu rešiti, ali ne smetaju prilikom korišćenja. Zanimljivo je i da u fabričkom pakovanju dolazi usb punjač jačine 2A, ALI ga je nemoguće puniti na isti jer izbacuje poruku o prejakoj struji?!? Isto se dešava i na Redmi-ju... Primetio sam da je zadovoljna kamerama, pogotovu prednjom za "šoljfi". Koliko god kukala na bateriju, verujem da je dobra (SOT je bio 4 ipo sata)... Slobodno pitajte šta god vas zanima. :)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od Apolo »

Xiaomi telefoni su mi privuklu pa me zanima gde si kupio ovaj primerak sa globalnim ROM-om i koja je generalno razlika izmedju globalnog i kineskog? Da li oba dobijaju redovno update-ove MIUI i ostalih stvarcica?
Festina lente.

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od Mr. Jingles »

Note je kupljen preko KP (preko PM-a od koga), moj naručen preko Alija. Razlika je mizerna i, koliko do sad primetih, global rom je bolja varijanta za kupovinu od kineskog (naručio bih preko honorbuy-a, da me paypal ne yebe sa blokiranjem naloga iz, samo njima znanog razloga). Ubaciš karticu i sve je tu, dok sam sa kineskim romom imao problem, opisan u temi Redmi 2. Oboje smo dobili MIUI 7, ona fabrički, ja update-ovao najnormalnije. Ima dosta romova za zezanje na njihovom forumu, ali ih nisam probao jer mi ovaj služi i kao privatni i službeni i ne rizikuje mi se. Ako ovako nastave, siguran sam da mi je sledeći telefon iz Mi serije.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od Apolo »

Ok, pronaci cu temu da te ne bih sad gnjavio :) Preko alija kada ih pitas za ROM samo ti kazu da ces dobiti multilanguage firmware i da je kineski ROM ali nista da li dobijas redovni update i slicno. Znas li kakva su iskustva sa ovom prodavnicom?

http://www.oppomart.com/xiaomi/mi4.html
Festina lente.

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od Mr. Jingles »

Hehehe, ne gnjaviš nego da ne spamujem temu... :oops: čitaj od prvog posta...http://www.mobilnisvet.com/forum/viewto ... 91&t=30153

Da, dobija se multilanguage, google play, ALI i virus/malware i dosta kineskih aplikacija koje se ne mogu skinuti. Jedino što mi malo zasmeta teranje da aplikacije skidam sa MI store-a. Update se dobija redovno, vidim da redovno na TW izbacuju stable i beta romove kako za global, tako i za china rom. Svakako prijateljski savet - uzmi global rom, neznatno je osakaćen, ali si bez briga. :wink: :)

Nemam iskustva sa tom prodavnicom, jedino preko alija i honorbuy (tuđe iskustvo iz komšiluka).

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od Green »

Apolo, ja bih preporučio da se zaobiđe oppomart. Komunikacija sa njima je užas živi. Sećam se da su na Oppo forumu stalno bile nekakve žalbe na njih.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od Apolo »

Green, Hvala, u međuvremenu sam naišao na negativne komentare na njihov konto pa si ti svojim komentarom samo potvrdio.
Festina lente.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od Green »

Ma da, neki sajtovi za prodaju su prosto budalastina. Izuzecima svaka cast, ali kinezi moraju jos dosta da uce kako se normalno treba ophoditi prema musterijama, pogotovo internacionalnim. Mnogi su smotani da zive, a ne da imaju sajt za prodaju stvari.

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od Mr. Jingles »

Apolo napisao: Da li oba dobijaju redovno update-ove MIUI i ostalih stvarcica?
Kad smo već kod update-a, preksinoć ženi stigao update. 8) Pojma nemam šta je u pitanju, bilo sve ispisano na mađarskom... :shock:

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od Apolo »

Drugar je neki dan kupio ovaj telefon preko Aliexpress-a pa sam imao prilike da malo koristim telefon i vidim osnovne funkcije i performanse. Telefon je jednom recju fantastican. MIUI mi se jako svideo, odudara malo od klasicnog Androida i deluje kao osvezenje spram Touch Wiza i LG Optimusa npr. Sve radi fluidno, telefon nije stucnuo nijednom, zvuk takodje dobar i glasan, kamera je u rangu samog telefona i izuzetno upotrebljiva (iznenadio sam se kako je slika u zatvorenom prostoru bez blica dobro ispala). Telefon je od plastike, bez metalnog rama i dizajn me malo podseca na Lumiju 640. Mozda je potrebno malo vremena da se covek privikne na MIUI ali sam telefon ko telefon je odlican, posebno sto je druga sa svim dazbinama izasao 160e preko Alija.
Festina lente.

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od dojlimi »

Odlican telefon
Veoma lep i kvalitetan
Imam ovaj fdd lte iz hong konga 16gb
Radi kao doxa
Global rom miui 7
Kamera dobra
Baterija fina
Ekran extra
Brzina extra.....
A N D R O I D

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od filip11314 »

Koliko sot-a gura? Beše ima IR? Kako on radi?
Karakteri karakteri
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od dojlimi »

Ir ima
Radi fenomenalno
Uz global rom stize i aplikacija Mi Remote koja je dobra, mada kome ne odgovara na google play-u ima pregrst aplikacija za daljinsku kontrolu urrdjaja putem ir-a
A N D R O I D

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od dojlimi »

7.2.2 verzija softvera stigla za note 2, global rom.
Utisci posle nedelju dana su da baterija jos bolje drzi i da je kamera u uslovima slabijeg osvetljenja kvalitetnija, sam rad telefona jos malo fliluidniji. Sve u svemu jako fino :)
A N D R O I D

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od dojlimi »

7.2.2 verzija softvera stigla za note 2, global rom.
Utisci posle nedelju dana su da baterija jos bolje drzi i da je kamera u uslovima slabijeg osvetljenja kvalitetnija, sam rad telefona jos malo fliluidniji. Sve u svemu jako fino :)
A N D R O I D

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od LittlePrince »

Одличан телефон, брз, јефтин, велики екран. Једино је мало стакло мекано па лако пуца у ситне делове. Пад са 1,5м на паркет са заштитном гумом = тотално уништен екран. У сервису затекао још један сличан случај, гума га не чува много.

МИУИ апликације су мало сиромашне са опцијама па траже инсталирање замена са маркета. Ако неко зна како да се подеси да не враћа нон-стоп тастатуру на фабричку нека јави. Када се покрене она ради али мало касније је искључи сам телефон или ако се кликне да се све апликације угасе гаси се и тастатура. Ово је први телефон са тим проблемом који сам узео у руке. Нисам нашао опцију са којом би она била константно укључена.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od artifex »

Little prince, otvori tu tastaturu koju želiš da sacuvas kao deffault. Klikni home dugme da se vratiš na pocetni ekran, zatim klikni recents dugme da ti prikaže otvorene aplikacije. Ikonicu tastature svajpuj(prevuci) na dole da je zakljucas u memoriju. Onda udji u security app-> permissions->autostart nadji tu tastaturu u listi aplikacija i dozvoli joj mogucnost autostarta...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od LittlePrince »

artifex, Ух ала су зкомпликовали, хвала на информацији, нисам знао ово за превлачење на доле :)

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od artifex »

Ima miui dosta fora i caka :)

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Re: Xiaomi Redmi Note 2

Post od dojlimi »

Ja nisam imao nikakvih problema sa tastaturom, koristim telefon od 4-og januara
A N D R O I D

Odgovori